Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


153. 00be29ab42 (válaszként erre: 152. - Krystin90)
2016. okt. 22. 07:57

Köszi :) akkor talán van remény. nekem tegnap éjjel volt ovum de most nagyon fájt,éjjel 3kor tudtam elaludni akkor mult el :/ mindig megérzem szokott szúrni egyik v másik petefészkem de ez most brutál volt,mintha késsel szúrkáltak volna :/

Neked pedig Gratula a kisbabához ! :)

152. Krystin90 (válaszként erre: 150. - 00be29ab42)
2016. okt. 21. 23:09

Mi szombaton voltunk együtt és hétfőn éjjel volt az ovum!Így is sikerült!

Mondjuk azt írják hogy minnél jobb a spermaszám annál jobb az esély rá.

Én tegnap voltam a dokinál kereken 5 hetesnek mérte, de csak november 24.ére kaptam időpontot mert szabin lesz addig a doki.

151. 00be29ab42 (válaszként erre: 149. - 8f6f15fa54)
2016. okt. 21. 20:41
Gratulálok! :) de jó nektek csajok :)
2016. okt. 21. 20:40

sziasztok csajok :) először is Gratula az új babásoknak akiknek még nem gratuláltam :)


ma pozi lett ovu tesztem fel israktam a képet. de csak tegnap este tudtunk együtt lenni. szerintetek elég lehet? van itt valaki aki ovu előtt,1,5 2nappal volt együtt a párjával és úgy sikerült a baba?

2016. okt. 21. 19:00

Sziasztok, én is bejelentkezek! Ma vagyok 5+6, orvoshoz csak november 2.-án megyek. Első baba lesz. :) Tünetem egyelőre a folytoson álmosság, fáj a mellem, meg néha émelygek, leginkább, ha nem eszek időben.

Gratulálok mindenkinek! :)

148. Surprise7 (válaszként erre: 147. - Naildi81)
2016. okt. 20. 21:47
Szuper, hogy minden rendben! :) És köszönjük az infót! ;)
2016. okt. 20. 19:39

Voltam a dokimnál, minden rendben :) elirányított a védőnőhöz. 3 hét múlva kell visszamennem akkor beszéljük meg a 12 hetes uh-ot és a vérvételt.

Fájdalomcsillapítóra pedig annyit mondott, h ha nem rendszeresen szedek, hanem csak időnként egyet, akkor nyugodtam vegyek be algopyrint, mert annyi belefér. Elméletileg mindenre rá van írva, h az első trimeszterben nem lehet szedni.

Szép estét Mindenkinek!

2016. okt. 20. 15:30
Megjött végre hozzánk is az eső, és elmúlt a fejfájásom:)
145. Ankamacko (válaszként erre: 140. - Naildi81)
2016. okt. 20. 10:45

Szia! Bocs, hogy belekotyogok a fórumba, de én nekem is fáj 2 napja a fejem és terhes is vagyok. 2 éve a Panadolt szedtem, de semmit nem ért. Most Paramax Rapidot vettem és hat is.


Jobbulást és jó babavárást kívánok!:)

144. theresa123 (válaszként erre: 138. - Kisaniqa)
2016. okt. 20. 10:07
Még csak a férjem és én tudjuk. Elöször azután szerettük volna elmondan, hogy voltam dokinál, de a szülök már elötte tudni fogják, mert muszáj velük pár dolgot megbeszélni (külföldön élünk és épp nem tudjuk, hazaköltözzünk-e vagy ne)
143. naildi81 (válaszként erre: 142. - Surprise7)
2016. okt. 20. 09:45
Sajnos a rubophen nekem nem jó :( én az algopyrinre esküszöm, ezért is fogom megkérdetni a dokimat. Szerencsére nem vagyok fejfájós, most is csak a front visel meg, szerintem.
142. Surprise7 (válaszként erre: 140. - Naildi81)
2016. okt. 20. 09:02
Oszd majd meg velünk mit mondott a dokid. :) Úgy tudom, hogy Rubophent lehet bevenni, nekem már volt is rá szükségem. Az Algopyrin elég megosztó, azt én nem merném.
141. Surprise7 (válaszként erre: 138. - Kisaniqa)
2016. okt. 20. 08:59
Egyelőre a férjem és én tudjuk csak, mert ilyenkor még bármi történhet. Legutóbb sem mondtuk el, és jól tettük, mert akkor sajnos nem jól alakult. Most is pont ezért tartjuk titokban. 12. hét környékén tervezzük elmondani a családnak és utána, ha rendben vannak a vizsgálatok a munkahelyen is bejelentem. Nekem nem változtat semmit a munkámon, így nem sürgős megosztanom velük. Nálam egyelőre nincsenek rosszullétek, remélem elkerül továbbra is, és nem fogok lebukni. :)
2016. okt. 20. 06:18

Jó reggelt! Tegnap is egésznap, és ma reggel is fejfájással keltem. Ma délután megyekba dokihoz, megkérdezem mit lehet ilyenkor bevenni, mert tegnap elolvastam az algopyrin betegtájékoztatóját, és ott azt írják az első, és utolsó trimeszterben nem ajánlott. Így marad a fejfájás:(

Mi nem titkolózunk, nem volt titok, h rajta vagyunk a gyerekprojecten, így az sem titok, h sikerült. Mindenki velünk izgul, h rendben legyen.

139. Krystin90 (válaszként erre: 138. - Kisaniqa)
2016. okt. 20. 00:06

Nekem a férjem, a szűk család(szülők), meg a főnököm tudja.

A főnökömnek muszáj volt szólnom, hogy úgy dolgozzak hogy nekem is jó legyen, meg így elnézőbbek ha nem pörgök állandóan.(amúgy szoktam ezért fura ha nem)

De a kollégáim,ismerőseim és a család többi része nem tud róla.

2016. okt. 19. 23:04
Arra lennék kíváncsi, hogy ti kiknek mondtátok már el, hogy baba lesz? Tudja már mindenki (főnök, kollégák, család), vagy csak szűk család, esetleg csak Te és a párod? Azon pörgök, hogy kinek mikor mondjam el, de sajnos közben az élet is közbevág szerencsétlen dolgokkal :( (!nem a Babát illetően hála Istennek)
2016. okt. 19. 22:20

Sziasztok! Csak beköszönök hozzátok, mert nem illek a csoportba 😉

Mi most novemberre várjuk első Babánkat. A terhességet egy 11 cm-es cisztával kezdtem, hétvégén töltjük a 36. hetet. Szóval mindenkinek fel a fejjel, kitartást és boldog babavárást kívánok 😊

136. Krystin90 (válaszként erre: 135. - Kisaniqa)
2016. okt. 19. 19:03

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszod!

Én szedek magnéziumot, vettem a patikában magnesii citrici-t.

Nem drága, szedek is mindennap 1-2 szemet,a terhesvitamin mellé.

Én is néha megijedek ha sok rohangálás után a melóhelyen görcsöl kicsit a hasam, vagy most hogy nem vagyok annyira rosszul.

135. Kisaniqa (válaszként erre: 131. - Krystin90)
2016. okt. 19. 18:49
Szerintem ne aggódj(unk), nekem is néhány nagyon rosszullevős nap után előfordul 1-2, amikor alig van valami. Tegnap írtam pont, hogy súlyosbodnak a rosszullétek, erre ma csak reggel voltam rosszul, már 10-11 körül elmúlt, igaz, folyamatosan ettem, de máskor meg az sem segít. Az én hányingerem csillapodásában mondjuk lehet, hogy szerepet játszik a magne b 6, amit két napja szedek, mert hétfőn nagyon megrémültem, egyszer csak elkezdett lüktetni az alhasam, kb izomgörcsöm volt, egyáltalán nem fájt, de elég erőteljes volt, és nagyon féltettem a Babit. Akkor döntöttem úgy, hogy magnézium kell, főleg, hogy a terhesvitaminomban az nincs is.
2016. okt. 19. 16:45
Sziasztok! Minden rendben volt :) A Betaloc helyett Dopegytet kell szednem 2x1/2 tbl.-t, remélem ezzel rendben lesz a vérnyomásom :)
133. theresa123 (válaszként erre: 132. - 279d73ae59)
2016. okt. 19. 14:24
Szia! Gratulálok! Èn 5+1 vagyok ma, nekem is csak a mellem fáj egyelöre! Szerintem ez normális, örüljünk neki. Másfél hónapja még én is azon pörögtem, hogy cisztás a petefészkem, és láss csodát:)
2016. okt. 19. 14:11
Sziasztok! Én 6+4 vagyok, ma voltam először dokinál hivatalosan, csakmert éjszakai műszakom is lenne és hivatalos papírt kértek, hogy ne osszanak már be.. Augusztusban voltam nődokinál aki mindkét petefészkemben rengeteg cisztát látott és közölte peteérésem sincs, rá három hétre pedig megfogant ez a kis bébi :) nem merem beleélni magam, nagyonnagyon várom a 12. hetet. Viszont nekem a melleim duzzadásától és érkezényéségétől kívül semmilyen más tünetem nincs. Se hányinger, se semmi. Más is van így?
2016. okt. 19. 13:29

Csajok, szerintetek normális hogy egy hete nem tudok rendesen aludni?

Folyton hülyeségeket álmodok, ma pl azt hogy elvetéltem, borzasztó volt :(

Annyira félek,hogy minden rendben legyen!

Aggaszt az is hogy az elején egy hétig minden reggel hánytam vagy émelyegtem most 2 napja csak enyhe émelygés van!

Viszont nem vérzek nem görcsölök nagyon.

2016. okt. 19. 10:02
Ma megyek orvoshoz d.u.-án szorítsatok, remélem rendben lesz minden, de a vérnyomásom nem akar beállni, szerintem kevés a Betaloc :( Engem ez visel meg, a hányinger még elviselhető! De a vérnyomás idegesít, pedig tudom,hogy akkor még feljebb megy, ha idegeskedünk! Mindenkinek szép napot, délután írok :)
129. Tünde1974 (válaszként erre: 127. - Theresa123)
2016. okt. 19. 10:00
Gratulálok én is :)
128. Krystin90 (válaszként erre: 127. - Theresa123)
2016. okt. 18. 18:30

Gratulálok!

Elvileg a terhességben a betöltött hét számít.

Én csak pár nappal vagyok előrébb mint te :)

Én 6 napig minden reggel teszteltem,hogy nézzem hogyan erősödik a csík :)

2016. okt. 18. 18:18

Sziasztok, én is csatlakozom! Az ovulációm elött pár nappal voltam pont egy ultrahangon a nögyógyásznál (PCOS gyanúval), említettem neki, hogy már tervezünk lassan gyereket. Mondta, hogy akkor 2-3 nap múlva próbálkozzunk, megmutatta az ultrahangon az érett petéket is. Hát próbalkoztunk, és most nagyon úgy tünik, hogy bejött. Elsöre!!

A menzeszem nem jött meg, úgyhogy csináltam egy tesztet, amin egy annyira halvány csík volt, hogy azt hittem, halucinálok, és elkönyveltem nemnek. Viszont két nappal késöbb még mindig semmi, így tegnap este vettem még két tesztet és mondtam a férjemnek, hogy gyanús ez nekem. Teszteltem és lett egy tisztán látható, de gyenge csík, ma reggel megint teszteltem, már erösebb is..:)

Egyböl ruhantunk a nögyogyaszhoz idöpontért ma reggel, jövö csütörtökön megyek. A hétvégén tervezek egy újabbat tesztelni.Ja igen, és 5. hét eleje. Vagy 5-0 az már a hatodik hét eleje? Szeptember 14 volt az utolsó menzeszem.


Egyelöre alig vannak tünetek,szurkálás, pisilek sokat (de figyelek is, hogy sok vizet igyak), éjjel izzadok néha, plusz múlt héten fokozott nyáltermelés, ami állítólag szintén jel.


Gratulálok mindenkinek! :)

2016. okt. 18. 17:33
Hát én 7+4 hetesen úgy érzem, mintha komolyodnának, és hosszabbodnának a rosszullétek. Tegnap reggeltől du. 2-3 óráig, ma szintén reggeltől fél 5ig konstans émelygés, időnként nagyon erős hányinger, már majdnem indultam ki a wcbe az irodában... reggel a metrót egyre nehezebb elviselni, emiatt mindig később indulok otthonról, mert egyszerűen még nem vagyok olyan állapotban egy ideig... Pisilés rettentő gyakran, alig hiszem, hogy nem tűnik fel a kollégáknak... sajna a HCG 9-12 héten tetőzik, így igyekszem felkészülni, hogy ez még csak a kezdet.
125. Kata7555 (válaszként erre: 124. - Tünde1974)
2016. okt. 17. 16:05

Én pont fordítva tapasztaltam 😊 Pont otthon betegeskedtem mikor már gondoltam, hogy babóca van és akkor ha lefeküdtem iszonyatosan gyorsan vert a szívem, jobban belegondolva inkább akkor, máskor annyira nem éreztem.


Remélem ennyi is marad, kezdem baromi szerencsésnek érezni magunkat, hogy most még csak ennyi "gondunk" van, hogy kicsit émelygünk ☺

124. Tünde1974 (válaszként erre: 123. - Kata7555)
2016. okt. 17. 14:40
A szívdobogás érzés mára elmúlt, most csak a melleimet érzem,hogy fájnak :) esetleg egy kis émelygés, semmi más. Most szabadságon vagyok, de már nem megyek vissza dolgozni. Nagyon pörgős a munkahelyem, és ugy érzem nyugalomra van most szükségem. Amióta itthon vagyok teljesen beállt a pulzus és vérnyomásom is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook