Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 26 hónapos gyermekem egész nap szinte semmit nem hajlandó inni (van, hogy napi max. 3dl) Mivel vehetném rá, hogy többet igyon? fórum

26 hónapos gyermekem egész nap szinte semmit nem hajlandó inni (van, hogy napi max. 3dl) Mivel vehetném rá, hogy többet igyon? (tudásbázis kérdés)


10. Mandula71 (válaszként erre: 8. - Cszsuka)
2010. márc. 4. 23:07
A napi 1-1/2 1 liter folyadék normális 2 év körüli gyereknél szerintem. Nem csak a napközben elfogyasztott vizet, hanem az egyéb dolgokat is bele kell számolni (reggeli-esti tejital, leves, stb.) Az én fiam simán fogyaszt ennyit kb. egy- másfél éves kora óta.
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Ritaanyu)
2010. márc. 4. 22:14

vesebetegnek sót???????

gyilkosság!

8. Cszsuka (válaszként erre: 4. - Kacifant)
2010. márc. 4. 21:58

Jézusom, másfél liter vizet 50 kg-os embernek szoktunk ajánlani!

Három-négy dl víz (nem tea) épp elég egy 10 kg-os gyereknek. Ő hány kg? Azóta iszik többet?

2009. szept. 12. 22:07
hálistennek mi nem kűzdünk ilyen problémákkal nekem a 8 hónapos kislányom naponta 2 l folyadékot megiszik...de van a baránőm kisfia.. ő meg még vesebeteg is és nagyon sokat kell innia 4úgy oldja meg h sósat etet vele vagy sok szárazat ol keksz ropi..és szomjas rá...
6. varosianita (válaszként erre: 4. - Kacifant)
2009. szept. 12. 16:17

Szia!

Az én lányom is nagyon keveset iszik, nekem egy orvos (gasztros) azt mondta hogy vannak ilyen gyerekek akik nagyon kevés folyadékot isznak és azzal jól elvannak.Mi kb 5-6 dl fogyasztunk naponta ,de sokszor ezt is úgy kell bele erőltetni.De azt mondták míg van rendesen pisi( tehát a vese jól működik) és széklet is van addig nincs nagy gond napi fél liter folyadékkal.

Ha rendesen étkezik (főzelékek leves,joghurt gyümölcsök ) az ételekben is van folyadék.

Vagy esetleg megpróbálod egy kicsit hígítani az ételt azzal is lehet plusz folyadékot bevinni.

Vagy ha szereti a gyümölcs levet akkor azt is lehet hígítani egy kis vízzel.

Én is sok mindent kipróbáltam különböző cumisüvegeket, itató poharakat vettünk ,

de semmi .Néha azzal tudom rávenni az ívásra ha én is iszom és minden kortynál koccintunk .

Remélem tudtam egy kicsit segíteni ,de beszélj a védőnővel és a gyerekorvosotokkal is ha gondolod hátha tudnak segíteni tanácsot adni.

További szép napot és kitartást!

5. bared (válaszként erre: 4. - Kacifant)
2009. szept. 12. 16:07

hát szerintem ez kizárt...

mindenképpen kérdezd meg a megadott fórumban a védőnőt... nagyon kedves, és segítőkész, de én is mindjárt megpróbálok utánakérdezni, ha sikerül elérni a saját barátnőmet..

4. kacifant (válaszként erre: 2. - Bared)
2009. szept. 12. 16:00
Sajnos nem, de ezt is ugy kell beleeroltetni neha. A gyermekorvos napi 1-1,5 liter folyadekot mondott, de hat azt el sem tudom kepzelni, hogy megisznak annyit a 2ev koruli gyerekek.
2009. szept. 12. 15:57

[link]


ezen a fórumon biztosan segítenek neked!

2009. szept. 12. 15:57
nem értek hozzá, de ennyi nem elég neki egy napra?((( olyan pici még, biztosan nem kell napi 2 liter))
2009. szept. 12. 15:55
26 hónapos gyermekem egész nap szinte semmit nem hajlandó inni (van, hogy napi max. 3dl) Mivel vehetném rá, hogy többet igyon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook