Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 21-es Crp mire utalhat? Milyen gyulladásra? Komoly ez? fórum

21-es Crp mire utalhat? Milyen gyulladásra? Komoly ez? (tudásbázis kérdés)


17. Betticsek (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2012. márc. 17. 01:28

Nyilván. Csak mellékesen megjegyzem, hogy mivel a crp az gyulladásszint a szervezetben, ezért egy 39-es ilyen volumenű.

De volt már neki 130-as is, amikor alig volt másfél - két kiló. Ez igazából attól is függ, hogy milyen a baba súlya. Egyáltalán babáról van szó???

16. xti_
2012. márc. 8. 23:53

az én kisfiamé 200 felett volt, és 24 volt akkor, mikor kijöttünk a kórházból, de odabent voltak 500 felettiek is.

nem elbagatelizálni akarom, a CPR 5-ig jó, csak leírom, amit tapasztaltam.

15. youlcsi (válaszként erre: 14. - Betticsek)
2012. márc. 8. 22:36

nálam a 42 az egyik orvos szerint éppencsak emelkedett, másik szerint nem kell még vele foglalkozni.


DE: egy babára/gyerekre más határértékek vonatkoznak, mint a felnőttekre!

viszont a kórházi tartózkodás oka minden bizonnyal NEM a magas crp volt, hanem a hörghurut... tehát lehetett volna a crp-je akár 10 is, ha emellett olyan beteg...

2012. márc. 8. 19:07
A kislányomnak (10 hónapos - 4kg) 39-es volt most a crp-je. Hörghurutgyulladása volt és a kórházban feküdtünk 5 napig. Ilyen volumenű 39-es.
13. Erusss (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2012. márc. 6. 18:42
Ó, köszike..akkor a rossz fog lesz :)
12. youlcsi (válaszként erre: 1. - Erusss)
2012. márc. 4. 21:50
ez nem rossz érték. minimális emelkedés... kis torokfájás, megfázás, de akár egy lyukas fog vagy benőtt köröm is okozhatja.
11. Erusss
2012. márc. 4. 17:45
Köszi mindenkinek, nyugodtabb vagyok :) aranyosak vagytok :)
10. arrival (válaszként erre: 6. - Erusss)
2012. márc. 4. 17:26

Nem magas, ha mas nem magas.

Akkor valoszinu a fogtol van.

Menj el mielobb!

2012. márc. 4. 17:25
Igen, fog is okozhatja, de a mandula is akár. Viszont azt a 2 gyulladt fogat minél előbb húzasd ki! Utána ha nem lesz jobb, irány a gégészet a mandulával. De reméljük, hogy csak a fog okozza, és nincs komolyabb bajod. :)
8. álomkép. (válaszként erre: 7. - Erusss)
2012. márc. 4. 17:22
Szerintem készülj a fogorvosra,mert simán lehet attól is igen!!
2012. márc. 4. 17:06
Novemberben kezdődött, felálltam, és összecsuklottam..a vesémet fájlaltam, de a vizelet is negatív lett...epesűrűségem van, az szokott görcsölgetni, de nem vészes...ezért gondolok a fogamra...jah és 3 hónapja szédülés kíséri.....de szerintem ez már pszichés mivel betegesen félek, szorongok.....:(
6. Erusss (válaszként erre: 3. - Álomkép.)
2012. márc. 4. 16:54
Minden értékem jó, egyedül a limphocita-ha jól írom-az volt egy picurival magasabb, meg a neutrophil, de azt mondta a doki ez elenyésző, meg h a gyulladás tolta el.....van 2 nagyon gyulladt fogam évek óta....a mandulámra is van panasz, de azt mondták, ha mandula okozza, az jobban megemelné a crp-t...azt semmi esetben nem vetetném ki, valami megoldásnak lenni kell...term.gyógyász azt mondta, aki szájsebész is egyben h a fog okozza a mandulát is, attól kellene megszabadulni, csak betegesen félek....csak azért érdeklődök h a 21-es magas-e mert kell idő míg felkészülök fogászatra.....:( és remélem nem fogom túl sokáig elhúzni.
5. Rickman (válaszként erre: 4. - Arrival)
2012. márc. 4. 15:30
Azért ez nem egészen igaz, mert láttam már nagyon súlyos RA-t (sokízűleti gyulladás) ennél alacsonyabb CRP-vel, és azonkívül a vérsüllyedés volt még magas. Szóval ez így elég bonyolult, orvos és komolyabb kivizsgálás többet mutathat. Na meg persze, hogy mi a panasz.
2012. márc. 4. 15:25

Ez valami kis gyulladast jelent, akar regebbi megfazasbol nem gyogyultal ki.

A hetszeres erteknel nem kell aggodni, ha az ertek szazszorosa a megengedettenek, az jelenthet komolyabb gyulladast.

2012. márc. 4. 15:21
Rickman jól írja ...sok féle gyulladás lehet....estleg panasz ,vagy a véredben valami más érték???Esetleg nem voltál mostanában megfázva?Mert azt is jelezheti a magas crp szám.........nekem mindig magas szinte ,de én tudom miért van........azért szerintem nem árt ha lát orvos...
2012. márc. 4. 15:15
Elég sokféle gyulladásra utalhat..más rossz értéked nem volt?
2012. márc. 4. 15:03
Vérvételen a gyulladásom 21 volt a normális 3-as érték helyett...mitől lehet? még nem mentem el kivizsgáltatni.Valakinek tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook