Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020-as kismamák fórum

2020-as kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. Maja2009 (válaszként erre: 37. - Hecate)
2020. ápr. 1. 19:04
Mire jó a tea. Nem hallottam róla de utána olvasok. :)
37. Hecate (válaszként erre: 36. - Maja2009)
2020. ápr. 1. 18:56

Biztos nem! Ne is gondolj rá!

Én gravidát szedek és próbálok bízni Bálint gazdában, aki málnalevél tea fogyasztását javasolja a 12. hét végéig.

36. Maja2009 (válaszként erre: 35. - Hecate)
2020. ápr. 1. 18:53

Holnap töltöm a 6 hetet saját naptár szerint. Magne b6ot szedem az orvos mondta mikor felhivtam időpont miatt.

Meg elevitet szedek. Az első babánál is azt szedtem így maradtam ennél a vitaminnál.

Remélem hogy ezek a dolgok nem rosszat jelentenek.

35. Hecate (válaszként erre: 34. - Maja2009)
2020. ápr. 1. 18:46

Hány hetes vagy? :) Mennyi és milyen magnéziumot szedsz? Miért döntöttél emellett? Nekem ez örök dilemma :) Én magnosolv-ot szedek, majdnem 700mg, napi egyszer.

Biztos minden rendben lesz veled is!

34. Maja2009 (válaszként erre: 33. - Hecate)
2020. ápr. 1. 18:38

Biztosan rendben lesz minden.

Én jövő héten hétfőn megyek orvoshoz. Eléggé izgulok. Elég sokat érzem a hasam. Este volt egy pár perces görcs ami úgy múlt el mintha nem is lett volna de nagyon ijesztő volt. Ma hívtam az orvost szedem a magnéziumot 3x. Ami még új hogy a farokcsontom fáj. Igaz nem rég kezdtem el újra dolgozni és 8 órát ülök. Remélem nálunk is rendben lesz. Lehet aggódni rendesen és még mi lesz a végéig :)

33. Hecate (válaszként erre: 32. - Maja2009)
2020. ápr. 1. 09:49

Új helyen dolgoznak, mert abban a kórházban, ahol eddig voltak, most szünetel az ellátás a vírus miatt. Úgymond sunyiban dolgoznak tovább, hogy a kismamáknak azért el legyenek vizsgálataik. Még ha csúnyán is hangzik, de ő a város legjobb orvosa

Nem tudom igazán, telefonon említette az asszisztens, hogy nem biztos, hogy lesz UH.

Hú, azért izgi lesz így tapintás útján. Volt már egy vetélésem, de most tudom és érzem hogy minden rendben lesz. Azért aggódom egy kicsit.

32. Maja2009 (válaszként erre: 30. - Hecate)
2020. ápr. 1. 09:15

Szia.

Tapintással is szoktak vizsgálni terhességet sőt régen csak az volt. De hogy hogy nem lesz ultrahang? Vagyis lehet nem lesz.

31. Maja2009 (válaszként erre: 25. - Nyűzli)
2020. ápr. 1. 09:14

Szia!

Nagyon sajnálom és kívánom hogy mihamarabb érkezzen az a baba akit igazán nektek szánt a sors.

Volt valami előzménye a méhen kívüli terhessegnek mármint tünete vagy hogyan derült ki?

Nagyon sajnálom megegyszer és sok erőt kívánok Neked.

30. Hecate
2020. márc. 31. 21:12

Sziasztok!

Új vagyok itt, éppen most regisztráltam.

De szeretném így ismeretlenül is megosztani veletek a jó hírt! Ma reggel lett egy pozitív tesztem! :)

Április 27-re kaptam csak időpontot a nőgyógyászhoz, hogy megerősítse a tényt. De lehet hogy nem lesz ultrahang. Nem tudom hogyan másképp tudja megállapítani, hogy jó helyen ágyazódott-e be...

Biztosan elmegyek hozzá, de van így ennek értelme?

Minden esetre nagyon boldog vagyok és nagyon várom őt!

29. Norie (válaszként erre: 28. - Kyoko)
2020. márc. 15. 08:00
Köszönöm! Én is így gondolom, csak a párommal vannak viták emiatt. Jelenleg az sem érdekel, hogy a bevételtől elesek, mert számomra az a legfontosabb, hogy a picivel minden rendben legyen. Ha nem róla lenne szó, akkor ez nem lenne kérdés, mert tudom, hogy még ha át is esnék rajta, felgyógyulnék hamar.
28. Kyoko (válaszként erre: 27. - Norie)
2020. márc. 15. 06:25
Szia, szerintem mivel még eléggé korai időszakban vagy, így lehet okosabb döntés, ha zárva tartasz, max egy-két nap kinyit némi profit reményében, de a 12.hétig sok múlik. Mivel a magad főnöke vagy könnyebb a dolgod, ahogy igazából te látod a legjobbnak a saját és a pocak érdekében. :) mindenesetre egészséges és biztonságos babavárást!
27. Norie
2020. márc. 14. 22:51

Sziasztok! Holnap töltöm az 5. hetet. Szolgáltatóként dolgozom az egyszemélyes vállalkozásomban, így szabad kezem van arról, hogy most kinyitok-e vagy sem. Sok ember megfordul nálam, ezért elbizonytalanodtam a mostani vírus helyzet miatt. Kivitelezhetetlen az egy méteres távolság tartása, maximum a maszk jöhet szóba. Jelenleg van még ipari felületfertőtlenítőm, de véges, ugyanis nem lehet kapni utánpótlást sehol. Első babás vagyok, így nagyon nehéz ekkora döntést meghozni. Ki hogy döntene? Bezárna vagy dolgozna tovább? Olvastam cikkeket arról, hogy magzati károsodás eddig nem történt, viszont nem szeretnék semmit sem elkapni. Antibiotikumos kezelést pedig semmiképp sem szeretnék, de ha a mostani gyenge immunrendszer miatt szövődmény lépne fel, akkor nyilván muszáj lenne kezelni. A párommal sajnos ellentétes véleményen vagyunk, ő azt mondja hogy eltúlzom. A helyzetet súlyosbítja, hogy nem ment minden gördülékenyen, ugyanis barnás vérzést tapasztaltam, ami mostanra minimálisra csökkent a rutascorbin és a progeszteron hatására.

Köszönöm a segítségeteket és a véleményeteket!

2020. febr. 29. 11:27

Nagyon sajnálom!😥

Erőt, kitartást kívánok Neked! ❤

2020. febr. 27. 08:49

Sziasztok!



Egy időre Elköszönni jöttem.


Sajnos tegnap éjjel műtöttek. Méhen kívül volt a pici... Befelé véreztem.



Köszönöm a kedves szavakat és a drukkolásokat!


Kívànom hohy mindenkinél kopogtasson a csoda ♥️

24. NomNom (válaszként erre: 23. - NomNom)
2020. febr. 25. 21:51
Na ez közben eltűnt. XDD
23. NomNom (válaszként erre: 23. - Adrienne2020)
2020. febr. 25. 21:45

Szia,

kitöltöttem volna, de már az elején elbuktam mert nincs "külföld" verzió.:)

2020. febr. 24. 09:15

Szerintem ez teszt függő is...

Nekem az első teszten nagyon halvány 2. vonal volt, ezért csináltam egy másik fajta tesztet még aznap és azon már erősebb vonal volt. Aztán pár nap múlva vettem egy drágább tesztet, amin a tesztcsík hamarabb jelent meg es erősebb színű volt mint a kontrollcsík.

Most pár napja csináltam egy olyan tesztet, amit legelőször és halvány csík volt. Ja és még hozzá jött, hogy uh-n sem láttak még petezsákot sem. Engem is szétvetett az ideg. De szerintem semmi jelentőssége nincs a csík erősségének! Ne idegeskedj! Minden rendben van! ❤❤❤

2020. febr. 24. 07:57

Akkora egy marha vagyok...

Volt itthon két tesztem... Gondoltam ellövöm, hogy lássak amolyan igazi papírról leugró második csíkot.... HIBA volt....

Tudom.... Házhoz megyek a pofonért..

Egy héttel ezelőtti tesztjeimhez képest semmit sem erősödött a mostani... ☹️ Ugyanúgy a kontrollcsik jött ki először, aztán a tesztcsík, és pont ugyanolyan közepes erősségű mint egy hete. Tehát nem olyan erős mint a kontrollcsík... Aggódnom kéne? 😥😥😥😥😥😥😥😥😢

2020. febr. 23. 08:33

Értem.🙂

Hátha látszani fog már jövő héten is neked! 😊😍

19. Nyűzli (válaszként erre: 18. - Orsica24)
2020. febr. 22. 13:49

Igazán nincs mit! Anno még az ekg-m is kiegyenesedett amikor velem közölte a doki hogy sehol semmi.... Ezért is írtam, hogy még a köv hét szerdai uh-t is korainak érzem, de talán akkor már az lâtszódhat hogy jó helyen van e egyáltalán! 😊

Viszont neked a márciusi időpont tuti jó lesz, addig minden látszódni fog!


Velem semmi extra, fáradtnak érzem magam, picit nyűgösnek. De nem mondanám hogy ezek feltétlen a terhesség miatt vannak. Tipikus terhestüneteim nincsenek 🤔🤷‍♀️

2020. febr. 22. 13:28

Köszönöm a bíztatást! Nagyon sokat jelent most, amit írtál! 😍❤

Te hogy érzed magad? 😊

17. Nyűzli (válaszként erre: 16. - Orsica24)
2020. febr. 22. 13:23

Ó nehogy elszomorodj!!! Nagyon korán voltál még!!! 5hét elején vagy 1-2 napos.

2016-ban ekkor voltam én is kislányommal és nekem sem láttak semmit! Doki be is paráztatott hogy akár méhen kívül is lehet, menjek vissza ha vérzek meg görcsölök......... No comment


1-1,5 hétre rá minden volt, petezsák embrió szívcsőpulzálás! ♥️


Nagyon korai volt az uh!

2020. febr. 22. 12:01
Voltam tegnap a dokinál. Csinált Uh-t, hasit meg hüvelyit is és semmit nem látott (méhen kívül sem). Azt mondta vagy túl kicsi még a terhesség vagy nem sikerült a beágyazódás. Pár nap múlva megyek ismétlésre. Picit elszomorodtam, de azért még reménykedek.
15. Nyűzli (válaszként erre: 14. - Orsica24)
2020. febr. 22. 09:56

Uh... ☹️ Nem hangzik jól! Elmentél dokihoz végül?

Jobbúlást!


Egyre lassabban telik az idő így uh előtt... 😅 Legalábbis ügy érzem

2020. febr. 21. 13:17

Igen, 24 vagyok és első terhesség. Most egy kicsit aggódom, olyan érzésem van, mintha felfáztam volna. 😥 Lehet meg kell látogatnom az ügyeletet így pénteken délután...

Egyébként szeretnék dolgozni júniusig.😊

13. Nyűzli (válaszként erre: 12. - Orsica24)
2020. febr. 21. 09:34

Jó reggelt 😊!


Köszi!

Neked első babóca? Ha jól értelmezem akkor 24 vagy ugye? :)

Szeretnéd az oviban gondolom ezt az évet azaz nyáriszünetig ledolglzni?

2020. febr. 20. 19:19
Az szuper! Sok sikert a tanulmányaidhoz! 😊
11. Nyűzli (válaszként erre: 10. - Orsica24)
2020. febr. 20. 14:04
Sopronin 😊
2020. febr. 20. 13:36

Remélem! 😊

Melyik egyetemen tanulsz?

9. Nyűzli (válaszként erre: 8. - Orsica24)
2020. febr. 20. 12:33

Itthon vagyok 😊! Àpoló az eredeti szakmám, de jelenleg egyetemre járok gyesről (csecsemő és kisgyermeknevelőnek tanulok, szóval rokonszakmások leszünk 😊❤️)

Szerintem munkádból adódóan erősebb az immunrendszered a gyerekek miatt, úgyhogy annyira nem félj 😊!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook