Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


64. Bunny0915 (válaszként erre: 62. - Lili07)
2017. júl. 18. 14:15
Szuper, köszi. Most hogy vagy? Feküdnöd kell?
63. lili07 (válaszként erre: 56. - Málna89)
2017. júl. 18. 13:59

Furi, mert még nem hánytam de sok mindentől undorodom. Legjobban a mosógépünk szagától.

Éhes vagyok kb mindig,hírtelen meg kívánok dolgokat és közben meg hányingerem lesz tőle.

62. lili07 (válaszként erre: 58. - Bunny0915)
2017. júl. 18. 13:55
Én kérdeztem es lehet. Sőt a fertőzésem ellenére mondta hogy lehet. .. csak jacuzzizni, meg forró vízbe nem lehet
61. nikkencs29 (válaszként erre: 58. - Bunny0915)
2017. júl. 18. 13:11
Én még nem kérdeztem, de legközelebb meg fogom, mi egy miskolctapolcai barlangfürdőzést terveztünk be, nem tudom az mehet-e ilyenkor.
60. nikkencs29 (válaszként erre: 57. - Málna89)
2017. júl. 18. 13:10
hmm, akkor megnyugodtam, csak meglepett hogy amint beléptem a 6. hétbe, elkezdődött :)
59. nikkencs29 (válaszként erre: 45. - Mrs_soprano)
2017. júl. 18. 13:09
Szia, drukkolok :) mikor mész orvoshoz?
2017. júl. 18. 12:08
Aki volt már dokinál esetleg megkérdezte hogy lehet-e Balcsiba bárhol fürdeni?
57. Málna89 (válaszként erre: 55. - Nikkencs29)
2017. júl. 18. 12:05
Szia sztem nem korai, nekem is az első rosszullétek az 5. hét elején voltak.
56. Málna89 (válaszként erre: 53. - Lili07)
2017. júl. 18. 11:59

A barna folyásra azt mondta a doki h vagy az egyik petefészek cisztámtól van ami kifakadt (maradt még 1) vagy hormon probléma. Ezért kell szednem az utrot. De semmi más problémát nem lát.


Hát az émelygés már jó egy hete tart, volt pár nap az elején amikor csak ropit tudtam enni. Pénteken hánytam először a reggeli keksz jött vissza. Az a baj h felébredek rohadt éhes vagyok ha meg eszem vmit kijön. Uh normálisan először ebédkor tudok enni. Akkor is émelygek de legalább nem jön ki :-S

55. nikkencs29 (válaszként erre: 52. - Málna89)
2017. júl. 18. 08:56
Én ma reggel hánytam először (5 hét 2 nap). Nem korai ez még szerintetek?
54. lili07
2017. júl. 18. 06:16

Milyen gyakori?

A terhes nők 20%-a tapasztal valamiféle vérzést az első trimeszterben, noha nehéz megmondani, mi okozza a problémát. A subchorion hematómát azért is nehezebb észrevenni, mivel nem mindig jár észlelhető pecsételéssel vagy vérzéssel, különösen, ha a vérömleny kisméretű. Hirdetések Kik a leginkább veszélyeztetettek?

VÉRZÉS A TERHESSÉG ALATT A hüvelyi vérzés a terhesség bármely szakában talán az egyik legrémisztőbb jelenség minden terhes nő számára. Gyakran egyszerű dolog van a háttérben, de sohasem szabad elhanyagolni, vagy figyelmen kívül hagyni, mert komoly probléma is okozhat vérzést, vagy barnás pecsételést. Vérzés a terhesség alatt>> Úgy tűnik, nincs olyan elsődleges, sajátos kockázati tényező, amely növelné a subchorion hematóma kialakulásának kockázatát, noha bizonyos tényezők elősegíthetik vagy hátráltathatják a felszívódást. Milyen tünetekkel jár?

A leginkább az első trimeszterben jelentkező pecsételő vérzés vagy vérzés lehet subchorion hematóma jele, de gyakran csak a rutin ultrahang vizsgálaton derül rá fény, anélkül, hogy a kismama számára bármiféle jel vagy tünet utalna annak meglétére.

Mennyire kell aggódnia?

Teljesen természetes az aggodalma, ha vérzést tapasztal a terhesség során. Noha a legtöbb subchorion vérömleny magától felszívódik, előfordulhat, hogy a placenta és a méhfal közé kerül, vetélést okozva. A nyugtató hír az, hogy az első trimeszterben vérzést tapasztaló nők több mint felének teljesen normális lefolyású, egészséges a terhessége. Ám mivel a subchorion hematóma növeli a placenta leválás és a koraszülés kockázatát, nem szabad figyelmen kívül hagyni semmiféle vérzésre utaló jelet!

Mit kell tennie?

Amennyiben vérzést tapasztal, hívja orvosát! Ultrahangvizsgálatra lesz szükség ahhoz, hogy kiderüljön, mi okozza a vérzést, van-e hematóma, milyen nagy az, és hol helyezkedik el. A vizsgálat eredményétől függően az orvos ágynyugalmat rendelhet el, vagy eltilthatja a testedzéstől és a nehéz tárgyak cipelésétől, illetve a hematóma felszívódásáig a szexuális élettől is.

53. lili07 (válaszként erre: 52. - Málna89)
2017. júl. 18. 06:06

És nem mondták hogy mitől volt a folyás? Mert nekem ugye ettől a hematolómától... és azt is mondta hogy ez ki fog jönni 😕 eddig semmi.

Te mióta hánysz? Nekem még nem kellett ès kevesebbet is émelygek...

52. Málna89 (válaszként erre: 51. - Lili07)
2017. júl. 17. 21:26
Nekem múlt héten volt enyhe barnás folyásom és kaptam rá utrot és feküdnöm kell. Most meg már olyan szinten émelygek és hányok h nem mertünk elutazni.
51. lili07 (válaszként erre: 49. - Málna89)
2017. júl. 17. 19:58
Ti miért nem tudtatok menni?nektek is volt valami ,,baj"?
50. lili07 (válaszként erre: 49. - Málna89)
2017. júl. 17. 19:57

Most már kicsit jobb, de fél éve nem volt szabink, dolgoztunk mint az állat. Nem is törődtünk annyit a másikkal amennyit kellett volna...Végre kettesbe lehettünk volna kicsit... erre feküdnöm kell. Persze a baba érdekében bármit... de igy most haza megyünk a családunkhoz, mivel már őket sem láttam fél éve. Viszont nekik mást hazudtam hogy mi a bajom.

A tünetek égő érzés, amire canestent irt fel. Azt mondta nem vészes még a balatonba is bemenetek. Tegnap enyhe vérzésem is volt.

Utána latta hogy a méhlepény alatt van egy hematoma , ami miatt le is válhat. ..illetve már levált egy része, és ha ez megtörténik, elmegy a baba.

Viszont mondta hogy normalisan ver a szíve.

No spat is szednem kellene, de nem görcsölök ugyhogy azt nem vettem be.

49. Málna89 (válaszként erre: 46. - Lili07)
2017. júl. 17. 17:59

Jajj szegény, de ne add fel! Pihenj sokat! Mi is mentünk volna most pénteken nyaralni de nem tudunk én is fekszem.

Milyen fertőzést kaptál? Mi volt a tünete? Attól van a vérzés?

2017. júl. 17. 17:44

Sziasztok, kérdéssel fordulot hozzátok. Május 27-én volt meg utoljára

07.03-án pozitivat teszteltem halványan, 07.07-én dokinál jártam aki csak a petezsák képletét látta azt is csak hüvelyin! 1hét mulva 07-14ére hivott vissza itt pedig 11mm szabályos petezsákot, de semmi mást vérzéskimaradás ideje 6hét 6nap volt itt.. de viszont a doki 5-6hetesnek mondta a mérete alapján 2hét mulva kell megint mennem de nagyon félek hogy akkor se lessz ott a babó :/ volt valaki így?

47. Adruzs (válaszként erre: 46. - Lili07)
2017. júl. 17. 13:50
Szorítok nagyon, hogy veletek maradjon a baba! 🍀🍀
46. lili07 (válaszként erre: 44. - Málna89)
2017. júl. 17. 13:39
Előttünk nyaralni, a kórházba kötöttünk ki. Enyhe vérzésem volt es egy fertőzés is....duphastont és utrogestant kell szednem, és feküdni. .. azt mondta nagy az esélye a vetélésnek... ki vagyok 😟
2017. júl. 16. 19:47

Sziasztok! En 2 napja teszteltem nagyon halvany pozit, mara eleg jol latszik mar a csik.

3.babank lesz, varatlan meglepi baba. 😊 remelem minden rendben lesz, ha maradni szeretne amit remelek nagyon, akkor 2018.marc 25 körülre leszünk kiirva.

44. Málna89 (válaszként erre: 28. - Lili07)
2017. júl. 16. 09:00
Tegnap voltam uh-n (6+0) és már látszódott ahogy ver a kis szíve :-) Az enyhe barnázásom miatt a doki azt mondta pihenjek és kaptam tappenzhez igazolást. Nem látott semmi rendelleneset, h honnan jöhet az a halvány barnás folyás, tovább kell szednem az utrot. Mindenesetre a főnököm nagyon fog örülni a tappenznek :S nem terveztem h ilyen hamar el kell mondanom.
2017. júl. 15. 16:51
sziasztok. 7 hetes kismama vagyok, meddosegi intezetben van egy szuper dokim, de mivel mar nem jarhatunk oda, orvost kell valasztanom, akihez jarok majd a terhessegem alatt. Ha ugyanaz a dokim tud fogadni a korhazban is, az nagyon jo lenne, de nem tudom, hogy a meddosegin es a maganrendeleseken kivul lehet e jarni hozza (bar elvileg rendel a sz. Janosban, legalabb is a netes informacio alapjan). Segitsegeteket szeretnem kerni, kicsit osszazavarodtam - vedono, terhesgondozas, sajat doki. Vedonohoz megyek hetfon eloszor, azzal nincs gond. Hova kell jarnom terhesgondozasra? en valasztom vagy mint a vedono eseteben is keruletzeh kotott? fogadott orvos - ez azt jelenti, hogy mar az elejen kivalasztom a dokit, akinel szulni is fogok es o vezet vegig, vagy jarhatok hozza a terhessegem alatt de szulni szulhetek ugyeletesnel pl? terhesgondozas - mit takar pontosan a fogalom? koszi mindenkinek elore is!
2017. júl. 14. 12:38
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Tegnap voltam dokinál uh-n mert barnáztam. Kiderült hogy méhszájsebem van és látott egy 2 mm-es petezsákot méhen belül. Ma vérvételen voltam, 176 lett a hcg. Ez az érték jó 4 hetesen? Találtam róla táblázatot, de az nagyon tág...
41. lili07 (válaszként erre: 39. - Nikkencs29)
2017. júl. 14. 11:42
Értem, köszi az infót..én akkor 6+5 vagyok :D
40. Adruzs
2017. júl. 14. 10:26

Minden rendben lesz lányok 😊😊 én is félek, hogy valami lesz, de hiszem, hogy velünk marad, remélem, hogy veletek is minden oké lesz 😊


Igen, a java még hátra van, egyelőre nem undorodok semmitől, mondjuk még nagyon picike ☺️ hamarosan bejelentkezek majd dokihoz is, csak szeretném ha még erősebb lenne a teszten a csík 😄

39. nikkencs29 (válaszként erre: 38. - Lili07)
2017. júl. 14. 10:01
szia, 4 hetes és 5 napos. :) a progeszteront nekem is csak amiatt írta fel, hogy ezelőtt volt egy méhenkívüli terhességem.
38. lili07 (válaszként erre: 37. - Nikkencs29)
2017. júl. 14. 09:44

Szia, lehet hogy én vagyok tudatlan..de mi az a 4+5? Illetve hogy kell érteni?

Én németországban élek... nekem semmit nem írt fel a doki, azt mondta szedjek terhes vitamint plusz magnézimot.

2017. júl. 14. 09:30
Sziasztok, voltam reggel uh-on (4+5 vagyok ma), 2 mm-es echogyűrűt látott az orvos méhen belül :) az előzmények miatt írt fel progeszteron pótlást, és 2 hét múlva találkozunk :)
36. lili07 (válaszként erre: 34. - Esztusonline)
2017. júl. 14. 07:48
Biztosan minden rendben lesz :) én is félek hogy valami baja lesz, és észre sem veszem... :( de nem szabad rá gondolni, különben bevonzod...Ti mikor mondjátok el a családnak/barátoknak? Mi pont ilyen miatt még egyenlőre senkinek, de ezt inkább a barátom akarja.
35. lili07 (válaszként erre: 33. - Adruzs)
2017. júl. 14. 07:45

Akkor még vár rád a java :) nekem nagyon sok dologtól hányingerem van.. szagoktól, kajáktól amit ezelőtt szerettem. Alig kívánok valamit enni, deéhes vagyok és olyankor eszem azt amit találok és épp nem undorodom tőle. Szerintem ez miatt megy is a hasam reggelente... általában fáj is.Hányni még nem hánytam szerencsére.

Nekem ma és holnap kell dolgoznom, utána 2 hét a Balatonon :)

Ja a melleim nekem is fájnak, de még nem nőttek :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook