Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
1413. Kisaniqa
2017. ápr. 5. 12:41
Köszi, most úgy tűnik, minden ok, lehet, hogy ma haza is engednek. Kicsit rámijesztettek, mert tüdőérlelő injekciót is kaptam, meg minden :o persze Nándi még vent csücsül a kis kuckójában (nem fordult meg), úgy tűnik, elvan odabent. A feszülés normalizálódott, már csak várom, hogy mehessek haza pihenni meg készülődni. :)
1412. Révész Mónika (válaszként erre: 1403. - Gaby82)
2017. ápr. 5. 09:51
ez így igaz, mindenért kárpótol :D végülis szép emlék a lányom születése,egyedül azt a 24 órás vajúdást nem szeretném ismét, megelégednék egy kb.hat órával is :D :D :D
1411. Révész Mónika (válaszként erre: 1407. - Kisaniqa)
2017. ápr. 5. 09:49
huha...jobbulást Neked és kitartást ég arra az 5-6 hétre! :)
1410. Edina070
2017. ápr. 4. 10:27
Sziasztok! Látom többé kevésbé mindenki megvan.Nekunk már csak hat hét van.Lassan kész a babaszoba.:) Tegnap megvettük még a parkettát,ma rakjuk le és aztán mehetnek be a bútorok.:) Most fogok elkezdeni én is mosni, mert már akkor el is tudom pakolni.viszont a vásárlás még nekem is hátra van.A kórházba még meg sem vettem semmit.Ti hogy vagytok ma? Minket eléggé megvisel ez a hülye front.Konkretan állni sem bírok, úgy fáj a hátam.Manocska meg forgolodik egész nap.szetfesziti a hasam.
1409. gümi1988 (válaszként erre: 1407. - Kisaniqa)
2017. ápr. 4. 08:30
Jobbulást. Reméljük nem lesz semmi gond. Költözésnél pedig kíméld magad nagyon, hajolgatás, pakolás nálam is feszülést/keményedést okozott többször, biztos, hogy nem tesz jót az ilyesmi, pedig csak 27 hetes voltam egy viszonylag kicsi pocakkal. :(
1408. Humor Helga (válaszként erre: 1407. - Kisaniqa)
2017. ápr. 4. 07:44

jaaaaajjj, vigyázz nagyon magadra!!!! Remélem most már jobban vagytok!!! Üzenem Babónak h jó helyen van még 5hétig és ne hozza a frászt már AnyáraApára :)))


Igen voltunk, nagyon jó volt, hálás is vagyok Neked h szóltál róla, sajnálom h Ti nem tudtatok ott lenni. Elég sok okosat mondtak a megelőzésekről, hasznos volt. Vagy 10 oldalt tele írtam :D De sztem nézd az oldalt ha olyan mert májusba is biztos lesz, mert ápr 30ra már beteltek a helyek.


De költözésig elvileg se álltál volna neki a mosásnak meg minden másnak sem, nem? uh nyugi minden kész lesz :)) Te aki olyan sokáig dolgoztál és bírtad... tuti kész leszel mindennel :))))

1407. Kisaniqa (válaszként erre: 1368. - Humor Helga)
2017. ápr. 3. 20:24
Szia, voltatok a tanfolyamon? Milyen volt? Sajnos mi nem tudtunk menni, mert előtte éjjel kiszáradás gyanúval kórházba kerültem, és azóta is bent vagyok hasfeszülések miatt (ez állítólag nyithatja a méhszájat és koraszülés lehet a vége). Szerencsére a feszülés kezd alábbhagyni, de így is bent tartanak még vagy két napot... mindent a biztonságért persze, de aggaszt picit, hogy szinte semminek neki se álltam, semmi ki sincs mosva, nyakunkon lenne a költözés és pénteken már 32. Hetet töltjük. De lényeg, hogy babót még helyén tartsuk egy jó 5-6 hétig.
1406. gaby82
2017. ápr. 3. 18:49

Sziasztok.

Nekem már tegnap óta megint ez a 'hüvelyfeszülés'van..Még eddig senki nem adott értelmes választ miért van..Holnap megyek védőnőhöz,temélem ő tudja:(

1405. Humor Helga (válaszként erre: 1399. - Gümi1988)
2017. ápr. 3. 15:21
én is ilyen hálóinget vettem, még karácsony előtt azóta is használom, és nagyon szeretem :) majd ilyet tervezek még venni.
1404. Humor Helga (válaszként erre: 1398. - Révész Mónika)
2017. ápr. 3. 15:20
Velünk is minden oké, a kórházi csomagot kéne összepakolni.. de lusta dög vagyok.. mindig csak halogatom :D Flóra is aktívkodik, de nem vészes :) már csak 8 hét nekünk :)
1403. gaby82 (válaszként erre: 1401. - Révész Mónika)
2017. ápr. 3. 08:09

Azért eltelt 9 év..azt mondják,az olyan mintha elsőt szülnéd..hát ne legyen úgy!Azt kívánom😉

Nekem 10,5 év telt el az utolsó szülés óta😐kicsit parázok azért,de szerintem ahogy haladunk előre,annál nagyobb lesz a félelem..29+1 vagyok..Na hát azért csak szülni fogunk,akárhogy is nézzük,nem egy leányálom.Persze,amit vagy akit kapsz cserébe,kárpótol majd mindenért😊

1402. Révész Mónika (válaszként erre: 1399. - Gümi1988)
2017. ápr. 3. 06:59
se nagyis virágok,se Csőrike :D :D :D ezen jót nevettem :D :D a héten én is nézek hálóinget meg bugyiakt a pakkomba plusz még a betét és asszem kész
1401. Révész Mónika (válaszként erre: 1400. - Gaby82)
2017. ápr. 3. 06:58
hu nagyon várom :D de azért tartok is tőle :D :D 9 éve a vajúdásom 24 órán át tartott,most azért ennél rövidebbet szeretnék :D :D
1400. gaby82 (válaszként erre: 1398. - Révész Mónika)
2017. ápr. 3. 00:01
De jó neked😊
1399. gümi1988
2017. ápr. 2. 21:48

Ma láttam az egyik kínaiban szoptatós hálóinget, és egész jól nézett ki, se nagyis virágok, se Csörike nem volt rajta, szerintem visszamegyek érte :D Fazon az ilyen volt: [link]


Castanea köszi a tippet, szerintem beszerzek egy csomag ilyet, 30db csak elég lesz, meg néhány csomag vastagabb éjszakai betét. Nem ez lesz a legtrendibb bugyim az tuti, csak legyen kényelmes. :)


Humor Helga: Nekem az egyik nagyszülőm származott Zalából, valamennyire ismerem a környéket. Zalakaroson már sokszor voltunk a SZÉP kártyánknak köszönhetően. :)


Révész Mónika: Te már tényleg nagyon a finishben vagy, én 8 héttel később vagyok nálad. :) Nekem a csípőm fáj néha, nem nagyon, de kacsázva megyek. :(

1398. Révész Mónika (válaszként erre: 1392. - Humor Helga)
2017. ápr. 2. 08:12
szia :D igen, ez már a finis :D :D holnap töltöm be a 36.hetet, elhagyom a magnéziumot is :D ma még szedem. Aztán még egy vérvétel, és ha addig meg nem szülök jöhetnek az nst-k, most már hetente kell mennem a védőnőhöz is :D huhhhh, kezdek izgulni!!!! A hálóingeket,bugyiakt még nekem is be kell szereznem, de ez már igazán semmiség :D Jól vagyunk köszi, Nimródom igen sokat mocorog a pocakban, a nagylányom meg lesi minden mozdulatát :D És ti hogy vagytok? :)
2017. ápr. 2. 08:00

Sziasztok,

gümi, Zalakaros dejóó.. én Nagykanizsán születtem.. az ott van tőle egy köpésre :)))


Castanea örülök h jobban vagy :) azért nekem ez olyan bizarr h szülés után ilyenek kellenek

1396. Castanea (válaszként erre: 1394. - Gümi1988)
2017. ápr. 1. 15:55

Ami nagyon jo sztem az a tena pants (nadragpelenka felnotteknek)

Nem büdös, kibir akar egész napot is es bárhogy mozogsz, fekszel nem verzed át :)

Jo pihit!

1395. gaby82
2017. ápr. 1. 10:21
Sziasztok,egy kicsit eltűntem,mert itthon volt Apa,gyerekek is betegek voltak...remélem mindenki jól van és még egyben😊
1394. gümi1988
2017. ápr. 1. 09:15

Zalakarosra megyünk. :) Már várjuk, eléggé elfáradtunk az utóbbi időben.


Ha minden igaz, jövő hét elején kész lesz a szoba berendezése (kiságy és pelenkázó kivételével), húsvétkor összeszedjük a családtól a cuccokat, aztán jöhet a hiányzó dolgok beszerzése.


Nem adtak listát, legalábbis eddig még. Még végül is adhatnak, talán szülőszoba látogatáson.

4 hálóinget terveztem a két napra, itt csak két napot kell benn lenni normál szülésnél (remélhetőleg az lesz). Nem szopisat veszek, hanem a kínaiba gondoltam valami élölgombolósat, ami annyira nem "gagyi", meg a bugyikat is ott tervezem megvenni, nem szimpik a hálós eldobható bugyik, abból 6-8 db-ra gondoltam.

1393. Castanea
2017. ápr. 1. 03:36

Köszi a Csajok! Már jobban vagyok. Lassan vége az antibogyesznek, de teljesen rendbe is hozott. Tegnap hazajöttünk. Átmentünk Velencére, nagyon jó volt. A kislányom először pancsizott, ki se lehetett szedni a vízből :)

Lassan én is kezdem átnézni h mit tudunk hasznosítani a kisasszony cuccaiból és a babonát félretéve megkezdem a rendezkecést, vásárlást. Majdnem 32 hetes vagyok, lassan illene :)

Hétfőn megyünk 4dre a G1re, remélem nőtt a pici és a lepényem is bírja még.


Sztem jó a napi egy hálóing. De ha javasolhatom ne szopisat vegyetek, hanem elől gombosat így megmarad utána is. Nekem van egy kedvenc ilyenem és olyan jó belebújni mindig Lili jut róla eszembe :)


Jobbulást a betegeknek és jó hétvégét!

2017. márc. 31. 16:35

Manovaro jobbulást Neked is!!!


gümi1988, grat biztos minden nagyon szépséges :)))

a kórház ahol szülni fogsz, nem ad listát? Én úgy számolom h minden napra azért szeretnék egy hálóinget hátha össze maszmókolom ...hova mentek pihire?? Érezzétek jól magatokat :)


Móni, Nektek már nagyon a finish van :) hogy érzed magatokat? :)

1391. gümi1988
2017. márc. 31. 08:59

Castanea, Manovaro jobbulást.


Mi túl vagyunk a költözésen, még vannak hiányosságokat, meg van még mit pakolni, de nagyjából helyreállt a rend, gyerekbútor fele is össze van rakva. :) Lassan végre elkezdhetek foglalkozni a gyerekholmik átnézésével és beszerzésével. Így a 28. hét környékén eléggé elfog a pánik, ha arra gondolok, hogy még semmit ruhát nem vettünk, csak az örökölt cuccok vannak (igaz az jó sok, szerencsére), az a baj, hogy amíg nem tudom pontosan mi van meg, addig nem is merek semmit venni, nehogy duplán legyen meg. Holnap elmegyünk szőnyeget nézni neki.


Jövő pénteken megyünk a 30. hetes UH-ra (29+3 hetes leszek). Kíváncsi vagyok. Tegnap óta nagyon-nagyon ficereg a kis hölgy, remélem befordul szépen a helyére, és a súlya is rendben lesz, meg minden. Utána megyünk egy kétnapos pihire, egyenesen a kórházból indulunk, már várjuk. Ha hazajöttünk már a kórházi cuccaimat pakolom a bőröndbe. :)


A kórházi csomagba hány hálóruhát/pizsit raktok és mennyi pelenkabetétet?

Eddig 2 hálóingem van meg, 4-re gondoltam. Betétből fogalmam sincs a mennyiségre.

2017. márc. 30. 14:37

Sziasztok! Haaat csajok...en minden nyavajat elkapok. :( multheten benyaltam egy virust...hiaba ittam a forro citromos teat...mezet...csinaltam kamillas inhalalast...sos vizes gargalizalast...rament az arcomra, arcureggyulladasom lett. :( Hivtam az orvosom..O mondta, h Sinupretet szedhetek. 5 szemet vettem be belole es nekem nagyon jol bevalt, sokkal jobban vagyok mar. Lazam nem volt szerencsere, csak hoemelkedesem...a gyogyszertarban megis azt mondtak, h vegyek ra be Panadolt. :S Nem vettem be vegul...

Most a ferjem elkapta tolem...O fekszik itthon 39.5 -os lazzal...

Nagyon vigyazzatok Magatokra!!!! Csalokas az ido...nagyon nehez meggyogyulni gyogyszer nelkul!!!

1389. Humor Helga (válaszként erre: 1386. - Kisaniqa)
2017. márc. 30. 08:04
Beszélj Vele sokat, hátha szót fogad :))))))
1388. Humor Helga (válaszként erre: 1385. - Castanea)
2017. márc. 30. 08:03
jobban vagy már? sikerül kicsit pihenni?
1387. Révész Mónika (válaszként erre: 1386. - Kisaniqa)
2017. márc. 30. 07:20
az jó súly :) hát, bízz benne hogy még megfordul,kislányom anno kb ennyi idősen fordult be menetirányba :) Most kisfiamnál külön nem mondta a doki amikor uh-n voltam, de mivel fent mutogatta hogy látom-e a kukit, ebből gondolom hogy a buksija akkor már jó helyen van :D
1386. Kisaniqa
2017. márc. 29. 12:37
Sziasztok, most jövök a 30 hetes UHról. 1700 gr a kisbabánk, minden rendben, de még ő se fordult meg, sőt, eléggé bekuckózott fejjel felfele. Jobb oldalamon van a gerince, bal oldalamon kis keze, kis lába kinyújtva felhúzva a fejéhez és valahol a hólyagom környékén csücsül... Mondták, hogy még megfordulhat, de azért nagyon nem biztattak. Hát kénytelen leszek beszélni pocilakóval, mert én se igazán szeretném a császárt, persze ha nincs más választás, végső soron az a lényeg, hogy mindketten épek, egészségesek legyünk.
1385. Castanea (válaszként erre: 1383. - Humor Helga)
2017. márc. 27. 17:58

Antibiotikum. De inkább mint koraszülés...

Jó pihit holnapra :)

1384. Humor Helga (válaszként erre: 1382. - Révész Mónika)
2017. márc. 27. 17:35

Ma Flóra, nagyon nyugis de én is elég nyünnyedt vagyok, reggel nagyon nehezen jött az ihlet a wc-n, aztán meg 2x úgy ment a hasam... és nem tudom h mitől. Semmi extrát nem ettem.


Holnap védőnő+doki uh ma hajmosás, aztán filmezés a férjecskémmel :) Ez tuti jó lesz :) begubózódva a hálóba ami most még csak és kizárólag a miénk .. :D

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook