Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020 májusi babák fórum

2020 májusi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
140. Mokuspocok (válaszként erre: 138. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 7. 18:16

Köszönöm :)


Még nagyon az elején vagyunk, ma vagyok 5+6 hetes, 15-en megyunk dokihoz, mar nagyon varom hogy minden rendben legyen. O a masodik baboca, tehat kisteso. Jol megvarakoztatott es dolgoztatott bennunket o is, de a lenyeg a siker vegre.

Igazabol eddig jol vagyok, reggelente van egy tenyleg minimalis emelyges, de nem hanyok szerencsere. Viszont tenyleg igaz, hogy a masodik az sokkal hamarabb erzodik, latszik. Mig az elsonel 6 honapig max azt hittek hogy jobban beebedeltem, most mar az 5.het vegen erzem mennyivel magasabban jar a mehem, szoritanak a nadragok es a jarkalas nem akarhogy kenyelmes.

Tobb okbol vele is programcsaszarra keszulunk, de ot masik intezmenyben szeretnem majd szulni, szinten tobb okbol. De majd errol talan egyszer reszletesebben beszamolok.

2019. okt. 7. 17:49

Én is sokat émelygek, van, hogy jobb, van, hogy rosszabb. Már kapásból a reggeli rohanástól kifáradok: nagyobbikommal iskola, picivel ovi, aztán rohanás munkába, majd megint értük és még utána is munka... Minden nap megpróbálok azért min. fél óra pihit beiktatni, mert én is fáradt vagyok. Este együtt fekszünk a lányaimmal. 😀 Akik rendszeresen összevesznek, hogy épp melyikükkel aludjak, így, hogy igazságos legyek, mindkettővel egyszerre, amitől persze totál elgémberedek. 😀 Mi lesz még itt később?! 😀

Dokihoz jövő hét pénteken megyek, én akkor leszek még csak 6+2 hetes. 🙂

138. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 137. - Mokuspocok)
2019. okt. 7. 16:33

Szia!


Persze ! Hány hetes vagy ? :) Mit lehet tudni,hogy vagy?

2019. okt. 7. 16:10

Sziasztok,

Régi motoros vagyok már a fórumon, de a babás topik most lett aktuális újra.

Csatlakozhatok hozzátok? :)

2019. okt. 7. 13:28
Olvastam, hogy van facebook-on csoport. Csatlakozhatok?
2019. okt. 7. 13:27

Sziasztok!


Én is itt vagyok még, csak nagyon kevés időm van internetezni. A kisfiam nem viseli el, ha nem vele foglalkozom. :-)


Ha még alszik, akkor általában alszom én is vele. Iszonyatosan fáradt vagyok, jó lenne ha ez lassan elmúlnak. A hányinger megvan nálam is, a leglehetetlenebb pillanatokban jön rám.


Én csütörtökön töltöm a 7. hetet, jövő héten csüt. megyek először orvoshoz. Nem kapkodtam el a dolgot, de így legalább biztos lesz szívhang. Legalább is remélem, hogy minden rendben van odabent.

2019. okt. 7. 11:17

Sziasztok!


Változatlan, minden nap hányás, de mintha jobb étvágyam lenne egy picikét.


11 hetes leszek a héten. Lassan vége az 1 trimeszternek. ☺️

2019. okt. 7. 11:11

Sziasztok!

Én ma töltöttem be a 8. hetet.

Két ultrahang és a nagy labor pipa :)

A héten azért elmegyek még egy ultrahangra mert már 2 hete nem láttam :)

Én voltam már védőnőnél, mert felhívtam h mikor menjek és berendelt. Eddig sok értelmét nem látom, csak kitöltötte egy óra alatt a kiskönyvemet...

Egész nap émelygek és ha tehetném csak aludnék :)

Szóval nálam így telnek a napok :)

2019. okt. 6. 16:59
na mizu lanyok? nagy a csend :(
2019. okt. 3. 11:54

Aztan lehet megfordítottam a kombinált és integráltat?? 🙈🤣🤣


A lényeg, hogy érdemes azt választani amelyiknél 12.heten és a 16.heten is vesznek le vért és van benne ultrahang is, aztán ezt a 2 adatot, 2 labort vetik össze és úgy készül a kockázatbecslés..

2019. okt. 3. 11:46
De én megcsináltanam a 200 ezres tesztet is, ha nem lenne ilyen drága... Valakinek mondjuk nem kottyanna meg, de na, az nem mindenki.
129. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 128. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 3. 11:44
Vérvétellel*
2019. okt. 3. 11:44
Meg jelentkeztem egy 4D genetikai ultrahangra is, lehet ott egybe is kötik a vervetelell, nem tudom, mert még nem szólt vissza a nő, akitől érdeklődtem.
127. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 126. - Györgyi08)
2019. okt. 3. 11:42

Én kombinált tesztet szeretnék van egy másik is a 180 ezres teszt, na az nekem sok, viszont az a legalaposabb . A nevét nem tudom, lehet az a prena? Vagy Nifty-teszt... Nem is jegyeztem meg, mert borzalmas ára van.


Integrált és kombinált tesztről hallottam eddig. Az integrált az egy ultrahang és egy vérvétel... Olyan 20 ezer körül van, 25...de helyenként változik.

A kombinált olyan 40-50 - ből megvan.

Az 2 db vervizsgalat és 1 db ultrahangból áll.

Én 29 éves vagyok, nem érzem akkora nagy bajnak, ha nem csináltatom meg a legdrágább tesztet.

Igazából, ha találnak valamit a 12.heti kötelező genetikai ultrahangon, akkor úgyis megkerdezik, hogy akarsz-e további teszteket.

De én ettől függetlenül a kombinált tesztet megcsinaltatom.


A többit meg nem ismerem....

2019. okt. 3. 11:04

Sziasztok!

Ti mentek panoráma vagy prenatestre? Ha igen melyiket választottátok?


Köszi

2019. okt. 3. 10:42
Szívósság ide vagy oda, szerintem egy idióta, aki állapotosan 30-40 kilós dolgokat emelget..
124. d1414776a9 (válaszként erre: 123. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 3. 09:43
ok nem igazan foglalkoznak ilyesmivel, multkor korhazba kerult az egyik, nem igazan hatotta meg, azota ugyanugy csinalja.. csak engem ne hozza hasonlitsanak..
2019. okt. 2. 14:19

Van, aki szívós és van, aki nem..


Jobb óvatosan csinálni mindent, abból kevesebb baj lehet.


Mondják a terhesség nem betegség, az lehet, de már nincs is egyedül az ember, jobban kell figyelni. 🙂

2019. okt. 2. 11:26

na az en hozzaszolasom el se kuldte🤦🏻‍♀️

en mar a teszt utan szoltam bent, hogy ez van, mert nehez cuccokat kell emelgetni.. mondtam, hogy en innentol ezt kihagyom, erre megkerdeztek az irodaban, hogy miert, mi az oka?

aztan mondtam, hogy nem is tudom, talan terhesen nem igazan egeszseges 30-40 kilos cuccokat emelgetni, plane, hogy az elozo ket terhessegem veszelyeztetett volt..

bar erdekes, a roman csajok nalunk siman csinaljak, 30-40 kilokat emelgetnek, cipelnek.. az egyik csaj siman huz 300!! kilo cuccot 16 hetesen.. szerintem nem normalisak..🤦🏻‍♀️

121. amanda0521 (válaszként erre: 117. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 2. 10:31

Sajnálom h ennyire bunkó a dokid. Ez gáz..12-13 hetesen latszódnak úgy a baba reszei h meg lehessen csinalni a genetikai uht...bunkó...


Mi jol vagyunk, de a mai nap nagyon nehéz. Faradt vagyok, a kisfiam duracell nyuszit evett sztem...


@Anita


Gratu a babához ❤.

Én 1 hét mulva megyek a nődokimhoz, remélem minden rendben lesz. Ha minden ok, aznap mpndom meg a melóhelyen, bár en nem dolgozom, itthon vagyok a 8 hónapos fiammal 🥰. A család most hétvégen fogja megtudni. A fiamnak kb azonnal elmondtuk, de annyi volt a reakciója h rám mászott és meg akarta enni a hajam 😅

120. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 118. - ---Anita---)
2019. okt. 2. 07:41

Szia! Gratulálok! 6.heten mentem először, de hivatalosan a 7.heten :)


Szerintem 7.het után elmondhatod, én is akkor mondtam el a tágabb családi körnek, a közvetlen tagok meg ugye azonnal tudták.


Én hányok, rosszul vagyok, nem is lehetne tagadni.


A gyerekem már a tesztetelés után másnap elmondta a suliban.


Munkahelyen szerintem, ha nincsenek tüneteid, akkor elég a 12.héten bejelenteni.


Megmondod, hogy akkor lett biztos, és kész. Tovább viszont nem húznám... Bár van akivel direkt kicsesznek, de remélhetőleg veled nem.


Ha rakerdeznek terhes vagy - e mond ezt :


Hát vagy bab, vagy gyerek!!! Nevetve, viccesen.. Így nem hazudtal, de nem is mondtál el semmit.

2019. okt. 1. 20:47
Na, nekem is aztán tök jól átír mindent rosszra a telefonom. 😡
2019. okt. 1. 20:20

Sziasztok! Tegnap én nagyon émelyegtem egész nap de ma semmi bajom. 😊 Csináltam reggel új tesztet, ez már nem halvány, eléggé egyértelmű.

Ki mikor ment először dokihoz? A nagyobbik lányomat már 5 hetesen látták, a kicsit 6 hetesen se, csak 7 hetesen. Nekem ugye még nagyon korai a dolog, ma tartok a 28. napon (25-26 napos ciklusaim voltak). Gondoltam, bejelentések most, de 7 hetes él előbbre nem kérek időpontot...

Ki mikor mondja meg a jó hírt a munkahelyén? 🙂 Én 12 hetesen terveztem, de már most alig bírom titkolni. Elég sokat híztam sajnos az utóbbi időben, hasra is - terhességtől függetlenül... szóval volt, aki már megkérdezte, meg célozgatnak rá, még semmiképp nem akarom elmondani, de hazudni is rossz. 🤔

Nagyobb tesómnak mikor mondjátok? Na, nekik én legszívesebben már most elmondanám, főleg, mert eléggé száguldoznak és nem vigyáznak a hasamra, de tutira azonnal elpletykálnák mindenkinek. 😂

2019. okt. 1. 19:00

Bocs, szörnyű amit telefonról produkálok..., berak olyan szavakat, hogy nem igaz én meg gyorsan írok és elküldöm akkor nem javítom... Utólag látom, de hiába 😂


Az uramnak majd szólok csinálja meg és ne rakjon be szavakat, mert ez idegesít ..

Gépről amúgy jó 😃😃😃

116. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 113. - Amanda0521)
2019. okt. 1. 18:58

Találtam mást, igen, de gondoltam meghallgatom őt is a lelet tél kapcsolatban, ha már 14 üveg vért levetetett 7 hetesen....


És akkor összehasonlítom mások véleményével, mert akár adni olyan gyógyszert, amit nem kellene szedni fiatal terhesség esetén... Ráadásul nem indokolt még.

115. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 114. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 1. 18:52

felvilágosítás*


endokrinológusnál *


A többit értitek 😂😂

114. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 112. - Amanda0521)
2019. okt. 1. 18:51

Ma voltam nála... Bár ne tettem volna, azóta görcsölök, talán túl felhúzott ismét a stílusa.


Itt nyilvánosan nem akarom már részletezni, de tény, hogy elég bunkó volt, beszólt többször és 9 hetesen akarta elvegezni a 12. heti genetikai ultrahangom. Szó szerint ezt mondta "most akkor meglesz a 12.heti ultrahang"

Nagyon ideges lettem... Mondom az nem lehet.. Még sok idő van.


Erre bevitt az ultrahangra, de szerencse volt ott egy főorvos, aki előtt nem mert szerintem ilyeneket diktálni, és így csak annyit mondott, hogy 10 hetes, normál szívműködés és Visszarendelt rendes időben genetikai ultrahangra.


Egész nap idegeskedtem, ahh fene megette.

Közben jártam diabetológusnál,mert terhességi cukorbetegségem lett, aztán felvilágosítást...

Voltam endokrinológus áll az meg hormont írt fel, mert nem a legjobb a TSH...


Szóval ma elég rossz napom van.😔


És ti hogy vagytok?

2019. okt. 1. 15:28

Ok,elolvastam 🙈. Bunkó a volt dokid...remélemma már azt irod h találtál egy szuper orvost és minden ok ❤.


Facen hol van a csoport?

112. amanda0521 (válaszként erre: 97. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 1. 15:25
Bakker...miket mond? Mivel ijeszt meg? Annyira utálom az ilyen dokikat..
111. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 110. - Réka'92)
2019. szept. 30. 17:37

Köszönöm,én is bízom benne...


Holnap jövök és megmondom,hogy mit mondott... már felkészültem lélekben,hogy jót nem :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook