Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018. augusztusra kiírt kismamák fórum

2018. augusztusra kiírt kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
466. falcngate (válaszként erre: 462. - Marjann)
2018. ápr. 25. 11:18

[link]


Itt meg tudod nézni. Van teljesen egyszerű is,ha nektek az az igényetek. Persze lehet használtan is, szerintem simán jó az is. Azért raktam csak ki, hátha valaki ragaszkodik az újhoz, és pont megtetszik neki valamelyik típus. :)


Persze, mesélek a 4D-ről. Remélem nem ijedek meg a babótól. Az egyik régebbi UH képen úgy néz ki, mint valami kis csontváz, aki épp készül megölni azt, aki ránéz. Azon annyit röhögtünk.:DDD

465. cebdd5a823 (válaszként erre: 461. - Falcngate)
2018. ápr. 25. 11:17
Jaj, már én is kíváncsi vagyok a babád nemére! :D A szonográfus nálunk nagyon aranyos volt és mindent kétszer megmutatott és elmagyarázott, hogy mit látunk, amikor nem volt egyértelmű :)
464. cebdd5a823 (válaszként erre: 463. - Marjann)
2018. ápr. 25. 11:15
Egyszer, kétszer én is mentem az öcsémmel oviba egyedül. Mondjuk nagy lakótelepen laktunk, egy darab lámpás úton kellett átmenni és én hisztiztem ki :D
463. Marjann (válaszként erre: 462. - Marjann)
2018. ápr. 25. 11:00
És most elképzletem, ahogy egyedül jár oviba :D Amúgy nem teljesen elrugaszkodott gondolat, svéjban már az ovisok is egyedül járnak! Láttunk úttest szélén bandukló testvérpárt, ahol a nagyobbik talán másodikos lehetett és kézen fogva vitte az ovis tesóját. Utópia tudom... de nagyon tetszett, hogy létezik ilyen ország! Ott amúgy az a szokás, hogy hazasétálnak a gyerekek ebédelni, aztán ebéd után vissza a suliba. Anyuka max 4 órában dolgozik, de már úgy is ferde szemmel néznek rájuk. MOndjuk keresnek is annyit a férfiak, hogy ezt megtehessék.
462. Marjann (válaszként erre: 461. - Falcngate)
2018. ápr. 25. 10:56

Milyen légzésfigyelők vannak? Utánajártál, hogy mit érdemes venni? Bár lehet, hogy vadászok használtat, nem ragaszkodom az újhoz, de azt sem tudom milyen márkákat, paramétereket érdemes nézni. Bébiőrünk nem lesz, férjem mondta, hogy nekik volt pár hétig az első babánál, de még emeletes házban is felesleges volt, nemhogy lakásban. A légzésfigyelőt is csak a magam megnyugtatására szerzem be.

Majd emsélj a 4Dről! Én megint dilemmázok. Láttam amúgy egy csomó nagyon cuki képet, de olyat is, ahol kis ufóra hasonlított a gyerek. Nem akarok megijedni a saját babámtól egy szar UH miatt :D


Hja, mi direkt így vettünk lakást, hogy legyen külön gyerekszoba. MOndjuk emiatt a világ végén lakunk, mert ott tudtuk megfizetni. Viszont imádom, hogy nagyon gyerekbarát a környék, még az úttest is tele van kisgyerekekkel ilyenkor, annyira nem jár autó. Ovóda, iskola 10 perc gyalog, simán járhat majd egyedül is a csöppség. Mondjuk mi CSOKot vettünk fel rá, szóval 10 évig tuti itt ragadtunk, de a szoba legalább elég nagy 2, akár 3 gyereknek is.

2018. ápr. 25. 10:45

Mi most kezdtünk el pár dolgot megvenni, de azért, mert épp most vannak akciók, és azért azok a 20 000Ft különbségek számítanak.

Csak egy babakocsink van (az is elméletben, mert még nem szállították ki:D), meg ma megyünk légzésfigyelőt venni.

Jajj tudjátok, hogy a Brendonban a héten légzésfigyelő/bébiőr akció van? Ha esetleg valakinek kellene... :)

4D-re is ma megyünk, kíváncsi vagyok, h mennyit látni a babából. Mások 4D képeit olyan nehezen tudom értelmezni..tiszta ciki. :D Lehet a neme is kiderül.. :)

2018. ápr. 25. 09:47

Hát jobb lenne, ha a nagy batár franciaágy helyett csak egy szóló lenne a hálóban... Most, hogy mondod :D Nem, persze, hogy maradhat. De hát ő ki tud menni a nappaliba öltözni :D Nekünk sajnos csak ez a két szobánk van, úgyhogy ezzel kell gazdálkodni. Amíg egyedül van, addig el leszünk hárman. Aztán mikor jön a tesó, mi megyünk a nappaliba. Négy év múlva pedig költözünk valami nagyobba. Ha minden a terv szerint alakul :D

A költözés sajnos nem a bútoroknak lett kitalálva :/ Mi is mentettünk Szegedről, Pestről. szülőktől bútorokat (csak egy ágyat, étkező és egy dohányzó asztalt vettünk újat), de látszik rajtuk sajnos a sok kilométer :/

459. Marjann (válaszként erre: 458. - Cebdd5a823)
2018. ápr. 25. 09:36

Szegény férj, azért az ágyban maradhat, vagy kirakod a kanapéra egy bőrönddel? :D


Nálunk lesz egy egész nagy babaszoba (nagyobb, mint a hálónk, két gyereknek is elég). Szekrényünk elvileg lett volna, de kiderült, hogy annyira megviselte a költözés, hogy már nem igazán stabil. (Használtam vettem és csak nálam ez a 3. lakás ahova áthoztuk. PLusz sztem annyi macskapisit és párát szívott magába, hogy elgörbült). Úgyhogy az megy a pinyóba, a gyerek meg kap új bútort. Nem volt olcsó, de ha azt vesszük, hogy mondjuk 10 évig jó lesz, akkor megérte. És ez csak az ágy, a szekrény lehet tovább is. Amit a saját bútorainkon megspóroltunk, azt most megkapja Titibaba.

2018. ápr. 25. 08:33

Az előbb születik kérdésre kaptam meg, hogy amíg bent vagyok a kórházban, férjnek és a nagyszülőknek lesz elég ideje beszerezni mindent, ne aggódjak. :D

De közben bennem is itt a késztetést, hogy minden meglegyen... De igazából szekrénye nem lesz külön babaszekrény. Férj szekrényét szántam neki, már megvan, hova rakom ki férj ruháit, hogy Bendegúznak a hálóban legyen mindene :D

457. Marjann (válaszként erre: 456. - Cebdd5a823)
2018. ápr. 24. 15:13

Én pont ellenkezőleg, tök parás vagyok ilyen szempontból. Azon aggódok, hogy mi van ha valami miatt előbb születik a baba és nincs pl kiságya? Tudom, hogy még baromi korai lenne szülni, de már kezdem érezni a kényszert, hogy össze legyen rakva a kórházi pakk, hogy felkészültnek érezhessem magam.

Mondjuk a babaszobát eleve nagyon szeretném már látni! Párom sem akarja korábban összeszerelni, de mondtam neki, hogy ha mást nem, akkor legalább a szekrényt muszáj lesz, hogy ne 39 hetesen kelljen nekiállnom mosni és vasalni a babaholmikat. (Na jó túloztam, vasalni előbb sem fogok :D)

2018. ápr. 24. 13:59

Nekünk még semmilyen cuccunk nincs. Egy-két ruhán kívül, ami csurrant-cseppent innen-onnan. A babaágy meg lett véve, de még Tatabányán áll apósoméknál és nem is rakjuk még egy ideig össze. Babakocsit a szüleim fognak venni nekünk (így egyeztek meg egymás között a nagyszülők, nem mondhattunk rá nemet :D), de akkor amikor bent leszünk a megszületett Bendegúzzal a kórházban.

Ezt szerintem már írtam valahol, hogy szüleim ebből a szempontból ha nem is babonásak, de úgy vannak vele, hogy akkor is meg lehet venni és ha esetleg valami történne még szülés előtt/alatt, nem kell nézegetni a cuccokat... Szóval igazából nekünk (a mi érdekünkben) meg lett tiltva a vásárolgatás. Az a kevés ruha elég lesz egy-két napra. Aztán majd mindenki vesz mindent, amit kell. Tudom, hogy nem kell rájuk hallgatnom, már nagylány vagyok, de azt is tudom, hogy nem akarnak ezzel rosszat. Nehéz kibírni is, hogy még nincs semmink kb, de hát ez van. Majd lesz :D

A kórházi pakkot én majd akkor pakolom össze, ha már szülési szabadságon leszek. Azaz 36. hét. Gondolom, az az ideális, ha már azért vagyok otthon, hogy szülni fogok. :D

455. Monaaaaa (válaszként erre: 454. - Marjann)
2018. ápr. 24. 13:32
Na ez egy jó kérdés. Én anno hamar összepakoltam, de ugye túlhordtam Liát 😊 most ez a veszély nem fenyeget, ugye mert legkésőbb 39. héten megcsászároz a dokim.
454. Marjann (válaszként erre: 451. - Monaaaaa)
2018. ápr. 24. 13:17

Mi pénteken megrendeltük a bútorokat, de csak júniusban szállítanak. Neki kéne állni átválogatni kb 15 zsák örökölt ruhát, hogy kiderüljön, mit kell venni. De nincs rá időm... Május 26-án jön a parkettás, utána tudok majd csak nekiállni kimosni a babacuccokat, bár a szekrény csak júniusban lesz összeszerelve.

A kórházi motyót mikor érdemes összepakolni szerintetek?

453. cebdd5a823 (válaszként erre: 450. - Marjann)
2018. ápr. 24. 12:56

Én már 16. héten voltam 4D-n, mert nagyon türelmetlen vagyok :D Akkor 100 %-ra fiúnak mondták, meg láttuk is, hogy valóban kukacos. De 20. heti genetikain nem mondott semmit a doki... Mondjuk nagyon rossz kedve volt a faszinak, alapból nem mondott kb semmit, meg alig bírta lemérni a méreteket, annyira ficergett a babánk :D

Szóval most már én is elbizonytalanodtam, de hát tényleg láttam a kukacát, úgyhogy nem para. :D

Meg azt hiszem, hogy inkább az szokott lenni, hogy lányt látnak és fiú lesz... De én csak ajánlani tudom a 4D-t. Sokkal nagyobb élmény, mint egy mezei uh. Egyszer belefér szerintem. :)

452. Monaaaaa (válaszként erre: 448. - Falcngate)
2018. ápr. 24. 12:13
Biztosan nem lesz semmi gond! Ezt az RH-s dolgot nem értem annyira sajnos.
451. Monaaaaa (válaszként erre: 450. - Marjann)
2018. ápr. 24. 12:12
Emiatt én is aggódom egy picit 😄 Múlt héten természetesen megint nem mutatta magát, de ugye előtte igen és azelőtt is 4D-n. De megmondom őszintén, hogy ott is sima uh-val lehetett látni, hogy kisfiú, úgy nézték. Holnap betöltöm a 29. hetet és már szinte minden megvan, úgyhogy majdcsak nem lesz belőle puncis 😊 Ti bevásároltatok már nagyjából?
450. Marjann (válaszként erre: 448. - Falcngate)
2018. ápr. 24. 12:05

Ez hogy derült ki? Sima laborral, amit csináltak a cukorterheléskor? Én nem emlékszem arra, hogy néztek-e ilyesmit nálunk. Az Rhsat eleve nem, mivel én is Rh+ vagyok. (Párom Rh-, szóval én szívhatom a vérét, ő az enyémet nem). Biztos rendben lesz minden!


Ti voltatok 4Dn? Én most megint elkezdtem gondolkodni rajta, mert annyi posztot olvastam arról, hogy eleinte lánynak mondták, aztán fiú lett, vagy fordítva.. Nekem a 22. héten mondta a doki, hogy lány. Igaz, hogy nem túl jó minőségű UH volt (nem is akart csinálni, én könyörögtem ki, mert a genetikain semmi nem lászott), de tök határozottan mutogatta, hogy ezek itt a szeméremajkak... De nem akarok úgy járni, hogy folyton kislányomozom és kiderült, hogy fiú :(

449. cebdd5a823 (válaszként erre: 448. - Falcngate)
2018. ápr. 24. 11:46
Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!!!
2018. ápr. 24. 10:52

Képzeljétek, tényleg terhességi diabéteszem lett papíron, ami vicc, de mindegy. :D

Ami viszont nagyon érdekes, hogy pozitív lett az ellenanyagszűrésem is, szóval lehet, hogy a szervezetem támadja a babát. Ez nem az az ismert RH-és + dolog, mivel RH+ vagyok én magam is, hanem állítólag nagyon ritka vérem van. A Központi Vérállátóba küldtek most SOS kontroll vérvételre, holnap lesz eredmény. Drukkoljatok, hogy semmi komoly ne legyen! :)

Én úgy szoktam mondani, hogy 25 hetes vagyok, de nem biztos, hogy jól. (25 hét+3 nap)

447. Monaaaaa (válaszként erre: 445. - Marjann)
2018. ápr. 24. 09:59
Én is úgy számolom, hogy a 28. héten már a 3. trimeszter van.
2018. ápr. 24. 09:32

Nekem szerencsére az ujjaim még nem dagadtak :) Vagyis annyira de, hogy az eleje úta nem tudom hordani a jegygyűrűnket :D

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy mindig a betöltött számít.

De én úgy értelmezem, hogy a 28. hétben már a harmadik trimeszterben van a kismama. Mondjuk én ezt a magzat fejlődése miatt gondolom így, mert ugye szombaton töltöttem a 23. hetet, tehát a 24. hetet olvasom a babámról, hiszen a 24. hétben vagyok. Szóval most jól megmagyaráztam, hogy én se tudom :D

445. Marjann
2018. ápr. 24. 09:20

Én már nem tudom, hogy dagad-e a bokám :D Oké, nem olyan szép karcsú, mint volt (soha nem volt az), de pl vasárnap amikor nyígtam, hogy az ujjaim elvirslisedtek kiderült, hogy a férjemé is. Szóval nem foghatok mindent a gyerekre.

Viszont második napja olyan kaszkadőrmutatványokat folytat a csöppem, hogy másra sem tudok figyelni :) Meghatotta, hogy beléptünk a 28. hétbe úgy tűnik.

Tényleg, az már 3. trimeszter? Ciki bevallani, de a mai napig nem jöttem rá, hogy ilyenkor a betöltött, vagy a megkezdett hetet kell nézni...

444. Monaaaaa (válaszként erre: 443. - Cebdd5a823)
2018. ápr. 24. 08:23
Ezzel én is így vagyok. Nem dagad vészesen, de kicsit már lehet látni... 😑
2018. ápr. 24. 08:17

Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de nekem annyira jól esett a tegnap délutáni lehűlés. A bokám a régi volt! :D

Bár kicsit para, hogy csak pár napja van ilyen meleg és már most ekkora megkönnyebbülés egy kis lehűlés... :D

442. cebdd5a823 (válaszként erre: 441. - Cebdd5a823)
2018. ápr. 22. 07:22

Lecsúszott a teló a kezemben 😂

Szóval azt én is egyfolytában kívánom 😁

2018. ápr. 22. 07:22
Azt én is egyfolyt
440. Marjann
2018. ápr. 22. 07:10
Tudjátok mit kívánok? Hason aludni. Éjjel olyan szinten kényszert éreztem hasra feküdni, mint eddig semmi másra. Veszek egy ócska szivacsot és fúrok rá egy pocaklyukat 😁
2018. ápr. 20. 13:54

Nekem szinte egész nap mocorog a baba, mikor éjszaka felébredek, akkor is érzem. 1-2 órákat van "csendben" egy nap. Remélem kipörgi magát a pocakban, és nem ez lesz kint is! :D

Nekem sajnos nagyon nincs étvágyam, már egy hónapja alig bírok enni. Nem is értem... 1000 kcal-t alig tudom elérni egy nap.

Persze egészségtelen dolgokat szívesen ennék, de azt meg nem lehet, mert liszt-és tejérzékeny vagyok....meg gyanús, h terhességi diabéteszes is :)

2018. ápr. 20. 08:57

Bendegúz épp reggelitornázik. :D Most már nagyon aktív a drága. Körülbelül 8-kor kezd el nyújtózkodni, aztán ilyenkor rúg jó párat. Aztán ebéd előtt jelez, hogy egyek, majd este mikor már Apa is tapizhatja, akkor is. :) Rendes napirendünk van. Remélem, majd idekint is lesz neki :D

Én mostanában bármiről szó van, ami kaja, azt megkívánom. :D Bár most leginkább rá vagyok pörögve az eperre. Várom, hogy elkezdjen érni. De nagyon :)

437. Drazsi7
2018. ápr. 19. 23:12

Sziasztok 🙂

Nekem babóca bizony intenzíven mocorog a 20 hét óta, már jól érezni őt 😊

Amit kívánok az a csíkos kalács és a fagyi jelenleg, de szerencsére nem híztam még sokat, remélem ez így is marad!!!

Május 4-én cukorterhelés, nem igazán várom, viszont láthatom újra a kis virgoncot🙂

Veletek mi a helyzet? 🙂

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook