Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
1259. Zokniszörny (válaszként erre: 1256. - Amberwaves)
2019. jan. 7. 23:32

Lehet, hogy nyomja a gyomrodat a baba, és attól van. Nekem azóta nem fáj rendszeresen a gyomrom, mióta leszállt a hasam.

Én a kórházba úgy készülök, mint egy lakatlan szigetre, talán melegvíz az lesz :D

1258. picibh1 (válaszként erre: 1257. - Amberwaves)
2019. jan. 7. 21:57
Nálunk szülés után a szülésznő kíséretével kell először zuhanyozni még a szülőszobáknál és ha ott jól vagy minden rendben és tudsz pisilni is, utána kerülsz ki az osztályra.:)
1257. Amberwaves (válaszként erre: 1255. - Babocak000)
2019. jan. 7. 21:24

Hát nem tudom, nálunk mennyire adnak hálóinget, a listában öt darab volt, ebből kettő szülőszobára, három utánra :D

A szülőszoba látogatás kimaradt nekem - lehet buta kérdés, de lesz lehetőség fürdeni, mielőtt gyermekágyra kerülünk?

Fertőtlenítőt jó, hogy említetted, listában nem volt és tuti nem jutott volna eszembe. Azt hallottam, hogy kezdődik az influenza szezon - még egy kicsit kitolódhatna.

1256. Amberwaves (válaszként erre: 1254. - Zokniszörny)
2019. jan. 7. 21:18

Hát ez az, én is nézegettem neten, és hányinger ilyenkor nem szokott lenni, a tágulást pedig én is szülés alatt gondolom, mert szüléstörténetekben olvastam, hogy szülés közben többen hánynak...

Megemlítem, bár az én dokim általában mindenre legyint :(

1255. babocak000 (válaszként erre: 1252. - Amberwaves)
2019. jan. 7. 18:50

En kulon raktam a csomagokat.

Szuloszobara a kontost,1 haloinget(adnak elvileg),1 zoknit,1 bugyit,1 torolkozot,tusfurdot,zuhis papucsot,tenat,wc papirt raktam be,egy kisebb taskaba.( lehet ez is sok)Vizet,szivoszalat.Papirok meg meg nallam vannak,mivel jovok megyek.

A borondbe meg ugyanezek szinten,csak tobb napra valo kiszerelesben,zokni,bugyi,haloing,valtas torolkozo,papucs,wc papir,betetek,papiruloke,fertotlenitos kendo,baba dolgok,libero,textil pelus,kis pled,kremek,popsitorlo stb ami belefert.Apuka meg majd hozza a baba rucikat,amiben hazajovunk.

1254. Zokniszörny (válaszként erre: 1253. - Amberwaves)
2019. jan. 7. 18:43

Azt olvastam, hogy a méhszáj tágulása okozhat hányingert, bár ezt a szülés alatti időszakra írták. Nem tudom, hogy sima tágulástól lehet-e. Lehet, érdemes lenne megemlítened a dokinak. (A szemszikrázást/fehér folt látást is.)

Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, szóval egyáltalán nem biztos, hogy amit mér a gép, az neked már fáj is.

2019. jan. 7. 18:18
Jajj a lényeg lemaradt: nektek nincs hányingeretek? Szombat óta minden nap, elég sűrűn érzem, pedig a gyomrom sem ég.
2019. jan. 7. 18:15

Engem ma rendeltek vissza a rossz pénteki NST után, de mivel bal oldalra fektettek, persze, hogy rendben volt minden. Úgy mozogni is alig akar. Papírt mindig megkapom.

Ami meglepő volt, mindig mondom, hogy nekem nincs keményedésem, fájásom pláne, erre elég durva méhtevékenyég volt, összevissza hullámzott a görbém, egyszer 80ra is felment, én meg semmit nem éreztem...


Én néha fehér foltokat látok tévézéskor, de tegnap mikor felálltam a kádból, az én szemem is szikrázott. Jó olvasni, hogy nem vagyok egyedi eset.

Kíváncsi vagyok, holnap mit lát a doki méhszáj-ügyben.


Összepakoltatok már? Nekem a kelengyelistán az szerepel, hogy külön kell csomagolni a szülőszobás és a gyermekágyas cuccokat - van ennek értelme? Egy bőröndöm van.

1251. babocak000 (válaszként erre: 1250. - Nikoletta93)
2019. jan. 7. 17:21

Akkor nem izgulok a papir miatt is,hogy feledesbe merult.

Orulok neki h.mindenki viszonylag jol van,joslokat leszamitva.

Egyebkent nst utan folyamatos magzatmozgasaim voltak es vannak.Talan mig aludtam egyet delutan akkor nem ereztem,de most ujra.Mostanaban nem ficankolt ennyit,mint ma.☺☺

2019. jan. 7. 15:31

CTG-s papírt én sem kaptam meg, csak annyi időre hogy megmutassam a dokimnak klinikán belül aztán vissza is kellett adni. Egyébként szuper volt az eredmény, kontrakciókat sem nagyon mutatott (végig 20-as volt az érték).

Voltam UH-n is, hát nem tudom mit gondoljak, 99 mm a BPD-je :O :D nem tudom meddig akar még nőni, igazán megállhatna picit :D 37+3 hetes vagyok amúgy, de már egy ideje nagyobbnak mérik a fiatalembert.

Flowmetria szuper, 2.3-as. Méhszájról nem tudok semmit, majd csütörtökön lesz kézi vizsgálat. Ja és beékelődött :)

Esténként nekem is vannak nyilallgatások, jóslók, de tűrhetőek.

Frontokat sajnos egyre nehezebben viselem, mindig megemeli picit a vérnyomásom de szerencsére 140/90 alatt vagyok (135/85 körül), így egyelőre nem foglalkoznak vele, csak napi 3x mérjem és kész. Egyébként meg 125-130/80 körül szokott lenni.

Hát asszem ennyi történt az elmúlt hetekben :)

1249. Zokniszörny (válaszként erre: 1244. - Babocak000)
2019. jan. 7. 15:14

Én is szoktam ezt a nyillalást érezni, kb szintén egy hónapja kezdődött. A dokim előre szólt, hogy előfordulhat ilyen.

A papírt én sem kaptam meg.

1248. babocak000 (válaszként erre: 1246. - Picibh1)
2019. jan. 7. 15:00
En is csendben szenvedos tipus vagyok,azt sem szeretem ha hozzam szolnak es beszeltetnek,mikor fajdalmam van.Dehat akkor is rossz volt latni.
1247. babocak000 (válaszként erre: 1245. - Maba)
2019. jan. 7. 14:42
Nekem ez uj keletu fajdalom volt amit ma ereztem.Eddig a combtovemnel ereztem,h.faj,aztan szinten volt ugy,h.a derekamban,es gorcsolesem is volt,ami olyan mensis gorcs szeru.Mehszaj allapotat egyetlen 1 szer neztek,maganrendelesen.Streptococcus vizsgalat sem volt,vagyis h.ahhoz mintat vegyenek.
1246. picibh1 (válaszként erre: 1244. - Babocak000)
2019. jan. 7. 14:15
Nem feltétlen fogsz teis jajgatni :) én egy hangot sem adtam ki, egyik vajúdásomnál sem, ez emberfüggő. Szerintem sokkal fárasztóbb még kiabálni is :D én csendben szenvedős tipus vagyok.
1245. Maba (válaszként erre: 1244. - Babocak000)
2019. jan. 7. 13:13

Szia. Én a ctg papírokat megkaptam, nem vették el.

Szúrás, nyilallás, medence csont nyomás már egy hónapja van és folyamatosan erősödik, combba és fenékbe is sugárzik, most már sokszor szikrázik a szemem, mintha kinézne aztán visszabújna :D 1 hete 1 ujjnyira voltam nyitva, remélem ez csak tovább nyílik.

2019. jan. 7. 12:30

Sziasztok!Ma voltam eloszor nst-n,rendben ment minden.A papirt ami kijott a gepbol,megmutattam a dokinak,de o nem adta vissza nekem.Csak elfelejtette volna?Vagy ti sem kaptatok meg?Bocsi,hogy ekezet nelkul irok,valamit elallitottam telon.

A masik kerdesem az lenne,hogy ereztetek-e mar lent,ilyen szuro nyilalo fajdalmat?Nem gorcs szeru,es nem az alhasban.

Ma lattam ket vajudo kismamat akiket mentovel hoztak,engem sokkolt a hanghatas,ahogy jajgatott az egyikuk.Es picit be vagyok tojva.Tudom,hogy termeszetes,de azota ezen ragodok.

Veletek mizu?

1243. Zokniszörny (válaszként erre: 1242. - Amberwaves)
2019. jan. 4. 20:21
Mi is kétszer futottunk neki a ctg-nek, első alkalommal ahogy rákerült a hasamra a tappancs, megvadult kb, elkezdett csuklani, rugdosta a tappancsot, a gép folyton besípolt (mondjuk ez nála nem megy ritkaságszámba, én nevettem, de a velem szemben ülő kismama kikerekedett szemmel bámult engem meg a gépet). 10 perc után mondták, hogy beszólítanak újabb körre, akkor végre sikerült rendesen... egy másik kismamát 3szor hívtak be, először túlmozgott a gyerek, aztán elaludt, majd harmadjára sikerült megcsinálni.
2019. jan. 4. 20:13

Ma volt a második NST, nem sikerült túl jól. Az elején alig mozgott, megnyomták, onnantól kezdve mint az őrült, ficergett. Annyira, hogy lehívták a dokim is, mert "túlpörög" a gyerek. Ennél jobban nem részletezték, jövő pénteki időpont előtt hétfőre is visszarendeltek.

Egyébként azóta is folyton mocorog.


Amúgy semmi jósló fájás, de még keményedésem is talán kétszer volt.

Közben 36. héten három kilósnak mérte a gép - remélem téved.

Méhszájat kedden néznek majd, így arról sem tudok semmit.

1241. Zokniszörny (válaszként erre: 1240. - Maba)
2019. jan. 4. 15:36

Én pont ugyanezt hallottam, hogy össze-vissza mér a gép.

Nekem ahogy elment a hidegfront, elvitte a jóslóimat is magával :)

1240. Maba (válaszként erre: 1239. - Zerika)
2019. jan. 4. 14:39

Ahogy olvasgattam, ezekre a ctg eredményekre nem kell sokat adni, dokim sem vette figyelembe. Elég jó sztorik vannak a ctg-s fájásmérésekről, hogy hazaküldték a vajúdó kismamát, mondván nem fáj neki, mert a gép nem jelzi, hiába mondta, hogy igen, majd 1 óra múlva megszült... úgyhogy én ezt rögtön az első alkalom után el is engedtem. Eljárok, mert kell, a szívritmus legyen rendben, aztán ennyi.


Neked kitartást és nagy kalappal jövő hétre, majd mindenképp írj, hogy mik történtek Veletek.

1239. Zerika (válaszként erre: 1236. - Maba)
2019. jan. 4. 14:26
75? Az már komoly lehet. Nekem a gép max 12re szokott felmenni. Egyszer mondták, hogy volt közben jóslóm, de az a lelet bent maradt a korházban és nem néztem a kijelzőt épp, úgyhogy nem láttam az értéket. Érezni akkor semmit nem éreztem. Most éjszakánként kíváncsi lennék hányas lenne az érték, mert azért ezeket már érzem eléggé.
1238. Zerika
2019. jan. 4. 14:21
Jóslóim nekem is vannak már 3 hete általában éjszakánként nagyon rendszertelenül. Engem jövőhét kedden befektetnek mindenképp, és az eredményeink alapján és a sürgősségi esetek alapján döntik el, hogy melyik nap indítanak. Azt mondta a dokim, hogy nem szeretné hagyni, hogy nagyon túlhordjam a picit a terhességi cukor és a vérnyomásom miatt. 2 hete már 3300g volt a súlya, úgyhogy már bőven készen áll. Egy előnye van annak, hogy pár hete bent voltunk 4 napot, hogy mindenkit megismertem a korházban. Nagyon aranyosak és jófejek, úgyhogy az ott dolgozók miatt nem izgulok, mert elég családias a légkör. Sajna az én náthám viszont nem akar elmúlni karácsony óta.
1237. schann
2019. jan. 4. 13:58

Sziasztok!

Nekem a 3. ctg volt ma, nem igazan mutat semmi mehtevekenyseget pedig kemenyedesekbol nincs hiany, foleg ebben a hidegfrontban. Nekem is 1 ujjnyira van nyitva a kulso mehszaj, ha tul is megyunk a terminuson, 25-en mindenkepp inditanak. Szoval mar tenyleg nagyon keves van vissza! 🙂 Kitartast kivanok mindenkinek! 😊

1236. Maba
2019. jan. 4. 08:04

Sziasztok. Voltam én is ctg-n, 75-s fájásokat mértek, amiből semmit sem éreztem, aztán kértek ismétlést, végiggörcsöltem, ott meg 25 volt a maximum. :)

Uh-n minden ok, 1 héttel kisebbnek mérték Alízt, de növekszik.

1 ujjnyira nyitva vagyok, már három éjjel voltak mérhető jóslóim 3-6 órán keresztül, de össze-vissza jöttek a fájások, úgyhogy egyelőre semmi jele, hogy jönne, pedig én készen állok :)

1235. picibh1 (válaszként erre: 1234. - Silverfox91)
2019. jan. 4. 01:38
Ha magától nem is, de indíthatják ez miatt előbb.
1234. Silverfox91 (válaszként erre: 1233. - Csakazertis2010)
2019. jan. 3. 23:36

Sajnos az ilyen műszaki dolgok hajlamosak ilyen "jól" időzíteni :(


Nekem tegnap, a 36. héten becsülték a baba súlyát, 2438 grammot mondtak, úgyhogy valószínűleg nem lesz óriásbébi :) mondjuk én is csak 2700 grammal születtem annak idején, és most se vagyok egy nagydarab, szóval egyelőre pont szuperek a méretei.


Viszont nekem a magzatvíz egy kicsit kevés sajnos, de nem tudom pontosan, ez milyen problémát okozhat, esetleg hamarabb beindulhat a szülés?

2019. jan. 3. 21:57

Na akkor mar kozeledik az ido mindenkinek ☺️

En hnap megyek masodik ctgre es uhra a korhazba. Utobbin sulybecsles lesz, eleg mervado. Remelem nem lesz tul nagy.

A kocsink persze beszart, a legjobbkor.

2019. jan. 3. 17:24
Mármint hogy könnyű és fájdalommentes legyen a szülés :)
1231. Zokniszörny (válaszként erre: 1230. - Egypitypang)
2019. jan. 3. 17:23

Hát akkor reméljük olyan is lesz.

Ma voltam első ctg-n (37+1), felpuhult és megrövidült a méhnyak, de a méhszáj még zárt. A hasam is láthatóan leereszkedett. Kíváncsi vagyok, mikor dönt úgy a kisasszony, hogy itt az idő :)

2019. jan. 3. 16:54

Sziasztok!

39+1 nél járunk már mi is, most kezdek picit izgulni.🙂 Jóslónak még nyoma sincs, csak éjszaka egy helyett kétszer megyek pisilni. A lábam már régen dagad,ez nem újdonság, más előjel még nincsen. Tegnap álmodtam először a szülésről. Simán ment és nem is fájt 😃

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook