Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018. augusztusra kiírt kismamák fórum

2018. augusztusra kiírt kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
376. cebdd5a823 (válaszként erre: 374. - Falcngate)
2018. márc. 20. 13:51
Haha :D Én is örülök, hogy minden rendben :)
375. Monaaaaa (válaszként erre: 374. - Falcngate)
2018. márc. 20. 12:33
Nagyon jó hírek 😊 Örülök, hogy minden rendben 😘
2018. márc. 20. 12:11

Igen, már itt is vagyok!:)

Na szóval az én kis babóm eléggé nagy bohóc. Végignéztem az előttem lévő csajszi ultrahangját. Egy szabályosan oldalt fekvő, nyugodt, ujját szopizó baba, aki egyszer csak beterpesztett, h biztosan mindenki lássa a nemét.

Erre az enyém...fejjel lefelé oldalt feküdt, fejen pörgött, meg nem állt keze-lába, a nyelvét öltögette a monitorba. Mikor a nemét akarta rendesen megnézni az ultrahangos néni, szépen hátat fordított és összegubózta magát.:D

Szerencsére minden rendben van vele, most épp 370g. 20+4 méretek alapján, amúgy 20+3 vagyok.

Ja és az én kisfiam úgy tűnik, hogy mégiscsak kislány. Csak 70%-ra merte mondani a néni (mivel ugye kissé túlmozgásos), szóval még akármi lehet. :)

2018. márc. 20. 08:38

Dejj, nagyon sajnálom, hogy így kell megélned a terhességed! :( De mindenképp próbálj pozitívan gondolkodni, mert már ezzel is rengeteget segítesz a babónak! Illetve ahogy a többiek is írták, nem szabad a neten olvasgatni, mert tényleg inkább csak a rémtörténetekről lehet olvasni, mert azt kell kiírni magukból. Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!


falcngate: Majd jelentkezz, mi volt ma a dokinál! :)


Akit még érdekelne a táblázat :D [link]

372. falcngate (válaszként erre: 370. - Dejj)
2018. márc. 19. 12:09

Nagyon sajnálom, hogy nem úgy alakul a terhességed, mint ahogy szeretted volna.

Nekem már az elején azt tanácsolták, hogy ne olvasgassak semminek utána, mert mindig a rémhíreket találja meg neten az ember. Biztos vagyok benne, hogy van rengeteg eset, amikor elmozdult a méhlepény és nem lett semmi gond, csak annak "nincs hírértéke", azt nem annyira szokták gondolom megírni a kismamák. A rosszabb sztorikat "szívesebben" kiírják magukból, ha más nem, terápiás célból.

Tudom, hogy könnyű mondani kívülállóként, de a legfontosabb, hogy próbálj minél pozitívabb maradni. Sok technika, hanganyag, könyv van, ami segíthet ebben. Ha már úgy is feküdnöd kell, próbáld meg, hogy ezekre fordítod az energiát.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!!

371. Marjann (válaszként erre: 370. - Dejj)
2018. márc. 16. 20:35

Szerintem ne parázz ezen! Rám is rám ijesztettek én úgy olvastam, hogy a harmincvalahányadik hétig simán arrébb mehet a lepény. Nem emlékszem pontosan a számokra (én ilyen valószínűség mániás vagyok), de nem tűnt nagyon vészesnek az arány. Gondolj arra, hogy nem lesz gond, a legrosszabb, ami történhet az a császár, de azzal nincs semmi baj! Pihenj sokat, ha gondolod meditálni, relaxálj, próbálj pozitívan hozzáálláni és ne arra gondolni, ami nagyon nagyon nagy valószínűséggel nem fog bekövetkezni!



Nálunk amúgy minden oké. Krumplika sokat ficánkol, apukája nagyon élvezi. Szoknom kell, hogy nem megy a hajolgatás, vettünk is egy padot a cipőhúzáshoz. Egyetlen panaszom a derékfájás. Fekvés után alig bírok felkelni, utána nem is érzem. Éjjel rossz, minden egyes forduláskor felébredek és meg kell terveznem hogyan is fekszem utána (pláne, hogy újabban a macska is velem alszik, az ágy közepén, őt sem akarom lerúgni véletlenül).

370. Dejj
2018. márc. 16. 15:11

Sziasztok! Régen jelentkeztem már, nekem sajnos azóta sem alakul problémamentesen a terhességem. A 18. Uh-n kiderült, hogy kisfiút várunk. Látott vesemedence tágulatot a doki, de megnyugtatott, hogy az valószínűleg nem fog gondot okozni, az esetek többségében el is múlik. Így is történt, mert a héten ismét voltunk vizsgálaton, a babával mindent rendeben talált. Sajnos az is kiderült, hogy a méhlepény teljesen fedi a méhszájat :( A doki szerint emiatt lehettek a korábbi vérzéseim is, most sem biztatott semmi jóval. A kórházi csomagom már össze van készítve, vérzés esetén azonnal rohanni kell. Amikor ezeket nagyon sajnálkozva közölte, nem bírtam visszafogni és neki álltam bőgni, így szinte semmit nem kérdeztem, hogy mégis lesz ennek a vége. Azóta olvastam róla pár dolgot, szinte csak rémtörténeteket. Egy hónap múlva megyek ismét vizsgálatra, addig persze szigorú fekvés. Borzasztóan el vagyok keseredve, pár hónapja, amikor terveztük a babát nagyon nem így képzeltem el a terhességet. Ehelyett szinte végig az ágyat kell nyomnom, és reménykedni, hogy megmarad a babám, és én is.

Remélem azért nálatok jobban alakul a terhesség.

2018. márc. 15. 08:15
Sziasztok! Hogy vagytok Csajok?
2018. márc. 10. 11:50

Én 2 kg-ot híztam, de nagyon megnőtt a mellem meg a hasam. A ruháim ugyanúgy jók rám, próbálom elfogadni, hogy ez nem klasszikus hízás.

Babavárás előtt heti 4-5x 1.5 órát edzettem edzőteremben, viszont annyira megviselt idáig az első 18 hét, hogy összesen kétszer tudtam sportolni. Tegnap már gyalogoltam másfél órát, remélem sikerül végre visszaállnom a sportos életmódra, és ennél is lassabb lesz a hízás üteme.

367. Monaaaaa (válaszként erre: 363. - Marjann)
2018. márc. 9. 08:49
Én mínusz 4 kg-nál járok, de nekem nem baj :)
366. Marjann (válaszként erre: 364. - Drazsi7)
2018. márc. 9. 08:32
Nálam annyi a "nehezítés", hogy halvány lila gőzöm sincs, mennyi volt a kezdősúlyom, mert vagy 4 éve nem álltam mérlegen :D A 10. héten mért először a védőnő, ahhoz képest van ez a plusz súly. Mondjuk én is fogytam, ami kilóban talán nem kimutatható, de láttam a derekamon. Az előző védőnp azt mondta, hogy 1 kg/hó a cél. Eddig mondjuk oké, de hát a végén van a rohamos pocaknövesztés, nem most. A mostani meg semmit nem mondott, hanem még engem kérdezett, hogy reális-e, amit mért. Hát biztos, honnan tudjam.
2018. márc. 9. 06:58
Nekünk nincs mérlegünk, úgyhogy csak a védőnő mér. Legutóbb két kilóval voltam több... De nekem se kéne hízni, mert elég jó súlyban vagyok... 😕
364. Drazsi7 (válaszként erre: 362. - Falcngate)
2018. márc. 8. 22:03

Köszönöm 😊

Annyira örülök, hogy mindenkinél minden jól alakul 🙂


Egyébként én az elején 1,5 kg-ot adtam le (egyszer sem hánytam, rosszullétek sem igazán voltak). Jelenleg még nem értem el a kezdő súlyom, viszont a körül mozgok. Azért tudni kell, hogy nem vagyok vékony, nem is voltam tehát eddig így tökéletes 🙂

363. Marjann
2018. márc. 8. 19:54
Csajok, ti mennyit híztatok eddig? Én 11 hét alatt majdnem 3 kilót. Kicsit sokallom, főleg, hogy ebből 2t egy hónap alatt rántottam fel. Igaz, csak 2 hete tudok enni, szerintem amiatt is felszedtem valamennyit.
362. falcngate (válaszként erre: 361. - Drazsi7)
2018. márc. 8. 10:41

Na még valaki, aki a szülinapomra van kiírva, juhuu! :D

Gratulálok a kislányhoz, és ahhoz is, hogy minden rendben van, ez szuper hír! :)

A mozgást érezni pedig tényleg csodálatos, maximálisan egyetértek. :))

361. Drazsi7
2018. márc. 7. 14:59

Sziasztok ☺️

Ma voltam 16 hetes uh-n. Kaptam 4D s képet és kiderült, hogy kislányunk lesz 😍 minden rendben volt, minden eredmény jó. A picit 3 napja már intenzívebben érzem, csodálatos 🙂

Remélem veletek is minden rendben van ☺️

360. cebdd5a823 (válaszként erre: 353. - Marjann)
2018. márc. 7. 07:15

Én csak a kötelező UH-kra járok nődokihoz. :O 4D nagyon jó volt és sokkal nagyobb élmény, mint egy sima ultrahang. Nálunk a kórházban is csinálnak és az "csak" 12ezer...


Táblázat, aki még nem látta 😊 [link]

359. cebdd5a823 (válaszként erre: 355. - Falcngate)
2018. márc. 5. 14:40
Haha, ez vicces :D Ezt tuti nem felejted el :D
2018. márc. 5. 14:39
Én csak Gravidát szedek, meg reggel iszok egy Kalcium peszgőtabit, este pedig egy magnéziumot. Egyelőre azt mondta a védőnő, hogy ennyi is elég. :)
357. Marjann
2018. márc. 5. 12:39
Amúgy most ldöbbentem. Én Magnerotot szedek meg Maltofer Folt C vitaminnal. Barátnőmnek Centrum Nőknek-et ajánlott a nőgyógyásza. Hát, összehasonlítottam ezeket a Femibionnal. Döbbenet! Én nem tudom, hogy miből mennyi az ajánlott bevitel kismamaként nés egy dolog, hogy a Centrumban jóval kevesebb van, mint amit én szedek, de a Femibion összetételében sem magnéziumot, sem vasat nem láttam. Eddig sem hittem a terhesvitaminokban, ezután főleg nem fogok! (Más kérdés, hogy a multivitaminban sem hiszek :D)
356. Monaaaaa (válaszként erre: 353. - Marjann)
2018. márc. 5. 12:16
Én 3x1-et szedek.
355. falcngate (válaszként erre: 352. - Cebdd5a823)
2018. márc. 5. 11:53

Kitöltöttem! :)

Tökjó, a szülinapomra vagy kiírva. :D

2018. márc. 5. 11:51

Én GAL Magne-C port szedek (napi 1 kávéskanál), nem volt még semmilyen görcsöm hálistennek. :)

A gyógyszertári vitaminokban én már rég nem hiszek..

353. Marjann (válaszként erre: 352. - Cebdd5a823)
2018. márc. 5. 10:13

Kitöltöttem, bár én még semmit nem tudok :D Nektek mindig csinál a nődoki UHt? "Hivatalosan" csak a 32. heti genetikaira megyek, de remélem, hogy 20-án csinál majd a dokim UHt és valami kiderül... A 4Dsen nagyon vacillálok, mert a 18. hetin semmit nem mutatott a kis vacak és igazából nem akarom macerálni (meg kiadni egy rakat pénzt) azért, hogy esetleg megint ne derüljön ki a neme.


Más kérdés: te mennyi magnéziumot szedtek? Én napi 1 magnerotot szedtem eddig, de már többször ébredtem vádligörcsre. Gondolom simán emelhetem napi 2 szemre az adagot, nem? Vagy várjam meg mit mond csütörtökön a védőnő?

2018. márc. 5. 09:58

Csináltam egy ilyet, mert a mai napom ilyen izgi a melóban :D


[link]


Aki gondolja, töltse ki, így könnyebb követni az eseményeket. :) Ha nincs rá igény, ne is foglalkozzatok vele :D

2018. márc. 5. 08:31
Ki tudja már a baba nemét? :) Mi pénteken tudtuk meg, hogy kisfiúnk lesz :)
350. Mira0512 (válaszként erre: 349. - Falcngate)
2018. márc. 3. 17:01
Ez így igaz.De a mi esetünkben igaz,hogy évi 7 nappal rendelkezünk,a többit a munkáltató határozhatja meg.Tehát munkáltató függő,hogy kiadja e a teljes évit,vagy nem.
349. falcngate (válaszként erre: 343. - Marjann)
2018. márc. 2. 17:04
Az egész évid kiveheted, ha beleegyezik a cégvezetés. Persze ez nem vonatkozik a +2 napra, amit a baba után kapsz, de ez logikus is, mivel ő még nem születik meg, amikor ezeket a szabikat igénybe akarod venni.
2018. márc. 1. 13:09
Jaaaa, hát azt nem tudom :D Ehhez túl friss hús vagyok a munkaerőpiacon :D
347. Marjann (válaszként erre: 346. - Cebdd5a823)
2018. febr. 28. 17:07
Én nem erre gondoltam, hanem a rendes éves szabira ☺
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook