Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 23 hós kislányom néha az őrületbe kerget... fórum

23 hós kislányom néha az őrületbe kerget... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. dec. 1. 18:32
A hisztiről ennyit tudok mondani.A pakolásról nem sokat.Igazából nekik ez a felfedező korszak,most ez köti le őket,ne bántsd érte,ne állj az útjába! Azért vagy hogy összepakolj utána.Egyszer te is voltál pakolós!Viszont a te felelősséged,h mi van abban a szekrényben,amit elér és kipakol.Nem őa hibás ha eltör egy tányért vagy turkál a szemétben.Rakd el az ilyen dolgokat előle.Vedd úgy hogy már ketten rendezitek be a lakást,hiszen ő is ott lakik!!!!
2009. dec. 1. 18:27
Még az is működik a Milcsinél,hogy berakom olyan helyiségbe,ahol nincs senki,és rácsukom az ajtót.Persze a villanyt felkapcsolom.Megmondom neki,hogyha befejezte,kijöhet.Ha mégis kijön,újra megcsinálom.Bár nála elsőre működik:D
2009. dec. 1. 18:23
...de ha boltban csinálja,akkor otthagyom.Persze azért elbújva figyelem,nehogy törni-zúzni kezdjen.Aztán rájön,hogy akinek a műsort csinálja,nem kíváncsi rá.Felkel és megy tovább.Volt olyan is h benthagytam a boltban és idegen szólt hozzá,ő meg megszeppenve felpattant és utánam sietett:)
2009. dec. 1. 18:20
Sztem ez egy ilyen korszak.Van rá megoldás!!!! Csak éppen minden gyereknél más.Nálunk az vált be,amit egy pszichológustól hallottam: ha hisztizik pl.otthon,akkor egy kedvenc játékával ("prioritásával")kell megzsarolni(mert ugye ő is ezt csinálja),hogy nem kapja meg,vagy elveszem amíg hisztizik. Nálunk műkszik:D
2009. dec. 1. 18:16
:D nagyon jókat mosolygok a kis hisztis csajokon,amiket írtok:D ...nekem is jutott egy.Most 21 hós,de akarata több számmal nagyobb a koránál! Viszont azt megfigyeltem már más babákkal összehasonlítva,hogy amelyik ilyen "hisztigép-földhözverős verziós-bekattanós-deénaaztakarom" gyerek,az sokkal fogékonyabb mindenre.Milcsi a kislányom,nagyon gyorsan tanul. Hamar felfog dolgokat,csak el kell magyarázni neki.Lehet,hogy még te azt hiszed"á,úgysem érti",sokkal többet megért abból amit mondasz!!!
63. ibi75 (válaszként erre: 62. - E59b092169)
2009. nov. 28. 23:44
ismerős :))
62. e59b092169 (válaszként erre: 31. - Ibi75)
2009. nov. 27. 17:37

Ezek a gyerekek annyira másak mint az én korosztályom volt annak idején.

Néha azon agyalok, hogy nem volt-e mobil a gyerkőcöm kezében amikor született. Egyszerűen nem lehet tőle telefonálni! Ha már meglátja a kezemben, akkor is visít érte. Oda kell neki adni. De nem jó ám az ő játéktelefonja, az IGAZI kell, sőt beszélgetőtársnak is kell benne lenni!

Képes lenne órákig "beszélni" (az ő babanyelvén), csak éppen legyen aki kifizesse a telefonszámlát.

2009. nov. 27. 17:04

Hát, ez ismerős....kezdtem azt hinni, hogy nekem van csak ilyen égetni való lányom....de most már tapasztalom ill. hallok másokat is...hogy örületbe kergeti az embert a csöppsége....

Nekem 28 hónapos a lányom, de egyszerüen olyan rossz, hogy néha már egyszerüen nem lehet bírni....ha nem űgy van valami, ahogy ő gondolja, akkor bárhol képes földhőz vágni magát és torka szakadtából üvőlteni...ahogy csak bírja....hozzáteszem , hogy én kevésbé bírom....

és bárhogy könyörgünk neki....akkor is úgy kell lennie a dolgoknak , ahogy ő szeretné....viszont a bölcsiben meg el vannak tőle varázsolva, hogy milyen tündéri kislány....és ahogy kitette a lábát a bölcsiből, akkor aztán kezdődik a frász....

60. globus (válaszként erre: 4. - 3dc5a222b9)
2009. nov. 27. 13:50

Jaaj, ez bosszantó, pedig utólag olyan aranyos :))

Az enyém székre állva egész nap mosogatott a csapnál, a szék teljesen kicsúszott alóla. Először az összes lábast, fazekat kipakolta a konyhakőre, utána a felső szekrény tartalmát a pultra, összeborogatta a fűszerek tartalmát, sót a cukorral, két óra alatt pakoltam vissza, és ez majdnem napi rendszerességgel történt, míg zárat nem raktunk az ajtókra :))

59. sajert
2009. nov. 27. 13:13

Az egyémben még nincs tapasztalatom, milyen ha nagy, de a nővéremnek se nőttek meg a gondjai a három nagy gyerek mellett. Már felnőttek (29, 27, 19 évesek), a fiúval (középső) voltak gondok a középiskolában, de az is egy-két év alatt helyrerázódott.

Szerintem teljesen másmiatt aggódik egy 10 napos, egy féléves, egy kétéves, egy hatéves stb... gyerek szülei. Egy tíz naposnál (legalábbis nálam) még a a kakilása, evése is probléma volt, azért ez egy hatévesnél nem igazán merül fel. A kicsiknél a fizikai rész megterhelő, a nagyobbaknál a lelki.

Azért az újszülőttkorhoz képest a kétéves nem fáraszt le úgy (legalábbis engem) általában.

58. Gavrilo1 (válaszként erre: 54. - Babetthopp)
2009. nov. 27. 12:07
Ezt megcáfolom. Nekem nem nőttek a gondjaim a gyerekekkel együtt, sőt!
57. Gavrilo1 (válaszként erre: 55. - 3dc5a222b9)
2009. nov. 27. 12:06
Az jó!!! :-))
56. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 54. - Babetthopp)
2009. nov. 27. 10:38
Így igaz! Az ember azt gondolná, az idő múlásával javul a helyzet, pedig csak romlik.
55. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 53. - Gavrilo1)
2009. nov. 27. 10:38
Nem mindig van így azért:)
2009. nov. 27. 09:23
Kis gyerek "kis" gond, nagy gyerek nagy gond!
53. Gavrilo1 (válaszként erre: 46. - 3dc5a222b9)
2009. nov. 27. 09:06
Szerintem nagyon negatív dolog ha egy tíz éves a TV előtt vacsorázik!! Borzasztó rossz szokás!!
2009. nov. 27. 09:03

Ha a kicsi nagyon nyitogatja az ajtókat fel kell szerelni ajtózárat. Nekm még a hűtőn is volt a fiúkkal.

Szerintem evés közben semmiképpen ne menjen a TV. Semmi szükség hogy már ilyen kicsiket rászoktassanak a TV-re.

51. sajert (válaszként erre: 49. - 3dc5a222b9)
2009. nov. 26. 20:43

Az én fiam 22 hónapos.

A konyha tabu neki, csak a hűtőig mehet el (ajtó mellett van :-)), mert ott jelzi a túró rudi kérelmét. Pedig egész nap nyitva van az ajtó, de tudja, hogy bünti jár érte (már nem is próbálkozik).

Kisasztal tetején mászkál, arról leszoktatás alatt van.

Babakocsi már régen nincs, az utcán kizárólag a kezemet foghatja. Néha még próbálkozik, de én mutatom hogy ott mennek az autók (főút mellett lakunk, a járda mellett rögtön suhannak), és Anya kezét fogni kell, mert az autók elüthetnek stb....


Az áruházban választhat:

1. vagy a bevásárlókocsiban ül (kap rágcsát közben)

2. vagy a kezemet fogva sétál

Ez megy felváltva, amíg vásárolunk. És én mondom neki, hogy mit kell venni, és keressük meg együtt a terméket. Mikor ráakad, már mondja is (konkrétabban úgy kiabálja: Ott ni, kenyér, hogy zeng az Auchan).


A széktologatásról: el kell tenni a széket, hogy ne tudja tologatni. Amennyiben ez nem megoldható, minden egyes alkalommal bünti (nálunk két perc (mivel két éves lesz) ülés a fotelben, gondolkodás céljából, utána ölelés, és mehet tovább az élet), hidd el, ha elég kitartó vagy, akkor abbahagyja. A két perc neki örökkévalóság, meg is próbál lógni, akkor újra kezdődik a két perc. Volt, mikor már ment is a fotelba, tudta, hogy nem megengedett dolgot csinált :-))).

50. M_Marcsa (válaszként erre: 38. - Ibi75)
2009. nov. 26. 20:16
Ha megéhezik, majd kéri, ne izgulj.
49. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 48. - Baba1977)
2009. nov. 26. 20:03

A Tiéid már biztos nagyobbak. Grétivel még ilyen szinten nem lehet kommunikálni. Úgy marad el a babakocsiban, hogy majszolgat valamit (ropit, almát, stb.) De hamar elunja a dolgot, aztán mehetnéke támad.

A nagyobbal már hasonló helyzetben vagyok, ha velünk tart, csoki, édesség nélkül nem úszhatjuk meg. (Ha nincs ott, akkor is megkapja...)

2009. nov. 26. 19:49
Enyém a kissebbik azt játszotta hogy levágta magát a földre tesco-auchanba és üvöltött,én fogtam és ott hagytam..utána egyböl felpattan..aztán egy idö utána abba hagyta,amugy én végig nézem velük a játékokat,megbeszéljük melyik mit tud,és utána szépen bevásárolunk.szoktam nekik mondani mit tegyenek be a kosárba,na persze azért egy zacsi cukorral vagy csokival azé megvágnak:)
2009. nov. 26. 19:41

Még az is elég nagy fejtörést okoz számomra, hogy nagybevásárlások alkalmával hogyan szereljem le a lányomat, hogy nyugodtan tudjuk tenni a dolgunkat.


Otthon nem tudom őt hagyni. Általában viszem a babakocsit, bár már azt elég rosszul tűri. Kiengedni nem akarom őt, mert lerámolna mindent, vagy elkeveredik a tömegben... Csodálom azokat a gyerekeket ilyenkor, akik szép csendben ülnek a nagy bevásárlókocsiban. Az enyém pedig üvölt.

2009. nov. 26. 19:38

Köszönöm a tanácsaitokat!


A DVD-t azért használjuk, mert tulajdonképp szereti nézni a meséket, és legalább addig csendben és nyugalomban van. (Épp ebben a pillanatban is hozta a "Bagotkát", ami Vakondkát jelenti, hogy szeretné nézni.)


A fiam is hozzászokott kiskorában, hogy mesenézés közben evett. Most a vacsorát is a TV előtt ülve ette meg, és elmúlt 10 éves.

45. ibi75 (válaszként erre: 40. - F8db0709b8)
2009. nov. 26. 18:08
tudom :(
2009. nov. 26. 17:38

Igaza van qui76-nak.Kapcsoljátok ki a Tv-t,akkor nem fog üvölteni teljes hangerőn.Nem kell a Tv előtt etetni a gyereket,ha éhes lesz akkor majd eszik.Ha nem akar enni akkor éhes marad.Hidd el nwem fog éhen halni,3 hétig tátszottuk ezt,azóta lekopogom lassan több hónapja nem kell minden falatott a szájába iádkozni.

Az Én 2 és fél évesem is hisztizik,rámol,pakol,az ülőgarnitúra tetejéről ugrál a szőnyegre stb.Sorolhatnám,de nálunk büntetés van,a műszaki cikkekhez nem nyúlhat mert különben büntetés,nincs mese nézés,és a szobába van egyedül,hogy gondolkozzon.

43. f8db0709b8 (válaszként erre: 41. - Pemete)
2009. nov. 26. 17:19
Nem is szabad idegesiteni magunkat ez miatt.Nálam is ezek váltak be és nem verem öket,megy szépen is:)
42. pemete (válaszként erre: 34. - Ibi75)
2009. nov. 26. 17:19
Ha nem eszik, akkor nem eszik, majd ha éhes lesz, akkor fog enni egyedül is. Nem fog éhenhalni, ha egy pár napig nem eszik annyit, mint szokott.
41. pemete (válaszként erre: 32. - Ibi75)
2009. nov. 26. 17:17

Én nem idegesítem magam rajta. Ilyenkor már csakazértsem kapja meg amiért üvölt. Meg legalább addig is egy helyen van és nem rohangászik el a boltban! Szépenotthagyom, összeszedem ami kell, ő meg észbekap és jön utánam, ennyi. Persze nagyobb boltban nem távolodok el tőle annyira, de azért arrébb jövök pármétert, és nem foglalkozom vele, majd abbahagyja.

Egyébként reagálva az elfenekeléses történetre, nem hiszem, hogy azzal elérnék bármit is, ha ilyenért elverném. Hisztizzen csak, engem nem zavar, csak ha pocsolyába fekszik.

40. f8db0709b8 (válaszként erre: 38. - Ibi75)
2009. nov. 26. 17:11

Nekem a kicsi 17 hónapos lesz,magába eszik mindent amit kap:)

Ha tudod mit kellene tenned,miért nem csinálod?A gyerek parancsol?Nagyon a fejedre fog nőni...

39. c42aaaac41 (válaszként erre: 38. - Ibi75)
2009. nov. 26. 17:01
akkor majd eszik mikor éhes lesz!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook