Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. nov. 27. 21:01
Kicsit más téma, de ki kell, hogy írjam magamból, mert amúgy megbolondulok. Ugye a történet az az, hogy már évek óta férjem szüleinėl élünk (anyósom azóta meghalt sajnos). Aztán, amióta egyedül van apósom, és öregszik, azóta szerintem az egyedüllét vagy a nem tudom micsoda ment az agyára, de főleg, amióta baba van, keresi a kákán is a csomót, hogy mibe lehetne belekötni, de általában csak engem bánt, és konkrétan meg akarja magyarázni, hogy mit csináljak a gyerekemmel, meg mit nem kéne csinálnom. A szabad időmben, amikor a gyerek nála van, es ráérek, netezni szoktam telefonon vagy tableten, vagy tvzek, és nagyon sokszor azt látja, hogy a kezemben telefon vagy tablet van, ebből kifolyólag nem mondja ki, de szerintem érezteti velem, hogy ezért szar anyja vagyok a gyerekemnek, mert nem úgy csinálok dolgokat, ahogy ő gondolja. Már komolyan azon gondolkodom, hogy (bár nem tudom, hova, és miből), de valahova lelépek a gyerekkel együtt, aztán főjön a levébe. Ma konkrétan sokat nem beazėltem vele, az asztalhoz sem ülök le mellé szìvesen, mikor ilyen hülye. És érdekes, hogy csak akkor csinálja ezt, amikor konkrétan férjem nem hallja, momdjuk ő meg nem akar ebbe az egészbe belefolyni. Még abban is biztos vagyok, hogy amikor a sógornőjével beszél telefonon, lehet, hogy neki is mondja, hogy ilyen meg olyan, ezt meg azt csinálok, ahelyett, hogy. Na mindegy. És amúgy nagyon érik bennem a dolog, hogy fogom magam, összepakolok, a gyereknek is, és úgy elmegyek itthonról, hogy haza se jövök. Persze, amikor kérdőre vonom, hogy és ő mér nem cserél mondjuk pelenkát, közli, hogy az nem az ő dolga. Szerintetek valaki szar anya lehet attól, ha ráérős idejében esetleg tvt néz, vagy netezik? Köszi, ha írtok valami megyugtatót, mert lassan nekem kell nyugtatót szednem, hogy normålisan tudjak legalább aludni. Már előre félek a holnaptól, hogy mibe köt bele.
3185. bartaldora (válaszként erre: 3184. - Franc22)
2022. nov. 27. 20:47
Na, az jó, ha messze is laknak, de van benne annyi, hogy érdeklődik.
3184. Franc22 (válaszként erre: 3171. - Bartaldora)
2022. nov. 26. 08:37

Nálunk Nagyfiamnak párom barátja és párja lettek. Míg együtt voltak, addig rendszeresen jártak. 2éve szét mentek, azóta a keresztapja egyszer jött hozzá karácsonykor. Keresztanyja sokat dolgozik, de rendszeresen hívja és minden ünnepen jön.

Kislányomnak külön keresztszülői vannak. Egyik öcsém. Vele napi szinten tartjuk kapcsolatot és ugye minden ünnepet ajándékoz és azon kívül is sokszor. És vigyázni is vigyáz rá. Másik keresztszülő férjem unokatestvére. Sajnos ők messze laknak, de havonta 1-2szer telefonál és évente kétszer találkozunk és küld mindenkinek karácsonyra csomagot.

Pici fiúknak a legjobb barátunk és párja lesznek.

Hetente telefonálnak, havonta egyszer jönnek és az ünnepeken itt vannak.

3183. Franc22 (válaszként erre: 3174. - Bartaldora)
2022. nov. 26. 08:28
Hát én mást választanék, hiába rokon.
3182. Franc22 (válaszként erre: 3178. - Nade92)
2022. nov. 26. 08:26

Ez mindig egy félelmem.

3gyerek, de rettegek mindig.

3181. Franc22 (válaszként erre: 3177. - Fildus)
2022. nov. 26. 08:25

Jesszus.

Olvasni is rossz.

Remélem azóta jobban vagytok.

3180. Vájszi (válaszként erre: 3179. - Fildus)
2022. nov. 22. 06:54

Jesszus, borzasztó lehetett. Remélem, hogy többet nem kell megélnetek a lázgörcsöt! 🙏

Nálunk is volt a családban, én is félek tőle.

3179. fildus (válaszként erre: 3178. - Nade92)
2022. nov. 20. 16:18

Igen, már újra virgonc :)

Elkenődtem azért, hogy 2 gyerekem is lázgörcsös, az a fránya genetika :(

3178. Nade92 (válaszként erre: 3177. - Fildus)
2022. nov. 18. 16:03

Olvastam a naplódban, szörnyű lehetett. Jobban vagytok már azóta?

Nálunk pár hete birsalma darab akadt a torkán. Nem tudtuk mi történt, mert nem látszott, hogy leharapott volna belőle. Megtettük, amit tudtunk, majd hívtuk a 112-t. Szerencsére közben visszajött neki, de az a pár perc is rettenetesen ijesztő volt.

3177. fildus
2022. nov. 18. 15:46

Sziasztok :)



Mi sajnos egy hetet kórházban töltöttünk, szerdán jöttünk haza, ma volt a kontroll. Komplikált lázgörcs, ellenségemnek sem kívánom :(

3176. bartaldora (válaszként erre: 3175. - Fildus)
2022. nov. 4. 15:16
Hát nem is! Viszont így már csak idegen marad, akinek hozzánk semmi köze, csak annyi, hogy szoktunk találkozni, és amikor találkozunk, akkor nagyon szívesen fogad minket is, és a kislányt is. Még talán őt érdekli a kislány, pedig tényleg nem mindennapos a találkozásunk. És megkérdeztem tőle, ő orülne, ha felkérnénk keresztanyának, keresztapának pedig az apukáját gondoltuk, nem tudom, hogy lehet-e úgy.
3175. fildus (válaszként erre: 3174. - Bartaldora)
2022. nov. 4. 14:46
Erre csak azt tudom mondani engedd el! Nem Ő lesz a tökéletes keresztszülő!
3174. bartaldora (válaszként erre: 3172. - Vájszi)
2022. nov. 3. 12:19
Csak annyi a feltétele, hogy akkor vállalják, ha tudnak róla, meg 2-3 hetente elviszem hozzájuk, meg ha megyünk vásárolni, akkor lepasszoljuk nekik, mert hogy akkor tudunk rendesen vásárolni, nem kell még rá is figyelni. Mi meg nem fogjuk lepasszolni, mikor férjem nem is látja egész héten, csak hétvégén, az meg a családé lesz, nem még akkor is lepasszolom. Meg nekünk nem is segítség ez így. Amúgy már én is gondolkodom, hogy inkább választok mást, őket meg hagyom a fenébe. Nem kérek köszönöm ilyen keresztszülőket. Nagyon sok olyan dolog van amúgy, amivel nem értek egyet, de ami a legrosszabbul esett, hogy miután karácsonykor közöltem egy olyan mondatot, hogy este 9-kor már ne jöjjenek, mivel itt volt az akkor 2 hónapos gyerekem, ezen úgy besértődött, hogy törölt is a facebookról, és minden kapcsolatot megszakított velem. Ez meg nekem esett rosszul. Az említett keresztszülők a nővérem és a sógorom.
3173. Cassidie (válaszként erre: 3171. - Bartaldora)
2022. nov. 3. 11:10

Milyen feltételeket akarna szabni? Ilyet én még nem is hallottam, általában inkább megtiszteltetésnek szokták venni a felkérést.

Én tuti, hogy egyből rávágtam volna, hogy akkor köszönjük igy inkább keresünk mást. De én nagyon "anyatigris" vagyok ha a kicsikémről van szó😅


Nálunk amúgy papíron 2 keresztszülő van (katolikus) , egyik tesom es férje. Viszont a pap megengedte, hogy többen odaáljanak mellé. Így papíron nem keresztszülők, de még is azok. Én nem szerettem volna választani a testvereim plusz parjaik között, igy papíron 2 és plusz 4 fő keresztszülője van a mi szemünkben🙂

3172. Vájszi (válaszként erre: 3171. - Bartaldora)
2022. nov. 3. 09:37

Szia! Már előzőleg is akartam reagálni a kérdésedre, csak elmaradt.

Nálunk a két fiúnak külön külön keresztszülei lesznek, az egyik fiúnak a férjem legjobb barátja, és az én jó barátnőm, másik fiúnak a férjem öccse és az én barátnőm, akivel 10 éves korom óta vagyunk barátok, szinte testvérek. Szóval nálunk sem a családból kerülnek ki nagy részt a keresztszülők.

A kérdés második része... 😅 Azért elég érdekes. Nagyon személyes jellegű a feltétel, vagy megosztanád válunk esetleg? Lehet, hogy így nem látjuk át a helyzetet.

Nálunk nem volt feltétel egyébként, mindenki örült nagyon a felkérésnek.

Lehet, hogy mégsem ő lesz a kő választás.

Egyébként én nem is vagyok megkeresztelve, a férjem meg van, de nem vallásos, igazából azért akartunk keresztszülőt a fiúknak, hogy erősítsük méginkább a meglévő kötelékeket ❤️

2022. nov. 2. 20:53
Na beszéltem egy szóba jöhető keresztszülővel. Képzeljétek el, hogy szabta a feltételeit, hogy csak ekkor meg akkor vállalja, ha! Szerintetek nem pofátlanság ez egy keresztszülőtől, hogy még el sem vállalta, de már dirigál, és feltételeket szab? Milyen keresztszülő az ilyen? Szerintem pont fordítva kell lennie. A szülő szabhat feltételeket, a keresztszülő nem. Mi a véleményetek erről? Most mindenkit kérdezek, aki válaszol! Olyantól is várok választ, aki nem vallásos, nincs is megkeresztelve mondjuk a picúr, hogy ő mit szólna egy ilyenhez. Szerintem ez a pofátlanság netovábbja.
3170. fildus (válaszként erre: 3168. - Bartaldora)
2022. okt. 29. 16:31
Igen (legalábbis, a reformátusnál biztosan!)
3169. bartaldora (válaszként erre: 3166. - Fildus)
2022. okt. 28. 21:26
Ha sajnáljuk, ha nem, ez van, együtt kell tudni élni vele. Nem tudom, hogy miért, mert a mai napig keresem rá a választ, de megtörtént. Egy jó oldala van, hogy már nem menstruálok, és nem lesz menopauzám, és stb. A mentruációs része tetszik, mert legalább annyival kevesebbet kell költenem, de igaz, hogy annak idején bevásároltam, és most rajtam maradt a sok eü. betét, de az legyen a legkevesebb bajom.
3168. bartaldora (válaszként erre: 3167. - Fildus)
2022. okt. 28. 21:23
És lehettek volna ugyanazok is a négynek?
3167. fildus (válaszként erre: 3165. - Bartaldora)
2022. okt. 28. 16:28
Első kettőnek barátok lettek, de nem ugyanazok (Ők első házasságból születtek). A másik kettőnek (egy apától, második házasság) a sógorék lettek.
3166. fildus (válaszként erre: 3164. - Bartaldora)
2022. okt. 28. 16:27
Óh, értem. Sajnálom.
3165. bartaldora (válaszként erre: 3152. - Fildus)
2022. okt. 28. 12:55
És a 4 gyereknek nem ugyanazok akkor a keresztszülők? Mennyi keresztgyerek lehet egy keresztszülőnek?
3164. bartaldora (válaszként erre: 3159. - Fildus)
2022. okt. 28. 12:54
Kivették a méhemet, és a petefészkemet, így felejtős a dolog.
3163. Nade92
2022. okt. 28. 12:34
Köszönöm a válaszokat. Én is fog ügy miatt kaptam, védőnő szerint is lehet. Mostanában csak szopizás közben alszik el, nem tudom, mit csinálnánk, ha ez nem lenne. Nálatok mennyit alszik a baba napközben?
3162. Cassidie (válaszként erre: 3160. - Nade92)
2022. okt. 28. 09:23

Szia,

Én mellgyulladás miatt 3x is kaptam, mert magas lázam volt, plusz a csomó is nehezen akart eltűnni. Én végig szoptattam, direkt olyan antibiotikumot irtak fel, ami mellett lehet szoptatni

3161. fildus (válaszként erre: 3160. - Nade92)
2022. okt. 28. 08:43
Szájsebészeti beavatkozás miatt szedtem, előtte szoptatási csoportban kértem segítséget mehet e. Én biztos nem választanám le ezért a gyereket. Nekem november 9-én 14 hónapos lesz, aktív cicis!
3160. Nade92
2022. okt. 27. 17:29
Sziasztok! Ti szedtetek antibiotikumot szoptatás alatt? Nekem most muszáj,de nem tudom,mi a jobb ilyenkor,szoptatni, vagy inkább abbahagyni. Végülis már 11 hónapos a baba,eszik rendesen mindent.
3159. fildus (válaszként erre: 3158. - Bartaldora)
2022. okt. 27. 12:41
Mi az oka, hogy nem tudsz vállalni?
3158. bartaldora (válaszként erre: 3156. - Cassidie)
2022. okt. 24. 19:39
Nekem a szülésnél volt halálfélelmem, a 2. életemet élem most, a babám az elsőt. Sajna vagy nem sajna, tesót nem tudok már vállalni, így egyedül marad a világban. Én még nem győztem le ezt a gondolatot még, de remélem, sikerül majd egyszer.
3157. bartaldora (válaszként erre: 3155. - Fildus)
2022. okt. 24. 19:36
Igen, bár én már nem tudok vállalni tesót. Nekem van testvérem, de nem nagyon foglalkozik velem, főleg mióta babát vártam, és megszületett. 8 év van köztünk, így nem is nagyon számít testvérnek.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook