Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 29 hónapos kisfiamnál egy hete használjuk a Diprosalic szteroidos krémet fitymaletapadás miatt. Pár napja bepisil. Okozhatja ezt a krém? fórum

29 hónapos kisfiamnál egy hete használjuk a Diprosalic szteroidos krémet fitymaletapadás miatt. Pár napja bepisil. Okozhatja ezt a krém? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. hamyka
2012. márc. 20. 22:29

Sziasztok!!


Gondoltam ide is irok hátha tudok nektek segiteni.....


Bár lehet hogy nem ugyanaz a betegség de hátha segit az én esetem...


Nemrégen nagyon megvoltam fázzva és furcsa váladék jött ki a péniszemböl,fütyimböl, égett is meg fájt is... Elmentem a háziorvoshoz aki berendelt az Urologiára...


Az urologián megmutatam a péniszemet a dokinak (kicsit kinos volt másnak megmutatni,de nem akartam tovább szenvedni), a doki az férfi orvos,és irt fel nekem egy nagyonjo kenöcsöt a neve: PIMAFUCORT


Ill azt ajánlotta a doki hogy fözzek kamilla teát és abban áztassam...


tehát elöször kamillia tea áztatás és utánna a kenöcs.... én kb 5-10 percig szoktam áztatni a péniszemet a kamilla teában mikor már kihült a tea... Melegen forron nem jo szerintem...


Remélem segitetem nektek!!


A péniszt mindig jo alaposan ki kell mosni,de tiszta vizben ne legyen benne se habfürdö se sampon semmi ilyesmi mert fel irritálhatja a péniszt!! Én azota sem mosom meg a péniszemet samponnal nehogy fel irritálja!!


probáltam érdeklödni gyogynövényes boltban hogy van-e olyan hogy pénisz moso sampon?? aszem igy kérdeztem meg,szerintem eléggé furán néztek rám... pénisz moso sampont nem tudtak ajánlani de teát igen... azt nem tom hogy már milyen teát ajánlottak.... itthon a gyogyszertárban is kérdeztem ök is teát ajánlottak.....


Remélem segitetem nektek valamennyit, amenyiben kérdésetek lenne ezzel vagy más témával kapcsolatosan irjatok nekem privátban!!


irjatok és üdv: hamyka

32. Cipike75 (válaszként erre: 31. - Mkjudit)
2011. ápr. 13. 08:57

A szterodidos krémtől én is félnék....

Van, akinek spontán oldódnak ezek a problémák....de ha mégsem, akkor később gondok lehetnek belőle..Inkább lássa orvos..

31. mkjudit (válaszként erre: 30. - Cipike75)
2011. ápr. 13. 08:23
Én meg azt nem értem,hogy régen ilyenről nem is hallottak a fiús anyukák. A férjemnek se nyúlt hozzá soha anyósom mégsem lett belőle semmi baj.Én meg mindig parázok a két kisfiam miatt,hogy mit csináljak a fütyijükkel.A nagynak is hiába választotta fel az orvos a bőrt mindig visszatapad,már kivagyok tőle. Ez már megint valami új hullám.Tudom,hogy fejlődik az orvostudomány,de ez tiszta szadizmus.Egyébként én nem kennék rá szteroidos krémet sem,a mellékhatások miatt.
2011. ápr. 12. 16:13

Sziasztok! Ezzel a gonddal mi is találkoztunk. A mi védőnőnk azt mondta, hogy egész pici korától fogva amennyit enged, annyira húzzuk neki vissza. DE aztán szegényemnek nem ment..1,5 évesen egy kis szondával körbe járta a doki,és aztán újra letapadt, és újra felszondázta...másnap már nem is érezte kincsem. Azóta minden ok, és örülök, hogy amíg ilyen pici volt, megcsináltattuk neki.


Na, de most meg az az aggodalmam, hogy még lifteznek a kis heréi....3 éves...az a doki, aki szondával körbejárta a fütyit, ma mondta, hogy nézessem meg egy gyereksebésszel, és majd ő megmondja, hogy kell-e csinálni vele valamit, vagy sem. Ha kell is, az is 10 perces mutatvány lesz, és legalább mire nagyfiú lesz, már elfelejti...úgyhogy ezt is fogom tenni. Inkább lássa most pici korában egy doki, minthogy később gond legyen belőle.


Egyébként a kórházban, ahol szültem, ott is azt mondta a védőnő, hogy kell tisztogatni a fütyit, mert később attól gyullad be, ha nem húzzák hátra, és nem tisztítják....


Egyik ismerősömék védőnője azt mondta nekik, hogy nem szabad hozzányúlni 2-3 éves koráig. Majd ő megnézi egy évesen, és ha be van gyulladva, akkor kell vele csinálni valamit. Miért kell megvárni, hogy begyulladjon???????Én csak ezt nem értem....

29. Macifül (válaszként erre: 28. - Kata 1977)
2011. ápr. 12. 15:49

Mindenhol másképp mondják. Minden védőnő és minden gyerekorvos mást mond.

Most azt hallottam, hogy pár évvel ezelőtt még azt mondták 2 éves korig várnak, addig nem piszkálják, most meg már 1 év a határ, addig rendeződnie kell így vagy úgy.


Szerintem minnél előbb mutasd meg orvosnak, húzogasd neki.

Nekem ha lesz mégegy fiam (csoda lenne) akkor tuti elkezdem azonnal ezt a dolgot és nem várok ilyen sokáig akármit is mondanak a gyerekorvosok!

2011. ápr. 9. 10:00

És ti hogy tudjátok a mostani módit?

Régebben mikor a nagy fiamat szültem az volt,hogy 1 éves korig nem szabad hozzá nyúlni,sőt még 6 éve a második fiamnál is ezt mondták,rá is cseszett mind a két gyerek!

Most a kicsivel nem tudom mi legyen,nem akarok vele is így járni!!

Még jó hogy az 1 szem lánynak nincs kukija:-)))

27. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 26. - Macifül)
2011. ápr. 8. 22:38
Igazad van, pontosan úgy működik ahogy írtad!
2011. ápr. 8. 21:44

A felrántás úgy tudom nagyon nem jó megoldás. Berepedezik a bőr, ami hegesedéssel gyógyul és később még gondja lehet ebből, akár felnőtt korában is. én ezt olvastam.

Mi ma egy hete kenegetjük és már sokkal jobban feljön és a kádban már nem üvölt, csak ha szárazon a krémezés előtt húzzuk neki fel.

Úgy érzem megerőszakoljuk a gyereket. Úúúútálom!

2011. ápr. 8. 15:06
Én először 3 évesen vittem el a kisfiamat,az orvos benyúlt egy olyan kis kanál szerűséggel mindkét irányba lefejtette a bőrt. Azt mondta húzgáljuk,nehogy visszatapadjon.Persze visszatapadt.Most 8 éves,ez alatt az 5 év alatt már jó néhányszor felhúztuk,de most is le van tapadva ,nem teljesen,de rendesen nem lehet hátrahúzni. A kicsivel is ugyanez a helyzet.Mindkettő ordít annyira fáj nekik:-(
24. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 23. - Anduska80)
2011. ápr. 8. 15:00
Hát ha a felrántással ijesztget, akkor nehogy oda vidd! A szondával szépen lefejtik nekik a bőrt! Persze ez sem kellemes, és sírnak nagyon, hiszen érzékeny terület, de ez a legkíméletesebb megoldás. A felrántásnál olyan sérülések lehetnek, amitől a végén mégroszabb lesz a helyzet!
23. anduska80 (válaszként erre: 7. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 8. 14:39
Ez a szondás dolog is nagyon fájdalmas.Lassan nekünk is aktuális lesz urológushoz vinnünk,a gyerekorvos ezzel a felrántás dologgal ijesztget.
22. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 21. - Kata 1977)
2011. ápr. 7. 17:39
Nem tudom, nekem ingyér volt. Kérdezd meg a dokidat. Én eddig úgy tudtam ingyenes, de már hallottam fizetőset is 100ezer feletti összeggel! :(
21. Kata 1977 (válaszként erre: 20. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 7. 16:50

Értem és sajnálom!!


Én is meg akartam oldani a dolgot mert a 37.k hétig harántba volt a kicsi és megbeszéltem a dokival hogy a császárral együtt megcsinálják azt is de az utolsó nap meggondolta magát és befordult:-))


Ha külön akarom megoldani,mennyibe kerül,nem tudod?

20. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 18. - Kata 1977)
2011. ápr. 7. 16:48
Nem három van, egy fiam elment. Többet nem vállalok, és tettem róla, hogy ne legyen!
19. Kata 1977 (válaszként erre: 16. - Macifül)
2011. ápr. 7. 16:35

Köszike:-))


2kislány az szép,én már ezt nem hiszem hogy átélem bár a párom szeretne még de 4 gyerek épp elég a mai világba!

18. Kata 1977 (válaszként erre: 17. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 7. 16:33
Te most várod a negyedik kis fiad???
17. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 15. - Kata 1977)
2011. ápr. 7. 16:19
Nekem nem volt/van ekkora szerencsém. Bár mondják, hogy majd a 4. kislány lesz, de nálunk ez már ki van lőve! :))))
16. Macifül (válaszként erre: 15. - Kata 1977)
2011. ápr. 7. 16:15

Hű, 4 gyerkőc, gratula! :)


Mi is kislányt várunk most, Ő lesz a második! :)

15. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Macifül)
2011. ápr. 7. 16:07

Köszönöm:-)

De becsúszott szerencsére egy kislány is!!

14. Macifül (válaszként erre: 12. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 7. 16:01

Köszi! :)

Akkor legalább effelől megnyugodtam!

13. Macifül (válaszként erre: 10. - Kata 1977)
2011. ápr. 7. 16:01

Lehet, mert minden nap emlegeti, hogy felhúzták a kukacát :(


3 fiad van? Gratulálok! :)

12. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 9. - Macifül)
2011. ápr. 7. 15:59
Persze. Sokmindentől függ! Attól is pl, hogy mennyire kell neki, mekkora sugárban jön!
11. Macifül (válaszként erre: 5. - Deakzoltanne)
2011. ápr. 7. 15:59
én is haragszom a gyerekorvosra, védőnőre, hogy mindig azt mondták a kérdésemre, hogy nem baj, ne erőltessem, nem kell húzgálni, majd később. Mostmár fájdalmas neki :(
10. Kata 1977 (válaszként erre: 8. - Macifül)
2011. ápr. 7. 15:59

Akkor ez lehet lelki dolog lesz.

Szegénynek nem volt kellemes az orvosi látogatás.

Én a 3 fiamból 2-vel átéltem az egyiknek csak felrántották de a másikat műteni kellett.

A kicsi még 8 hónapos jó lenne ha vele nem lenne majd gond!!

9. Macifül (válaszként erre: 7. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 7. 15:58

Ha nemsikerül a krémmel itthon szépen felhúzni, akkor 5 hét múlva a szondával fejtegeti majd le.


és az is normális, hogy néha szanaszét pisil? Mármint nem ívben, hanem mindenfelé megy.

(bocsi, első gyerek)

8. Macifül (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2011. ápr. 7. 15:56
Aznap amikor urológusnál voltunk és felhúzta neki, megmutatni hova kenjek, mennyit akkor aznap fájdalmasan pisilt, de csak délutánig, este már gond nélkül ment. Ezután kezdett el bepisilgetni.
2011. ápr. 7. 15:56

bocsi, de igen vadállat lehetett a doki! Nem szabad felrántani. Van erre egy speciális szonda, azzal fejtik le a bőrt!

A szobatisztaságig viszont nem nyúlnak hozzá!

2011. ápr. 7. 15:54
Én erről a krémről még nem hallottam.Nekük lefejtették szépen mindkét fiamnál, és azóta nincs vele gondunk.
2011. ápr. 7. 15:54

sziasztok!

mi pont ma jártunk fitymaszűkülettel urológián. 4 éves fiamnak felhúzták, és most kenegetnünk kell, nehogy letapadjon!! akinek fia van, inkább a biztonság kedvéért még 5-6 hónaposan vigye el az orvoshoz feleslegesen, mint átélje ezt, amit mi ma!!

4. Kata 1977 (válaszként erre: 3. - Macifül)
2011. ápr. 7. 15:53

Mikor az én fiamnak a doki felrántotta ugyancsak letapadás végett sokszor bepisilt mert fájt neki a pisilés és inkább visszatartotta csak ez nem mindig jött össze.

De ne aggódj ez elmúlik!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook