Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018. augusztusra kiírt kismamák fórum

2018. augusztusra kiírt kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
286. Monaaaaa (válaszként erre: 285. - Drazsi7)
2018. febr. 7. 11:07
Nagyon örülök, hogy minden rendben 😘 Én ma megyek a 18. heti ultrahangra. Izgulok ☺
285. Drazsi7
2018. febr. 7. 10:56

Sziasztok 🙂

Na ma voltam a 12 hetes uh-n. Szerencsére minden rendben volt, vérvétel eredményre még várni kell. A tarkóredő rendben volt, úgy izgett mozgott a picike 😍

Legközelebb 4 hét múlva kell mennem, már alig várom 🙂

Remélem veletek is minden rendben 🙂

284. Marjann
2018. febr. 6. 18:17
Én most azon parázok, hogy 20án megyek a 18 hetes UHra, viszont nem lesz addigra lakcímkártyát (a tulajdoni lapon magasföldszint van, de az okmányiroda rendszerében sima földszint, úgyhogy most az építésügyi osztály 21 napig dokumentumrendez...). Remélem nem lesz gond, hogy a kártyám szerint nem is oda tartozok. Azon filózok, hogy vigyem magammal az adásvételi, vagy elhiszik bemondásra, hogy ez a szitu?
283. Monaaaaa (válaszként erre: 282. - Cebdd5a823)
2018. febr. 6. 15:02
Ne aggódj, ugyan így jártam én is! Csak nekem valamit nem töltötték ki, azt kellett bemondani. De semmi baj nem lett ☺
2018. febr. 6. 14:03
Most hívtak a kombinált teszttel kapcsolatban... Azt hittem, elájulok, mikor bemutatkozott a csaj, hogy honnan telefonál, mert hogy azt mondták, hogy sms-t fognak küldeni... Már el is könyveltem magamban, hogy remek... Túl szép volt, hogy igaz legyen, van vele valami baj... Aztán kiderült, hogy a dokim elfelejtett aláíratni valami papírt velem, úgyhogy feladják postán, írjam alá, küldjem vissza és majd utána mondanak eredményt... Ahh :(
281. cebdd5a823 (válaszként erre: 280. - Marjann)
2018. febr. 6. 14:03
:D A miénknek meg majd ha megszületik, lesz nagy... elég nagy orrú családba érkezik :D
280. Marjann
2018. febr. 6. 08:13
Mázlisták vagytok, nekem a 12 hetes UHn akkora orrot mutattak, hogy csak Pinokkiónak hívtuk a Krumplit :D Szerencsére utána volt egy másik UH, azon már nem tűnt olyan hatalmasnak :D
279. cebdd5a823 (válaszként erre: 278. - Mira0512)
2018. febr. 6. 06:30

Ne is mondd! Férjem azóta a cuki nózijáról áradozik mindenkinek :D

Köszi :)

278. Mira0512 (válaszként erre: 275. - Cebdd5a823)
2018. febr. 5. 20:31

Drukkolok, hogy annak is jó eredménye legyen. Nekem 1 nap alatt meglett.

Mi egy hete teljesen odavoltunk attól, amit láttunk. Annyira cuki volt, izgett, mozgott, integetett, imádkozott, mikor köhögtettek, mintha utánzott volna, odarakta a szájához a pici kezét. Olyan édes volt, hatalmas élmény volt, amire nem is számítottunk.

2018. febr. 5. 17:50

Köszönöm szépen a kedves fogadtatást :)Igyekszek nem aggódni most már semmin. Elég volt az első 12 hét. Fejfájásra azt mondta a doki, nyugodtan bevehetek egy gyógyszert, 1-től nem fog történni semmi. De én nem szívesen, pláne, hogyha belegondolok, hogy majd mindennap vehetnék be.Inkább próbálok sokat levegőre menni, melóhelyen szellőztetni, ezzel a környezetemet lefagyasztani. :) Hááát, túlélem, egyszer csak elmúlik majd. A gyógyszert a végsőkig halogatom. Pl. ha már a vezetésben zavarna, akkor inkább vennék be.


Én az első kismamanacijaimat a 10.héten vettem, rajtam azért már régen látszik. A melóhelyen 1 hete mondtam el a többségnek, de már alig várták, hogy végre bejelentsem, mert mindenki látta.Úgy a 9. héttől lettem gyanús.Mondjuk én mindigis hasra híztam először, és az elején folyamatosan fel is voltam puffadva.

276. cebdd5a823 (válaszként erre: 275. - Cebdd5a823)
2018. febr. 5. 15:00
*12+3 hetesen :)
2018. febr. 5. 14:58

Na, túl vagyok a 12. heti ultrahangon, így a 13. héten. Annyira izgultam, hogy bőgtem a váróban, amíg nem kerültünk sorra 😩

De minden rendben, már 64 mm a CRL és nagyon cuki a nózija 😍😄 És a vérem is elküldve kombinált tesztre :)

274. Monaaaaa (válaszként erre: 273. - Marjann)
2018. febr. 5. 12:37
Igen, ez a baj. Nagyon sok a téves információ. És persze minden terhesség más és más.
273. Marjann (válaszként erre: 272. - Monaaaaa)
2018. febr. 5. 11:43
Hát, én is így gondolom. Ismerős mondta, hogy ő sem érezte a 19. hét előtt. Csak nem értem, hogy miért kell tévinfókat leirogatni. Mondjuk ez a hírlevél (babaszoba) nem az első ilyen volt. Kb a 12. héten már szűknek kellett volna lennie a gatyáimnak, holott most is vígan hordom a legtöbbet. Persze első olvasatra meg aggódtam, hogy biztos baj van, hogy nem nő a hasam...
272. Monaaaaa (válaszként erre: 269. - Marjann)
2018. febr. 5. 11:09
Nem hiszem, hogy kívülről látszania kellene már. Lányommal is szerintem 20. hét után látszódott kívülről.
271. Katus_88 (válaszként erre: 263. - Mira0512)
2018. febr. 5. 10:49
Üdv itt, boldog babavárást :)
270. Katus_88 (válaszként erre: 266. - Marjann)
2018. febr. 5. 10:48
Nekem is panadolt ajánlott a nőgyógyász fejfájásra.
269. Marjann (válaszként erre: 268. - Monaaaaa)
2018. febr. 5. 10:47
16+1 :)
268. Monaaaaa (válaszként erre: 267. - Marjann)
2018. febr. 5. 10:36
Hány hetes vagy most?
267. Marjann (válaszként erre: 266. - Marjann)
2018. febr. 5. 08:26

Na, behülyült a billentyűzet, nem hagyta befejezni :) Szóval a Down miatt ne aggódj. Egyrészt ha azt írják, hogy kicsi az esély, akkor kicsi, másrészt az UH is oké volt. Nekem 11+4 naposan volt 1mm a tarkóredő, aztán 14+2nél nézte újra a doki UHn, akkor is megerősítette, hogy semmi gond nem lesz ezzel. (vértesztet én nem kértem). Tudom, hogy nehéz, én is mindig parázok, de ne generáljunk magunknak felesleges problémát, ha nem muszáj :D


Én ma amúgy azon akadtam le, hogy egyetlen hírlevélre vagyok feliratkozva, amelyik közölte velem (hajnali fél5kor, amikor épp nem tudtam aludni), hogy a baba már annyira mozog, hogy apuka is érezheti ha odateszi a kezét. Na, ezt nem tudom hol álmodták, de a védőnő is ezzel csesztetett, hogy ez annyira csodálatos dolog, mindenképp figyeljem esténként. Ja, máshol meg azt olvasom, azt hallom ismerőstől, hogy első gyereknél a 19.-20. hét előtt nem lehet érezni. Na, akkor már ezzen is aggódjak? :D

266. Marjann (válaszként erre: 263. - Mira0512)
2018. febr. 5. 08:22

Isten hozott köztünk és gartuálok én is!


Sajnos a fejfájással én is sokat kűzdök. Nekem Panadolt ajánlott a nőgyógyász, hogy azt ehetem ha nagyon muszáj. Nem tudom próbáltad-e, de hátha segít. Illetve nekem még az jött be, hogy amint elkezd fájni a fejem iszok egy erősresszó kávé(illetve tejeskávét belőle). Kávézni múgy is szabad, meg hát kevesebbet ártasz, mint a gyógyszerrel. Az esetek 90%ában ez bejött, sajnos a nagy frontoknál kevés :( Tegnap este fáj most nekem is. Ha megteheted és nem kell dolgoznod, akkor a mozdulatlan fekvés és is segíthet ilyenkor, ha mást nem, akkor túlélni :)


A Down szűrés miatt pedig ne aggódj!

2018. febr. 5. 00:20
Nekem sem gömbölyödött ki még a hasam, bár 11+1 hetesként lehet még korai lenne :) Nekünk is megvannak a nevek, ha fiú Levente lesz, ha lány Réka :)
264. Monaaaaa (válaszként erre: 263. - Mira0512)
2018. febr. 4. 18:18
Szia! Először is gratulálok ☺ Eleinte nekem 5 héten át fájt a fejem minden nap. Úgyhogy kitartás, a babáért bármit elviselünk 😄
2018. febr. 4. 18:11
Sziasztok, csatlakoznék hozzátok. :)Én 13+4 napos vagyok ma. Nekem sajnos van egy miómám, aminek köszönhetően 2 és fél éve várunk a babára. 1 éve pedig volt egy vetélésem, Ő 6 hetes volt. Így én eddig nem szerettem volna túlzásba vinni az olvasgatást sem. Épp, hogy csak hetente néztem applikáción és oldalakon, hogy éppen mi történik a kis Drágával. De ahogy betöltöttem a 12.hetet, valahogy megnyugodtam. Rosszullétek voltak, még mindig nem múltak el teljesen, de hányni nem hánytam. A fejem fáj úgy 3 hete szinte egyfolytában. Az elején úgy 10 naponta voltam uh-n, 12.30-án gratulált először a doki. :) Akkor kaptam meg a beutaló pakkot is. Eddig úgy tűnk, mindenhol a legnagyobb rendben van minden. A genetikai uh hétfőn volt, a nyakiredő 1,02 cm és látszik a nózija is. Másnapra volt vérvétel eredmény is, ami a down-ra 1:1272, ami alacsony kockázat és engem először boldoggá is tett, de elkövettem azt a hibát, hogy utána kezdtem olvasgatni neten, és hát sokkal kisebb arányon is agyon aggódják magukat kismamák, így már kicsit bizonytalan vagyok benne, hogy tényleg jó e ez az eredmény. Szombaton megyek ismét babalesre ( nekem ez már a 6. lesz), majd akkor megbeszélem a dokival is. Progeszteront az elejétől hüvelytabletta formájában kellett bevinnem, ennek holnap lesz vége. Mi az MTA neveit ezen a hétvégén néztük át, így már megvan az a halmaz, ami közül eldöntjük majd a kicsi nevét. Röviden ennyit rólam. Boldog babavárást mindenkinek!
262. cebdd5a823 (válaszként erre: 257. - Drazsi7)
2018. febr. 3. 21:59
A husit én se úgy értettem, hogy épp csak hogy van valami :D
261. cebdd5a823 (válaszként erre: 258. - Katus_88)
2018. febr. 3. 21:25
A Bence a kedvenc fiú nevem, de a férjemnek az a neve, úgyhogy mi kilőttük 😕
2018. febr. 3. 21:10

Sziasztok!

De jó Nektek, hogy Ti már nagyjából tudjátok a neveket 😊 Hát mi még nem. De ha végre biztosan kiderülne a neme, úgy azért könnyebb lenne 😄

259. Marjann
2018. febr. 3. 21:00

Az enyém nő, bár aki nem tudja hiheti, hogy sokat ettem 😊

Ha kisfiú lesz, akkor Balázs Farkas lesz, ha kislány, akkor Eszter Anna.

2018. febr. 3. 16:57

Enyém még nem akar gömbölyödni :(

Nálunk is megvannak a nevek, UH szerint kislány lesz, Blanka :) ha netán mégis fiú akkor Bence :)

257. Drazsi7 (válaszként erre: 256. - Cebdd5a823)
2018. febr. 3. 10:49

Én is már észre vettem, hogy gömbölyödik, pedig nem vagyok kicsit sem vékony 😀 de én is imádom nézegetni meg simogatni 😍

A nevek már a baba előtt megvoltak 😀

Ha kislány lesz, akkor Linda, ha kisfiú akkor pedig Ádám. Legalábbis ezek voltak eddig, de ha kiderül, hogy mi is lesz pontosan én még azért körbelesek 🙂

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook