Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 27/1965(XII.1.)Korm. rend. 22. par.(2)bekezdésében mi van szó szerint? fórum

27/1965(XII.1.)Korm. rend. 22. par.(2)bekezdésében mi van szó szerint? (tudásbázis kérdés)

9. evetke67 (válaszként erre: 7. - Marta1981)
2010. jan. 27. 14:44
Köszönöm a segítséged, igazából erre voltam kíváncsi. A férjem magasépítőipari szakközépiskolában végzett, viszont a jelenlegi munkahelyén jó, ha különböző szakmákban is megfelelő a végzettsége - mint szakmunkás. Az egy új előírás, hogy a kivitelező cégeknek megfelelő végzettségű szakmunkásokkal kell rendelkezni a végzendő feladatokhoz.
2010. jan. 27. 14:00
manapság valakinek hiába van érettségi, annyira nagy a munkanélküliség, és annyira sok az iskolázott ember, hogy ha a munkaügyi központban csak a végzettséget néznék, nagyon kevés ember kapna még ideiglenesen is végzettségének megfelelő munkát. én egyetemi diplomával, könyvelőként dolgozom, pedig a végzettségemmel nem csak 200ezer ft-ot kereshetnék havonta.
2010. jan. 27. 13:45

A 27/1965. korm.rend.22.§. /2/

„A szakközépiskolai érettségi bizonyítvánnyal rendelkező személy a képzése szakirányának megfelelő szakterületen szakmunkásként vagy betanított munkásként is alkalmazható”


(A hivatkozott rendeletet az 1985.évi 17. törvényerejű rendelet hatályon kívül helyezte.


Az 1985.évi I. törvény - az oktatásról pedig kimondja, hogy „A szakközépiskolában szerzett érettségi - képesítő bizonyítvány szakmunkás-munkakör, illetőleg egyéb szakképesítéshez kötött munkakör betöltésére, a képesítő bizonyítvány pedig technikusi, illetőleg jogszabályban meghatározott más munkakör betöltésére képesít.” Ezt a törvényt pedig hatályon kívül helyezte az 1995.évi LXXXV. Törvény. Jelenleg a szakképesítések szakmai- és vizsga-követelményei adnak útmutatást a végzettséggel betölthető munkakörökről)


Az érettségi bizonyítványban szereplő kormányrendelet lehetőséget ad alacsonyabb végzettséget igénylő, de szakiránya szerint megegyező/hasonló munkakörök –szakmunkásként vagy betanított munkásként történő betöltésére is. Ilyen lehet a vízmű vezetőgépész, vízmű gépész, vízmű-kezelő, fürdő-üzemi gépész, esetleg csatornamű gépész munkakör. Ahol a víztisztító művekben, gépházakban, fürdő üzemekben lévő műszaki berendezéseket üzemelteti, vagy üzemelését irányítja, a víztisztításhoz szükséges vegyi anyagokat kezeli, üzemnaplót vezet, fertőtlenítést végez, stb. Szóba jöhet más munkakör is, mint például geodéziai felmérő.


Jelenleg nincs jogszabályi előírás, amely a víziközművek üzemeltetésének személyi feltételeit (képesítési előírásokat) szakmunkás szinten határozná meg, ezért a munkáltató maga döntheti el, hogy mit tekint a képzés szakiránya szerinti szakterületnek, de mindenképpen összhangban kell lenni a munkaköri feladatoknak a képzés szakirányával.

2010. jan. 27. 13:41
Ezt találtam.
2010. jan. 27. 13:41
"Az ilyen szakközépiskolákban végzett tanulók érettségi-képesítő bizonyítványában található bejegyzés szerint „e bizonyítvány tulajdonosa a 27/1965. (XII. 1.) Kormányrendelet 22.§-ának (2) bekezdése értelmében a képzés irányának megfelelő szakterületen szakmunkásként is alkalmazható.”
4. evetke67 (válaszként erre: 2. - Kima21)
2010. jan. 27. 13:35
Kerestem, de nem találtam sehol - ezért kértem segítséget.
2010. jan. 27. 13:34
google?
2010. jan. 27. 13:34
nézd meg neten-.- :D
2010. jan. 27. 13:33
27/1965(XII.1.)Korm. rend. 22. par.(2)bekezdésében mi van szó szerint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook