Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 21 szem fogamzásgátló helyett, 20-at vettem be. Lehet belőle baj? fórum

21 szem fogamzásgátló helyett, 20-at vettem be. Lehet belőle baj? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 10. 09:07
igen.en is igy este teherbe.
2012. júl. 3. 11:51
Hát a 8 napon már túl vagyok, akkor meg is jött rendesen ahogy meg van írva a 3. napon, szombaton kezdtem el újra szedni a köv. levelet, aztán most 1 hétig védekezés van.
12. luc22 (válaszként erre: 7. - Ercsibabe)
2012. júl. 3. 11:48
Egy hét.
11. luc22
2012. júl. 3. 11:47
Én is jártam már pont így. Nekem azt mondta a dokim, h szedjem be a 20-at, aztán hét nap szünet. A 8 napot semmiképp nem javasolta, mert akkor már nem véd a bogyó.
10. Angelgirl8588 (válaszként erre: 7. - Ercsibabe)
2012. júl. 3. 11:46
Hát gondolom a 8 napos szünet valahanyadik napján meg fog jönni, utána megint szeded a gyogyót. Szóval ha mindenképpen védezni szeretnétek, akkor addig, amíg meg nem jön.
2012. júl. 3. 11:46
Én Volinát szedek, amiben ugyanaz a hatóanyag mennyiség van mint a Yadineban, csak kicsit barátibb az ára. Mi azért sztem 1 hétig vigyázunk, az a biztos.
2012. júl. 3. 11:45

Az antibiotikumos dolgot én is tudom, mindig elmondja a dokim, de még sose szedtem antibio.-t.

Azért írtam, h nem kell védekezni 1 szem kimaradásakor, mert nekem volt már olyan, h 2-3 napi elfelejtettem bevenni, és azon kívül, h a 4. napon megjött (illetve csak barnázott), nem volt más gond. Folytattam tovább. Persze biztos ez is gyógyszerfüggő. Én Mercilont szedek, elég megbízható, nem is váltanék, bár az árával tudnék egyezkedni :)

2012. júl. 3. 11:43
Nem szedek semmi mást mellé, pláne antibiotikumot nem. A nagy kérdésem, hogy védekezzünk, de meddig?
2012. júl. 3. 11:36
Ha antibiotikumot szedsz is védekezni kell ez idő alatt mechanikusan is,mert közömbösíti a fogamzásgátló mellékhatását. Az elvesztés,meg nem felelőtlenség,vannak hülye véletlenek sajnos.
2012. júl. 3. 11:36

semmi baj nem lesz,ha egyszer ez előfordul

viszont ezek a gyógyszerek már nagyon gyorsan ürülenek,ezért kell a kiegészítő védekezés.(nem én találtam ki)És ezért sem kell már hónapos szüneteket tartani,ha valaki babát szeretne,akár a következő hónapban lehet próbálkozni.Az más kérdés,h a szervezet hogyan fogadja a dolgot.

2012. júl. 3. 11:31

Hát mi azért abban megegyeztünk, hogy 1 hétig vagy védekezünk vagy inkább nem csináljunk, így a tuti.

Köszönöm.

Akkor elvileg hatalmas zűrt nem csináltam, volt olyan aki azt a választ adta, hogy mekkora felelőtlen vagyok, mert elvesztek egy szemet...meg hogy a 21 nap az 21 nap kell, hogy legyen. Utána olvastam, és a 20 nap nem gáz a 7 napos szünettel. Nem is aggódnék, ha nem 8 napot tartottam volna.

Köszike! :)

2012. júl. 3. 11:28
Elég lett volna ugyanúgy a 7 napos szünet, max 1 nappal hamarabb jött volna meg, mint szokott. Nem kell védekezni szerintem, 1 szem kihagyása nem mérvadó, ilyen hamar nem ürül ki a szervezetből a gyógyszer hatóanyaga, vagy micsoda :)
2012. júl. 3. 11:26

No promlemo!



Esetleges mellékhatás: egy bambínó! :)

2012. júl. 3. 11:25

A kérdésem igazából az lenne, hogy ha 21 szem helyett 20 szemet szedtem be, utána 8 napos szünetet tartottam (akkor nyilván célszerű védekezni utána a biztonság miatt), meddig védekezzünk utána? Illetve, a 8 nap alatt védve voltam valamennyire? Számít az, hogy 1 éve szedem? (21szemből egyszer elgurult 1 szem, és most nem volt lehetőségem köv. csomagból pótolni...)

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook