Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
2016. nov. 23. 08:08
Nekem egyben lesz a genetika+kombinált+preeklapszia (jól írtam?) Nagyon drága, de ezt a klinikát ajánlotta a nőgyógyász, egyébként is jókat hallottam róla. De ez minden együtt kb 45 E Ft...
272. Wiki9 (válaszként erre: 266. - Korinna89)
2016. nov. 22. 18:28
A 14.000 Ft az még elfogadható volt, bár nekem 12 ezer Ft volt, hová küldtétek be?
271. Surprise7 (válaszként erre: 262. - Mya01)
2016. nov. 22. 16:10
Én először genetikai UH-ra megyek, ha ott minden rendben, akkor megcsináltatom a kombinált tesztet is. Nekem nagyon fontos, hogy a Down-kór kockázatát megtudjam. Magán nőgyógyászom van, gyakorlatilag ez a "legolcsóbb" teszt, ennél csak drágábbak vannak, Nifty, Prena, amire akkor lehet szükség, ha a kombinált olyan eredményt hoz, ami indokolná a további tesztek elvégzését. Az UH önmagában nem elég.
270. Surprise7 (válaszként erre: 249. - Mya01)
2016. nov. 22. 16:00
Ne aggódj a kicsi miatt, ő megszerzi magának, amire szüksége van a szervezetedből, és ilyenkor még ő is nagyon pici, nem kell még agyontömni. Egyik kolléganőm két gyönyörű egészséges kislányt szült úgy, hogy mindkét terhességét végig hányta és az első trimeszterben fogyott 4 kg-ot 50-ből. Semmi bajuk nem lett a csajoknak! :) Kerüld a konyhát inkább, azt egyél ami jól esik, sokszor keveset, nekem még a hideg víz segített, napi 2 litert biztos, hogy megiszom és bár utálok minden szénsavas dolgot, de ha egy pici bubis vizet öntök hozzá, máris jobban vagyok. Egész nap kortyolgatok, nagyon sokat segít, és a magneB6, amit előbb írtam. :)
269. Surprise7 (válaszként erre: 247. - Magni1)
2016. nov. 22. 15:55
Magni1, az én anyukám pont olyan mint a tiéd, látom lelki szemeim előtt, hogy az első boltba vezető útján megosztaná mindenkivel az örömhírt. :) Ezért mi sem mondtuk el még, majd a 12. hét után. Én is jártam sajnos úgy, ahogy te, de még elég korai szakaszban volt, nem tudta csak két barátnőm akkor. Rossz lett volna magyarázkodni, ezért most is titkolózunk még egy kicsit. :)
268. Surprise7 (válaszként erre: 234. - Mya01)
2016. nov. 22. 15:49

Szia Mya01!

Nekem a 6. hét után volt ilyen durva hányingerem, szagundorom. Egyik reggel kinyitottam a hűtőt, megéreztem az ételszagot és szaladtam a mosdóba. Az ízek is megváltoztak és lett pár kaja, amire azóta se tudok ránézni, pedig ettem előtte. Férjemet is kértem, hogy ne is mondja ki bizonyos étel nevét, mert attól is rosszul vagyok. :D De szerencsére egy hét alatt átment, azóta időszakosan jön elő kis rosszullét, émelygés. A magneB6 nagyon sokat tud segíteni, elmulasztja vagy legalábbis csökkenti a rosszullétet. Egy próbát megér! Kitartás! :)

267. Korinna89 (válaszként erre: 262. - Mya01)
2016. nov. 22. 07:17

Szia Mya01!

Én csak azért csináltattam meg, mert az orvosom és a védőnő is ajánlotta, és a férjem ragaszkodott hozzá (munkája miatt). Szerintem ha az uh-n nincs eltérés, és a családban sincs genetikai betegség nem fontos elvégeztetni.

2016. nov. 22. 07:11
Sziasztok! Tegnap megvolt a genetikai uh, kb 5 perc alatt megméregették az 50 mm-esemet :) Minden rendben van, levették a kombinált teszthez a vért is, egy hét múlva várható eredmény, kicsit húzós, 14000.- volt.
265. Korinna89 (válaszként erre: 256. - Magni1)
2016. nov. 22. 07:08
Szia! Akkor ez a "jobbik" eset :) Örülök hogy jobban vagy! :)
264. Wiki9 (válaszként erre: 262. - Mya01)
2016. nov. 22. 06:35

Szia Mya01! Nekem sajnos ismételni kellett az első genetikai vizsgálatot, mert nem írták rá pontosan a nyakredő-méretet... Az újbóli vizsgálat során végre azt is feltüntették, majd utána kértem Down-kór szűrést is (ultrahang + vérvétel), de a drága nővér nem írta rá a szűrést igénylő lapra, hogy látható az orrcsontja, így az jött ki, hogy közepes a kockázat. Telefonáltam az intézetnek és a szakember mondta, hogy küldjem el a leletet, ezután az lett az eredmény, hogy alacsony a kockázat. De mivel az orvosomnak a kétféle eredmény nem tetszik, ezért egy fizetős szűrésre küldött el (ami egyben a második genetikai vizsgálat is), nagyon bízom bennem, hogy minden rendben van vele és egészséges.. Ez volt október végén és az újabb genetikai vizsgálat december 14-én lesz :( Ahová megyek, azokban a szakemberekben megbízik az orvosom és nem annyival drágább (első 12 ezer Ft, 18 ezer Ft).

Nekem a BioOil-t ajánlotta a védőnő. Az illata jó, még nem tudok többet mondani róla, de a has viszketésemet (bőr nyúlása miatt) megszüntette :)

263. Wiki9 (válaszként erre: 261. - Kisaniqa)
2016. nov. 22. 06:29
Szia Kisaniqa! Ez jó hír. Úgy tűnik, most nekem lesz torokgyulladásom, de hát az éjjeli szomjan halás ezzel jár :) Én az első trimeszterben szintén az émelygés és hányinger kombinációval küzdöttem, most meg állandóan éhes vagyok (de nem eszem többet, mint korábban, csak gyakran keveset) :)
262. Mya01
2016. nov. 21. 23:01

Érdeklődnék, hogy hányan csináltatják meg a költségtérítéses kombinált-tesztet?

A védőnő a kezembe nyomta a tájékoztatót a csekkel, az orvos nem foglal állást, rám bízza, hogy megcsináltatom-e. Ahogy utána olvastam, elég szórt eredményeket ad, szerintetek ajánlott elvégeztetni, vagy elegendő a saját orvosom vizsgálata, szűrései (magán orvos, ha számít, talán jobban odafigyel...) - már ha vannak ilyenek, kezdő kismamaként még nem tudom hogy működik.

Valamint ki milyen krémet/gélt/olajat használ a terhességi csíkok megelőzésére és ha már van, halványítására, ami tényleg jó?

Köszi a válaszokat! :)

2016. nov. 21. 13:29
Jobbulást mindenkinek! Én kezdek kilábalni a torokgyulladásból, most már alig várom a szerdai genetikai UHt, nagyon szeretném már látni a picit :) Én is megúsztam émelygéssel, amin az evés szinte mindig segített, egyszer-kétszer fordult csak elő, hogy már annyira rosszul voltam, hogy enni se bírtam. Szerintem az evés erőltetése csak ilyeneknél segít, mint én, mert igazából én szinte sose érzem konkrétan éhesnek magam, onnan tudom, hogy ennem kell, hogy kezdődik az émelygés-hányinger. Bízom benne azért így 13. héten, hogy lassan elmúlik, néha vannak biztató jelek, hosszabb tünetmentes időszakok. :)
260. Wiki9 (válaszként erre: 259. - Mya01)
2016. nov. 20. 22:51

Remélem találsz valami hasznosat és jobban leszel. A baba miatt meg szerintem ne aggódj, minden táplálékot és egyebet "elvesz" tőled, ami kell neki, még a terhesvitamin által is. Biztosan jól van :)

A családod meg fogja érteni az "étvágytalanságodat" és alig várják majd a kis poronty megérkezését! :)

259. Mya01 (válaszként erre: 253. - Wiki9)
2016. nov. 20. 21:39

Köszönöm Wiki9! :)

Persze, ami tippet, ötletet egy kicsit is hasznosnak találok, kipróbálom, és ha épp nagy ritkán éhes vagyok, megkívánok valamit, akkor nagy az öröm, igyekszem elkészíteni, megrendelni mielőbb.

Már majdnem elkiabáltam, hogy megúszom egy kis egész napos émelygéssel, amit természetes velejárójának vettem, amíg nem jött a hányás és a már számomra elviselhetetlen undor az ételektől, szagoktól...Sajnálom a családom, mert nem tudják miért nem eszem, ha másnál ebédelünk, inkább mindig csomagolva kérem mondván nem vagyok éhes...

Bízom benne, hogy nekem is elmúlik a 12-13. hétre.

258. Mya01 (válaszként erre: 254. - Magni1)
2016. nov. 20. 21:30

Biztos!! Ne is gondolj az ellenkezőjére, pár hónap múlva egy gyönyörű baba boldog anyukája leszel. :)

Nálunk szerencsére a férjem is azon az állásponton van, hogy az első trimeszter végéig legyen a mi titkunk. :)

2016. nov. 20. 21:27
Sziasztok! Facebookon a zárt klubban mindenki tag?
256. Magni1 (válaszként erre: 239. - Korinna89)
2016. nov. 20. 21:26
Úgy néz ki, nem szimpla orrdugulásom volt/van, inkább sikerült megfázni. 2-3 szörnyű éjszaka után a mai már egész elviselhető volt. :)
255. Magni1
2016. nov. 20. 21:23

Hú, jobbulást a hányingereseknek és a migréneseknek! Engem hálisten elkerül(t), szimplán nem volt étvágyam, nem kívántam semmit, főleg, mikor nem mozogtam 2-3 napig. Most már megint van étvágyam, remélem, nem azért, mert már nincs is baba.

Kitartást!

254. Magni1 (válaszként erre: 251. - Mya01)
2016. nov. 20. 21:20
Én sem sok embernek mondtam el,a szüleimnek pl nem. Én is szeretnék a 12. hétig várni, de a párom pl nem bírja ki, és mindenkinek elmondta. :) remélem, megmarad a babánk.
253. Wiki9 (válaszként erre: 250. - Mya01)
2016. nov. 20. 20:54
Szia Mya01! Sajnálom, ezt nagyon rossz látni. Gondolom már mindent próbáltál a zsemlén kívül, a sima puffasztott rizs, keksz, a hideg folyadék vagy jég szopogatása is megváltás lehet. Nem tudom, csak agyalok.. Nekem nem voltak ennyire drasztikus tüneteim, de azok is elmúltak a 12-13. hét után, szóval kitartás neked :)
252. Tünde1974 (válaszként erre: 229. - Zsuzsi40)
2016. nov. 20. 20:12
Én kedden megyek genetikai uhra.holnap genetikai tanácsadásra. Majd írok,hogy mi volt.
251. Mya01 (válaszként erre: 247. - Magni1)
2016. nov. 20. 18:17

Szia Magni1!

Mi nem szeretnénk elmondani a 12. hétig, tudom, hogy nem ezen múlik, de a családban már volt aki előtte tudatta velünk és végül nem maradt meg a baba, ezért és egyébként babonából sem tartom jó ötletnek világgá kürtölni.

Persze nagyon nehéz magamban tartani ezt a csodás hírt és még a családnak sem szólni, de várok. :)

A munkahelyemen már nem tudom mit találjak ki miért nem megyek dolgozni...(fertőzésveszélynek lennék kitéve)

Visszaolvasva az előzményeket nagyjából egyidősek a picik. :) Igaz én jövő héten kezdem a 10. hetet. :)

Örömteli, boldog babavárást kívánok!

250. Mya01 (válaszként erre: 243. - Wiki9)
2016. nov. 20. 18:10

Szia Wiki9! Köszönöm a biztatást! :)

Sajnos a férjem rengeteget dolgozik, így nagyon ritkán megoldható, hogy a konyhában átvegye a stafétabotot ezért jelenleg maszkban végzek minden konyhai tevékenységet. Illetve ha érzem, hogy az étel, evés gondolatától is rosszul vagyok, akkor inkább halasztom a dolgot, vagy bekapok egy falat zsemlét, hogy mégis csipegessek valamit, a semminél talán több. Valamint ha jön a hányinger elrágcsálok egy vékony szelet gyömbért. Több helyen írták, hogy nem ajánlott terhesség alatt, a védőnő szerint igyak gyömbérteát, akkor talán nyersen sem ártok vele, mert egyébként sok jótékony hatása van. A vizet, üdítőt, tejet eddig nem tudtam meginni hidegen, most viszont az jól esik. :)

Bízom benne, hogy az első trimeszter végére elmúlnak ezek a rémes tünetek és átveszi a helyét a kívánósság.

249. Mya01 (válaszként erre: 240. - Korinna89)
2016. nov. 20. 18:01

Szia Korinna89!

Köszönöm! :)

Oh, akkor szerencsés esetben még 2-3 hét....legalábbis nagyon remélem. Ez az undor már az 5-6. héttől megvan, a férjem azt mondta, hogy hűtő és konyha undorom lett. Inni próbálok, többször keveset, az evéssel nagyon hadilábon állok, legyen szó bármilyen ételről, pl. szendvicset, felvágottat a terhesség elejétől nem tudok enni.

A védőnő azt mondta erőltessem az evést. Nos, ennek az lett a vége, hogy már a melegítés, elkészítés előtt futok a mosdóba, mikor ráveszem magam az evésre. Szerintem ez az "erőltessem" nem a legjobb legalábbis nálam.

Persze van, amikor kívánok ezt-azt, akkor minél előbb beszerzem, de ez elég ritka. Attól félek, hogy így a pici nem fejlődik megfelelően, nem kapja meg azokat a tápanyagokat, amikre szüksége van, mert valljuk be, a terhesvitamin csak egy kiegészítő...

Remélem hamarosan felváltja a kívánós időszak. :)

Köszönöm a biztató szavakat! :)

248. Castanea (válaszként erre: 242. - Korinna89)
2016. nov. 20. 00:14
Koszonom szépen!
247. Magni1
2016. nov. 19. 18:33
Ti elmondtátok 12 hét előtt?
246. Magni1 (válaszként erre: 244. - Wiki9)
2016. nov. 19. 18:32
Még nem.az elsőt tudta anyu, de az összes rokonnak kikotyogta. az elment sajnos. Most direkt nem mondtam el, majd 12 hetesen, ha megmarad. A párom már elmondta az ő szüleinek, ő nem bírta ki. :)
245. Zsuzsi40 (válaszként erre: 238. - Korinna89)
2016. nov. 19. 18:20
Mindenképpen beszámolok!Még 3 nap! 😞😀😊
244. Wiki9 (válaszként erre: 237. - Magni1)
2016. nov. 19. 15:40
Az jó. A nagyszülők tudják már a jó hírt?:)
❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook