Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 26 évvel idősebb a férjem... fórum

26 évvel idősebb a férjem... (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. tixtina (válaszként erre: 25. - Kedit)
2010. júl. 17. 13:15

Akkor pontosítanék.

Itthon ül,de fordít-tolmácsol,ír.

Nem tétlenkedik azért,mert itthon van:D)

34. tixtina (válaszként erre: 29. - 9bbc382386)
2010. júl. 17. 13:13

Pénz-pénz....

Az emberek azt hiszik,hogy,ilyen korkülömbségnél a pénz motivál,vagy bolond az illető.


Nos,akkor bolond vagyok-és akkor már el is van fogadva.:))Csak vicc volt.:)

Sajnos,aki nem érti meg,kár is győzködni.

Intelligencia kérdése :D)

33. tixtina (válaszként erre: 29. - 9bbc382386)
2010. júl. 17. 13:11

Ez így is van,csak a nők hamarabb klimaxolnak,


Pontosan- azért,hogy legyen ideje felnevelnie gyermekét.

Míg ezzel szemben egy férfi,még 70 évesen is nemzőképes.

32. tücsimücsi (válaszként erre: 31. - A0aecda338)
2010. júl. 17. 13:02

Nem, még nem láttam a való életben, és valószínűleg csalódnék:-)

Sőt, talán meg sem ismerném.

De akkor a sminkesek biztos nagyon tudnak valamit.

31. a0aecda338 (válaszként erre: 30. - Tücsimücsi)
2010. júl. 17. 11:01

Láttad már a való életben és nem a képernyőn keresztül.Szerintem nem,mert akkor nagyon nem tetszene a fickó.Asszott,csúnya vénember,nem is tudom,hogy tudják a sminkesek ennyire elfogadhatóvá varázsolni.

Szombat reggel piacra menet,elég kiábrándító figura.Volt szerencsém közvetlen közelről látni.

30. tücsimücsi (válaszként erre: 21. - Tixtina)
2010. júl. 17. 10:23

Ernyei...azta!!!!!!!

Nekem nem tetszenek az idős férfiak, de ez az Ernyei iszonyatosan jól néz ki még mindig! Nem is néz ki annyinak. És nem utolsósorban nagyon okos férfi...a kedves neje meg épp az ellenkezője.

29. 9bbc382386 (válaszként erre: 21. - Tixtina)
2010. júl. 17. 10:18

Igen...Ernyey.....de azért nem sok 70-es Ernyei futkos az utcán,aki ilyen kívül-belül.


A 45 éves nő nem az unokáját szüli meg,hisz nem 60 évesen lett anyuka :),mint a Ti esetetekben.


Félre ne értsd,semmi bajom,hogy is lehetne.De a DE azért itt lebeg,mert számomra elképzelhetetlen az ilyen mérvű korkülönbség.Mert azt gondolom,itt a pénz is lehet motiváció,vagy valami más,de pusztán önnön-maga az ember így kevés!

Ahogy Ernyeynek is vonzó az anyagi és "értelmi" körülménye :)

28. Kedit (válaszként erre: 27. - Csipkerózsika)
2010. júl. 17. 08:13
Igen, ebben lehet valami, bár én nem emlékszem, hogy apukámmal anno olyan nagy játszópartikat nyomtunk volna, inkább társasjátékoztunk. Két testvérem van, velük játszottam inkább, vagy a szomszéd gyerekekkel. Nem sok apukát látok a játszótereken sem, akik ott játszanának a gyerekeikkel...
27. Csipkerózsika (válaszként erre: 25. - Kedit)
2010. júl. 17. 07:52

Ki lehet használni minden helyzet pozitív oldalát. A másik fél, aki "otthon ül" - ha egy kicsit is házias és segítőkész - így többet tud segíteni a gyermeknevelésben és a háztartásban. Egy nőnek ez nagy könnyebbséget jelenthet.

Más kérdés, hogy ez mennire teljesíthető feladat az idősebb fél számára, illetve mennyire felel meg a gyerek igényeinek. Ismerek egy párt, akik között nagy a korkülönbség és egyébként is igen-igen későn vállaltak gyereket. A nevelésükkel valójában nincs probléma és az idősebb fél segítőkészségével sem, de ennak a gyermeknek azért intenzívebb foglalkozásra is szüksége lenne, ez látszik rajta. A nyugdíjhoz közelálló szülő nem nagyon képes - és hajlandó - már önfeledten játszani egy 10 év alatti, folyton nyüzsgő gyerekkel, mígy egy fiatalabb nagy valószínűséggel igen.

26. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - Psycheee)
2010. júl. 17. 07:45

Bizony ez így van. Mindenki - tudat alatt - az ellenkező nemű szülőhöz hasonló párt választ. Ezt már Freud is leírta, "minden férfi az anyját veszi feleségül, és minden nő hozzámegy egyszer az apjához". Ez nem feltétlenül a korkülönbséget jelenti, inkább a személyiségtípust, de néha mindkettőt.

Amúgy én nem ítélem el az ilyen kapcsolatokat, elvégre " a szerelemben nem a test, hanem a lélek keres társat magának".

Csak azért ott van a DE. Egy olyan párt ismertem a közvetlen környezetemben, ahol nagy volt a korkülönbség. Én nagyon örültem, hogy boldogok, és jó 5 évig ment is a dolog - kissé csodálkoztam is azért -, aztán nagyon hirtelen a fiatalabb fél véget vetett a kapcsolatnak. Az idősebb - ennek már több mint egy éve - még mindig padlón van.

Nem mondom, hogy ennek feltétlen így kell lennie, én hiszek a "lelki társ megtalálásának csodájában", de a nagy korkülönbség mindenképpen aggályos és sok problémát vet fel, pl. eltérő teljesítőképesség - szex és egyéb fizikai aktivitás terén is -, idővel eltérő életritmus - pl. nyugdíjazás miatt - és azért egy gyermeknek is szüksége van impulzív, önfeledt szórakozásra, amit egy idős szülő már nem biztos, hogy meg tud adni neki, és akkor még a korai özvegységről nem is beszéltem... Szóval nem egyszerű.

Én minden ilyen párnak drukkolok, de ezekkel a problémákkal idejekorán számolni kell, és lehetőség szerint megoldani őket.

25. Kedit (válaszként erre: 18. - Tixtina)
2010. júl. 17. 07:26
Többek közt pont erre is gondoltam, hogy az nem rossz-e, hogy Te dolgozni jársz, Ő meg "otthon ül"? Nálunk a férjem még dolgozik, én itthon vagyok gyeden a kisfiunkkal, de nem tudom hogy érint majd, ha fordul a helyzet. De ezek szerint nálatok ez jól megy. :)
24. psycheee (válaszként erre: 21. - Tixtina)
2010. júl. 17. 04:30

Apakomplexusa mindenkinek van. Az apával való viszonyt jellemzi, nevelését, a hatását ránk.

Téves feltételezés azt hinni, hogy egy idősebb férfihez való vonzalmat takar.

Személy szerint kizártnak tartom, hogy egy jóval idősebb férfival éljem le az életem.

23. tixtina (válaszként erre: 22. - F393a0b811)
2010. júl. 17. 02:07

Képzeld,Igen,van unokája is,3.


Azok a nők,akik 45 felett szülnek-mert nem adatott meg ,hogy hamarabb anyává váljanak-

Nos,akkor ők is az unokájukat hozzák világra?

2010. júl. 17. 01:43
33 évvel idősebb? és megcsinálja a saját unokáját, vagy hogy lesz?
21. tixtina (válaszként erre: 19. - 9bbc382386)
2010. júl. 17. 01:43

Efelejtettem írni,hogy az előző barátom 8 évvel volt fiataabb nálam.

27 voltam,Ő akkor 19.két évig jártunk.

Úgyhogy nincs apakomlexusom:))


Ja....Ernyei Béla nemrég vett feleségül egy nálánál-kb 30 évvel fiatalabb lányt.


Érdekes,hogy a celebvilágban valahogy elfogadottabbnak tekintik ezt az állapotot:D)

20. tixtina (válaszként erre: 19. - 9bbc382386)
2010. júl. 17. 01:38

Hello!


Nem értem,miért csodálkozik mindenki?


Michael Douglas

Komár László

Szabó Gyula

Ismerősek ezek a nevek?


Aztán Németh Kristóf apukája is vagy 25-30 évvel volt idősebb az anyukájánál:D)

19. 9bbc382386 (válaszként erre: 7. - Tixtina)
2010. júl. 17. 00:50

Szia :)

37 éves vagy és 33 évvel idősebb a férjed,azaz 70 éves???

Csak sokkhatásként ért a gyors számolás....Ha szépen megvagytok,le a kalappal :)

18. tixtina (válaszként erre: 12. - Zsú1965)
2010. júl. 16. 23:56

OKÉ,értem:-Köszi:))


Nekem is eszembe jutott,hogy ki fog a gyerkőcökkel focizni-még anno elméláztam rajta.

:)

Gondoltam,a nagyobb testvérek.

Férjem előző házasságából a két fiú-40,és 44 évesek.

Az idősebbik fiú sebész orvos,és mondhatni non-stop dolgozik-,ha nem a műtőben van,akkor ügyel.

Ha ügyel,akkor is operál ,ha muszáj.

Nagyon keveset találkozik a gyermekeivel.

A kisebbik egy "linkóci".


Férjem már nyugdíjas,-egy éve itthon van.

Sokat segít nekem -játszik a gyerekekkel-igaz ,mivel gerincműtéte volt januárban/nem a kora miatt-születése óta meg van tekeredve a gerincoszlopa/-már nem végezhet komolyabb erőkifejtést igénylő munkát.

Viszont ,tanítja a fiamat-most éppen sakkozni.

Rengeteget foglalkozik vele.,és a kislányommal is.

A mai rohanó világban,nagyon sokat számít.:D)

17. tixtina (válaszként erre: 15. - 9a57973fa3)
2010. júl. 16. 23:42

Így van,én sem ítélkezem -sőt elég liberális vagyok,sok mindent elfogadok.

Ha más ember boldog,örülök neki:D)

16. a0aecda338 (válaszként erre: 1. - Kedit)
2010. júl. 16. 18:00

Szia!

Nálunk nem ennyire nagy a korkülönbség,csak 11 év,húsz éve vagyunk együtt.Számomra csak pozitívuma volt annak,hogy idősebb a férjem.Mindig,mindenben meg akar felelni,naponta bizonyítja,hogy megérdemel,a mai napig büszke a "fiatal"feleségére.Már elmúltam 43,de az Ő kicsikéje vagyok.Már harmincas éveiben erősen őszült,bizony nézték már nagypapának.

A gyerekneveléssel kapcsolatban egy kicsit régimódian gondolkodik,az Ő idejében minden másképp volt,de irányítható,tehát ez sem okoz problémát.

"A szex terén én vagyok az öregebb"

Nővérem és sógorom között 17 év van,30 éves házasok,ha van is problémájuk,nem beszélnek róla,nem hiszem,hogy bármelyikük megbánta volna a döntését.Szerintem szépen élnek a jelentős korkülönbség ellenére.

15. 9a57973fa3 (válaszként erre: 9. - Tixtina)
2010. júl. 16. 17:23

Szia!

Engem nem érdekelt volna,hogy ennyivel idősebb akivel együtt élek és mások véleménye meg kiváltképp,úgylátom Téged se hat meg!

De nekem hiába felelt volna meg egy 25évvel idősebb férfi sajnos mire megszületett a kislányunk itt hagyott bennünket!Hát ezt hívják pechnek!

Fel a fejjel,Ti legalább együtt vagytok még!

Nem szeretem ha valakit valamiért is mások elítélnek,mert az aki ítélkezik,soha nem tudhatja,hogy ő még milyen helyzetbe kerülhet az életben(nem igaz?),és akkor neki se fog tetszeni,ha mások ítélkeznek majd felette!

14. Kedit (válaszként erre: 13. - Anka71)
2010. júl. 16. 17:09
Néha bennem is előjön, azért is kezdtem ezt a fórumot. :)
13. Anka71
2010. júl. 16. 16:02

Köztünk 15 év van, a férjem nagyon energikus ember. Igazán jó karban lévő, és simán letagadhat 10 évet. Ismerőseim is mondják, hogy nem néz ki annyinak, amennyi.

Barátnőm szerint mi tartjuk fiatalon, a kislányunk és én.

Nem azt mondom, egészségügyi problémák bármikor jöhetnek, de jöhet az fiatal korban is. A doki szerint a szíve olyan, mint egy sportolóé.

De azért, legyek őszinte? A félsz bennem van:(

12. Zsú1965 (válaszként erre: 9. - Tixtina)
2010. júl. 16. 15:51

Nem ellendrukker vagyok, csak próbálok reálisan ránézni a szituációra.

Szorítok nektek!

11. Kedit
2010. júl. 16. 15:43
Nagyon örülök, hogy ilyen szép példát is hallani. Csak így tovább! :))
2010. júl. 16. 15:26

Az,meg hogy nagypapának hiszik,cseppet sem zavar.

Inkább büszkeség,hogy ilyen szép gyermekei vannak.


Nem vagyunk egyedül a világban-rengeteg hasonló pár van rajtunk kívül.


Szegény anyám -elhagyta magát-és már 35 évesen a nagyanyámnak nézték a suliban.


Na,az már nagyon ciki volt nekem:((

9. tixtina (válaszként erre: 8. - Zsú1965)
2010. júl. 16. 15:23

Nem gond-részben igazat is adok Neked.


De így választottam,így érzem jól magam-és a gyerekek is boldog,harmónikus,kiegyensúlyozott családban élnek.


Inkább ,mint egy fiatal férfivel,aki megpattan,megcsal,vagy ...

Tudom,az idő rohan,de sajnos fiatalokkal is történnek balesetek-sajna tapasztalat:(


Majd focizok én velük-Ja,a fiam utál focizni:))

8. Zsú1965 (válaszként erre: 7. - Tixtina)
2010. júl. 16. 15:11

Szerintem nem a kor számít,hanem-mennyire vannak egy hullámhosszon a párok,mennyire hasonló a gondolkodásmódjuk-értékrendszerük,stb..."



Ez csak egy frázis. Akkor a te férjed már közel van a 70-hez? Látom, pici gyerkőc van. Szerinted még 5 év múlva is tud majd vele focizni? Vagy veled táncolni? Vagy csak túrázni együtt hármasban? Vagy megszerelni valamit otthon, amihez erő kell? Vagy ha a gyereked megkérdezi, hogy az apját miért hiszi mindenki a nagypapának?



Nem kötözködni akarok, csak nem vagyok híve a fej homokba dugásának. Tetszik vagy sem, bizony komoly gondokat fog okozni a korkülönbség.

7. tixtina (válaszként erre: 1. - Kedit)
2010. júl. 16. 14:54

Az én férjem 33 évvel idősebb nálam.

9 éve vagyunk együtt.

Működik.:))


Vannak viták,összezörrenések,mint más házasságban-de megoldjuk a problémáinkat:D))


Szerintem nem a kor számít,hanem-mennyire vannak egy hullámhosszon a párok,mennyire hasonló a gondolkodásmódjuk-értékrendszerük,stb...

6. Zsú1965 (válaszként erre: 3. - Kedit)
2010. júl. 16. 13:02
15 éve. Nincsenek gondok, most nagyon jó, egyforma az érdeklődés, a kedv, az energia, a tervek, de már mindkettőnknek vannak kisebb nyavalyái, és néha eszembe jut, hogy mi lesz, ha más lesz a ritmusunk? A türelmünk? A vágyunk?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook