Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 2éves keresztfiam kiütéses, már két hete, bőrgyógyászuk azt mondta illatanyagra allergiás ez okozza, de nem múlik. Mi lehet? fórum

2éves keresztfiam kiütéses, már két hete, bőrgyógyászuk azt mondta illatanyagra allergiás ez okozza, de nem múlik. Mi lehet? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 11. 12:35
A lányom februárban járt így (2 éves ő is), először kicsi kiütés az egyik combján, aztán elkezdett nőni, másik lábán is megjelent, aztán mind a két karján, szegénynek nagyon csúnya volt, azt mondta a doki a végén, hogy csalánkiütés (kb. 3x-4x voltunk nála!). Egyébként johnsonst használtunk mi is fürdetőnek, de azt már jóval hamarabb elhagytuk - mert az arcán már 1 évesen voltak kis kiütések. A bőrgyógyász azt mondta, hogy bármire allergiás lehet ebben a korban, nincs értelme allergia tesztet csinálni. Pont előtte volt megfázva, de nem kellett antibiotikumozni, csak orrcseppet meg C vitamint kapott, tehát gyógyszer nem válthatta ki. Az orvos azt mondta, hogy lehet a szervezetén átmenő vírus váltotta ki ezt az allergiás reakciót. Nálunk ez a nagyon csúnya állapot kb. 2 hónapig tartott, utána múlt el, kapott rá vmilyen allergia ellenes cseppeket, de nagyon sokáig csak terjedt neki. Én egyébként a tejre is gyanakodtam, úgyhogy azt egyenlőre még most se nagyon adok neki, inkább joghurtot kap. És csak a gyógyszertári fürdetővel szabad fürdetni és a gyógysz. testápolóval kenni. Na, jó hosszú lett, meg össze-vissza!
11. giga455 (válaszként erre: 10. - Anduska80)
2010. jún. 11. 08:19

A johnsonsra sokan mondják hogy allergén :S Nekünk még a kórházban fürdették azzal a fiamat, de ő is allergiás volt rá...

gondolod a bubifújó?? :O Pont most akartam venni a fiamnak is szülinapjára, de akkor lehet mégsem :S

2010. jún. 10. 20:53
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat.Sajnos több minden történt egyszerre.Lecserélték a gyógyszertári fürdetőt Johnsonra,evett epret,szotyit,narancsot,tojást,bár ezeket eddig is ette és nem lett kiütéses.Ők a buborékfújóra gondolnak még,szülinapjára kapta a fiatalember,70cm-es bubikat lehet gyártani és nagyon erős illatú.Allergiatesztet 4éves kor után lehet csak, sajnos.Nagyon csúnyák a kiütések,égési sérüléshez hasonlítanak és viszketnek is.
2010. jún. 10. 13:26

Szia!

Az a baj, hogy a börgyógyász is találgatni tud. Allergia tesztet kellene csinálni, hogy mitől jönnek a pöttyök. Én kb. 1 hete lettem kiötéses, fogalmam sincs mitől, de én sokmindenre allergiás vagyok. Most a mogyoróra tippeltem. Nem evett valamit, ami allergén? Eper, tojás, tej, stb. A legjobb megoldás gyorsan kideriteni, hogy mitől lett kiütéses, és azt kerülni örökre. Hozzá lehet szokni hamar:)

2010. jún. 10. 13:20
Csak azért írtam,mert ha ők döglenek akkor mi lehet az illatanyagokban?!!!!!!
2010. jún. 10. 13:18

Lehet nem teljesen ideillik,de pont most írtam egy másik fórumon egy szöveget.......bemásolom ide is:

Nem okoskodni akarok és nem is éppen témába illő a dolog, de képzeljétek el, hogy napok óta lesem a a fsz-ban, hogy mitől döglenek a hangyák?Eleinte azt hittem, hogy a kirakott méreg pont akkor hatott, amikor odaértek arra a pontra ahol találtam őket. Aztán láss csodát néhány napja elfogyott az időzítős illatosítóból a lötyi és mi történt, vígan lavíroztak már 2 napja ugyanazon a helyen élve!!!!!Tulképp. ezt csak azért írtam, hogy hálóba nehogy betegyétek, mit szívhatunk be ha a hangyák döglenek tőle????!!!Úgy gondolom a fsz. még elmegy de hálóba nehogy!!!!!!Ja és bizots hogy attól van mert ma vettem utántöltőt és néhány órán belül megint csak döglött dögökkel találkozom. Mellesleg rettenetesen megkeserítik az életemet.

2010. jún. 10. 13:18
Lehet a popsitorlotol is!Meg ahogy irtak lejjeb az oblito,mosopor,tusfurdo,testapolo.Ezeket kene elobb kikuszobolni.Es persze borgyogyasz!
2010. jún. 10. 13:16
A patikában lehet venni ún. "mosdató krémet". Majdnem úgy néz ki, mint a vazelin, de ugyanúgy lehet mosakodni vele, mintha krémszappan v. tusfürdő lenne.
2010. jún. 10. 13:16

lehet a ruháján van (mosószer, öblítő)

vagy új fürdető :S

2010. jún. 10. 13:14

Szegényem! Jobbulást neki!!!


Az én kicsikémet a habfüdő váltás ütötte ki! De gondolom nálatok bizti nem ez a helyzet...

2010. jún. 10. 13:10
Igazán jó bőrgyógyászt tudna vki ajánlani?
2010. jún. 10. 13:09
Sziasztok!2éves keresztfiam kiütéses, már két hete, bőrgyógyászuk azt mondta illatanyagra allergiás ez okozza, de sajnos nem múlik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook