Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 268 nap együtt töltött idő - Szülésem története fórum

268 nap együtt töltött idő - Szülésem története (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
41. 55875e9863 (válaszként erre: 40. - Yaweb)
2013. júl. 8. 12:05

Úristen! 78 óra??? :O

Én abba már biztos bele is döglöttem volna! :O

Bizonyos határon belül rendben van, ha hagyják a természetes folyamatokat, de amikor baj van mondtam nekik is akkor bent, akkor avatkozzanak bele...


Köszönöm a jó kívánságot!

40. Yaweb
2013. júl. 8. 11:04

Kedves cikkiro!


Aterzem azt a fajdalmadat,amikor belsoleg vizsgaltak. Az meg rosszabb volt mint maga a fajas es nekem sem hittek el. Habar en kulfoldon szultem es itt nagyon arra torekednek,hogy minden a legtermeszetesebben tortenjen. Ami jo is de mikor valami nincs rendben akkor gaz...

En 78 orat vajudtam! Sajnos csaszar lett a vege de tuleltuk es ez a lenyeg.

Sok oromot kivanok a kislanyodhoz es mielobbi felepulest!

2013. júl. 8. 11:00
Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt, kívánom, hogy mégis éld majd át a születés/szülés csodáját, új , ahogy azt kell! Én is a Semmelweisben születem az elsőt, tapasztalataim vegyesek, de van ott egy piszok jó orvos, aki minden tekintetben szuper. Sándor Csaba. A legnagyobb gyermekem nála szültem Sajnos ő már nem vállal szülést a kora miatt, de minden mással érdemes megkeresni. Isten áldjon Titeket!
38. 9506be6952 (válaszként erre: 37. - 55875e9863)
2013. júl. 8. 10:39

Vannak,akik ügyeletesként is tisztességesek. Én kettőt szültem ügyeletesnél,minden a lehető legjobban ment,sőt! Saját idejükben jöttek rám nézni mindkétszer.


A történeted amúgy tényleg rettenetes,hatalmas tisztelet,amiért végig tudtad csinálni.

2013. júl. 8. 10:01

Köszönöm a bizható szavakat! A Semmelweisbe tuti, hogy többé nem megyek, mert így is sok volt az egész... Sajnos mi meg a körzet szerint oda tartozunk és mivel a Megyeibe sem akart vállalni 1 magán doki sem, sem pedig itt, így muszáj volt csak ide mennem...

Azért nem vállaltak, mert állítólag a 34. hét utáni terhességi korban, már a magán dokik se szívesen vállalják a kismamákat, ugye a pénz, a pénz és a pénz... amit 9 hónap alatt a havi 1 alkalommal a náluk végzett vizsgálatokkal kiszednek, azt egy ilyen esetben az új doki kapásból elveszti...

Nem baj, így többet is vesztettek, csak az a baj, hogy az én helyzetem nem javítja, mert nem tudom kitörölni az emlékezetemből!

De azért jó tudni, hiába a jól hangzó címek, kinevezések és álreklámok... mégis barbár és középkori helyzeteket teremtenek a "kedves" dolgozók...


Lehet, ha lett volna még a finish előtt több időm, találtam volna olyan dokit aki vállal is, de ez így jött össze, sajnos.

Csak azt nem értem, ügyeletesként csak a fizetésükért, miért nem végzik tisztességgel a dolgukat?

Ezek szerint a más területeken és más beosztású emberek is csak a fizetésükön felüli pénz szerint végezzék a munkájukat? Amilyen rengeteg ember alulfizetett, jól néznénk ki...

36. lepke99 (válaszként erre: 12. - 55875e9863)
2013. júl. 8. 09:44
oda néha én is jártam vizsgálatra. vegyes tapasztalataim vannak az egész kórházzal kapcsolatban. 1 nap híján majdnem ott szültem, belegondolni is rossz mi lett volna ha 1 nappal korábban folyik el a magzatvizem.
35. babszibobó (válaszként erre: 12. - 55875e9863)
2013. júl. 8. 08:58

lassan 8 éve nem vagyok hajlandó oda menni, pedig oda tartozok...hosszú, hogy miért, de jól megnehezítették a várandósságomat.

Még időben váltottam, az akkor még meglévő Diósgyőri szülészetre, amit szülésem után nemsokkal pont be is zártak:-S


Majd a megyeiben találtam meg a nekem való Dokit akihez jóval több, mint 6 éve járok (másodjára nála is szültem), bár azóta átment a Semmelweisbe, de oda a lábam se teszem be, mármint a nőgyógyászati részre, csak a magánjába vagyok hajlandó menni (egyenlőre nem tervezek több babát, így szerencsére nem kell azon gondolkozni, hogy akkor mi lenne)

34. babszibobó (válaszként erre: 33. - Hamyka)
2013. júl. 8. 08:52
A kórházat nem rég adták újra át, elviekben a gépparkot is újították!
33. hamyka
2013. júl. 8. 00:15

Kedves cikk író


Nagyon megható a kis történeted, de az eleje elhiszem hogy rossz volt, sajnos ez Magyarország!!


És még valami:


nem megbántásnak írom, de hidd el a leszázalékolt emberek még többet szenvednek, mert nehéz elintézni a dolgokat, és ha összevissza vagy darabokban kapja az a valaki a pénzt,mire össze szedi a megélhetésre a rá valót majdhogynem éhen hal, és minden hónapban így kell annak a valakinek élnie, pláne ha az a valaki több éve így él, és ez elég borzasztó, meg az is hab a tortán ha annak a valakinek közgyógya sincs, addig haljon meg az a szegény emberke, ez Magyarország!! családvédelmisek meg semmit se érnek, mert fogalmuk sincs az egészről!!


rád visszatérve: elég borzasztó hogy régi öreg idős gépeket használnak, lehet nemkaptak gépet vagy nem nyertek pályázatot, de az a embertelen viselkedés ez már türhetetlen,


mikor tesz már itt valaki rendet Magyarországon? kérdem én!!

2013. júl. 8. 00:02
Kedves Éda89! Épp a mai nap történt 3 éve, hogy megszületett a lányom, akire nagyon büszke vagyok. Eszembe juttattad a szülésem, ami 12 órás szenvedés volt oxitocinna ilyet, l ráerősítve. Életem legszebb és egyben legnehezebb napja volt. Minden sorodat átélem, kegyetlen, milyen megpróbáltatásokon mentél keresztül. Ilyenkor, amikor az ember kiszolgáltatott helyzetben van és minden porcikája fáj, akkora de akkora bunkóság a "döglődő kutyába" belerúgni és rákiabálni egy vajúdó kismamára, hogy erre nincs mentség. Mi az, hogy hiszti? Könyörgöm, aki szült már, hogy mondhat ilyet? Annyi kegyetlenségen mentél keresztül, hogy ki nem lehet mondani. Én Nobel díjat adnék Neked, amiért Te ezt végigcsináltad és végigküzdötted!! Te egy csodálatos ember vagy, rendkívül sok erővel!! Büszke vagyok Rád, le a kalappal előtted!!! Sajnálom, hogy ennyi bunkó és nemtörődöm emberrel kellett szembesülöd és hogy így megaláztak Téged. Tudom, miről beszélek. Amikor az ember ilyen fájdalmakkal teli és kiszolgáltatott helyzetben van, minden negatív szó többszörös súllyal hat és örökre beleívódik a tudatalattiba. Nagyon sajnálom!!! Gratulálok a gyönyörű kislányodhoz!! Legyél büszke magadra, ha ezt végigcsináltad, minden problémát meg tudsz oldani az életben mert rendkívül erős nő vagy!! Gratulálok Neked és nagyon jó egészséget kívánok Neked és a kislányodnak. Ne felejts el nagy dózisú D vitamint szedni a szoptatás alatt és korall kálciumot is érdemes lenne szedned, mert az erőidet kimerítették, kell az erő a további hónapokhoz!! Puszillak és ölellek!! Nagy vagy!!
31. 49616e60d7 (válaszként erre: 1. - 55875e9863)
2013. júl. 7. 22:34

A kislányodhoz gratulálok. Végig olvasva amit írtál csak hálát adhatok a sorsnak, a dokimnak, hogy nem "gazdagodtam" szörnyű szülési élményekkel.

A hideg is kirázott, ez felért jól megválogatott kínzásokkal is.

30. annadi
2013. júl. 7. 22:21

Szörnyű lehetett és még biztos sokáig a történtek hatása alatt lehetsz :(

DE! Szerencsére jól vagytok mostmár és kívánok nagyon jó egészséget nektek.

Egyetértek veled, hogy a szülés rettenetesen kiszolgáltatott helyzet és ilyenkor támogatásra van szükség nem megaláztatásra :((

Én nem is tudom mi lett volna, ha nincs fogadottt dokim, még így sem volt egyszerű a szülésem, a következő szülésem meg kb.még másfél hónap.

Én nem is értem, hogy miért nem sikerült fogadnod valakit, miért nem akarták??Még ilyenről nem hallottam, mert tényleg a pénz beszél...sajnos...és nem az esküjük...

2013. júl. 7. 21:08

Na, megtaláltam a várost - vajon miért is nem csodálkozom........? :/

Én barcikai vagyok, és itt bármilyen híresztelések ellenére egy álom a szülészet - csak ajánlani tudom!

28. urbanszkyviki (válaszként erre: 24. - 45f5ce422c)
2013. júl. 7. 20:59

És hol van ez a szupi kórház? ;)

Nálunk is jó a városi kórházban a szülészet, baba-mama barát is, és van egy nagyon rendes szülész-nőgyógyász, sikerült nála szülnöm a 3., bajban lévő babánkat, és nagyon-nagyon hálás vagyok Neki, hogy végül nem lett a babánknak semmi baja! A saját, fogadott orvosom nem volt hajlandó bejönni a szülésre, csak mert ünnepnap sikerült szülnöm........:/

Azóta természetesen a másikhoz járok.

2013. júl. 7. 20:55

Fúúú bakker, hát csak meresztem a szememet és szörnyülködök....!!!!!

3 gyereket szültem (8, 6, illetve majdnem 3 évesek). Az első 2 szülésem után engem is rendesen megkapartak ám, annyi érzéstelenítőt kaptamcsak, mint te - el tudom képzelni, mennyire fájhatott! :( A 2. szülésem maga volt a pokol, pedig az csak 3 óra volt. A 3. gyerkőcnek pedig majdnem a vállát törték, 4.5 kg, 53 cm volt - nem rám volt méretezve, de ezt velem nem közölte az orvosom (a fogadott!), hogy egy cseppet nagyobb babára számíthatunk....Szinte majdnem pontosan 24 órát vajúdtam vele, és köszönöm szépen elég is volt! - össze vissza repedtem tőle, kívül-belül egyaránt, és sikerült egy hüvelyrepedést is beszereznem, amivel elvileg már nem is lehetne simán szülnöm.....Még jó, hogy már vannak 3-an.

Szóval el tudom képzelni min mentél keresztül....! - mocskos egy orvosok vannak néhol, az biztos! :(

De Nektek a továbbiakban minden jót, sok örömet , boldogságot, és egészséget! :) - és ne kerülj még egyszer ilyen sintérek közelébe!!!

26. Timo25 (válaszként erre: 19. - Esther78)
2013. júl. 7. 20:54

Ez is ismerős.

Én is így jártam egy párszor. Ugyanez a szitu, a dokim szabin volt és az éppen akkor rendelő orvosra vártam.Nem volt jó az NST, visszaküldött még egyszer, mire végeztem az NST-n, addigra doki sehol, csak az ügyeletes....

A másik valóban hajnali 4-kor már ébresztettek minket a "kedves" nővérek és onnan nem volt megállás,pihenő.

Sőt a szoptatásban sem segítettek.

Kértem fájdalomcsillapítót, amit fel is írt a doki, összesen 1 db-ot kaptam és mellé az a mondatot, hogy " osszam be, mert nincs több " ( Leskó Róbert-szerencsére Ő volt az ügyeletes,Nála szültem és minden nap jött megkérdezni, hogy vagyok,pedig nem Ő volt a fogadott orvosom , ennyi jó volt az egészben, a legjobb orvos, csak sajnos Ő már nem vállal szülést )

4 napig ugyanaz volt az ebéd,mint első nap : húsleves leve és összeszáradt fasírt kiszáradt tört burgonyával.....

Szóval van mint mesélni erről az intézményről is...

25. 241349700b (válaszként erre: 12. - 55875e9863)
2013. júl. 7. 16:22
Én a megyeiben, mind a 3 gyereket, ott nagyon rendesek, legközelebb azt válaszd.
2013. júl. 7. 15:34

Előszöris gratulálok a babához! Sok boldogságot Nektek!

Nagyon sok ilyen rémtörténetet lehet olvasni, és szeritnem mindenki személyesen is hall ismerősöktől, barátoktól, rokonoktól. Én külföldön szültem az első fiamat, és mindig hangoztattam hogy ha törik ha szakad Mo-n soha nem fogok szülni. Amikor teherbe estem a 2. babával, épp utazni készültünk, orvosnál negatív lett a teszt, útra keltünk, hát persze 2hét múlva már rosszul voltam, teszt pozitív..annyira nem voltam jól, idegen helyen, 50fokban, hogy végül hazajöttünk, és úgy alakult hogy itthon kellett orvost találnom, 20hetesen, és rettegtem, hogy velem is ilyenek történnek majd..a közvetlen környezetemben is volt példa hogy lázasan begyulladt gátsebbel adták ahza a kismamát, a baba köldöke bűzlött...és sorolhatnám..sorra zártuk ki a kórházakat, dokikat, és végül rátaláltunk egy nagyon emberséges, törődő orvosra, nagyon ritka az ilyen, nem kellett lobogtatni a pénzt, nem ezért volt kedves mert tömtük a zsebét, sőőőőt, volt hogy a magánrendelés díját nem vette el a kezemből. A kórházban is nagyon kellemesen csalódtunk, minden szempontból! szóval van ilyen is Mo-n!

23. eva215
2013. júl. 7. 15:15

Nagyon örülök, hogy úgy tűnik, sikerült feldolgoznod ezeket a rémségeket, borzalmas lehetett. :( Igen, sajnos sok ilyennel találkozni az eü-ben. Még akkor is, ha pénzelsz egy dokit. Amikor én szültem (bár hihetetlen számodra, és meg is értem, de én azt írom, hogy sajnos császárral) akkor a szobatársam mesélte, hogy míg ő szült, átment a dokijához egy másik doki, és flegmán közölte a kollégájával, hogy "Jaj, kijöttem kicsit már, van egy betegem,itt rinyál, nem bír ez sem rendesen szülni". És ezt egy olyan nőre mondta, aki fizetett neki! A lányok beszéltek később!

Nekem sürgősségi császárom volt, leesett a babám szívhangja (téged is meg kellett volna akkor már császározni szerintem), és senkinek nem kívánom azt a 10 napot, amit a kórházban töltöttem utána, pokoli migrén, amire szart mindenki, beállt a hátam, könyörögtem, hogy legalább egy bordásfalat adjanak, hogy kinyújthassam magam, de közölték, hogy nincs! A vizitelő dokik, jöttek, ránknéztek, és már mentek is el, a végén már csak néztem magam elé, már sírni sem volt merszem, mert tudtam, az csak ront a fejfájáson. Mikor a szobatársam végre mondta a dokiknak, hogy nagyon fáj a feje meg a háta, akkor rámmordultak, hogy miért nem mondtam ezt már reggel is, meg hogy biztos csak a hormonok miatt vagyok zaklatott, majd elmúlik. És kimentek. A bababarát kórház meg, inkább nővérbarát...mikor bevittem estére a kisfiam egyetlen éjszaka, mert már úgy éreztem, begolyózok, ha nem alhatok, ráadásul kaptam új szobatársat is, császár előtt állt, nem akartam, hogy ne aludjon szegény a babámtól, aki akkortájt kezdett el éjszaka sírdogálni. Meg különben sem aludtam semmit, napközben jöttek-mentek, éjszaka sírtak a babák, meg egy elmebeteg nő üvöltözött a kislányával a szomszédban,amiért az sírt, de úgy, hogy már én mentem el a nővérpulthoz, hogy csináljanak már valamit, mert szerintem megöli a kisbabáját. Na, mindegy, közölte velem a nővérke,hogy "hát, anyuka, akkor mi lesz otthon, ott hová viszi majd a gyereket?". Mondtam neki, hogy otthon nem lesz 30 másik anyuka meg csecsemő velünk, ha jól emlékszem, a férjemnek én vagyok az egyedüli felesége, de hagyjuk, megoldom, és visszavittem a picit. Pedig elvileg kötelesek "bevenni" estére, ha kéred. Hozzáteszem, volt két kivétel is, két bűbáj csecsemős nővér, határozott, de kedves nők voltak, ha ők nincsenek, a szoptatást is feladtam volna.

2013. júl. 7. 14:19

Szívszorító történet :(

Kész szerencse,hogy én jó helyen szültem,mert első gyerekesként pár órát vajúdtam csak,így biztos egyedül szültem volna...

Le a kalappal az erőd előtt és kívánok minden jót amit egy igazi kis család adhat!! :)

Gratulálok!!

2013. júl. 7. 14:18
Ami nem tetszett a kórházban, hogy már hajnali 4-től jöttek zörögtek, csörögtek, csattogtak, 3 féle gyógyszert kaptam, amit háromszorra hoztak be. Akkor lett volna egy kis pihi amikor elvitték a babákat fürdeni, de olyankor kezdett el mindenki járkálni és kb 5-10 percenként jött be valaki. Nem volt tejem, de ennek ellenére se adtak a babának enni, mert bababarát kórház. Amikor hazahoztuk 200 grammal kevesebb volt a súlya mint a záróján. Szombaton engedtek minket haza, de nem írtak fel tápszert mondván hogy szoptassam. Én a második naptól egyedül voltam a kórterembe, és volt amikor percekig forogtam az ágyon mint a büdösbogár, mert a császár után nem tudtam felkelni, a gyerek ordított és nem tudtam senkit megkérni hogy segítsen.
2013. júl. 7. 14:14
Nekem programozott császárom volt. A kislányom már a 30. héttől farfekvéses volt, és nem is fordult meg, és 2 nappal a szülés kiírásom előtt voltam nst-n meg flowmetrián, ahol már nagyon kevés volt a magzatvíz, ezért lett programozott császár. Már haza se engedtek, és másnap volt a műtét.
2013. júl. 7. 14:11
Én Kocsis dokinál szültem. Az biztos hogy az se volt egy leányálom, de még mindig jobb hogy volt fogadott orvosom. Volt egy hétig szabin a dokim én meg mentem vizsgálatra a kórházba, reggel fél 7 körül mentem vérvételre, utána nst, amivel ugye az orvoshoz kell menni, ott ültem vagy 2 órán át mire behívtak, mehettem vissza az nst-re mert nem lett jó, aztán megint vissza az orvoshoz, megint ott ültem mire bejutottam nagy nehezen, az orvos elküldött flowmetriára, ekkor már dél volt, az ultrahangosok ebédeltek. Mire visszajöttek voltak vagy 15-en az ultrahangnál. A flowmetriával megint vissza az orvoshoz, már nem volt rendelés, de mégis vagy 5-6 ember ült a váróban, orvos sehol, mert ilyenkor az ügyeletes orvos van bent. Volt délután 5 óra mire végeztem. Ha ott volt az orvosom, akkor ő vitt mindenhova és 9-10 órára végeztem
18. Timo25 (válaszként erre: 16. - Esther78)
2013. júl. 7. 14:06

A Megyeiben kinél szültél ?


Én a Megyeiben jártam úgy , mint a cikk írója...

Pedig volt fogadott orvosom, csak nem jött be.

Farkas volt a fogadott orvosom.

A többi része hasonló volt.


Ugyan úgy ránk sem néztek, 18 órán át vajúdtam, de csak 3-szok látott orvos.

Majdnem egyedül kellett megszülnöm a lányomat ( orvos és szülésznő nélkül ), mert nem hitték el, hogy már ott tart a szülés.

A gyermekágyas részlegen szintén felénk sem néztek 4 napig....

Könyörögtem a fájdalomcsillapítóért, a tiszta hálóingért.

Szóval erről a kórházról is van mit írni, mondani ( csak sajnos jót nem )

2013. júl. 7. 13:52
Viszont ez sem ment túl simán, mert ha valamilyen vizsgálatra küldtek (pl: szemészet, hasi ultrahang( nem nőgyógyászati) akkor a semmelweisbe kellett mennem, mert mivel miskolci vagyok a megyei kórházban nem néznek meg.
2013. júl. 7. 13:45
Én is miskolci vagyok, és volt szerencsém a semmelweis kórház nőgyógyászati osztályához. Nem csak szülésnél, hanem a gondozásnál is bunkók. Én ott akartam orvost választani, magánba, meg is volt hogy kit, és hozzá mentem amikor terhes lettem. Elmentem a kórházba a rendelésére, nem számítottam rá hogy terhes vagyok, próbálkoztunk a férjemmel, de nem gondoltam hogy rögtön az első hónap után terhes leszek, főleg hogy csináltam teszteket és mind negatív volt. A doki amikor mondtam hogy nem jött meg, rögtön gratulált, én meg csodálkoztam hogy mihez, vizsgálat meg minden nélkül. Ami kiborított az ultrahangon a nő, hüvelyi ultrahanggal vizsgált, körbeturkált, és közölte hogy ő nem lát semmit és biztos nem vagyok terhes, vagy méhen kívüli, vagy lehet mégis lát valamit, de az nem biztos. Ráadásul olyan vadul turkált meg, hogy majd be csináltam annyira fájt, és még vagy 2-3 nap után is fájt a hasam. A vizsgálat után 2-3 nappal elkezdtem barnázni, és este az ügyeleten voltunk, ahol írtak fel gyógyszert. Visszamentem az orvosomhoz 2 nap múlva, aki jól lecseszett, hogy minek jöttem, és mit hisztizek amiatt hogy vérzek, ne foglalkozzak vele, neki is van olyan ismerőse aki vérzett és mégis megszületett egészségesen a baba. Hát mondanom se kell, hogy én nem így jártam. Még vagy 2,5-3 hétig hitegetett hogy még nőtt a petezsák, de a papíromra mindig azt írta rá hogy missed ab. Ezután a második terhességemnél már nem volt kérdés számomra hogy abba a kórházba többé be nem teszem a lábam, ezért kerestem egy másik orvost, és a megyei kórházban szültem.
15. tilbog
2013. júl. 7. 13:15
Én is megkönnyeztem... Felháborító, ahogy bántak veled!
14. Nikk_1982 (válaszként erre: 10. - Bee970311)
2013. júl. 7. 12:20

Igen am, de ketto is van belole...

A cikkironak gratulalok a kislanyahoz, es kivano hogy sikeruljon feldolgoznia az elmenyt.

2013. júl. 7. 12:20

Köszönöm a jó kívánságokat!

Csak az nyugtat, hogy túléltük...

2013. júl. 7. 12:17

A Miskolci Semmelweis Kórházban szültem...


Sajnos ilyen világot élünk... :(

Szerencsétlenül jött ki minden, de azért sok mindent csinálhattak volna humánusabb módon is...

Remélem nem fog senki így járni mint én, aki teheti készüljön előre az ilyen helyzetekre is!

Legyen egy családtag vagy valaki odabent, hogy ha műhiba perre kerülne a sor, legyen aki bizonyítsa a dolgokat!

Kár hogy anyámat csak délután engedték be...

De az biztos, ha bármilyen maradandó sérülés származik ebből, vagy későbbi korrekciós műtétre lesz szükségem, akkor a nyakukba varrok mindent, mert elég bizonyíték van a kezemben szerencsére és két szemtanú is, igaz anyám csak később jöhetett be, de már az is elegendő...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook