Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 februári babák. fórum

2019 februári babák. (beszélgetős fórum)


2018. júl. 18. 08:19

Mi neveken még nem gondolkoztunk, szerintem az még korai. Bár igazából fiú nevem nem is kell, mert ha az lesz, akkor a Párom nevét fogja kapni. Ha lány, azon lesz mit gondolkozni :)

Én is a 8.hétben vagyok, de rosszullétek nem igazán vannak szerencsére.

Viszont van egy fura tünetem. Rákerestem a neten és arra is azt írják, hogy terhességi tünet. Orrdugulás. Már kb két hete állandóan bedugul az orrom. Semmi nátha, meg semmi egyéb, csak orrdugulás. Ti tapasztaltatok ilyet?

92. Fruzsi369 (válaszként erre: 91. - Királylány07)
2018. júl. 18. 07:44

8. hétben :)

Részben örülök a hányásnak, mert így tudom hogy rendben van minden :) Hétfőn kell mennem újra orvoshoz, de már nagyon izgulok :)


Ti a nevekkel hogy álltok? Tudjátok már?

91. királylány07 (válaszként erre: 90. - Fruzsi369)
2018. júl. 17. 22:16
Juh ez a reggeli hányás nem túl kecsegtető , de erre Anyósom azt mondta örülni kell mert így egyre erősebb kontakt van a baba és közted :) hányadik hétben vagy ?
2018. júl. 17. 17:40

Sziasztok :)

Nekem most erősödtek a tüneteim. Eddig csak émelyegtem, de tegnap óta a reggeli hányás előjött. A melleim összementek mert le is fogytam így az elején 7 kilót, de most feszesebb el érzem és kezd bedurranni.


Pénteken mennem kell üzemorvoshoz, hogy alkalmas vagyok e így is a munkára... Csak egytől félek, hogy nem akarják engedni mert veszélyeztetett terhes vagyok. Nem tudnék itthon maradni.

89. Egylány32 (válaszként erre: 88. - Királylány07)
2018. júl. 17. 17:38

Nagyon cuki volt a védőnéni :)

Megcsinálta a kis könyvet, és aug. Végén megyek vissza hozzá.

88. királylány07 (válaszként erre: 86. - Egylány32)
2018. júl. 17. 14:02
Szia, szerintem nem kell adnunk pénzt a védőnőnek. Max utólag ha tényleg segített. Szeritem, én így fogom csinálni :) majd írd meg mi volt !!!
2018. júl. 17. 14:00

Hello :) olyan jó hogy mrgírjátok kinek milyen érzése van, jókat mosolygok hogy ugyanezeket érzem és hogy mennyien vagyunk akik ugyanazt érzik... Najjó ne nézzetek hülyének csak még szokom ezt a kismama dolgot....:) Olyan jó volt ma reggel nem kellett az első vérvételen sorbaállni! (Hihihiii) máskor az volt a stratégiám hogy én is oda mentem 7-re a rendelő elé mint az öregek és csúnya..tudom...de én dolgozni siettem... Mindig felfutottam az emeletre a helyszínre amíg mindenki liftezett és kivétel nélkül én húztam az első sorszámot. Nah, cserébe amilyen pillantásokat meg beszólásokat el kellett viselni...hát:) örülök hogy még előre is engednek! :)


Krisztina, a barnázás lehet elmúlik a 12. Hét után és lehet hogy a sport nem is lesz akadály :)


Képzeljétek egyik kolléganőm úgy járt mint én, hogy elöntött a vér múlt héten... És megnyugtatott hogy vele is ez történt de egeszséges kislányát lettek! Valószínű csak a menzeszre "emlkékszik" a test meg ugye a hormonok..

86. Egylány32 (válaszként erre: 85. - Krisztina900108)
2018. júl. 17. 11:12

Amióta szedem a duphastont, egy csepp vér vagy ilyesmi nem jött ki belőlem szerencsére.

Energiám nekem sincs, napközben is állandóan álmos vagyok. Még kis pötty odabent és mégis így leszívna? Ez hogy lehet? :)

Én is szeretnék majd kismama tornát csinálni, de azt olvastam valahol, hogy azt majd a 12.héttől ajánlatos elkezdeni. Pedig nagyon kéne valamit mozogni, mert teljesen ellustulok. Most hétvégén lenyírtam a füvet a telek egy részén, az is kicsit nehezebben ment, mint korábban.

Ma megyek a védőnőhöz, nagyon izgi :) Neki kell amúgy pénzt adni? Olyan ciki, de én sose adtam még senkinek pénzt, nem tudom, hogy kinek kell... (mindig csak sztk-s kezeléseim voltak)

85. Krisztina900108 (válaszként erre: 82. - Egylány32)
2018. júl. 17. 10:58

Én is jól vagytok, leszámítva, hogy a régi energiám felével rendelkezem.. :S Kicsit a házimunkákkal is el vagyok maradva.. Amúgy pont ma reggel néztem ilyen kismama tornákat a neten, illetve van itthon szobabicaj is. Csak félek még belevágni a legutóbbi barnázás miatt. Illetve pár pötty erejéig még néha van.


Ti tornáztok/sportoltok valamit?


Az én tüneteim is enyhültek. Annyi, hogy a mellem mostmár fél-1 számmal mindig nagyobb, szóval lassan melltartókat kell vennem, de azért én a három hónapot megvárom a befektetésekkel :)

84. Egylány32 (válaszként erre: 83. - Much)
2018. júl. 16. 15:33

Nekem volt kb két hetem, amikor kevés kajával is tömve éreztem magam. Most meg újra tudnám enni a régi mennyiséget, csak a nagy túlsúlyom miatt jobban oda kell figyelnem az étkezésre.

A cicifájás nekem is megvan, hol erősebben, hol gyengébben.

83. much (válaszként erre: 82. - Egylány32)
2018. júl. 16. 15:19
Ez normális persze! Én szerintem jól bírom, kevés émelygés, amúgy nagyon tudok enni. cicijeim fàjnak nagyon.
82. Egylány32 (válaszként erre: 81. - Krisztina900108)
2018. júl. 16. 12:11

Nekem elvileg holnap lesz még csak meg a kiskönyvem ;)


Hogy érzitek magatok amúgy? Én egyáltalán nem érzem magam terhesnek... néha fájdogál az alhasam, de jól elnyomja a magne b6 a korábbi fájdalmakat. Viszont iszonyat álmos vagyok. Nem tudom, hogy ez normális e..

2018. júl. 15. 15:50
Nektek elfogadták a terhes kiskönyvet beutalóként? Holnap megyek laborba + EKG-ra. A laborban azt mondták, hogy ott elég, majd lefénymásolják.
80. Krisztina900108 (válaszként erre: 78. - Királylány07)
2018. júl. 15. 11:46
Reggeli első, középsugaras. :) Egy befőttes üvegben is elviheted, ott átöntik. Amúgy a gyógyszertárban lehet kapni ilyen műanyag tégelyt.
79. much (válaszként erre: 78. - Királylány07)
2018. júl. 15. 10:40
Hàt én nem az elsőből adtam le
2018. júl. 14. 20:26
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy az első orvosi vizsgálatban kért vizelet vizsgálat azt reggeli első vizeletből nézik? (Ha igen akkor bemegyek előtte dobozt kérni mert én biztos nem bírnám ki amíg fogadnak a laborban...:) ) Köszi Csajok
77. Krisztina900108 (válaszként erre: 76. - Fruzsi369)
2018. júl. 13. 16:34

Én egy sima ultrahang centerbe mentem, másnapra kaptam időpontot, 8000ft volt. Én a barnázásom miatt mentem el.


Szerintem megnéznek a kórházban, de van ilyen lehetőség is. Először én is oda mentem, csak aztán nem bírtam kivárni a következő uh-t. :)

76. Fruzsi369 (válaszként erre: 75. - Much)
2018. júl. 13. 13:03
23án megyek vissza. Arra gondoltam bemegyek a kórházba hogy megnyugodjak.
75. much (válaszként erre: 74. - Fruzsi369)
2018. júl. 13. 08:31
Szerintem simán lehet hogy a gép nem túl jó, és ezért mondta így. Mikor kell menned legközelebb uh-ra? Esetleg ha nagyon zavar a dolog, keress egy màsik uh-t magànba
2018. júl. 12. 22:17
Sziasztok! Ma voltam uh-on és 13 mm-es a kis csodák :) a méret alapján 7+4 nap. kicsit még vagyok ijedve, mert a doki azt mondta hogy a szivhangot sejthető. Régebben amikor voltam pozitív teszttel az az orvos azt mondta, hogy ez a gép gyenge és régi. Lehet, hogy csak ezért csak sejthető a szivhang? Nagyon reménykedek és csak is pozitívan gondolok az én kicsikém te.
73. much (válaszként erre: 71. - Egylány32)
2018. júl. 12. 14:59
A gyàrtó meg a mennyiség lehet eltérő, de még mindkettő magnézium és B6 vitamin
72. much (válaszként erre: 69. - Egylány32)
2018. júl. 12. 14:58
A doki genetikai uh-t csinàl, és plusz elmész vérvételre így jön ki a kombinàlt, én így tudom legalàbbis.
2018. júl. 12. 14:07
Szerintetek a magne b6 és magnézium + b6 között mi a különbség?
70. Krisztina900108 (válaszként erre: 69. - Egylány32)
2018. júl. 12. 13:41
Igen, brutális.. Mi "csak" a 75000-est szeretnénk. Én nem is hallottam az edwards, patau kórról. Rákerestem, de nem sok infót találtam róla..
69. Egylány32 (válaszként erre: 68. - Krisztina900108)
2018. júl. 12. 13:16
De ha jól értem, majd a nődoki végez genetikai tesztet és én pluszban még elmegyek kombinált genetikaira is. Bár gondolom ilyenre mindenki megy. Most meg néztem a helynek a honlapján a prena test árát: ott 75.000 ft-ba csak a Down szűrés van benne, ha minden pluszt kérsz hozzá, akkor 180eft (PrenaTest Plus (Down, Edwards, Patau + nemi rendellenességek)). Kemény, bakker, egy vagyon a terhesség. Már most csak a vitaminok meg hormonpótló is egy vagyon.. de persze mindent egy egészséges babáért teszünk, veszünk ;)
68. Krisztina900108 (válaszként erre: 67. - Egylány32)
2018. júl. 12. 12:25

Down kór szűrés ez is. A kombinált teszt egy arányszámot ad pl. 1000-ből 1. A prena teszt pedig vagy igen vagy nem választ ad. Plusz képesek megmondani a nemet 100%-ra, persze, ha kéred. Én nagyon szeretném tudni :)


Mit érzel pontosan? Folyamatosan fáj?


Amúgy, ha uh-n nem látnak semmi rosszat, akkor én sem értem a parákat. Maximum elmész egy dietetikushoz és kérsz egy étrendet.

67. Egylány32 (válaszként erre: 66. - Krisztina900108)
2018. júl. 12. 09:39

Mi az a prena teszt?

Ennyire biztosra tudni akarjátok, hogy milyen nemű lesz? :)

Én "csak" a kombinált genetikai uh-ra megyek majd aug.13.án, az is 50eft lesz.

Szerintem a pontos dátumot senki nem tudja megjósolni, mert nem lehet tudni, hogy pontosan melyik nap is történt a beágyazódás. Na meg hogy útközben mi fog történni. Én pl sokhelyen azt olvastam, hogy túlsúlyos kismamák sok esetben hamarabb szülnek..

én tegnap a Szent Imrében voltam, mert az endokrinológus adott oda beutalót a vérnyomásom miatt. Mondjuk nem értem, hogy minek. Aztán az ottani orvos is széttette a kezét, hogy mégis mit akar tőlük, őrizgessenek 33 héten keresztül? Amúgy jófej volt a doki, és egyet is értek vele.

Jövő héten megyek a védőnőhöz, azután héten meg a vércsoportos ill terheléses cukorvizsgálatos vérvételre.

Amúgy ma nyugtalan vagyok, mert fáj a hasam :(

2018. júl. 12. 09:28

Sziasztok, én tegnap voltam uh-n az orvosomnál és minden rendben van vele. :) Eddig 3 különböző helyen voltunk (klinikák, uh center, saját orvosom) és ők mind más dátumot mondtak a szülésre. Február 14-től február 23-ig :) Ez olyan fura.. Mondjuk én a saját orvosomban bízom, csak fura.


Azon kívül mi most gondolkodunk ebben a prena tesztben, igaz, hogy 75000 Ft, de 40000-et amúgy is kifizetnénk.. Bevallom az is bennem van, hogy itt a nemet is megmondják 100%-ra.


Ti hallottatok már erről? Mi a véleményetek róla?

2018. júl. 10. 20:00

Február közepére várom de csak csütörtökön tudom még pontosan hogy hányadik héten járok mert 35-40 naposak a ciklusaim. A doki két hete azt mondta 5 hét vége 6 eleje.

Áldom az orvos kezét aki műtötték és ami a legkülönösebb, hogy amikor mentem varratszedésre hozzá kellett mennem és nem fogadta el a kis borítékot.

Tünetek meg hát... Állandó émelygés egész nap. 7 kiló le is ment (amit nem sajnálom mert nagy a súlyom) és egész nap aludnék. Ahogy leteszem a fejem el is alszom :D akár ülve is :D

64. much (válaszként erre: 62. - Krisztina900108)
2018. júl. 10. 15:29
Ez így igaz, külön kell szedni legalább 1 òra különbséggel. Jól felszívódik a Magnerot, én azt szedem, az ràgòtabletta, még a magnosolf granulátum, az vízben oldódó por, de az hasmenést okozhat mert édesítős

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook