Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2.5 éves fiamnak köldöksérve van, mire számítsak? fórum

2.5 éves fiamnak köldöksérve van, mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


22. Ágota 77 (válaszként erre: 21. - Ágota 77)
2010. júl. 9. 12:13

Túl vagyunk a műtéten úgynevezett 1 napos sebészet keretében.

Előző nap felvettek az osztályra, délután hazamehettünk és másnap reggel kellett visszaérkezni éhgyomorra.

Reggel kilenckor műtötték és háromnegyed óra múlva már ki is tették az ébredőszobába.


Délután 2-kor ihatott először kortyokban, 4-kor már ehetett is kekszet, ropit. 5 órára teljesen visszatért az ereje, kiment a gyógyszerek hatása és hazajöhettünk.


Aznap este még kapott fájdalomcsillapítót, de azóta nem is fájlalja a sebet sem. Persze érzékeny neki ha hozzáér, vagy a földről kell valamit felvennie.


2 nappal a műtét után voltunk sebellenőrzésen, minden rendben, bármit csinálhat, nem kell korlátozni a mozgásban. Egy esetleges hasraesés sem jelenthet gondot.


Nagyon örülök, hogy túl vagyunk rajta... :-))))

2010. jún. 27. 21:58

Sziasztok!

A kislányomnak már születésétől nagynak találtam a köldökét, nem is hagyott nyugodni, de a gyermekorvos szerint csak laza köldökgyűrű, majd záródik ha erősődik a hasfala.


Most 5,5 éves és elvittem sebészhez. Javasolta a műtétet, mert felnőtt korában egészen biztosan gondot okozna, igaz jelenleg nincs kizáródás veszély, rizsszemnyi a sérv. Mivel már elmúlt 5 éves nem valószínű, hogy záródni fog magától.

20. Hanata
2009. okt. 15. 08:49

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy ilyen aranyosak voltatok, és figyeltetek ránk, próbáltatok bíztatni. Most már megnyugodtam, és tudom, nem lesz ez olyan vészes, csak odafigyelés kérdése.


Még egyszer köszönöm!!!

19. Hanata (válaszként erre: 18. - 2d5a00656a)
2009. okt. 15. 08:48
Használhatót? Szerintem igen, mutatott egy tapaszt, amivel ha leragasztom az érintett területet és a környékét, akkor valamilyen szinten tehermentesítem a hasfalát, így könnyebben regenerálódik. Az biztos, hogy kerülni kell a szoros gumírozású nadrágokat, de olyat eddig sem adtam rá, nekem sem kényelmes, nemhogy neki. Ezen kívül megmuatta, hogyan tudom megnézni "szakszerűbben", hogy változott-e az állapota. Azt javasolta, naponta nézzem, és heti egyszer, mindíg ugyanazon a napon írjam fel a tapasztalatokat, így mindíg nyomon tudom követni, éppen hol tartunk.
18. 2d5a00656a (válaszként erre: 16. - Hanata)
2009. okt. 14. 18:58
Bár megerősödne a hasfala ,és visszazárna!!lehet hogy szerencsétek lesz,mondott valami hasznáhatót a doki??
17. ffa1d14645 (válaszként erre: 16. - Hanata)
2009. okt. 14. 18:34

na látod.....

nem kell rögtön megijedni!

szerencdsére látod nem találta sürgősnek:-)

ez jó!

16. Hanata
2009. okt. 14. 17:13

Sziasztok!


Ma voltunk orvosnál, egy nagyon kedves doktornő volt, a lakcímünk láttán kiderült, ismeri a szüleimet, egy oszályba járt apukámmal. A jó bánásmód garantálva volt.

Nagyon alaposan megvizsgálta Bálintot, és azt mondta, ha rá hallgatok, még ne műtsünk, mert nem nagy a sérv. bár van, de ő azt javasolja, hogy mivel nem fájlalja, nem érzékeny a helye sem, így áprilisban - ha addig nem történik semmi, nem lesz nagyonn, nem fáj neki- találkozzunk, és akkor már Bálint is közelebb lesz a 3 éves korhoz, inkább akkor műtené, ha nem bánom.

Mondtam, nem, de azért a biztonság kedvéért holnap meg is ultrahangozza majd!

2009. okt. 13. 21:08
Jól van,mindenki pozitív a sztorikkal holnap pedig kiderül,szorítunk ,számolj be mindenképp!!!
14. marc§ika (válaszként erre: 7. - Hanata)
2009. okt. 13. 08:26

délelőtt műtötték,és még aznap délután jöhettünk is haza,mert nem volt semmi mellékhatás a műtét után.

Másnap itthon már azt se tudta mi volt tegnap!:) nem is fájt neki a heg sem.

13. ffa1d14645 (válaszként erre: 11. - 2d5a00656a)
2009. okt. 12. 20:26

egyébként ez tök érdekes,hogy egy kicsit mért engednek ki olyan hamar.nekem pl 3 napig kellett bent lennem és egy diónyi volt a köldöksérv,és 5cm vágás maradt belőle...

és most februárban volt tehát nem is ezer éve???????mi lehet a különbség..vagy vajon ők hamarabb regenerálódnak?

12. Hanata (válaszként erre: 11. - 2d5a00656a)
2009. okt. 12. 19:53
Nagyon örülök, hogy ilyen gyorsan helyre is jöttetek utána, remélem nálunk sem lesz ez másképp! Szerda délután már többet tudok, és megmondom, mit mondtak az orvosok!
2009. okt. 12. 18:40

A sérv a hasizompólya meglazulása ahol íly módon "kinéz"a bél.Nagyon gyakori főleg fiúknál,és szerintem felesleges várnototk,el nem múlik,csak egy veszélyzóna.Az én fiaimnak lágyéksérve volt/a különbség csak helyrajzi,a köldök a köldöknél a lágyék lejjebb és oldalt van,de a dolog ugyanaz/mindkét oldalt műtötték.Egy fél napig voltunk bent velük műtét után 6 órával kijöttünk.Nem volt vészes,tényleg.A nagyobbiknak az elsőnél a fitymáját is leszedték mert volt egy sejtes összenövése a makkal,na attól sokkal jobban nyafogott,észre se vette,hogy a hasát is megvágták.

Egyébként ezt nem kiveszik,hanem az izmot összeöltik,hogy ne türemkedjen ki az izomfalon az alattalévő bélszakasz.

10. kobagabi (válaszként erre: 5. - Ffa1d14645)
2009. okt. 12. 18:15

Na nekünk is ez áll fenn.

Akkor kezdődött, mikor a kicsi ülni kezdett. Most megmár maholnap 4 éves lesz, de eddig probléma nem volt vele. És mintha kisebbedett volna.

Sok doki látta, eddig azt mondták, nem kell bántani.

Az őszi szünetbe viszont a nagyobb fiamat viszem a pöcijével a sebészetre, így a kicsit is megmutatom ott is.

Meglátjuk mit mondanak.

2009. okt. 12. 17:10

a sérv akkor okoz bajt ha kizáródás veszélye áll fent,amúgy itt olvashatsz róla:


[link]


[link]


és hasonló cikkek..szóvak ha nincs kizáródás veszély elvileg 4-5 ves korra el is múlhat,ha nem ráér a műtét.

persze az orvos dönt!de ha ő műtétet javasol te azért mutasd meg másik dokinak is!fölöslegesen ne piszkálják!

8. Hanata (válaszként erre: 5. - Ffa1d14645)
2009. okt. 12. 16:17
Sebészetre szerdán kell vinnem, ma a gyermekorvosnál voltunk, nagyon körültekintő, jó orvos, ő azt mondta, nincs kizáródásveszély. Miért érdemes vele várni? Nem tud egy sérv egyéb bajt okozni?
7. Hanata (válaszként erre: 4. - Marc§ika)
2009. okt. 12. 16:14
Köszönöm a bíztatást, mennyi időt töltöttetek kórházban?
6. ffa1d14645 (válaszként erre: 5. - Ffa1d14645)
2009. okt. 12. 13:59
és egy tanács!ne adj egy orvos véleményére vidd el másik sebészhez is,ez ilyen picit nem szabad rögtön műtögetni ha esetleg nem muszály!jobb az ha látja másik doki is!
5. ffa1d14645 (válaszként erre: 2. - Hanata)
2009. okt. 12. 13:55
a hermina supraumbilicalis,az amit meg kell műteni rövidebb időn belül ha ugymond sima köldöksérve van akkor lehet vele várni,ha nem áll fent a kizáródás veszélye,ha ez nem áll fent akkor felesleges bántani,mert halasztható nem veszélyes állapot!
4. marc§ika (válaszként erre: 2. - Hanata)
2009. okt. 12. 13:47

szia.hát ami esetünk nem pont ugyanaz mint a tiétek.

Az én kisfiamnak lágyéksérve volt szeptemberben(20 hós) mi is a sebészeten voltunk Pesten a Madarász utcaiban.Másnap meg is műtötték,ki vették neki altatással.Nem volt hosszú idő,altatással,mindennel együtt olyan fél óra telt el,míg bevitték és kihozták.Elég jól viselte!

Ne izgulj,nem lesz ott probléma!:-)szerintem a köldöksérv se egy nagy műtét!


ha kérdésed van még szívesen válaszolok... :)

3. ffa1d14645 (válaszként erre: 2. - Hanata)
2009. okt. 12. 13:35

én 26 éves vagyok,nekem februárban volt,én mint felnőtt nehezen viseltem,de lehet hogy egy kicsit esetleg altatnak majd hogy hamarabb tudjon ugrabugrálni!isten ments hogy megrémítselek,de nem egyszerű mapok lesznek egy hét után viszont elmúlik mintha mi sem lett volna:-)))

utána vigyázz nehogy megerőltesse magát!nagyon sok kitartást neked!

2009. okt. 12. 13:32
Ma voltam vele gyermekorvosnál, szerdán viszem sebészetre, féltem nagyon, az orvos azt mondja, műteni kell. Mekkora műtét ez?
2009. okt. 12. 13:30
2.5 éves fiamnak köldöksérve van, mire számítsak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook