Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2017. jún. 2. 05:10
Mindkettotoknek nagy-nagy gratula a picikhez!:)
2102. Kisaniqa
2017. jún. 2. 04:55
Sziasztok, tegnap reggel 7:26-kor Nándi is megszületett. Nem volt könnyű szülés (maguatv8z elfolyástól 11 h) de ő nagyon ügyes volt. Nagyfiú, 3780g 56 cm... rejtély, hogy fért el a pocakban és főleg hogy nyomtam ki :o Mesélek majd részletesebbet is, puszi mindenkinek. :)
2101. ildesz27 (válaszként erre: 2067. - Manovaro:))
2017. jún. 1. 23:26
05.30-án megszületett Anna.3900 gramm és 51cm.9 óra vajúdás után császár lett belőle,de nem bánom mert így jól van a baba.Elvileg ha minden jól megy holnap mehetünk haza.Már várom :)
2100. gümi1988 (válaszként erre: 2095. - Zsofiacskm)
2017. jún. 1. 22:01
Hát én úgy öltöztetem, hogy figyelem a reakcióit, látszik, ha fázik és hideg a keze például, ugyan így, ha melege van. Egyébként egyre jobban bírja a "kinti klímát". :)
2099. gümi1988 (válaszként erre: 2098. - Ildesz27)
2017. jún. 1. 21:08

Nem mondod. :D Ez durva. :) Közel egy hétig tespedtünk ott.

Mi újság? Megvan a baba gondolom.

2098. ildesz27 (válaszként erre: 2094. - Gümi1988)
2017. jún. 1. 18:41
Ilyen nincs.A birodalmunk 205-ös szoba 13-as ágy. :)
2017. jún. 1. 17:26
éss képzeljétek ma fejtem 25ml tejcsit, igaz ma csak egyszer estem neki a géppel, de minden etetés előtt Flóra küzd vele :) iszom a szopi teát... hát remélem lesz belőle legalább vmi kevéske.. ennyit testnedvért nem küzdöttem :D
2096. Humor Helga (válaszként erre: 2095. - Zsofiacskm)
2017. jún. 1. 17:23
mi pünkösd hétfőn elmegyünk sétálni, természetesen ha olyan lesz az idő :) várom már :) kíváncsi vagyok h élvezni fogja e, bár ahogy eddig megismertem Őt, aludni fog, ma eddig "evett-aludt baba" volt :D
2095. zsofiacskm (válaszként erre: 2093. - Gümi1988)
2017. jún. 1. 17:17

Addig kell melegebben öltöztetni, míg idoben "érett" babának számít, vagy míg megfelelo mennyiségu zsírszövete lesz? Azért szerencse, hogy nyári babák és nem kell nagyon-nagyon sok réteget rájuk adni.


Tényleg, ti mikor tervezitek kivinni oket?

Nekem két hetet mondott a doki, mikor kijött, de eddig is szinte folyamatosan nyitva volt az ablak, azt mondta bátrak vagyunk, de nem lesz gond (otodik emelet, teljes falnyi ablak, felettünk terasz, ami szivja a meleget...).

2094. gümi1988 (válaszként erre: 2066. - Ildesz27)
2017. jún. 1. 14:38

Mi újság? Remélem már a gyerekágyon vagy. :)

205-ös szoba, 13-as ágy volt a mi birodalmunk múlt héten. :D

2093. gümi1988 (válaszként erre: 2087. - Zsofiacskm)
2017. jún. 1. 14:37

Igen, csak az enyém kétszer annyi ruha volt a kórházban is. Body, rugi, pulcsi, pólya, sapi és az első napokban pokróc is, meg zokni.

Most ott tartunk itthon a 26-27 fokban, hogy rövid body, rugi és poki, sapi csak ritkán.

2092. gümi1988 (válaszként erre: 2088. - Humor Helga)
2017. jún. 1. 14:32

Tejjel nálam annyi változás van, hogy amióta iszom ezt a Laktoherb teát magától kifolyik x óránként, mennyiség ugyanannyi (kb. 5ml). :D


Ez a légzésfigyelő egy hatalmas para, mondjuk anélkül nem merem altatni, de örökké attól félek, mikor riaszt be újra. Ma volt itt újra a védőnő és a gyerekorvos, mondták, hogy teljesen egészséges színe van, stb.


Nálunk volt látogató már bőven, igaz mind közeli, nagyszülők, dédik, tesómék; anyukám minden nap jön segíteni (pl. fürdetni segít, főzni szokott). Itthon, így, hogy már nem fáj a fejem örülök nekik, ha jönnek, különösebb vendéglátás nem történik (süti, stb.), kórházban kimondottan idegesített amikor jöttek a legközelebbieken túl, amúgy is fáradt és feszült voltam kevés pihenéssel, de a fejem miatt örültem, ha az etetésekre fenn tudok lenni, de nem mindenki értette meg, hogy ne jöjjön be... Ja és több cuccal jöttem haza, mint amivel bementem, annyi kaját, innivalót behordtak. Szerencsére a távolabbiak többsége majd a későbbiekben tervez jönni.

2091. gaby82
2017. jún. 1. 12:52
De jó nektek..többség már babázik😊Én még várok..bár kezdek izgulni..37+4😊
2090. Humor Helga (válaszként erre: 2089. - Zsofiacskm)
2017. jún. 1. 12:50
hát azt hittem könnyebb lesz.. de mindegy a héten letudunk kb mindenkit, és utána kb senki, a barátok majd később ...
2089. zsofiacskm (válaszként erre: 2088. - Humor Helga)
2017. jún. 1. 12:03
nalunk elso este jott anyos-apos, mert elobbi furdetni szeretett volna...ott alltunk bokaig kaoszban. Ok, egyszer van ilyen vegulis, de mikor masnap mar sogorno is jott, akkor megalljt intettem par hetre...a bejelentkezoket a noverem kivetelevel leintem annyival, hogy "persze-persze hamarosan:)". Nalatok nagyon nehez haritani?
2017. jún. 1. 09:49

Nálunk ma Apa visszaviszi a légzésfigyelőt, és kicseréli, remélem az már jobb lesz.

A Flóra ma is 11-5ig aludt, de persze a légzésfigyelőre mi keltünk azért ... :/


a tejem meg nem indul ... kezdem feladni :(


Nálatok a látogatók h vannak? még nincs egy hete h itthon vagyunk de bakker már tele a naptár ... csak én viselem ezt nehezen?

2087. zsofiacskm (válaszként erre: 2084. - Gümi1988)
2017. jún. 1. 06:36
A korhazas bepolyalast az elejen nem is ertettem, de amugy tenyleg biztonsagosabb valahol (bar engem az egyik csecsemosnover halalra remitett, hogy mi tortenne, ha kiesne belole...hat kosz) meg ott van az is, hogy akkor meg frissen erkeznek a konstans 37,5 fokbol. Meg most is ez jut mindig eszembe, hogy dehat ket hete meg ott bent uszkalt, en meg itt sokkolom a hideggel.
2086. zsofiacskm (válaszként erre: 2082. - Edina070)
2017. jún. 1. 06:20

Nalunk is egy szal body, szoptatas kozben meg osszvissz egy pelenka. Feltem is, hogy lejottunk videkre anyosomek hazara vigyazni par napot, itt meg annyival hidegebb van, de szerencsere nem lett baj.

A csuklas elvileg azert is van, mert no a gyomruk es ez folyamatos izgalmi allapotban tartja a rekeszizmot :)

2085. zsofiacskm (válaszként erre: 2083. - Carfiol)
2017. jún. 1. 06:17
Aventet, ennek a motoregysege osszeszerelheto a kezivel is (gyakorlatilag ugyanaz a ketto), igy csak az egyiket kell hasznalnom. Remelhetoleg igy konnyebb lesz majd eladni, elegge huztam a szamat az aran, de ugy latom, tenyleg megeri.
2084. gümi1988 (válaszként erre: 2082. - Edina070)
2017. máj. 31. 21:04

Uhh, az is "jó".

Nekünk picit más a helyzet az öltözéssel, a koraszülöttség miatt őt rétegesebben kell öltöztetni, mint az érett babákat. Próbálok figyelni, hogy ne fázzon és ne is melegedjen túl...

A kórházban brutálisan be volt bugyolálva, pedig ott sem volt hideg. Itt most 27 fok van, rövid body, hosszú rugi van rajta és egy vékony pokival van betakarva.

2083. Carfiol (válaszként erre: 2080. - Zsofiacskm)
2017. máj. 31. 20:51
Milyen márkát vettetek?
2082. Edina070 (válaszként erre: 2076. - Gümi1988)
2017. máj. 31. 20:33
Nekünk is van problémánk a legzesfigyelovel.bar pont az ellenkezője.en kiveszem a gyereket és néha még mindig azt mutatja hogy lélegzik.a matrac alatt van a két szenzor.az érzékeli.nalunk is meleg van,26,27 fok,mert a háló meg ő szobája is az emeleten van.en nem adok rá csak egy bodyt.azt mondta a védőnő,hogy a csuklas meg a tüsszögés is normális,mert a babaknal még sűrűn előfordul mind a kettő​.es tényleg.pocakban is sokat csuklott.viszont a kórházban meg azt mondták,hogy ha nagyon bebugyolaljuk és alulról meg felülről is,az lehet az egyik oka a bölcső halálnak.
2081. gümi1988 (válaszként erre: 2079. - Zsofiacskm)
2017. máj. 31. 19:54
Na igen, nálunk 5-re van. De láthatóan felriadt... nem tudom mit higgyek, az biztos, hogy a koraszülöttség miatt nála fokozottan figyelni kell. De az is igaz, hogy a kórházban egyszer nem riasztott be... pedig ott is mindig légzésfigyelőn volt.
2017. máj. 31. 18:18

Vegul beruhaztunk egy elektromos mellszivora, mert mar most annyi ideig tartott a kezivel, hogy majdnem eltartott a kovetkezo szoptatasig.

Hogy ezt eddig nem tettuk meg! Ehhez kepest a kezi verzio ugyanebbol a tipusbol letepte a cicimet es joval kevesebbet nyertem ki vele meg az inhuvelygyulladas aran is.

2079. zsofiacskm (válaszként erre: 2076. - Gümi1988)
2017. máj. 31. 18:15

A noveremektol kaptunk legzesfigyelot es ok azzal az instrukcioval lattak el, hogy nehogy 3as fokozatnal erzekenyebbre allitsuk, mert ok elso ejszaka tizenotszor berohantak, hogy nem vesz levegot a gyerek! De gondolom ez nem opcio most :( a legfontosabb a biztonsag nyilvan!

Mi viszont mindig elfelejtjuk kikapcsolni, mikor kivesszuk, ugyhogy mi fogunk rohamot kapni, amikor hajnalban belerikolt a levegobe...

2017. máj. 31. 13:52

szofiacskm, hát igen az a forgatás buli .... nagyon szar volt :/

tej.. hát mellre rakom, szívja mint állat tök ügyes de nincs, közbe meg be vannak durranva a cicijeim, mint két dinnye.. uh utána tápit kap és én meg neki esek a géppel minden etetés után a ciciknek.. kb semmi, a múltkor már egy korty jött ..


de hát egy hete volt.. nem tudom meddig próbálkozzak ... meddig indulhat be??



gümi, nálunk is riaszt a köcsög légzésfigyelő, nekem azt mondták h kicsi a súllya... próbáljam meg a matracra rakni és letakarni és úgy rakjam rá a gyereket.

2077. gümi1988 (válaszként erre: 2075. - Kisaniqa)
2017. máj. 31. 12:00
Nálam is hasonló volt. Keddi NST-n még semmi, pénteken már éreztem keményedéseket (akkor tudtam meg, hogy mi az), a baba szívhangja is magasabb volt, vasárnapig elvétve keményedések/görcsök és vasárnap indult a buli....
2076. gümi1988
2017. máj. 31. 11:56

Nálunk hajnalban riasztott a légzésfigyelő, arra ébredtünk.

Már vasárnap is kétszer beriasztott du., de akkor csak az 5 mp-es pittyegés volt, gyorsan felkeltettem a picit. Ma éjjel viszont csak a nagy sípolásra ébredtünk. Amikor kinyitottam a szemem azt láttam, hogy már a pici is felébredt vszínűleg a hangra, mert a zöld is villogott, ami mozgásnál szokott.

Felhívtam a védőnőt ma reggel, valószínűleg megsürgetik a kardiológiai kivizsgálást, nem várunk júliusig és holnap újra meglátogatnak minket. A tetőtéri meleg is befolyásolhatja ezeket, de ugyanakkor meg annyira fázós még, hogy ha nincs 27-28 fokban betakarva rendesen + sapi tüsszög és csuklik. De azt nem értem, mert hajnalban közel sem volt olyan nagyon meleg, mi is be voltunk takarózva.

Rendeltem pelenkára csíptethető légzésfigyelőt is, hiszen nem lehetünk örökké ide a hálószobába bezárva, még pisilni sem megyek ki, ha egyedül maradna, de szeretném, hogy napközben is "monitorozva" legyen.

"Kicsit" kivagyok idegileg, el nem tudom képzelni mi lenne, ha történne vele valami.

2075. Kisaniqa
2017. máj. 31. 11:27
Hello lànyok, most jövök NSTről, aszerint nem sok van hátra - rendszeres fájástevékenységet mutat, amit érzek is tegnap óta, ugyan még nem elég sűrű ahhoz, hogy szülési fájás legyen. Ha sűrűsödnek, be kell mennünk, ha pedig addig semmi, akkor holnapután (aznapra vagyok kiírva). Izgatottan várjuk a fejleményeket :)
2074. Carfiol (válaszként erre: 2070. - Zsofiacskm)
2017. máj. 30. 23:20
Én eddig legtöbbet a 8. hónapban híztam:2.5 kg-t és kicsit félek mi lesz most az utolsó hónapban, mert igencsak éhes vagyok mostanában :) Nyilván a babi még 1 kilót hízni fog, ha a végéig kihúzzuk. Kedvencünk a répa, alma, korpovit és a ropi...ezekre mindig hatalmas mocorgást produkál a hasamban. Nekem is eszembe jutott már, hogy narancssárgán születik :) mert én ennyi répát és almát lehet egész életemben nem ettem meg, mint az elmúlt hónapokban :)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook