Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi a 2022-es nyugdíjminimum össszege? fórum

Mennyi a 2022-es nyugdíjminimum össszege? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 13. 21:47

Ezekről a kérdésekről privátban lehetne beszélgetni.


Vannak olyan dolgok, amiért 0,5 %-ot nem adnék, de ezt magasabb szinteken döntik el, mire mi járhat, mi adható.

53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - Channa*)
2022. szept. 13. 21:43

" kérdések viccesek! Tud e önállóan fűteni?"


Nem lehet mindenkire külön nyomtatványt készíteni.

Aki fával fűt pl. nagyon fontos kérdés lehet, hogy a fizikai ereje elég-e a favágáshoz.

De én még nem figyeltem fel erre a kérdésre.

Olyan van, tud-e önállóan étkezni, öltözni, fürdeni. Ezek főleg a kiemelt ápolási díjhoz fontos kérdések.


"Vezetni nem tudott, mert az egyik lába nem működött."


Vezetni féllábbal,félkarral, vagy láb nélkül is lehet. Ész nélkül életveszélyes. :)

52. Channa* (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 13. 21:10

Húúú, biztos így van. Nem értek hozzá. A bátyám csak telefonba olvasta be a szakvéleményt.


A kérdések viccesek! Tud e önállóan fűteni?

Természetesen a radiátor gombot tudom tekergetni, de szenet lapátolni nem tudok;)


Teljesen életszerűtlen, elavult kérdések vannak a nyomtatványon. Nevetséges, hogy ez alapján döntenek.


A tesóm is vígan tudta tekergetni a radiátort, csak menni nem tudott, ahogy képes volt megenni azt a kaját, amihez más bevásárolt, megfőzte neki, hiszen a kezével és szájával minden rendben volt.


Fel is tudott öltözni, max. zoknit és cipőt nem vett fel önállóan, ahhoz már segítség kellett.


Egyébként a bevásárlás is ment neki, mert letudott menni a boltba járókerettel is, és amit rá tudott akasztani, és elbírt azt elhozta.


Az orvoshoz is le tudott menni, mert kb. 200 méter távolságra volt. Igaz, nem 5 perc alatt tette meg a távot, hanem 50 alatt, de eljutott, csak pihegnie kellett.


Tisztálkodni is tudott, mert a tusolóba tettünk egy széket, amire leült és megfürdött, majd kicammogott törölközőbe, addig megszáradt és felvett egy boxert.


Azaz, végül is mindent tudott csinálni;)


Sokat nevetgéltünk azon, hogy ha már úgy látják, akkor elmegy villanytszerelni.

Korán indul majd, hogy odaérjen a kezdésre, mondjuk hajnali 2-kor, ha elindul, akkor 8-ra beér.

Vezetni nem tudott, mert az egyik lába nem működött.

És majd csak olyan melót vállal, amit lent el tud végezni. Kapcsolószekrény bekötés, konnektor felszerelés, igaz, majd valakinek tartania kell, amíg használja mind a két kezét, mert ugye csípő hiányában, eldőlne:D


Egyébként otthon a konyha asztalnál ülve, simán megjavított ezt-azt.


Utazni is tudott, mert elmentünk érte, beült az autónkba, járókeret ment a csomagtartóba és elvittük a vidéki rokonainkhoz, ott körbe ugrálták napokon át, majd hazajöttünk ugyan úgy.


Sőt! Konditerembe is járt, mert járókerettel lesétálta azt az 50 métert, majd olyan gépeket használt, ahol csak a felsőtestét erősítette. Ez fontos volt, hogy tudjon a járókereten támaszkodni, azaz nem szórakozás volt...

51. Lufthansi (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 13. 20:38
de azért nagyon szeretlek, pici nádi poszátám..-)))
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - Lufthansi)
2022. szept. 13. 20:36
Kérésedet tiszteletben tartom.
49. Lufthansi (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 13. 20:32

Az akkori zsidó áldozatokat a mai magyar egészségügybe belekeverni, sőt párhuzamot húzni köztük, nos nekem ez nem megy le a torkomon.

ne nyissunk erről vitát, de én ezt nem így látom/gondolom.

48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Channa*)
2022. szept. 13. 20:24

Most olvastam vissza. Nem ellenkezni áll szándékomban, de esetleg, ha valaki erre téved és olvassa, nem az orvos dönti mit dolgozhat valaki.

Az orvos az egészségállapotot állapítja meg.

Amikor megtörtént a vizsgálat, akkor küldik tovább a szakértőkhöz, a szociális és munkaalkalmasságiakhoz.

Ott pontozzák, hogy szerintük a kérdéseikre adott válaszok alapján mire alkalmas egy-egy beteg.

47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Lufthansi)
2022. szept. 13. 20:16

"De ha mindenki érzi, tudja, hogy ez így nincs rendben, akkor tenni kell ellene, hogy a jövőben ez ne legyen így.'


Megfélemlített emberek nem mernek tenni semmit. Pszichológia. Ott volt a II. világháború, embereket tereltek a gázkamrákba, tisztában voltak vele mi fog történni, de nem, nem álltak ki magukért, az életükért. Hiába voltak többen, mint az őreik. :/

46. Lufthansi (válaszként erre: 45. - Pteri)
2022. szept. 13. 19:58

teljesen egyetértek Veled,.

ez nagyon szomorú helyzet minden beteg vagy öreg ember számára.


De ha mindenki érzi, tudja, hogy ez így nincs rendben, akkor tenni kell ellene, hogy a jövőben ez ne legyen így.

Németországnak pl. nagyon szociális a rendszere.

45. pteri (válaszként erre: 34. - Lufthansi)
2022. szept. 13. 19:12

Nem is az érdekel hol élsz! Engem az érdekel, hogy màs orszàgokban is finanszírozzàk azok időskori megélhetését, akik soha életükben egy eurot sem fizettek nyugdíjjàrulékot?


És nem az a szörnyű, hogy aki sose adott a közösbe, nyugdíjas koràban ennyit kap. Hanem az, hogy aki pl.mint az én anyukàm és sok màs korombeli anyukàja is, ledolgozta a 40-45 évét, végig, 8 óràban, ő konkrétan fizikai munkàt végzett, soha nem volt betegàllomànyban sem, fizetésnélküli szabin se, munkanélküli se, csak dolgozott becsületesen és vontàk a jàrulékait, ők sem tobzódhatnak a boltban.

44. semleges (válaszként erre: 18. - Sirga)
2022. szept. 13. 08:34

Na ezeket az embereket, családokat kellene a szociális hálónak segítenie. Mert a betegség önmagában is nagy baj és arról senki nem tehet.

Semmiképpen nem vonnám egy kalap alá azokkal akik nem dolgoztak és felelőtlenül élték az életüket, nem fizettek a közösbe.

43. papája (válaszként erre: 24. - Birebora)
2022. szept. 13. 07:56
Nem, a 28.500-at nem kapja.
42. Channa* (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 12. 22:39

Szerintem nem is velük volt a gond. Az orvos állapította meg, hogy a bátyám csípő ízület nélkül tud 4 órában villanyt szerelni ( ez a szakmája) és 8 órában takarítani.

Röhej.

A tesóm csak járókerettel volt képes menni, hogy tudott volna felmenni a létrára, még 10 percben sem, nemhogy 4 órában. Az is kíváncsivá tett, hogy hogyan gondolja a takarítást. Vagy a járókeretre támaszkodik és akkor tud menni, vagy fogja a felmosót, de nem tud menni.


Na, lényegtelen is...

41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Channa*)
2022. szept. 12. 22:02

A lényeg, hogy megoldódott.

Tudom, nem mindenki látja el a feladatát, ahogy az elvárható lenne, de sokszor maga az ügyfél is tehet róla, mert önmaga nem ad reális információt.

A munkaidőt nem a Rehab intézi, a NAV-nak küldik át.

Sokszor ott bukik ki, hogy be sem jelentették, vagy pl. nem 8 órában.

A többség segítőkész, aki ott dolgozik, nem túlfizetett, együtt tudnak érezni az elesettekkel.

40. Channa* (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 12. 21:48

Nem haragudtam meg, csak a tesóm nem tudta odaadni a papírját, amire ráírták azt a százalékot, ami alapján nem járt neki ellátás. A felülvizsgáló orvos nevét sem tudtam. Fogalmam sincs hová keverte el.


De azt tudom, hogy utána többszőr hívta őket, küldött még papírokat és így kapott szociális ellátást. Persze, vicces összeget, de azt mondta neki ott valaki, hogy ha rokkant nyugdíjat kapna, akkor az 2 ezer Ft-al lenne több.


Lényegtelen. szerencsére túl vagyunk ezen a mizérián. Már túl van egy sikeres műtéten és dolgozik 1 éve:D


És ez a fontos.


Ahogy nem volt elég semmire a 27 ezer, úgy nem lett volna elég a 29 sem...

Utálunk koldulni, megoldjuk a problémáinkat. Remélem a fentiek hosszú és fájdalmas életet élnek és megtudják, hogy mit okoznak az egyszerű embereknek...

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. szept. 12. 21:22
Én akkoriban írtam neked privátban, hogy írd le az esetet név nélkül, segítek. De valamiért megharagudtál rám és ellenséges lettél, pedig isten bizony segíteni akartam.olyan rossz érzés, amikor az ember azt tapasztalja, hogy valaki azért esik ki a rendszerből, mert nem ismeri a lehetőségeit.
38. Channa* (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 12. 21:17

Pedig be volt végig jelentve.


Az utolsó 5 évben 1095 nap munkaviszony, azaz 3 év, ami nem volt meg, hiszen 5 évig nem tudott dolgozni.


Az utolsó 10 évben legalább 2555 napot, ami 7 év munkaviszony. Valóban nem volt ennyije, hiszen az utolsó 5 évben 1 napot sem tudott dolgozni, így az előtte lévő 5 év nem jelentett semmit.


Tehát, semmiképp nem tudott annyit felmutatni, hogy meglegyen.


Egyébként ezt az utolsó 15 évet nem is említették, mert abból lett volna 10 éve... Ilyen régi papírokat nem kértek tőle.

37. Lufthansi (válaszként erre: 36. - Channa*)
2022. szept. 12. 21:16
Ebben nagyon egyformán látunk, ezt gondolom én is.
36. Channa* (válaszként erre: 33. - Lufthansi)
2022. szept. 12. 21:10

Hát persze, hogy az, de ez van.


Ha odaadnák azt a pénzt a rászorulóknak, akkor nem mehetne annyi a zsebükbe...


És valljuk be, sokkal fontosabb az ő jólétük, mint a kis senkiké:(

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. szept. 12. 21:09

Az úgy van, hogy a a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül legalább 1095 napon át,

10 éven belül legalább 2555 napon át, vagy 15 éven belül legalább 3650 napon át kell munkaviszonynak lenni.


Tehát ott valami más is volt, nem jelenthették be, vagy nem tudom.

34. Lufthansi (válaszként erre: 27. - Pteri)
2022. szept. 12. 21:07

Nem az a kérdés, hogy én hol élek.

a kérdés az volt, hogy magyarban mennyi a 2022-es nyugdíjminimum összege?


Ezért maradt tátva a szám, mert ismerve a magyar bolti árakat, az a pénz egy utolsó sóhajra sem elég.

33. Lufthansi (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. szept. 12. 20:56
Azért valljuk be férfiasan, hogy ez több mint szomorú.
32. Channa* (válaszként erre: 20. - Lufthansi)
2022. szept. 12. 20:52

Ez senkit sem érdekel.


A tesóm évekig nem tudott dolgozni egy elrontott műtét miatt.


17 éves kora dolgozik, ennek ellenére 54 éves korában megszánták egy 27.200 Ft-os szociális vacakkal, mert nem volt jogosult a szintén kevés rokkant nyugdíjra, mert az utolsó 5 évben az elrontott műtét miatt nem tudott dolgozni, és ahhoz, hogy rokkant nyugdíjat kapjon, az utolsó 5 évben kellett volna igazolnia valamennyi munkaviszonyt...


Senkit nem érdekelt, hogy miért nem nem dolgozott, és az sem, hogy előtt dolgozott, több 10 évet. Magára hagyta az állam és az orvosok is, ha nincs családja, akkor már hajléktalan lenne és éhen is halt volna...

31. Channa* (válaszként erre: 11. - Lufthansi)
2022. szept. 12. 20:45

A nagymamám az I. világháború alatt született. 1917-ben. Már fiatal lány korában dolgozott, de ugye ezek nem voltak visszakövethetőek, ahogy sokaknak szintén nem. Amikor betöltötte az 55 évet, ami akkor az öregségi nyugdíj korhatár volt, nem járt neki semmi, mert úgy tűnt, hogy nem dolgozott soha így, hogy kapjon minimál nyugdíjat, ami akkor 2800 Ft volt, dolgoznia kellett 10 évet, amit már beírtak a munkakönyvébe és mindenhová.


Gondolom, ha most valaki egész életében bejelentés nélkül dolgozott, akkor megteheti, hogy ledolgozza azt az időt, ami ahhoz szükséges, hogy kapjon 28.500 Ft minimál nyugdíjat.

30. globus (válaszként erre: 28. - Globus)
2022. szept. 12. 20:40

Bocsánat, korán elküldtem.

Szóval magasról letojják a megtakarítást meg ma is, inkább utaznak, költenek, a nyugdíj messze van, különben "úgysem érem meg", minden fiataltól ezt hallom, hogy nem lesznek öregek soha.

28. globus (válaszként erre: 11. - Lufthansi)
2022. szept. 12. 20:36

Nem tudom elképzelni, hogy most szembesüljön valaki. Ha csak nem élt egy szatyorban, kb húsz éve folyamatosan szajkózták, hogy mekkora bajban van a nyugdíjrenddzer. Mi annak idején azért nem kaptunk fizetésemelest, mert elsők között inkabb nyugdíjpénztart nyitott a munkáltatónk, neki az érte meg.

Más kérdés, hogy ma mire elég a szorgalmas megtakarítás...a trend folytatódik. Legtöbben ma is le

28. ,zumba (válaszként erre: 18. - Sirga)
2022. szept. 12. 20:36
Bizony sokféle élethelyzet van. Könnyű rámondani: nem dolgozott, nem fizetett. De hogy a nem dolgozásnak komoly oka is lehet, arra már nem gondolnak az emberek.
27. pteri (válaszként erre: 7. - Lufthansi)
2022. szept. 12. 20:31
Te valahol nyugaton élsz , ugye? Nàlatok màs a biztosítàsi rendszer. Tehàt , aki fizet biztosítàst , amíg dolgozik, az kap nyugdíjat. Aki soha életében nem dolgozott és nem fizetett, az nem kap, gondolom. Neki juttat valamit az àllam? Tényleg érdekelne, nàlatok, hogy van? Vagy USA-ban hogy van? Vigyefene nincs itt? Amerikai filmekben azt làtom, hogy aki nem fizet semmit, eü ellàtàst sem kap ingyen.
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Birebora)
2022. szept. 12. 20:29

Nagyon sok embert ismerek, aki ennyit kap. Ennyi az aktív korúak ellátása is, ha nincs munkaviszonya.


Jobban járnak, mint aki minimálbéren végigdolgozta az életét.

Kapja a durván 30.000, Ft-ot, ha ezt megkapja, akkor ingyen jár neki a TB. Mivel szegény, így kap ingyen ebédet, ingyen bérletet is pár kerületben, a gyógyszert kedvezményesen kapja. Ha van lakása, kap fűtési, lakhatási támogatást.


Aki meg kap 110.000.- Ft öregségi nyugdíjat, mehet a sóhivatalba. Ki jár akkor jól? Aki nem dolgozott.


Akinek most 29 ezer durván az öregségi nyugdíja, az akkor sem dolgozott amikor még kötelező volt. 65 évesen lehet most nyugdíjba menni. A rendszerváltás előtt kellett volna, hogy dolgozzon már.

25. birebora (válaszként erre: 22. - Lufthansi)
2022. szept. 12. 16:11
A szerencsében igazad van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook