Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 25 hetes terhes vagyok, és a doki˝zinnat˝antibiotikumot irt fel a torok gyulladásomra. Ez árt a babának? fórum

25 hetes terhes vagyok, és a doki˝zinnat˝antibiotikumot irt fel a torok gyulladásomra. Ez árt a babának? (tudásbázis kérdés)


12. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Betty.84.5)
2011. jún. 26. 16:19

Nem létezik teratogén (embrió-/magzatkárosító) antibiotikum, nyugodtan lehet szedni, ha indokolt.

A láz ellenben súlyos következményekkel járhat!

11. betty.84.5 (válaszként erre: 10. - Nkriszti)
2009. máj. 3. 09:51
köszönöm a vállaszokat!
2009. máj. 2. 23:22
Én is kaptam anno huszonakárhány hetesen Zinnatot felfázásra, később pedig megfázásra és semmi baja a kislányomnak! Nekem a nőgyógyászom írta fel, ő csak tudja, hogy mit lehet szedni!
2009. máj. 2. 22:28
Az ismerősömnek fülgyulladása volt terhesen, maripent adtak neki, állítólag csak azt lehetett kismamáknak.
2009. máj. 2. 21:18

Végül az a lány is kapott másfélét is, mert szegénykémnek nagyon csúnya epekő okozta hasnyálmirigy gyulladása lett, de elsőként hangsúlyozottan a baba miatt mondták, hogy mást nem lehet, csak az Augmentint.

De ők is jól vannak, megszületett a baba, és egészséges! :)


De mondom, nem értek hozzá, lehet, hogy a zinnatnak is ugyanaz a hatóanyaga.. Nem tudom..

2009. máj. 2. 20:54

Én 17 hetes terhesen kaptam a zinnatot miután kiderült h a klionra allergiás lettem.

És eddig úgy tűnik semmi bajunk nem lett.

6. pmjudit (válaszként erre: 5. - Pmjudit)
2009. máj. 2. 20:42
penicillin - bocsi :)))
2009. máj. 2. 20:41

Én úgy udom, hogy a terhesség alatt pinicillin tartalmú antibiotikumot lehet szedni, ha kell, az nem árt a babának.

A lányommal nekem is kellett augmentint szednem 26 hetesen - nem lett baja.

2009. máj. 2. 20:30

Nem értek annyira hozzá, csak egyszer ezt mondta nekem egy doki:

Egy kismamával feküdtem egy szobában a kórházban, és neki azt mondta a doki, hogy csak Augmentint kaphat a baba miatt (hogy az nem árt neki). Tuti, hogy elmúlt már 22 hetes, talán 26 volt, de nem emlékszem biztosan..

Nem tudom, hogy a Zinnatban mi van, de a doki így magyarázta annak a kismamának.

2009. máj. 2. 18:47
Én is így jártam mikor a kisfiammal voltam terhes.Csak én felfáztam.Annyit kérdeztek hogy elmúltam e már 12 hetes.(ami a kritikusabb időszak)22 hetes terhes voltam.Nem lett baja a babának.
2009. máj. 2. 17:02
Ha felirta,akkor valószínű nem árt a babának:)
2009. máj. 2. 15:49
25 hetes terhes vagyok, és a doki˝zinnat˝antibiotikumot irt fel a torok gyulladásomra, -EZ ÁRT A BABÁNAK?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook