Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
1263. Humor Helga (válaszként erre: 1262. - Edina070)
2017. márc. 13. 08:49

Nálunk is így van az egy ágyas h ha épp foglalt akkor így jártunk ..de olvastam olyat is h első babásoknak talán jobb ha nincsenek egyedül, mert azért magamból kiindulva legalábbis, lövésem sincs h mit is kell hogy is kell, és ha épp a nővérek nem érnek rá, akkor ha mázlija van az embernek a szobatársak segítenek. De ettől még engem is vonz az egy ágyas, mert ott mégis legalább kis nyugi van.


Biztos írtad, de nem emlékszem, hol fogsz szülni?

1262. Edina070 (válaszként erre: 1261. - Gümi1988)
2017. márc. 13. 06:42
Megnéztük a szuloszobakat,szépek és jól felszereltek voltak.mondta,hogy nemrég újították fel az egész osztályt és az antsz is rendszeresen kijár ellenőrizni.abban a szobában egy-ket órát leszek szülés után, aztán atkerulok a kórterembe.mondta,hogy bárki bejöhet hozzám a szülő szobába,akit szeretnék, hogy ott legyen.en nagyon szeretnék egy ágyas szobába kerülni,de ez sajnos itt nem olyan könnyű.eleg drága és még akkor sem biztos, hogy kapunk, mert nem lehet előre lefoglalni, hanem mikor megyek szülni, akkor derül ki, hogy van e szabad szoba.ha nincs, akkor lehet még bérelni két agyasat,de akkor már nem egyedül vagyunk.es vannak még a több ágyas szobák, amikért nem kell fizetni,de olyat nem szeretnék.ugy van, hogy első éjszaka elviszik tőlem a babát,de aztán végig velem lehet.a látogatás úgy van, hogy az egy és két ágyas szobában 10-16 óráig jöhet hozzánk látogató és lehet ott velünk apa is.a több agyasnal,ha jön vki, akkor szólnom kell, hogy vigyék el a babát és akkor ki tudok menni a latogatohoz.ti hogy vagytok ezzel a szoba kérdéssel? Én nagyon szeretnék külön szobát.a szülésznő amúgy tök jó fej volt,mondta,hogy beszéljük át a dolgot,az anyagiakat is meg fontos a szimpátia is, mert ő lesz velem végig és akkor majd szóljak.de próbált megnyugtatni,hogy ne aggodjak,mert majd mindent megoldunk.
1261. gümi1988 (válaszként erre: 1258. - Edina070)
2017. márc. 12. 17:56

Mi volt? :)

Ha túl vagyunk a költözésen mi is megyünk szülőszoba látogatásra, itt szerdán délutánonként van.

Szülésznőm még nincs, többet is ajánlottak, de nem tudom kit válasszak, meg most igazán időm sincs ezzel foglalkozni sajnos.

1260. ildesz27
2017. márc. 12. 10:37
Mi is elkezdtük a szobát.A laminálás már majdnem kész csak a szegélyléc hiányzik.Jövő héten kifestjük.Aztán lassan be is rendezzük :)Olyan jó időszak ez a babavárásban :)
1259. Edina070 (válaszként erre: 1256. - Humor Helga)
2017. márc. 12. 09:20
Hát mondjuk már csináljuk a szobáját.nagyon élvezzük.:)apa tegnap meghozta a festéket is hozzá.ki is próbáltuk gyorsan.nagyon cuki.:) igazi kisherceg szoba lesz.ha kész lesz teszek fel róla képet.sztem is a kórházi csomag a legfontosabb, lehet azért érzem így,mert pont abba nincs meg semmim,ha mennem kell.
1258. Edina070 (válaszként erre: 1254. - Gümi1988)
2017. márc. 12. 09:12
Hú,ez tényleg izgalmasan hangzik. Köszi a választ.:)ma megyek beszélni a szulesznovel és megnézzük a szülő szobát.kivancsi vagyok miket fog mondani.izgulok.:)
2017. márc. 11. 18:27
huhh bocsánat a kisregényért :D
2017. márc. 11. 18:27

Sziasztok,


Jajj de rég voltam, pont egy hete átrámoltuk a lakást, aztán Apa itthon maradt h befejezzük a lomtalanítás részét... hát haladtunk haladtunk, de még mindig van mit pakolni... több zsák szemetet dobtunk ki. és még van két komód meg a kamra... hogy mennyi szemét fel tud gyűlni pér év alatt!!!! Én is mint Móni... olyan könnyen elfáradok h az elképesztő, nyugtassatok meg akiknek többedik babájuk, h ez a szülés után el fog múlni... mármint oké kialvatlan leszek, de ez a lépek kettőt és már lihegek, ez meg fog szűnni ugyee??!?!?


Edina, nyugi sztem mindenki így érzi..legalábbis én tuti, pedig szépen haladunk :) ahogy leírtad Ti is :) sztem a legfontosabb a kórházi csomag(persze nekem még sehol sincs :D) mert ha bármi van(persze ne legyen) de akkor nem Apának kell mindent beszereznie!


ildesz, grat..nekünk még sehol sincs a babakocsi ... de mi majd csak áprilisba, állítólag egy nap alatt meghozzák.


Móni... nálunk is Flóra most nagyon aktív, meg amikor oldalra fekszem hát kirúgja az oldalam ... :D meg már hullámzik a pocakom rendesen ... pedig nem is olyan nagy. A múltkor a Fanni épp a pocakomon tartotta a buksiját, hát nem megrúgta belülről, fel is kapta a fejét h mi ez:DDD de megnyugtattam h ha kint lesz majd megnevelem h kutyát nem rúgdosunk :DDDDD


Jövőhét vasárnap lesz a hungexpo-n [link]


ott sztem sok mindent meg lehet venni ... aki pesti nyilván :o) mi oda is megyünk :D

1255. gümi1988 (válaszként erre: 1247. - Révész Mónika)
2017. márc. 11. 18:14

Hétfőn. :)

A vizsgálattól nem különösebben parázok, meg a löttytől, inkább az eredménytől. Nem szeretném méregetni, számolgatni, hogy mit eszek. :)

1254. gümi1988 (válaszként erre: 1252. - Edina070)
2017. márc. 11. 18:12

CTG: magzat szívműködését és a méhösszehúzódások erősségét, ritmusát nézik. Általában szülésznő csinálja, ott, ahol szülni fogsz.


NST (nonstressz teszt): jelezni kell egy gomb megnyomásával, mikor érzed a magzatmozgást a CTG-vizsgálat alatt. A két adatot összevetve újabb értékelhető eredményt kap az orvos.

Akkor lehet jól értékelhető eredményt kapni, ha a vizsgálatot a baba éber-aktív állapotában végzik.


POSE: kis mennyiségű Oxytocinnal fájásokat keltenek és figyelik a magzat reakcióját. A legtöbb helyen, csak túlhordásnál alkalmazzák, úgy tudom.

1253. ildesz27 (válaszként erre: 1251. - Révész Mónika)
2017. márc. 11. 15:46
Nekünk ma érkezett meg a babakocsink,már el is hoztuk.Otthon összeszereltük és tologattuk.Ez volt a nap fénypontja :)
1252. Edina070 (válaszként erre: 1251. - Révész Mónika)
2017. márc. 11. 14:23
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de mi az az nst vizsgálat?
2017. márc. 11. 11:15
hogy vagytok Lányok? :) Én jól, csak már nagyon hamar elfáradok :( Mindennek legalább 3x állok neki mire elkészülök :D Hétfőn töltöm a 33. hetet,megyek várandósgondozásra, aztán lassan megindulnak az nst vizsgálatok is :D Izgalmaaaaaas :D
1250. Révész Mónika (válaszként erre: 1249. - Edina070)
2017. márc. 10. 11:58
babahordozó az nekünk is megvan hála Istennek nem adtam el anno amikor a kislányom kinőtte :) Majd csak le kell tisztogatni mire kelleni fog :D Húú én is aggódok azon hogy mi lesz ha idő előtt kellene indulnom... :( :( Számolom a heteket, hogy "na csak eddig kell kibírnunk" :D
1249. Edina070 (válaszként erre: 1246. - Révész Mónika)
2017. márc. 10. 10:50
Most, hogy mondod kiskadunk és babahordozonk is van.:)csak aggódok,nehogy idő előtt kelljen mennem, mert akkor nem tudom mit csinálnék.
2017. márc. 10. 10:01
ebben a hatalmas szélben nektek is ennyire mozgékony a babátok? :D Nimród szinte meg sem áll a pocakomban, max 10 percekre aztán ujrakezdi :D
1247. Révész Mónika (válaszként erre: 1243. - Gümi1988)
2017. márc. 10. 07:09
huhh mész a terhelésre? Kitartást, nem lesz annyira szörnyű!!!!!! :)
1246. Révész Mónika (válaszként erre: 1245. - Edina070)
2017. márc. 10. 07:08
ágyneműnk nekünk sincsen még meg kiskádat is kell vennünk, a kórházi csomagot is most kezdtem el összeállítani tegnap vettem meg bele a pelust a babának, meg van pár új zoknim hogy ne a lukasakat kelljen vinnem :D de még nincs hálóingem sem, meg hát a bugyikat is meg kell vennem ugye a gyermekágyi időszakra :D Ja, és hétfőn töltöm a 33. hetem :D Szóval, kissé csipkedhetném magam jobban is ;)
1245. Edina070
2017. márc. 10. 06:58
Segítség!A 31.hetben még nem állok sehogy sem.:(van már pár db babaruhank,de kb.ennyi.a bababutor is megvan elvileg, csak még el kell hozni.agynemut is kell még venni a kisagyba.de még most kezdtük el csinálni a szobáját.festes meg minden.a kórházi csomagba még semmim sincs.de már sokkal kevesebbnek érzem az időt,mint amennyi van még.elegge stresszelek emiatt.van még vki,aki ennyire le van maradva?
1244. ildesz27 (válaszként erre: 1241. - Gümi1988)
2017. márc. 9. 19:58
Nekem is lecsúszott egy kis édesség előtte,azóta ugye nem szabad.De az egyik doki azt mondta,hogy a vérvétel előtti 12 órában evett dolgok befolyásolják az eredményt. Szóval előtte este,késő este ne egyél sok édeset :)
1243. gümi1988 (válaszként erre: 1242. - Révész Mónika)
2017. márc. 9. 18:44

:)

Én a citromot. :D

2017. márc. 9. 12:42
na, ma megvettem a pelust a kórházi csomagba :D Jó ez a Rossmanós kártya, egyből lejött a 10 százalék, meg pluszban még az akciós dolgok is, 7000 helyett fizettem kb. 5-öt :D És ebben volt egy MAM-os cumisüveg is, meg kis hajkefe fésű, és 3 pár kis zokni :D A törlőkendő ajándék volt a Libero pelus mellé :) És pluszban, nagyon kedves volt az eladó csaj :D Olyan jólesett :)
1241. gümi1988 (válaszként erre: 1238. - Ildesz27)
2017. márc. 9. 09:23

Én hétfőn megyek csak. De félek az eredménytől eléggé, a vizsgálattól nem különösebben.

Elég sok édeset eszem, és iszok gyümölcsleveket is, dobozost és frissen facsartat is. Nem igazán tudom megállni sajnos, kívánom, a víz annyira nem jön be. :)

1240. gümi1988 (válaszként erre: 1223. - Kisaniqa)
2017. márc. 9. 09:19

Én eléggé lemaradva érzem magam. Még szó szerint semmit nem vettünk. Két hét múlva költözünk, még így, hogy tp-en vagyok sincs időm szinte semmire...

Annyi, hogy anyukáméknál és anyósoméknál van több zsák ruha, babakocsit is örököltünk, meg még körül kell néznem, hogy mi az ami megvan. De még semmit nem tudtam átnézni..., így meg venni sem merek semmit, hogy ne feleslegesen költsem a pénzt :(

Ha kipakolunk nagyjából az új helyen, ez lesz a program, meg végre megrendelem a bútort a picinek, csak még meg akarom nézni újra a helyi kínálatot.

Annyira utálok az utolsó pillanatra hagyni dolgokat, de most sajnos pont így jött ki. Szerencsére "csak" június 20-ra vagyok kiírva, de ugye nem törvényszerű, hogy addig benn marad.

1239. gümi1988 (válaszként erre: 1234. - Humor Helga)
2017. márc. 9. 09:12

Szerintem ez kórház, orvos függő.

Nálunk így van elvileg, ezt a védőnőtől kaptam:

[link]

A kiskönyvben meg ugye ez van:

[link]

1238. ildesz27 (válaszként erre: 1234. - Humor Helga)
2017. márc. 8. 18:24
Lányok itt mindenkinek jó volt a cukra?Nekem sajnos magas lett(sajnos genetikai örökség), úgyhogy szigorú diétán vagyok.A kontroll eredményem már jó lett,de mivel először volt egy kiugrás ezért maradt a diéta.
1237. Révész Mónika (válaszként erre: 1234. - Humor Helga)
2017. márc. 8. 07:01
hát volt az uh, 30-32.hétig, aztán a 34. héten van még egy vérkép/vizelet, utána meg a 35.héttől hetente nst,úgy tudom.
2017. márc. 8. 06:23
Azt hiszem, kerek egy idopontot. :D ma vagyunk 26 hetesek. :)
1235. gaby82 (válaszként erre: 1226. - Manovaro:))
2017. márc. 7. 20:39
25 voltam a múlt héten amikor voltunk,már jól látszódott minden!A vonásai is;)
1234. Humor Helga (válaszként erre: 1231. - Révész Mónika)
2017. márc. 7. 16:37

tényleg nemrég méga cukor miatt pánikoltunk :D


uccsó időkbe milyen vizsgálatok vannak?

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook