Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020-as kismamák fórum

2020-as kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. Fufók
2021. jan. 26. 11:44

Kedves Kismamák!

Érdeklődni szeretnék hogy szed e valaki GAL Babavárót? Én a babci előtt szedtem, aztán amikor kiderült hogy várandós vagyok, már nem tudtam szedni (másikat szedtem addig), mert émelyegtem tőle. Most újra meg fogok vele próbálkozni, mert van egy bontatlan dobozom, és az összetételével nagyon meg vagyok elégedve.

Már túl vagyunk az első laboron, ahol picit alacsonyabb vvt számot, és haematokrit számot mértek, picit megijedtem, hogy ilyen hamar kijön a vashiány.. Azóta szedek plusz vasat, illetve olvastam a GAL Lactoferrinről, ami nagyon gyorsan tud ezen segíteni. Van valakinek esetleg tapasztalata a Lactoferrinnel? Előre is köszönöm! :)

Mindenkinek boldog babavárást! <3 :)

67. Fufók (válaszként erre: 60. - 9a23640872)
2021. jan. 26. 11:39
Köszönöm a válaszod! :) Én is Gratulálok Neked! :) Eddig minden rendben velünk, azóta már 13. hét... hogy repül az idő. :)
66. Ndi
2020. dec. 16. 19:54
Közben produkaltam 2 + terhességi tesztet. Elvileg 6 hetes lennék. Ma voltam orvosnál, aki mondta hogy egy 3 mm-es valamit mintha látna, de nem tudja mire vélni. Ahogy megvizsgált elkezdtem verezni is picit. Most egy gyógyszert kell szednem, 2szer kell mennem vervetelre és egy hét múlva vissza kell mennem. De nem lát sok esélyt. Azt mondta az szerinte egy elhalt valami. Azt mondta lehet hogy esetleg rosszul ítéli meg es esetleg nem vagyok meg 6 hetes, de 6 hetesen nem így kellene kinézni. Szival inkább mondjak le róla..... nem kicsit vagyok elkeseredve
65. Ndi (válaszként erre: 64. - NomNom)
2020. dec. 4. 09:20
Igen, tudom, ebben igazad van. Jövő héten elvégzem a tesztet, de nem tudom mi az ideális idő, ezért még várok. Addig puhatolózom.... vagy próbálok.
64. NomNom (válaszként erre: 62. - Ndi)
2020. dec. 4. 05:45
Pedig a teszt többet tud mondani. Ha most azt mondjuk bizakodhatsz aztán ugyan úgy megjön akkor mivel lesz jobb? Legalább a teszttel gyorsabban megtudod és nem kínlódsz még napokig.
63. Ndi
2020. dec. 4. 05:35
Az kimaradt, hogy amit még érzek az a gyakoribb vizelési inger.
62. Ndi
2020. dec. 4. 05:19
Sziasztok. Az egyik app szerint 4 napja késik, a másik app szerint 6. Október és november hónap elején is úgy jött meg, hogy szombat este vasárnap reggel majd pár nap nem túl erős menzesz. Aztán kedden meg irgalmatlan erővel berobbant mind a két esetben. Ezért most úgy voltam vele, biztos nem vasárnap jön meg, majd kedden. De nyoma sincs. Az alhasi görcsök megvannak. A mellem érzékeny. Ugyan úgy mint menstruacio előtt. És gyakran szedulok. De nincs reggeli rosszullét, és nem sötétek a mellbimbóim. Olvastam ha esetleg terhes lennék, szorulasom is lenne. Nekem ennek ellenére inkább hasmenés szeru érzés van reggelente. Tesztet még nem csináltam, mert felek, hogy negatív lenne és nagyon szomorú lennék miatta. Mert a jellemző tünetekből csak nagyon kevés igaz rám.... de vajon bizakodhatom?
61. 9a23640872 (válaszként erre: 59. - Fufók)
2020. dec. 3. 00:24
Ideális, én kb 5 hetesen voltam 🤣 látszott a petezsák. Egy fekete karika és annyi 😀
60. 9a23640872 (válaszként erre: 58. - Fufók)
2020. dec. 3. 00:20

Normális, nekem is olyan volt is, van is. 10 hetes vagyok.

Gratulálok! Nagyon vigyázz magatokra! :)

59. Fufók
2020. dec. 1. 16:19
Bocsánat, rosszul számoltam. Mire dokihoz megyek addigra már a 7. hétben leszek. ☺️ Szerintetek ideális az első vizsgálatra? Előre is köszönöm!
58. Fufók
2020. nov. 30. 20:26

Sziasztok Kismamák!


Nekem még nagyon új ez az érzés, ugyanis tegnap lett 2 pozitív tesztem. Tervezett baba volt, de nem számítottam ilyen nagy boldogságra, ugyanis nem rég kezdtük a "projektet". Az lenne a kérdésem, hogy normális e a mensiszerű görcs? Néha nagyon ijesztő tud lenni. Én kenem magam reggel-este Women's creammel, mert azt hallottam, hogy sokat segít az elején. A munkahelyemen sajnos el kellett mondanom, mert a főnököm csak így tud kímélni az erősebb igénybevételtől. Kicsit izgultam. A család még nem tudja, lehet a fa alatt fogjuk nekik elmondani a párommal. :) December 15-én megyünk dokihoz az első vizsgálatra, ha jól számolom az már a 7. hét eleje lesz. Mindenkinek egészséges, boldog babavárást! :)

57. Sztamina (válaszként erre: 56. - Kismanó12)
2020. szept. 2. 15:48
Igen a tengervizeset mondták nekem is,csak amikor már 2 napja nem kapok levegőt és ezek a humbuk orrspray-k semmit nem használnak vmi kell...
56. kismanó12 (válaszként erre: 55. - Sztamina)
2020. szept. 2. 12:54

Szia, nekem a patikában azt mondták h első trimeszterben csak a tengervizes, sós orrsprayt szabad. Második trimeszterben már lehet allergiára az allergodilt.

Szerintem érdemes patikában gyógyszer orvost vagy háziorvost stb. megkérdezned.

2020. szept. 1. 18:07
Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne h más is használt már orrsprayt a terhessége alatt?A 11.-ik héten járok és tudom h nem lenne szabad de csúnyán megfáztam és mindent elviseltem kivéve azt h nem kaptam levegőt....tudom tengervizes,meg gyógynövényes...de ezek szart sem érnek😞Egyébként a rhino spray plust használom
54. Hecate (válaszként erre: 53. - Kockasfulunyul)
2020. jún. 4. 15:03
Szia! Végül mi lett? Csináltál azóta új tesztet?
2020. máj. 28. 16:25

Sziasztok!


Aki esetleg tapasztalt már ilyet:

A ciklusom 26. napján járok. Reggel első vizeletből teszteltem Clearblue gyorsteszttel. Kb. fél óra után halvány pozitív + jel látszott. Elméletileg 10 perc után már nem reális az eredmény, viszont elvileg, csak a hcg miatt jelentkezhet a vonal. Holnap reggel újra tesztelek.

Járt már valaki hasonló cipőben?

Nagy csalódás lenne, ha negatív lenne a reggeli teszt.

52. Betta3
2020. máj. 7. 14:32

Sziasztok!


Légyszi minèl többen töltsük ki az alábbi linken benyújtott petíciót!

Nekünk is had legyen részünk apás szülésben 🙏🏻


[link]

51. Muszócska (válaszként erre: 50. - Maja2009)
2020. máj. 1. 17:31
Köszönöm 😘😘
50. Maja2009 (válaszként erre: 47. - Muszócska)
2020. máj. 1. 08:57

Szia.

Gratulálok a babához.

Nagyon boldogságos babavárást kívánok. Nekem több ismerősöm is van aki egyedül vállalt babát és nagyon boldogok. A család sokat segít sőt én azt mondom mindenki a környezetükben. Jó anyák és szuper gyerkőcök. Anyaságra vágytál sajnos az élet kiszámíthatatlan de elhozta neked életed legnagyobb csodáját. Legyél nyugodt és boldog csak ezt kívánom hidd el minden rendben lesz veletek. :)

49. Muszócska (válaszként erre: 48. - Trixy)
2020. ápr. 28. 20:40
Köszönöm szépen a kedves szavakat! 😘 Remélem, hogy így lesz :)
48. Trixy (válaszként erre: 47. - Muszócska)
2020. ápr. 28. 17:40

Szia, gratulálok a babához😉

Ne legyél elkeseredve, hidd el egyedül is menni fog hiszen már régóta vártad ezt a kicsi csodát! Nem hiába nem született az előző kapcsolatodba, valószínűleg ha gyerek lett volna akkor is elváltok, jobb így. Amúgy pedig semmi garancia nincs rá, hogy akinek gyereket szülsz azzal életed végéig együtt maradsz! Így legalább nem fog meglepetés érni, és a baba mindig ott lesz Veled! A következő kapcsolatod pedig a babával együtt elfogad majd!! Örülj a babának tiszta szívből!! 😍

2020. ápr. 28. 16:27

Sziasztok!

Lassan 7 hetes kismama vagyok, remélem nem bánjátok ha írok pár sort mert igazán jól jönne egy kis bíztatás. 8 éve próbálkoztunk a férjemmel mindent megtettünk.. volt 2 sikertelen lombikprogramunk nagyon szerettünk volna egy picit... de annyira megviselt minket az egész hogy januárban úgy döntöttünk elválunk. :( Februárban megismertem egy aranyos fiút úgy voltunk mindketten, hogy kicsit elleszünk együtt, hogy ne legyünk olyan magányosak. Én elmondtam neki, hogy nem lehet gyerekem sajnos.. sokat beszélgettünk erről.. erre márciusban spontán jött a baba... azthittem elájulok mondanom sem kell van iróniája az életnek..XD a fiú így 2 hónap ismeretség után megfutamodott nem is várhattam mást tőle sajnos.. de szerencsére eddig minden rendben van a babával bár amennyit sírtam már a helyzet miatt ez is csoda.. nem így terveztem a várva várt babázást..de ez a pici élni akar....a szüleim a testvérem mellettem állnak örültek még így is mert tudták hogy mennyit szenvedtem már hogy gyermekem lehessen.. próbálják terelgetni a gondolataimat de csak arra tudok gondolni hogy nem fog menni egyedül :(

46. Kiszke (válaszként erre: 45. - 379e9789de)
2020. ápr. 22. 10:04
Szia! Köszi, ez megnyugtató kicsit.
45. 379e9789de (válaszként erre: 44. - Kiszke)
2020. ápr. 22. 10:01

Szia!

Szerintem teljesen normális jelenség. Átalakul a méhed, azért "érezheted a hasad". Én is a 7. hétben járok, szintén első baba. Én ilyen nagyon enyhe alhasi fájdalmat szoktam érezni, töredéke annak, mint ami menstruációkor is jelentkezik, de azt is csak este, alvás előtt.

44. Kiszke
2020. ápr. 21. 11:24
Sziasztok! Bár még nem voltam orvosnál, a számításaim szerint 7 hetes terhes vagyok. Első babámat várom. Azt szeretném kérdezni, hogy az normális tünet, hogy állandóan érzem a hasam, nem fájdalomnak mondanám, inkább csak olyan furcsa érzés. Néha, leginkább tüsszentéskor erősebben belenyilal, de csak egy pillanatig fáj. Étvágyam nem igazán van, hányingerem sem. Csak ez az állandó érzés. Köszönöm a segítséget!
43. 379e9789de (válaszként erre: 42. - Maja2009)
2020. ápr. 19. 14:34
Köszönöm szépen a válaszodat kedves Maja2009! Én is bizakodom. Gondolkodtam rajta, hogy jövőhéten megnézetném, mert 04.29. még távoli napnak tűnik. De állítólag a gyakori ultrahang sem túl egészséges. Úgyhogy inkább kivárom a 10 napot.
42. Maja2009 (válaszként erre: 41. - 379e9789de)
2020. ápr. 19. 13:59

Szia.

Én nem tudom mekkora méretű embrió ami adott heteknek felel meg. De 1 1.5 hét alatt sokat nőnek. Nekünk az első vizsgálatnál 12 mm és petezsákban 4 mm es embrió volt akkor még szívhang nem volt látható. 1.5 hétre mentem újra akkor derült ki hogy iker babák. Az egyik petezsákban mely 21mm 8. 3 mmes embrió a másik petezsákban ami 19mm 8 mmes embrió. Szivhang már szépen látszott mindkettőnél. Szerintem érdemes várni mert ha minden oké akkor úgyis szépen nődögél és már sokkal jobban fog látszódni. De megértem az aggódást mert lehetne én minden nap rájuk néznék hogy minden okes e. Szurkolok hogy minden rendben legyen veletek.

2020. ápr. 19. 09:45

Elkezdtem márciustól egy gyógytea kombinációt fogyasztani, ovulációig málnalevél teát, utána palástfüvet, s láss csodát, az esedékes után 2 nappal pozitívat teszteltem. A palástfű tea fogyasztást abba is hagytam.Nagyon boldog voltam, hogy második próbálkozásra összejött a baba. Az első vizsgálatot a 6. hétre szerettem volna, amikor már szívhangja is van az embriónak. 6+4 hetesen el is mentem vizsgálatra. Ekkor jött a hideg zuhany. 9,9mm-es petezsák, 2,8mm-es szikhólyaggal, 1,2 mm-es embrióval. Az orvos megnyugtatott, hogy az UH képek alapján minden szép, és megfelelő formájú, viszont 5+2 hetes terhességnek felel meg a baba a méretek alapján. 2 hét múlva kell visszamennem vizsgálatra, hogy fejlődik-e az embrió. Kaptam egy kis progeszteron támogatást,napi 2 szemet kell bevennem belőle.

Szerintetek aggódnom kellene, hogy megállt a baba fejlődése? Azon agyaltam, hogy a palástfű tea fogyasztásának abbahagyása rossz döntés volt, hiszen az a progi termelődését segíti. Lehetséges, hogy elkezdett az 5. hétre csökkeni a progeszteron szint és azért maradt az embrió kicsi?

Nem tudom mit tegyek, érdemes-e korábban visszaenni UH-ra, hogy egy hét alatt történt-e növekedés esetleg van-e szívhang.

Válaszotok előre is köszönöm 😣

2020. ápr. 19. 09:17

Sziasztok kedves Fórumozók!

Új tag vagyok még itt. Februárban párommal belevágtunk a babaprojektbe. A mensim már jó ideje beállt(kb. 5 éve, előtte fogamzásgátlót szedtem) 30-32 naposra,nem is ezzel van a gondom. Viszont az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy a menstruációt megelőző 2 napban barnázok. Utána olvasgattam a jelenségnek és arra a megállapításra jutottam, hogy esetleg progeszteron hiányom van. Elkezdtem március elejétől egy gyógytea kombinációt

39. Hecate
2020. ápr. 1. 20:02

Általános méherősítő hatása van. Sok női problémát gyógyít, rendezi a ciklust és szabályozza a peteérést. Sok helyen írják, hogy pozitív teszt után nem ajánlják, kivéve Bálint gazdát. Ő kifejezetten ajánlja a vetélés elkerülésére.

Kompromisszumot kötöttem és csak egy laza teát iszok minden nap. Bízom a kisöregben, sokkal jobban, mint az egyéb mesterséges gyógyszerekben.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook