Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 februári babák. fórum

2019 februári babák. (beszélgetős fórum)


63. Egylány32 (válaszként erre: 62. - Krisztina900108)
2018. júl. 10. 15:17
Már nagyon várom, hogy én is találkozhassak a védőnővel ;) Remélem enyém is aranyos lesz :)
62. Krisztina900108 (válaszként erre: 59. - Egylány32)
2018. júl. 10. 15:00
*Mert gátolják egymás felszívódását. Ezt sem tudtam, csak reggel beszórtam mindent a számba, mint a cukorkát :D
61. Krisztina900108 (válaszként erre: 59. - Egylány32)
2018. júl. 10. 14:58
Én is magne b6-ot szedek, de nekem a védőnő azt mondta, hogy ennél már vannak jobbak is (felszívódás) 3-at mondott, én csak a béres magnézium + b6-ot jegyeztem meg. Plusz én szedek kálciumot is, arra meg mondta, hogy külön szedjem a magnéziumtól, me
2018. júl. 10. 14:20
Tudom, hogy még korai a kívánósság, de tegnap az utcán megcsapta az orromat ketchup illat és teljesen rágerjedtem 😂 Beteg, mi? 😂
2018. júl. 10. 14:18

Nekem is leesik a fejem sokszor, de muszáj ébren maradni a munkában 😂 Én is nagy kávé ivó voltam, de mostanában nem is nagyon kívánom. De azért ha nagyon leesik a fejem, egy nagyon gyenge kávét iszom.

A görcsökre magne b6ot írt a doki, napi 3*2 szemet kell szednem az elevit mellé.

58. Krisztina900108 (válaszként erre: 56. - Minnie_volks)
2018. júl. 10. 13:30
Nekem is a műtét után jött össze, sőt annyira, hogy még hátra volt 3 hónap lábadozás, de mondom, áh én úgy sem leszek ilyen gyorsan terhes.. Hát de :D
2018. júl. 10. 13:26

Sziasztok lányok, én ma voltam a védőnőnél, nagyon aranyos kedves, kis fiatal. Holnap megyek a nőgyógyászhoz, remélem minden rendben a kicsivel, már várom, hogy lássam :)


Nekem is mell érzékenység, szédülés, görcsök, főleg este + most vissza jött a fáradtság. Nagyon rossz, olyan lustának érzem magam mindenhez. De feküdni sincs kedvem.. Ilyenkor már ittam volna egy jó nagy 3 adagos kotyogós kávét, nagy bögrébe... Ahh na az hiányzik :D Így marad a napi egy gyenge kávé..


Nektek is van ilyen, ami hiányzik? :)

56. minnie_volks (válaszként erre: 18. - Fruzsi369)
2018. júl. 10. 08:33
Hello Sorstárs.. úgy tűnik ez a lapar. átjárhatósági műtét tényleg egy csoda: másfél év próbálkozás után műtét április 16-án, utolsó mensi április 27., és össze is jött utána rögtön a Bébi😊❤️
2018. júl. 10. 08:31
Sziasztok Csajok! 😊 Új vagyok itt.. Picurit február elejére várjuk, ma töltöttük a 10 hetet. Ki hogy érzi magát? Terhességi tünetek?
54. Egylány32 (válaszként erre: 53. - Fruzsi369)
2018. júl. 10. 07:12

Szia! Ha minden jól alakul, én az év végéig szeretnék dolgozni. Aztán lesz másfél hónapom még rákészülni a baba érkezésére lelkileg is :)

Tünetem leginkább a mellek érzékenysége és fura, de érzem a méhem növekedését (vagy legalábbis azt hiszem azt érzem :) ). Többször hőemelkedésem van, és magasabb a pulzusom, mint előtte. Te mikorra vagy kiírva?

2018. júl. 9. 21:48

Sziasztok :) ti meddig tervezitek a munkát? Néha síró görcsöt kapok de ha már most eljönnék bele is őrülnék az itthon létbe :D


Illetve nektek milyen tüneteitek vannak?

52. much (válaszként erre: 50. - Krisztina900108)
2018. júl. 9. 15:31

Sziasztok! Én letudtam a védőnőt màr, meg a vérvétel-vizeletet is, tudom korai, de szabin voltam, és màskor nem tudom elintézni.

Egylàny: a magas vérnyomást, meg az esetleges magas vércukrot nem szabad figyelmen kívül hagyni, jobb ha azt ellenőrzik. Biztosan minden rendben lesz.

2018. júl. 9. 11:25

Sziasztok!

Én kértem időpontot a védőnőhöz, jövő kedden megyek hozzá délután. Ekg-n már túl vagyok, mert nekem van egy kis pajzsmirigy alulműködésem és oda is kellett mennem kontrollra. Ott csinálták meg az ekg-t. Kiborult az az orvos a súlyomon, vagyis azon hogy így lettem terhes. Elküldött terheléses cukorvizsgálatra, ill el kell mennem a Szent Imre kórházba a terhességi patológiára a magas vérnyomásom miatt. Vércsoportos és terheléses vérvételre majd júl.23.án megyek.

Ennyit járni dokihoz, jesszum pepi 😱

2018. júl. 9. 09:31

Sziasztok, bocsánat, hogy nem írtam, de térerő mentes övezetben voltam a hétvégén.. :)


Hogy vagytok lányok? Ti mikor mentek először védőnőhöz? Mikor kezditek a vizsgálatokat? (EKG, vérvétel, Vizelet stb)

49. Fruzsi369 (válaszként erre: 20. - Krisztina900108)
2018. júl. 7. 15:39
Igen sajnos. El volt záródnak mind a két petevezetékem és méhnyak polipot is szedtek ki.
2018. júl. 6. 20:06
És Nektek már van választott orvisotok, kórház? Tudom, korai a téma de annyira végülis időszerű hogy az ember mi mellé teszi le a voksot. De ahogy tudom, menet közben is módosulható az orvos.. Ti erről mit tudtok ?
47. much (válaszként erre: 44. - Királylány07)
2018. júl. 6. 08:34

Én a fiammal koràn elmentem tp-re, de akkor màshol dolgoztam, ahol nem volt tanàcsos maradni terhesen.

Nagyon jó volt otthon lenni majd 8 hónapot, nem bàntam meg. Most is jó lenne, de most màs munkahelyem van, és szeretnék maradni egy kicsit még, bàr rohadt fàrasztó sokszor. Meglàtom hogy bírom.

46. Krisztina900108 (válaszként erre: 44. - Királylány07)
2018. júl. 6. 08:09
Háziorvos, de nőgyógyászati javaslatra. Nem igazán szoktak szórakozni általában, meg amúgy is, te érzed mit bírsz, mit nem. :) Én szóltam, hogy szeretnék és a nőgyógyász vészes hányással írt egy papírt. Persze nincs ilyenem... :) Azóta meg lett a barnázás, így meg aztán főleg.
45. Egylány32 (válaszként erre: 44. - Királylány07)
2018. júl. 6. 07:26
Nàlam a vérzés miatt adott egy táppénzre vételi javaslatot a nődoki és azt mondta, ha legközelebb is vérzek-barnázok, adjam oda a házi orvosnak és ő kiír táppénzre. Nekem is van egy idegtépő kollégám, ráadásul pont velem szemben ül, de megpróbálom lesz@rni 😂 Én még nem szeretnék otthon maradni, leszek eleget még otthon a babával :) Persze, ha majd elkezd nőni a pocak, biztos máshogy fogom gondolni...
44. királylány07 (válaszként erre: 43. - Krisztina900108)
2018. júl. 5. 22:07

Igen, amúgy is ez a pihenés időszaka és nem hiányoznak a negatív kollégák...

Nálunk is van akitől a víz kiver és egyszerűen dolgozni se tudok tőle, a hasam meg csak kéményedik...:S

Háziorvos írja ki a táppénzt? Többiek ti bírjátok a munkát ?

43. Krisztina900108 (válaszként erre: 40. - Királylány07)
2018. júl. 5. 21:43

Én is voltam néhány orvosnál, bár én pár alkalom után láttam, hogy nem működik. Egy példa: magán orvos, fizettem a 10-20asokat a különböző vizsgálatokra, volt, hogy többet is és egy szerencsétlen ambuláns lapot nem volt képes adni.. Azért ez alap lenne pl.


Akinél most vagyok, az meg totál véletlen. Elmentem egy endokrinológus nőgyógyászhoz, kiderült, hogy nőtt a miómám és műteni kell, de be volt ázva a műtő a kórházban, ahova tartozik (János), így tovább küldött egy barátjához. Ő a SOTE II - ben dolgozik, na az egy jó kórház.


TI hol fogtok szülni amúgy?


Igen a baba miatt. Sokat utazom és korán kelek. Meg őszintén szólva utáltam már amúgy is ott dolgozni, jó tudom más sem szeret dolgozni.. :) Nem is a munka, inkább a társaság. Nem igazán jó a hangulat, elég lehúzó, szóval ezért is :)


Nekem is valószínűleg a 12.hétig kell, bár ezt még nem mondta, de mindenhol ezt olvasom, szóval úgy gondolom igen.

2018. júl. 5. 21:25
Amúgy nekem is az első uh utáni napon volt erős hasi görcsöm és némi vérzésem. Azóta már megkaptam a megfelelő gyógyszert, amit a 12.hétig szednem kell.
41. királylány07 (válaszként erre: 40. - Királylány07)
2018. júl. 5. 21:04
...és a terhesség előtt már elkezdem a progeszteron használatát. 12.hétig javasolják biztos ami biztos alapon a használatát. Gondolom Téged is hasonló instrukciókkal látták el.
40. királylány07 (válaszként erre: 39. - Krisztina900108)
2018. júl. 5. 20:59

Szia!de jó hogy ilyen megnyugtatóan írtál! :) Igen, van némi eltérés,így 30 felett az ember csak sorolja..(gáz:)) hashimotom (autoimmun pajzsmirigy alulműködés), enyhe IR illetve kis progeszteron hiányom volt évek óta mert menzesz előtt mindig barnáztam (Utrogestant kaptam mint Te). Nah, mire ezt is volt doki aki hajlandó volt figyelembe venni... Te jó ég! :)

Nehéz jó orvost találni de gondolom erről Nektek is van tapasztalatotok..

Látom ma jó híreket kaptál, szuper!:)

És jól olvastam hogy táppénzen vagy? Szabad kérdezni hogy a baba miatt?

39. Krisztina900108 (válaszként erre: 37. - Királylány07)
2018. júl. 5. 20:44

Szia, a vicc az, hogy nekem is az első uh után lett. De hogy van-e összefüggés, azt nem tudom, én nem hinném, bár biztos vannak barbárok. Nézd én bementem másnap reggel a klinikára, megnéztek uh-n ott minden oké volt, hematóma sem volt. Ez a barnázás állítólag sok nőnek van, van olyan is akinek emlékszik a teste a menstruációra és azért pl.


Szerintem nekem a progeszteron volt, mert pcos - em van és mindig is hosszú, elhúzódó menstruációim voltak barnázással. Amúgy nekem nem mondott semmit, felírta az utrogestant és mondta, hogy menjek vissza hozzá 2-3 hét múlva.


Én azt javaslom mindenképpen menj el és nézzenek meg :) A lelkednek is jót tesz, ha látod, hogy jól van a kicsi :)


Az elejétől kapsz pogit? Mit szedsz? Neked is van valamilyen betegséged esetleg?

38. Krisztina900108 (válaszként erre: 36. - Egylány32)
2018. júl. 5. 20:34
Az biztos :) De még akár nektek is lehet :) Nem sok van köztünk :)
37. királylány07 (válaszként erre: 11. - Krisztina900108)
2018. júl. 5. 20:26
Szia Krisztina! Én épp ezzel küzdök..Neked hogy jött elő? Progeszteron hiány miatt talán? 3én két napja voltam a 6hetes ultrahangon ami elég kellemetlen volt és azóta van barna pecsételés és enyhe görcs. Neked mit mondtak a dokik? Én holnap megyek vissza ha nem múlik el. Amúgy én kapok progeszteron pótlást..szia
36. Egylány32 (válaszként erre: 35. - Krisztina900108)
2018. júl. 5. 16:59
Szép kis Valentin napi ajándék lenne nektek ;)
35. Krisztina900108 (válaszként erre: 34. - Egylány32)
2018. júl. 5. 16:25
A vérzés miatt kerestem egy uh centert, látnom kellett, hogy jól van :) 8 hetesnek mondták. Mindig rátesznek pár napot mikor megyek és egyre előrébb jön a szülés várható dátuma. Most február 14-et írtak a papírra és február 21-ről indultunk :D ahány gép, annyi dátum gondolom :)
34. Egylány32 (válaszként erre: 33. - Krisztina900108)
2018. júl. 5. 15:49
Milyen nagy már ;) miért kellett menned amúgy megint uh-ra, ha 6 napja voltál? Vagy a vérzés miatti kontroll volt ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook