Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 21 napos GI-diéta - 8 kg mínuszt ígér, tartósan fórum

21 napos GI-diéta - 8 kg mínuszt ígér, tartósan (beszélgetős fórum)


1 2
25. 8e163afeff (válaszként erre: 23. - 264a394b94)
2010. aug. 4. 22:10

Hú, ez eléggé nem helytálló kijelentés, már bocs... Ha izomból fogy az ember, rekordsebességgel jönnek vissza a kilók, épp azért, mert nem a zsírréteg csökkent+a kevesebb izom kevesebb energiát éget el.

Nem linkelgetek, olvass utána, ahogy a GI-diétának is, ha már mindenképp kritizálni akarod. Mellesleg a munkám során egy dietetikuscsapattal együtt dolgozom, akik már rég túl vannak ezen a heti fél-1kg, kalóriaszámlálás stb. elképzelésen. A szervezetet pedig be lehet csapni, pont ebből ered a hízás is: azt hiszi, hogy nincs több inzulinja, mert a feleslegesen zabált cukor ott kering a vérben, küld hát még inzulinokat stb. Jógázok naponta már évek óta, néha persze kimarad, de amúgy állandó. Szerintem ne vitázzunk ezen a GI-diétán, vagy utána kell olvasni (egyetlen negatív megítéléssel se fogsz találkozni, max kiegészítő kritikával, ami javasolja a GI mellett a GL (glikémiás telítettség) figyelembevételét is), vagy ki kell próbálni. Én se fogok hazudni, írom, pontosan mennyit fogyok a diétával, és mennyi jön vissza, akár ez is lehet a puding próbája.

24. 8e163afeff (válaszként erre: 21. - Buschne)
2010. aug. 4. 22:03
Igyekszem ezt nem be-, hanem hozzászólásnak felfogni. Nem, nem fogok teljesen elfogyni, csak 10 kg-ot fogok leadni.
23. 264a394b94 (válaszként erre: 20. - 8e163afeff)
2010. aug. 4. 21:33

Persze, hogy nem jön vissza, mert izomból fogysz, azt pedig nehéz visszaépíteni ;)


Légy oly szíves, linkeld be nekem azt az oldalt, ahol azt olvastad, hogy megdőlt "a heti 1kg fogyás az egészséges tévhit". Amúgy ennél többet egészségesen csak az tud fogyni, akin hatalmas felesleg van (Gondolom nem vagy telekakált zokni :))És a szervezeted nem tudod becsapni... túl tökéletesen van megalkotva ahhoz, maximum éppen annyit eszel, amennyit elégetsz, vagy kalóriadeficittel "dolgozol". Edzel valamit mellette?

22. buschne (válaszként erre: 19. - 264a394b94)
2010. aug. 4. 19:10

Én is hasonlókat írtam.


Annyival egészíteném ki, hogy mindenki találja meg a neki való mozgásformát, amit szívesen végez és akkor garantált a siker.

21. buschne (válaszként erre: 20. - 8e163afeff)
2010. aug. 4. 19:09
Csak nehogy teljesen elfogyjál ;)
20. 8e163afeff (válaszként erre: 19. - 264a394b94)
2010. aug. 4. 18:37
Szia, igaz, de ez nem divatdiéta, hanem életmód jellegű diéta. Másrészt a heti fél-1 kg fogyás aranyszabályként való elfogadása ma már rég nem állja meg a helyét. Igenis lehet nagyobb ütemben is tartósan fogyni, legalábbis a diéták elején, ehhez csupán a szervezet kicselezése kell: ezt teszik lehetővé a fehérjeturmixok, az ételek szétválasztása vagy épp a GI-index. De nem akarok rábeszélni senkit, nekem régen is működött, most is működött, és heti 1 kg-nál jóval többet fogyok, ami nem jön vissza, ha utána is egészségesen táplálkozom.
2010. aug. 4. 17:37

Sziasztok!


Nem szabad hinni ezekben a divatdiétákban.


1. Heti 1 kg fogyás, az az egészséges. Ha már ennél több megy le, akkor azt már izomból veszítetted, vagy megakadt a beledben a rostszegény életmódtól a "kaja", és ekkor a megnövekedett rostbeviteltől kiürül az. A másik lehetséges, hogy sok vizet ürített a szervezet, ami dehidratáltsághoz vezethet, és ez veszélyes!!!

2. Ha valaki panaszkodik, hogy a diéta abbahagyása után visszajönnek a kilók, az azért van, mert visszatér a régi, rossz étrendjéhez, ami rostokban szegény volt, és sokkal több kalóriát vesz magához.

3. Olyan nem létezik, hogy "helyi fogyás", hogy csak combból, vagy hasból szeretnék leadni. A szervezet legtöbbször egyenletesen adja le a zsírt, de ezt inkább a genetika határozza meg. Erre tudnám még ajánlani edzés mellett, hogy masszírozni kell a problémás területet, olykor el lehet menni egészen addig, amíg már fáj, ég.


Én mindenkinek inkább a súlyzós edzést javaslom, emellett ki kell számolni a fehérje/szénhidrát arányt. Fehérjét magasabban kell tartani. Aki edz, annak 3-5 gramm/testsúlykilogrammonként, a szénhidrát pedig kb.2-2,5 gr/tskg.


Ergo: életmódváltás!

18. kiki8400 (válaszként erre: 17. - 8e163afeff)
2010. aug. 4. 13:36

Köszi, köszi :DDD

nem is akartam sokat fogyni, csak a pocakot ledolgozni :)

17. 8e163afeff (válaszként erre: 16. - Kiki8400)
2010. aug. 4. 13:17
Persze, nem lehet ész nélkül enni utána. Csodálkoztam, hogy csak 3 kg ment le neked, de aztán láttam, milyen gizdácska vagy, így nem csoda:-)
2010. aug. 4. 09:34
Én múlt tavasszal csináltam meg B.A. 21 napos diétáját, hogy a téli hónapok után kicsit beinduljon a fogyás. Akkor 65 kiló voltam, a 21 nap alatt 3 kilót adtam le és miután befejeztem, igaz figyeltem az étkezésre és tornáztam is, lement újabb 2 kiló, ami "csak" az újabb téli semmittevéskor jött vissza. Szerintem jók a GI diéták, de utána is figyelni kell az étkezésre.
15. 8e163afeff (válaszként erre: 14. - Buschne)
2010. aug. 4. 08:40
Persze, de sok villámfogyi után hiába figyelsz, visszajönnek a kilók... utána nagyjából életmódot váltottam (alacsony GI-jű kaják), de azért jócskán bűnözgettem is. Most is a diéta után a testkontrollhoz térek majd vissza, így bízom benne, ez is tartós marad:-)
14. buschne (válaszként erre: 13. - 8e163afeff)
2010. aug. 4. 08:27
Az, hogy évekig megmarad a súly. nagymértékben annak a függvénye is, hogy mennyire váltottál életmódot, mennyire figyelsz arra, hogy úgy is maradjon.
13. 8e163afeff (válaszként erre: 12. - Giorcub)
2010. aug. 4. 07:38
Hát ez a baj, hogy csak a címet olvastad:-) A GI-diéta egyáltalán nem káros, nem egészségtelen, sőt. Minden dietetikus melegen ajánlja. És az ajánlottnál nagyobb súlyveszteség azért van, mert az inzulinszint beállításával az elején ilyen gyorsan pörögnek le a kilók, aztán persze beáll a heti fél-1 kg-ra. Minden életmód-diétánál így van, hogy az elején gyorsabb ütemű a súlyvesztés, aztán beáll. A 21 nap alatti 8 kg azt jelenti, hogy az első két hétben heti 2-3 kg megy le (persze víz is), a harmadikon 1-2 kg. Ez nem drasztikus, és hidd el, tartós, mert egyszer már csináltam, évekig megmaradt a súly.
2010. aug. 3. 23:33

csak a cimet olvastam es szamoltam:

21 nap az 3 het. 8 kg/3 a kb 2.7 kg/het fogyas.

ez lehetetlen.

de ha megis akkor borzaszto egeszsegtelen es zsirbol nem fog lemenni semmi.

abban is biztos vagyok hogy az elso 2-3 kg az beltartalom meg viz, ami biza nem háj. de ez minden fogyokuranal igy van.

lehet tovabb is szamolni. 1 kg haj 9300 kcal. mennyi ido alatt lehet megvonni 8x-or ennyit a szervezettol? hat biztos nem 21 nap alatt.


el kene fogadni hogy nem ezek a kurak fognak segiteni (sot meg karosak is). sajnos.

11. pethoevi (válaszként erre: 10. - 8e163afeff)
2010. aug. 3. 22:25

az a helyzet,h ők vegák...minden ilyesmit esznek.és a fő,h szeretik is.a gyerekek is...

hát,majd átgondolom,h hogy lehetne...

köszönöm szépen!:-)

10. 8e163afeff (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2010. aug. 3. 22:23
az lenne a jó, ha az ebéd is alacsony GI-jű lenne, van táblázat a neten, hogy mi számít alacsonynak, itt a leírásban is megvan nagyjából. A GI-diétának az a lényege, hogy nem engedi emelkedni az inzulinszintet, ezáltal megnyílnak a zsírsejtek, és el tud kezdődni a kiürülés. Ha ezt a folyamatot megszakítod magas GI-jű kajákkal, akkor max a kalóriatartalom miatt fogyhatsz ugyan, de nem olyan ütemben. Viszont ha csinálsz egy nagy tál salátát, esetleg kaprosan vagy fűszeresen, abból tuti, nem kérnek a gyerkőcök, és napokig elég lesz, én is így játszom ki a lányomat:-) Mellé meg eszel teljes kiőrlésű kenyeret, az se sokáig fogja érdekelni őket:-)
2010. aug. 3. 22:18

szió!

szerintetek,ha reggelire és vacsira betartom,lehet eredményes?Max nem olyan gyorsan...

mivel egy családnál vagyok,gyerekekre vigyázok,ott ebédelek.a gyerekek miatt nem igazán lehet kaját vinni,mert persze kinézik az ember szájából...:-)

8. 8e163afeff (válaszként erre: 6. - Buschne)
2010. aug. 3. 22:14
Hát nem is biztos, hogy lemegy a 8 kg, és nyilván ennek egy része víz+egyéb anyagok. De ha utánaolvasol, a GI-diéta minden esetben tartós fogyást tesz lehetővé az inzulinszint optimalizálása miatt. Igen, heti fél kg az ideális - de vannak fogyis praktikák (pl. alacsony GI-érték), amivel ez növelhető, mégis végleges marad a súlyvesztés. Tapasztalatból is mondom, mert még a szülés előtt GI-diétával hoztam egyik nyáron formába magam, és az álomsúlyomat évekig tartottam, egészen a terhességig.
7. 8e163afeff (válaszként erre: 5. - Erikpipi)
2010. aug. 3. 22:11
Igen, lehet cserélni, bár van valami jelentősége az esti összetételnek, de én is cserélgetek:-) Ami fontos, hogy a reggelit ne hagyjuk ki, erre nehezen vettem rá magam, de most már megy:-) Majd írd meg, belevágsz-e, akkor cserélgetjük a tapasztalatokat:-)
6. buschne (válaszként erre: 1. - 8e163afeff)
2010. aug. 3. 21:24

Én nem olvastam végig, de a 3 hét alatt 8 kiló az már halottá teszi az egészet...főleg, hogy tartósan...


Heti 1-1,5 kg fogyás a megengedett, ez a TARTÓS fogyás EGYIK nagy tika...:-)

2010. aug. 3. 20:46
Ahogy olvasom, az ebédet és a vacsit is lehetne cserélni, főleg a nyári szünet miatt. De egyáltalán nem tűnik borzasztónak:D és változatos. Ahogy látom, ez kalóriában kb. 1200 kalória lehet ,és ez a lényege. Tetszik.
4. 8e163afeff (válaszként erre: 3. - Erikpipi)
2010. aug. 3. 20:41
még csak működni látszik, 3.nap,70 kgról indultam, most 68,7, már nagyon rég voltam ennyi:-) És tényleg egyáltalán nem éhezem, igaz, variálom kicsit az étrendet, vega vagyok:-) És lecserélem, amit nem szeretek (tojás), vagy amit nem tudok megvenni (pita, bagett helyett tk.kenyeret eszek).
2010. aug. 3. 20:24
Azt írod, hogy működik. ióta csinálod?:)
2010. aug. 3. 20:10

Szeretnél egy olyan étrend segítségével lefogyni, mely egészséges, és egyáltalán nem megerőltető? Próbáld ki Rosemary Conley módszerét!

Rosemary Conley Nagy-Britanniában olyan, mint nálunk Béres Alexandra: sikeres és népszerű életmód-, illetve fitneszszakértő, aki mindenkinek eszébe jut, ha fogyókúráról van szó, és nem utolsósorban az alacsony glikémiás indexű ételek fontosságának lelkes szószólója.


Mit érhetsz el a diétával?


* Formába hozhatod magad - a három hét alatt 8-9 kilót is fogyhatsz.

* Feltöltődsz energiával, nem leszel fáradt, könnyebben viseled el a stresszhatásokat.

* Felpörgeted anyagcseréd, segíted emésztésed optimális működését.

* Megelőzheted a szív- és érrendszeri, illetve a cukorbetegség kialakulását.

* Még csak nem is kell többé az éhségre gondolnod.


A diéta lényege

A Rosemary Conley-féle módszer egy alacsony zsír- és csökkentett kalóriatartalmú diéta, mely fokozatos és látványos fogyást biztosít, ugyanakkor egyáltalán nem veszélyezteti egészségedet, sőt, kiegyensúlyozott, minőségi étrendjének köszönhetően csökkenti a szív-, illetve érrendszeri betegségek és a cukorbetegség kialakulásának kockázatát is.

A diéta során csak olyan ételeket ehetsz, melyeknek alacsony az úgynevezett glikémiás indexe, vagyis csak lassan tudod megemészteni őket, így elkerülheted a fogyókúrák egyik legnagyobb veszélyforrását, a vércukorhullámvasút-jelenséget.


Az alacsony glikémiás indexű ételek nem emelik meg étkezés után hirtelen a vércukorszintedet, majd a hirtelen vissza is eső vércukorszintnek köszönhetően nem leszel gyorsan újra éhes, és nem terheled le hasnyálmirigyed működését sem. Az ilyen ételek mindemellett felpörgetik anyagcserédet, és segítségükkel pont olyan mértékben kapod az energiát, mint amire szükséged van. Nem vész kárba semmi, de nem is raktározódik el zsírpárnák formájában.


A glikémiás index (GI) az élelmiszereket az alapján helyezi el egy 0 és 100 közötti rangsorban, hogy mennyire emelik meg evés után a vércukorszintedet. Jó szénhidrátnak az alacsony glikémiás indexű, vagyis az 55 alatti élelmiszerek számítanak. Közepes glikémiás indexű besorolást az 56 és 69 közötti értékek kapnak, míg magasat a 70 felettiek.

70-100: dinnye, tök, főtt bab, méz, fehér kenyér, zabpehely, pattogatott kukorica, főtt fehér rizs, sült krumpli, maltóz, glükóz, krumplipüré, tejberizs, kalácsok, pizza, cukorka, csokiszelet, fehér lisztből készült tésztafélék.

55-69: mazsola, félbarna kenyér, banán, héjában főtt krumpli, barnarizs.

55 alatt: korpás kenyér, természetes rizs, teljes kiőrlésű lisztből készült tésztafélék, cukrozatlan bab, natúr müzli, frissen préselt gyümölcslé, barnakenyér, sárgabarack, sárgarépa, lencse, sárgaborsó, étcsokoládé, földimogyoró, zöld színű zöldségek, paradicsom, padlizsán, cukkini, fokhagyma, vöröshagyma, cukrozatlan tejtermékek.


A 21 napos terv


A 21 napos Rosemary Conley-féle alapdiéta két részből áll: két hét ütős indulás, majd egy hét ráadás. Az első két hétben az étrend egy kissé szigorúbb, gondosan ügyelned kell ugyanis a bevitt kalóriákra. Fontos, hogy anyagcseréd optimális működése érdekében betartsd a napi három főétkezést, illetve a tízórai és uzsonna formájában történő két kisebb falatozást.


Ha még így is éhes maradnál az étkezések között, a nap folyamán bármikor ehetsz egy extra adag salátát, illetve megihatsz összesen 4 deci zsírszegény tejet is. Ügyelj arra, hogy mindig olyan italokat vagy ételeket válassz, melyek zsírtartalma 5% alatt van. A kávé, a tea és a diétás italok megengedettek, és fontos, hogy megigyál legalább nyolc nagy pohár vizet minden nap.


A harmadik héten már egy kicsit feloldódhatsz. Variálhatod az első két hét étrendjét és menüit, már több kalóriát engedhetsz meg magadnak, illetve felmelegítheted a kapcsolatodat a csokoládéval és a vörösborral is. 100 kalória értékben toldhatod meg az első két hét napi étrendjét desszerttel, illetve szintén 100 kalória értékben egészséges nassolnivalókkal.

2010. aug. 3. 20:09

Én már elkezdtem, működni látszik:-) Feminás cikkből van, remélem, ez nem baj így, hogy megjelöltem a forrást.


Mintaétrend


Tízóraira és uzsonnára egyél tetszőleges mennyiségű gyümölcsöt, zöldséget vagy salátát.


1. és 8. nap

Reggeli: egy friss grépfrút fele, egy főtt tojás, egy szelet zsírszegény vajjal megkent teljes kiőrlésű kenyér.

Ebéd: egy pita vagy teljes kiőrlésű bagett megtöltve apróra vágott salátával, zsírszegény sajttal és egy evőkanál kukoricával.

Vacsora: másfél szelet grillezett csirkehús 10 dkg héjában főtt krumplival, tetszőleges zöldségekkel.


2. és 9. nap

Reggeli: negyed bögre magas rosttartalmú müzli egy pohár zsírszegény tejjel, 10 dkg zsírszegény gyümölcsös joghurt.

Ebéd: két szelet teljes kiőrlésű kenyér, 10 dkg zöldségsaláta olívaolajjal és sonkával, egy alma.

Vacsora: 10 dkg grillezett csirkehús, 10 dkg héjában főtt krumpli, egy bögre saláta zöld színű zöldségekből, káposztából, grillezett paradicsomból és gombából.


3. és 10. nap

Reggeli: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér paradicsomszósszal, két szelet pulykamellsonkával, egy alma.

Ebéd: 5 dkg füstölt halhús egy teáskanál tormával, citrommal, 10 dkg vegyes salátával és fél szelet teljes kiőrlésű kenyérrel.

Vacsora: 10 dkg teljes kiőrlésű tészta paradicsomszósszal és zöldsalátával.


4. és 11. nap

Reggeli: 4 dkg zabkása egy nagy pohár zsírszegény tejjel és egy teáskanál mézzel.

Ebéd: 13 dkg héjában főtt édesburgonya, négy teáskanál főtt bab.

Vacsora: 10 dkg sovány pulykahús hagymával és reszelt almával, egy bögre zöldségsaláta citromlével.


5. és 12. nap

Reggeli: másfél alacsony zsírtartalmú virsli grillezve, 15 dkg grillezett paradicsom.

Ebéd: omlett két tojásból, olívaolajjal, összevágott vegyes paprikával, fél vöröshagymával, friss fűszernövényekkel.

Vacsora: 10 dkg héjában főtt krumpli, egy bögre kukoricás saláta idényzöldségekből.


6. és 13. nap

Reggeli: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér, 10 dkg konzervbab.

Ebéd: 10 dkg grillezett lazac, egy bögre vegyes saláta koktélparadicsommal, kukoricával, egy szelet teljes kiőrlésű kenyérrel.

Vacsora: 10 dkg saláta krumpliból és friss zöldségekből.


7. és 14. nap

Reggeli: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér, 10 dkg grillezett paradicsom.

Ebéd: két szelet teljes kiőrlésű kenyér, 10 dkg csirkés zöldsaláta.

Vacsora: 10 dkg teljes kiőrlésű makaróni gombával, zsírszegény sajttal, koktélparadicsommal, egy kis olívaolajjal.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook