Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018. augusztusra kiírt kismamák fórum

2018. augusztusra kiírt kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
436. Marjann (válaszként erre: 435. - Marjann)
2018. ápr. 19. 20:11
Dőltem
435. Marjann (válaszként erre: 434. - Monaaaaa)
2018. ápr. 19. 20:11
Egy kis időt pihenni. Mostanában meg sem állunk. 6kor indulunk dolgozni, ma fél 6kor itthon voltunk (korán). Vacsi, főzés, mosás, teregetés, viráglocsolás. 20 perce dőltek le.
2018. ápr. 19. 15:28
Ti hogy vagytok? Babák mocorognak? Mit kívántok mostanában?
2018. ápr. 19. 15:28
Igen, én is megnyugodtam 😊
432. falcngate (válaszként erre: 430. - Monaaaaa)
2018. ápr. 19. 14:23
Na dejó! Már több ilyen történetet hallottam, örülök, hogy nálad is pozitív vége lett a dolognak! :))
431. Marjann (válaszként erre: 430. - Monaaaaa)
2018. ápr. 19. 07:35
Hurrrrá :)
430. Monaaaaa (válaszként erre: 429. - Falcngate)
2018. ápr. 18. 16:36
Na vagyok. Nem magzatvíz, hanem ennyire erős vizes folyás. Kaptam rá hüvelytablettát. Huh, megnyugodtam 😊
429. falcngate (válaszként erre: 428. - Monaaaaa)
2018. ápr. 18. 15:50

Remélhetőleg nem. Ilyenkor sokféle folyás előfordul, de többnyire beigazolódik, hogy semmi komoly.

Majd jelentkezz mindenképp! :)

428. Monaaaaa (válaszként erre: 425. - Marjann)
2018. ápr. 18. 14:07
Örülök, hogy jó lett a cukorterhelés 😊 Én a nőgyógyásznál várakozok, tegnap este fura "folyásom" volt.... Csak ne magzatvíz....
2018. ápr. 18. 13:52

Én se akartam ahhoz a dokihoz menni, akinél a párom gyerekei születtek, szóval megértelek.

Nálam megoldható volt, mert végül másik kórházat választottam.

Más doki nem jöhet szóba esetleg?

2018. ápr. 18. 08:35

Na, a vizsgálatok eredményének örülök :)


A doki kérdés... Ebben sajnos nem tudok tanácsot adni :( Én mérlegelném a doglokat, hogy mennyire zavar. Ha nagyon, akkor keresnék másik dokit vagy megbeszélném a dokival, hogy javasoljon mást... De passz :/

425. Marjann
2018. ápr. 17. 17:33
4.6 és 6.1 lett a vércukor, a méhszájam meg tankönyvi, bármit is jelentsen ez. Viszont nagyon elszontyolodtam, mert a dokim szabin lesz, amikor szülnék 😖 át fog adni egy kollégájának, de akkor sem örülök. Azt mondja nála született a gyereke. Az a baj, hogy 12 éve a férjemé is és emiatt vannak ellenérzéseim. Tudom, hogy hülyeség, de nagyon nem örülök neki. Nem akarom, hogy bármiben is ugyanaz legyen, mint a másik gyereknél...
2018. ápr. 15. 07:52

Nekem csak a bokám... De igazából mindegy, hogy aktívabb vagy passzívabb napom volt, bedagad estére... De nem vészes, csak szarul néz ki és vágja a zokni :D

Vizet rengeteget iszok. Magam is meglepődöm rajta, mert babóca előtt kb alig ittam (sajnos). :)

423. Marjann
2018. ápr. 14. 15:53
Képzeljétek, ma reggel is úgy ébredtem, hogy bokám-kez be volt dagadva. Aztán másfél órát konyháztam, meg pakolásztam (ma jöttek anyukámék lakást nézni) és ettől lejjebb ment. Szóval ennyit a polcolva pihentetésről 😁
2018. ápr. 13. 13:25
Nekem is látszik az ujjaimon :( a bokám szerencsére nem. Még....
2018. ápr. 13. 12:53

Szerintem a sok víz, és a minőségi étkezés segíthet valamennyit ezen. Én vizesedésre hajlamos vagyok alapvetően (terhesség előtt is úgy volt), de most lekopogom, ez a két dolog bevált idáig.

Ezen kívül még slüsser sót javasoltak, de ahhoz nem értek, annak majd utánajárok.:D

420. Marjann (válaszként erre: 419. - Cebdd5a823)
2018. ápr. 13. 11:52

Sokat az sem (nekem most), de legalább kényelmesen ücsörgök és senki nem szólhat be :)

Kedden megyek majd dokihoz, rákérdezek, hogy van-e bármilyen tippje, bár kétlem.

2018. ápr. 13. 11:35

Itt a meleg, itt a dagadás... Ijesztő. A patikából elküldtek, hogy mivel kismama vagyok, nem kapok semmit.


Tényleg csak a lábpolcolás segít? :/

418. falcngate (válaszként erre: 417. - Marjann)
2018. ápr. 11. 09:55

Persze, az teljesen más szitu. A parkban pihengetés is nagyon jó program amúgy. :)

Majd mindenképp írd meg az eredményt, ha meglesz!

417. Marjann (válaszként erre: 416. - Falcngate)
2018. ápr. 10. 19:28
Nem, nyugodtan hazamehetsz 😊 én másfél órára lakok otthonról hévvel, szóval inkább levegőztem a parkban.
2018. ápr. 10. 14:13

Hú köszi az infókat. Nekem van otthon vércukormérőm, majd viszem magammal, biztos, ami biztos. El ne küldjenek, hogy jöjjek vissza délután! :D

Amúgy muszáj ott kivárni a 2 órát, ha mondjuk 10 percre lakom autóval? (nem én vezetnék)

415. Marjann (válaszként erre: 414. - Falcngate)
2018. ápr. 10. 12:45

Engem is kb 20 perce világosított fel erről kolleganőm :) Első alkalommal csinálnak egy gyorstesztet, mert ha az magas, akkor nem terhelhetnek. De az első értéket is hivatalosan a levett vérből határozzák meg, ez csak ilyen tájékoztató jellegű.

De pl az SZTKban (Újpesten meg Gödöllőn is) nem csinálnak ilyet (gondolom nincs akkucskkjük, ami amúgy filléres tétel), ezért ott leveszika vért első nap, délután visszamész, akkor mondják meg, hogy terhelhető vagy-e. Második nap otthon megiszod a cukrot és 2 óra múlva befáradsz a második vérvételre.

Erre érdemes rákérdezni (akár a dokinál, de nekem pl a védőnő mondta), mert én pl nem akartam cukorral a gyomromban buszozni. Ki tudja, mi van ha rosszul lettem volna? Inkább a kürházban ájuljak el :)

414. falcngate (válaszként erre: 413. - Marjann)
2018. ápr. 10. 12:32
Bocsi a hülye kérdésért, de tudatlan vagyok (még) a témában. Az első alkalommal megmérték olyan vércukormérővel, ami azonnal mutatja az eredményt, a második alkalommal viszont sima vérvétel van?
413. Marjann
2018. ápr. 10. 11:40

Na csajok, túl vagyok a cukorterhelésen. Nem volt vészes, a koktél kifejezetten ízlett (csak lusta voltam kevergetni, ezért kicsit roszogott a fogam alatt). Utána sétáltam, telefonáltam, olvasgattam. Az utolsó 40 perc volt necces, akkor szédültem picit, meg nagyon mehetnékem volt. CSak egy nőt bántalmaztam verbálisan, mert el akarta velem hitetni, hogy az ő leánykája (volt vagy 16) van soron, mert ők már reggel 7 óra itt állnak és a gyermek nem evett semmit. MOndtam, hogy ezt nehezen hiszem, mert én 6.40kor már itt voltam és fél8kor sem láttam őket, amikor kijöttem az első vérvételről. Aztán a nő még okoskodott egy sort, hogy ő is volt terhes. Nem akartam mondani neki, hogy akkor talán emlékezzen erre vissza és ne terpeszkedjenek családilag 3 széken miközben nagy pocakos kismamák várnak állva a sorukra. Amúgy megszívta, mert név szerint hívtak be engem, még így is szívta a fogát a vérvevős néni, hogy 10 perc csúszásban vagyunk (mert előttem egy nő szó nélkül bement, amikor kinyílt az ajtó. Fenének vagyok ilyen udvarias, hogy én szépen várok a soromra az ajtóban).

A reggel éhgyomri cukrom 5,4 volt (a kis cukormérővel). A másodiknál nem volt gyorsteszt és csak jövő kedden lesz eredmény. Elég gáz, de az eredményt csak 11 től f3ig lehet átvenni, és ezért nem fogok kivenni egy nap szabit :( De jövő kedden 3ra megyek mamaklubba, majd ellógok még korábban.

2018. ápr. 5. 09:58

Na, kivel mizu? :)


Nagyon megindult az idő szerintem. Lehet, hogy tényleg van valami abban, hogy az első trimeszter csiga, aztán meg hopp, itt is a baba :D Bár én már hallgatom a rémtörténeteket, hogy na, majd az utolsó trimeszter... Az még lassabb is lesz, mint az első :D

411. Marjann
2018. ápr. 3. 08:05
Hát, nekem a dokim eldöntötte, hogy nála szülök :D Igazából nem bánom és szívesen is fizetek neki, mert nagyon szimpatikus. Egy ismerrősöm ügyeletben szült nála (farosan) és mondta, hogy pont úgy viselkedett vele, mintha a saját betege lenne, pedig ő nem fizetett egy fillért sem. Én nem vagyok hálapénz-hívő, de úgy gondolom, hogy ennyit meg fog érni nekem az, hogy egy ismerős dokinál szülhetek, akiben maximálisan megbízok, aki megadta a telefonszámát és éjjel is fel tudom hívni ha bajban vagyok (nem tudom ti hogy vagytok ezzel, én amikor a terhesség elején lázas voltam és 3 napig a víz sem maradt meg bennem, akkor gondolkodtam azon, hogy mit csináljak, mert éjjel még a telefont se veszi fel a kórház). MOndom mindezt úgy, hogy én egyáltalán nem akartam orvost fogadni, inkább szülésznőt szerettem volna. De aztán így alakult, főleg azért, mert Gödöllőn nincs rendes terhesgondozás, a kórházba meg nagyon macerás lett volna bejárni.
2018. ápr. 3. 06:43

Nekem sincs választott dokim és szülésznőm se lesz. Állítólag nálunk Fehérváron perpill annyira cuki az osszes2 szülésznő, hogy mindegy, kihez kerülök :) és ezt a védőnő mondta.

falcngate: Nem hiszem, higy cink lenne, hiszen minden vizsgálatért fizetsz neki :D de persze, hogy mit illik es mit nem....

409. falcngate (válaszként erre: 408. - Marjann)
2018. ápr. 2. 18:12

Nekem egyelőre nincs választott orvosom...vagyis magánrendelésre járok egy dokihoz, viszont azt hallottam, hogy a Jahn Ferencben szülésznők vezetik a szülést, nem érdemes dokit fogadni. Akkor lépnek közbe az orvosok, ha esetleg komplikáció van, különben csak a végén jönnek oda ellenőrizni. Na én ezért nem akarok 100 000-et (vagy nem tudom mennyit ) fizetni egy dokinak.

Szóval nálam választott szülésznő lenne praktikus. Egyébként csupa jót hallottam hálisten a szülésznővel való szülésről.

Olyat lehet/illik amúgy, hogy magánrendelésre jár végig az ember, de nem kéri fel szülésre az adott dokit? :/

408. Marjann (válaszként erre: 407. - Falcngate)
2018. márc. 29. 21:08

Hát igen, de azt hiszem én/mi tök más világban élünk, mint akik megengedhetik maguknak a magából házat. Nyilván más, akinek volt már rossz szülésélménye, de én jelen pillanatban úgy érzem, hogy 3 napig bármilyen körülményt kibírok, de a baba legyen biztonságban!


Én amúgy Kistarcsán fogok szülni. Több helyről is hallottam jókat a szülészetről. A doki már is így ajánlották és bár nem akartam választott orvost, per pillanat nagyon örülök neki!

407. falcngate (válaszként erre: 406. - Marjann)
2018. márc. 29. 17:38

Szerintem nem alapvetően a szállodai ellátás az oka, hogy valaki kifizeti a magánkórházat, hanem annyi szörnyűséget hallani az állami kórházat szülészetéről, hogy szerintem félnek a kismamák (kosz miatti fertőzések, cukros víz a gyereknek, szülés közben magára hagyott nő, érdektelenségből adódó műhibák, gonosz csecsemősök, stb.).

Mondjuk ez csak tipp.. :)

Én a Jahn Ferencben szülök, annak kifejezetten rossz a híre. :D Szerencsére nem a szülészetnek. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook