Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 februári babák. fórum

2019 februári babák. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
183. Krisztina900108 (válaszként erre: 180. - Amanda0521)
2018. júl. 24. 21:13

De jó, hogy így leírtad :) Nagyon érdekelt! Én is a czeizelbe megyek, de én csak Aug 13-án.. Addig elvileg nem is látom a kicsit.


Mi is a prenát fogjuk csináltatni, a nemére is olyan kíváncsi vagyok már. Bár én nagyon lányt érzek :D


Mennyi ideig tartott kb. az uh? Mennyire látszott jól a baba? Az vajon igaz, hogy vastagabb hasfallal nehezebb látni? Mondjuk nagyon profinak tűnik a gépük, néztem róla videót YouTube - ön.

182. Egylány32 (válaszként erre: 180. - Amanda0521)
2018. júl. 24. 21:09

A terhelésesnél mondtàk, hogy vigyek egy egész citromot és belecsavarják. Ezzel kicsit enyhítették az édes ízt. Ihatóbbá vált így a cucc. Amúgy én most inkább az édeset kívánom jobban (ez kislányra utalhat ;) )

Akkor a sima kombinált teszten is megmondják a baba nemét? És tényleg ilyen hamar meglenne az eredmény?

181. Krisztina900108 (válaszként erre: 179. - Egylány32)
2018. júl. 24. 21:08
Inzulint nem nézték? Mert esetleg lehet egy Inzulin rezisztencia is a háttérben. Amúgy meg nem törvényszerű, hogy cukorbeteg az ember, ha túlsúlyos. Nekem tavaly nézték mindkettőt, de jók lettek az értékek. Az Inzulin volt néha közelebb a határhoz, de még az is elment. Csak párázik az ember azért. Én most a vérnyomásomat vezetgetem sűrűbben. Szedtem is rá régen gyógyszert, de most jó mindig hálistennek. Annyi, hogy a pulzusom kicsit magasabb olykor, az nem tudom mennyire gáz.
180. amanda0521 (válaszként erre: 179. - Egylány32)
2018. júl. 24. 20:52

Szió :) Köszönöm :)

ELőször is megnézték hogy van-e orrcsontja, majd a tarkóredőt, megnézték a szívét, veséjét, rekeszét, az agyát, a koponya méretét, az ülőmagasságát, majd a köldökzsinórt, az abban lévő ereket, volt szívhang hallgatás, megnézte a méhlepényt, hogy hol tapadt meg.

Megnézte még a gyomrát és a húgyhólyagját. És 80%-ra mondták hogy fiú :D Ezek alapján lőtte be hogy mekkora a pici, és azt is hogy kb mikor fogok szülni. És persze azt is mondta hogy egészségesnek tűnik a pici :D


Mi megcsináltatjuk a prena testet, így annak még nincs meg az eredménye, de ha kombinált tesztet csináltattunk volna annak 1,5 óra lett volna mire meg lett volna az eredménye.


Én még terheléses cukorvizsgálaton nem voltam, arra majd később megyek, de előre félek tőle, mivel nem birom nagyon az édességet (ez csak most jellemző rám :D ), és félek hogy rosszul leszek..de igyekszem szugerálni magam hogy bírni fogom :D

179. Egylány32 (válaszként erre: 178. - Amanda0521)
2018. júl. 24. 20:40

Szia! Üdv itt :)

Miket mondtak az uh alapján? Még a vér eredménye nincs meg gondolom, azt később értékelik ki, ugye?


Én ma volt terheléses cukorvizsgálaton. Az endokrinológus elküldött, de a nődoki mondta, hogy ez max csak önszorgalomból tette, mert ugyanúgy el kell majd mennem a 16.héten is... na mindegy, de legalább a mainál jó volt a 120 perces érték is. És azt is tudom, hogy nem vagyok rosszul ettől a vizsgálattól,féltem tőle. Volt ott egy másik kismama, így elrepült az a két óra várakozási idő :)

178. amanda0521 (válaszként erre: 177. - Krisztina900108)
2018. júl. 24. 20:32

Igen, ma voltam :) Nekem a Czeizelben rendel a dokim, így ott csináltattunk meg mindent.

Minden rendben lesz :) Én annyira izgultam hogy ma reggel végig bőgtem az utat :)

Mikor mész csináltatni?

177. Krisztina900108 (válaszként erre: 176. - Amanda0521)
2018. júl. 24. 20:05

Szia,


Akkor te voltál már a genetikain is? Milyet és hol csináltattad? Én még előtte állok. :)

Már várom, de azért izgulok, hogy minden rendben legyen :)

2018. júl. 24. 19:58
Sziasztok :) Új vagyok még itt :) utolsó mensi alapján 13+1 napos a baba, az uh szerint viszont 12+3 napos a baba, így a doki február 1-re írt ki :) Boldog babavárást nektek :)
175. Medlin (válaszként erre: 174. - Krisztina900108)
2018. júl. 24. 12:30

Gondolom gyengébb ilyenkor az immunrendszer, azért vagy megfázva, ami jó a picinek valamilyen szinten. Meg gondolom most nem szedsz gyógyszert sem.


Én tegnap álltam mérlegre, 1.8 kilót hìztam eddig. Bár így vagyok 63,8 kiló a magasságomhoz ez pont ideális, de nemigen áll meg itt.😆

174. Krisztina900108 (válaszként erre: 173. - Much)
2018. júl. 24. 10:47

Szia,


Én még mindig náthás vagyok.. Szerintem életemben nem voltam még ennyi ideig megfázva :D Na mindegy.


Nem vizesedsz? Attól is lehet talán. Mondjuk nekem pl. alapból nagyobb a súlyom, hol több vagyok, hol kevesebb 1-2 kg-val. Szerintem még ne aggódj! :)

173. much (válaszként erre: 172. - Krisztina900108)
2018. júl. 24. 10:39
Igen, ezek hasznosak, csakhàt mindenkinek màs a jó, màs vàlik be, meg annyi minden babafüggő. Nem könnyű eligazodni a rengeteg infó között 😊 hogy vagytok egyébként? Én nagyon hízok, 2.-àn mért a védőnő, azóta +2kg feljött 😓 a fiammal nem híztam egész terhesség alatt 10 kg-t! Most ez szerintem megdől.
2018. júl. 23. 17:49

Én is kaptam Dm-eset, de még nem kukkantottam rendesen bele. Én regiztem egy Facebook csoportba, ahol olyanok vannak, akik a SOTE II-n fognak szülni vagy szültek és ott pl. segítenek egymásnak a lányok, hogy mi kell, mi felesleges a kórházba, milyen krémek, mellszívó stb. vált be nekik és elég aktívak. Nekem nagyon tetszik :) Biztos a ti kórházotoknak is van csoportja. Jó néha olvasgatni mi is lesz a menet majd :) Pl. most tudtam meg, hogy itt adnak rájuk ruhácskát. Szóval hasznos.


Nem mellékesen orvosokról és szülésznőkről is ott a sok vélemény :)

171. Krisztina900108 (válaszként erre: 164. - Egylány32)
2018. júl. 23. 17:39
Én is így vagyok vele. Szerintem az egyik oka, hogy első baba. A másik, hogy nehéz elhinni, hogy ilyen boldogság éri az embert :) El sem merem hinni sokszor, annyira jó :) Mi már nagyon szerettük volna.
170. much (válaszként erre: 168. - Much)
2018. júl. 23. 17:39
Listát, hát nem tudom. Az alapok mellett biztos lesz, amit az ember feleslegesen vesz meg, annyi minden van, persze jó pénzért. :) a fiam imádta a rezgő pihenőszéket, úgyhogy arra beruházunk, persze garancia nincs rá, hogy a másik is szeretni fogja. Légzésfigyelő is jó lenne, nekünk beriasztott egyszer, de azt is kölcsönkaptuk, nincs már meg. Még gondolkodom a hordozókendőn, az elsőt nem hordoztam, most nem tudom még.
169. Egylány32 (válaszként erre: 168. - Much)
2018. júl. 23. 17:27
Köszi, jó tudni ezekről :)
168. much (válaszként erre: 167. - Egylány32)
2018. júl. 23. 17:21
A kuponfüzetekhez regisztárlni kell, és névreszólóan kapod. Már nem is nagyon emlékszem hogy van, én most regisztráltam újra a Müllereshez, azt ki kell nyomtatni és az üzletben adják a füzetet. Nagyon sok minden van benne, emlékeim szerint legalábbis, érdemes kihasználni. A DM-est is újra meg kell néznem, de van egy kártya, azt minden vásárlásnál lehúzzák, mennek rá pontok, és tudsz nyomtatni plusz kuponokat az üzletben. Nagyon jó volt pl bébiételhez meg pelushoz. Meg küldenek kuponfüzezet is, de lehet csak szülés előtt lehet igénybe venni, ezt most nem tudom. A Müllerest már lehet most is. A Rossmanost nem nagyon használtam, de azt is megnézem majd, érdemes figyelni hol mire van kedvezmény. Meg a Liberó pelus volt úgy hogy vannak kódok a zacskó belsejében, fel kell tölteni, és aztán be lehet váltani ajándékokra. Legalábbis volt ilyen, most nem tudom van e még. Amit a védőnő adott, abba is vannak jó dolgok.
167. Egylány32 (válaszként erre: 166. - Much)
2018. júl. 23. 16:01

Én kaptam a védőnénitől egy vastag kuponfüzetet, csak babás cuccokhoz ;) Meg is lepődtem, hogy ilyet adott. Még nem lapoztam át, de biztos sok jó dolog van benne ;)

Dm-es, Mülleres kuponfüzet alatt mire gondolsz? Ki van rakva olyan az üzletben? ;)

Nekünk is sokmindent kell majd venni, de még nem gondoltam bele, hogy miket is. Jöhet egy lista akár, főleg, hogy Te tapasztaltabb vagy, hisz a második babát várod ;)

166. much (válaszként erre: 164. - Egylány32)
2018. júl. 23. 15:56
Én sem akartam venni a 12. hétig semmit, de pont ma megláttam egy hordozóba köthető babatakarót, ilyet amúgy is akartam, és uniszex, úgyhogy félretetettem, anyukám elhozza mert neki útba esik. A fiammal is már vettem ezt-azt a 12 hét előtt. Meg nekünk is szinte mindent kell venni, valamennyi kisruha maradt a kisfiamról, de rengeteget eladtam-ajándékoztam, a kiságyat is pl kaptuk, de már visszaadtuk, és újat veszünk. Ugyanígy a pihenőszék, játszószőnyeg, nagyon sok minden kell. Érdemes kihasználni a DM, Rossmann, MÜller kuponfüzeteket, mondjuk én a DM-est, meg a MÜllerest használtam ki inkább.
2018. júl. 23. 15:08

Most találtam:


10 HETES TERHESSÉG


A terhesség során legalább két alkalommal ajánlott felkeresni a fogorvost, tehát – ha eddig még nem tetted meg - itt az ideje az első vizsgálat időpontjának egyeztetéséhez. A baba kihordása alatt különös gondot kell fordítani a szájápolásra. Egyrészt a magzati csontok egészséges fejlődéséhez rengeteg kalciumra van szükség, amelyet a kicsi az anyai szervezetből von el, ha nincs kellő utánpótlás. Másrészt a hormonális változások negatív hatást gyakorolnak az ínyre: a harmadik és a kilencedik hónap között gyakoribb az erőteljes duzzanattal és fájdalommal járó ínygyulladás. A fogak védelmének legegyszerűbb módja a kellő kalcium-, fehérje- illetve B, C és D vitamin bevitel mellett történő gondos szájápolás. Érdemes elkezdeni a fluoridos fogkrém és a fogselyem használatát. Különösen nagy gondot kell fordítani a fogmosásra azoknak a kismamáknak, akiknél rendszeres a reggeli rosszullétek jelentkezése. A hányás után a szájban maradó gyomorsav erősen károsítja a fogzománcot, és szuvasodáshoz vezet, ezért érdemes nemcsak vízzel, hanem szájvízzel is átöblíteni a szájüreget.

2018. júl. 23. 12:58

Amúgy imádok babacuccot nézni és venni is. Minden ismerősömnek, aki elment szülni, vettem valami kis apróságot a babájának :)

De most mégis fura ez az egész. Ha bemegyek a boltba, nem megyek a babarészlegre. Tényleg nem tudom felfogni, hogy odabent van Pötty (csak így hívjuk Párommal :) )

Ez vajon normális? Remélem idővel azért az agyamig is elfog jutni, hogy mi is zajlik bennem, körülöttem. Egyszerűen hihetetlen. Biztos nagyon sokat fog vàltoztatni ezen a 12.heti uh... de ha minden igaz, a héten is láthatom Őt ;)

163. Krisztina900108 (válaszként erre: 161. - Much)
2018. júl. 23. 12:17
Én megvárom a 12. hetet mindenképp, aztán olyan 3-4 hónaposan már fogok szerintem apródonként. Én már alig várom, hogy mehessek nézelődni neki :) Én úgy szeretném majd csinálni, hogy a 7. hónapra kb. minden meglegyen. Kórházi cuccok összekészítve stb. Sose lehet tudni :)
2018. júl. 23. 11:07

Én nem igazán vásárolok előre a babának, majd csak a terhesség vége felé. Igazából még fel se fogtam, hogy terhes vagyok, pedig holnap leszek már 10 hetes. Olyan hihetetlen...

na meg a családban sok kisgyerek van, akik után biztos hogy fogunk kapni sokmindent.. ;)

161. much (válaszként erre: 159. - Krisztina900108)
2018. júl. 23. 10:56
Nem szóltak érte, és a védőnőm mondta hogy ő sem volt annak idején. Persze nem teszem jól, tudom, de amíg nem muszàj addig nem megyek. Az EKG nekem is visszavan még. Ti vettek màr valamit a babànak?
2018. júl. 23. 09:29

Sziasztok!

A terhesség alatt bármikor lehet menni fogorvoshoz, legalábbis nekem ezt mondta a védőnéni. Ajánlatos leszedetni a fogkövet, ha van. És van egy rész a kiskönyvben, amit ki kell majd töltenie.

Én ma a vércsoport megállapítós vérvételen voltam és egyben el akartam intézni a terheléses cukorvizsgálatot is, de nem csinálták meg. Azt mondták, hogy először meg kell nézniük a vérem, hogy terhelhető vagyok egyáltalán. Délután kell felhívnom a labort, hogy mi van és kérni egy új időpontot. Nagyon "örülök" neki. Ezt a délelőttömet erre szántam, aludni se tudtam miatta, erre nem csinálták meg :(

Amúgy az endokrinológus adta ilyen hamar a beutalót a testsúlyom miatt, ill azért, mert a családban van cukorbeteg. Állítólag ilyenkor ajánlatos hamarabb megcsináltatni ezt..

159. Krisztina900108 (válaszként erre: 158. - Much)
2018. júl. 23. 09:21
Nem szólnak érte? Pl. védőnő? Mondjuk barátnőmnek is azt mondta a védőnője, hogy valaki el se megy.
158. much (válaszként erre: 157. - Krisztina900108)
2018. júl. 23. 09:19
Fogorvosnál én az elsővel se voltam, most is szeretném megúszni
2018. júl. 23. 09:17

Sziasztok,


Na EKG, vér, vizelet pipa. A fogorvost is el akartam intézni, de zuhog az eső és éhes vagyok :D Azt hiszem, azt bármikor lehet a terhesség alatt. Ti voltatok már?

156. Krisztina900108 (válaszként erre: 155. - Medlin)
2018. júl. 23. 09:15
Akkor épp ideje volt, hogy sikerüljön a kis csoda :)
155. Medlin (válaszként erre: 154. - Much)
2018. júl. 22. 10:26
A 4. beültetés volt.
154. much (válaszként erre: 103. - Medlin)
2018. júl. 22. 07:36
Hànyadik lombik?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook