Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 április babák fórum

2017 április babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
219. sendykee (válaszként erre: 218. - Fildus)
2016. okt. 27. 14:44
Én minden nap behallgatózok kicsit az Angelsoundsszal. Már 16+3 hetes vagyok nagyon szépen hallani vele. Nálunk a védőnő csak 20. hét után hallgat,addig biztos belebolondulnék az aggodalomba. Nov 14.-én megyek a 18.hetes uh-ra azt is alig bírom kivárni. Nagyon aggódós vagyok. 😊
218. fildus (válaszként erre: 214. - Sendykee)
2016. okt. 27. 10:18

Ilyen izomláz szerűség nekem is szokott lenni :)


Hétfőn voltam védőnőnél, már hallgattunk szívhangot, mert mondtam neki tudom hol van a baba :)

217. fildus (válaszként erre: 213. - Vny76)
2016. okt. 27. 10:17
Hivatalosan én is április 14, de nekem a méretei alapján hamarabb lesz. Illetve nekem Ő már a 3.babám lesz, szóval én nem húzom ki addig szerintem, bár a második babám is túlhordtam anno, az első meg 38+6 napra született :)
2016. okt. 23. 18:53
Érdekes pocaktünetek ezek az biztos 😊 Ma egyébként már alig érzem. Cserébe hiába főztem,pizzát kellett rendelnünk,mert úgy éreztem meghalok ha nem ehetek. Persze egy szelet után elég is volt belőle 😂😂😂
215. vny76 (válaszként erre: 214. - Sendykee)
2016. okt. 23. 12:29
Szia! En inkabb olyasmit erzek a csipomben, mint amikor kamaszkoromban nottem es "le akart szakadni a labam".
2016. okt. 22. 21:23
Sziasztok csajok! Érez még valaki rajtam kívül ilyen izomláz szerű fájdalmat? Nem folyamatos inkább csak mozgás (pl. lépcsőzés) közben érzem nagyjából a bal csípőmnél lent. 15+5 hetes vagyok. Egyébként április 10re vagyok kiírva. Hányinger enyhe, ezen kívül más gondom nincs is☺
213. vny76 (válaszként erre: 212. - Fildus)
2016. okt. 20. 19:33
Valoban :) En aprilis 14-re vagyok kiirva. Nekem elso baba lesz. Neked?
212. fildus (válaszként erre: 210. - Vny76)
2016. okt. 20. 10:21
Mi nagyon egyszerre várjuk a babáinkat, én ma töltöttem a 15. hetet :)
211. fildus (válaszként erre: 209. - Reica22)
2016. okt. 20. 10:20
Én 12. hétig progeszteron pótlást kaptam. Lehet Neked se ártott volna a görcsök, barnázás miatt. Illetve szedj magnéziumot.
210. vny76 (válaszként erre: 209. - Reica22)
2016. okt. 19. 15:02

Szia,

A mehlepeny miatt ne aggodj, ez altalaban egy atmeneti allapot, ahogy no a meh, egyre feljebb huzodik a mehszajrol. Nalam ugyanez a helyzet, es egyelore csak a szexrol es a sportrol vagyok letiltva :) A pihenest szerintem elsosorban a barnazas miatt javasoltak. Mindenesetre az a biztos, ha vigyazol magadra, de azert probalsz normalisan elni. En elvesztettem az elozo kisbabamat es azt vettem eszre magamon, hogy ha tulsagosan himestojaskent banok magammal, akkor rogton mindenfele riaszto "tunetet" fedezek fel magamon.

A sok gorcsoles biztos riaszto lehet, de a meh novekedesenek es helyezkedesenek tenyleg idonkent fajdalmas jelei vannak. Lehet, hogy neked eleve egy picit kisebb volt a mehed vagy eroteljsebben fejlodik a babad, ezert erzed intenzivebben. Ez abszolut alkat kerdese.

Boldog babavarast! :)

vny (14+5 km)

209. Reica22
2016. okt. 19. 10:40

Sziasztok! :)

Én is április végére várom a babámat, 13 hetes vagyok!

Múlt héten a 12. heti genetikai uh-n a doki mindent rendben talált, viszont a héten voltam kontrollon a kórházban és ott is megultrahangoztak. A szonográfus hölgy közölte velem, hogy a méhlepény hátul tapad (ami alapvetően ugye nem probléma), viszont lent van és hozzáér a méhszájhoz. Az asszisztens hölgy fekvést javasolt, felpóckolt lábbal, illetve fenékkel, mivel sajnos volt néhány alkalom, hogy barnáztam is. A dokimat felhívtam tegnap, hogy ez a helyzet, és erre azt a választ kaptam, hogy az semmit nem jelent, majd ha legközelebb megyek hozzá (2 hét múlva), akkor megnézzük.

Szerintetek valóban ennyire nem jelet problémát a dolog vagy a doki veszi könnyelműen?

Sajnos elég gyakran görcsölök, és nyilal néha a hüvelyembe is. Kb a 9. hétig szinte minden nap mensi szerű görcseim voltak, arra is azt mondta, hogy nő a méhem, természetes. Aztán közeledve a 12 hét felé már csökkent a mindennapos görccsölés, de még mai napig néha-néha előjön nap közben. Ez mennyire normális?

Köszi szépen a segítséget előre is! :)

208. 388b941089 (válaszként erre: 194. - 33902c592c)
2016. okt. 17. 21:45
A dokid minden töle telhetöt megtett, nagyon sajnálom :( ès hajrá! (Egy 2016 aprilisi babas kismama)
2016. okt. 17. 21:11

Nah az jó ha elmúlt! :)

Elvileg meg kellene jönnie 3 héten belül. Pont ma voltam kontrollon. Azt mondta miután megjött próbálkozhatunk újra. Jó lenne ha a karácsonyfa alatt már lehetne egy pozitiv terhességi teszt! Lelkileg menni fog. Úgy érzem, hogy ezt a fájdalmat csak az enyhíti ha újra terhes leszek.

Tudom ez megesik sokszor, de olyan könnyen dobálóznak a kívülállók, hogy engedd el, ne hibáztasd magad, van ilyen, majd legközelebb stb... anyósom azt mondta tegnap, hogy az olyan mint egy foghúzás... Nagyon szeretem őt, de hogy mondhatott ilyet :O Vigasztalni próbált, de ezt csak az érti aki átesett rajta. Ráadásul nekünk első baba lett volna és még a figyelmem se terelődik róla. De nagyon bízok benne, hogy időben megjön és próbálkozhatunk.

206. exlappango lepke (válaszként erre: 205. - 33902c592c)
2016. okt. 17. 20:58

Koszonom szepen a valaszt es a pozitiv gondolatokat!

Nem tudni mi volt a baj, mert elmult. Erdekes.


Sajnalom nagyon a babad. Mikor probalkozhattok megint? Lelkileg szerinted menni fog?

205. 33902c592c (válaszként erre: 204. - Exlappango lepke)
2016. okt. 16. 23:01

Én sajnos csak a 9. hétig vártam babát :( , de én is éreztem ott hasonlót. Nem kifejezetten szúrt, de elég kellemetlen érzés volt. Én is rákerestem, és azt találtam hogy a HELLP szindróma tünete, de mivel az későbbi terhességben jelentkezik, gondolom nekem nem az volt. Biztos már olvastál róla. Szerintem hívd fel a dokid.

Nálam mikor baj volt, az internetről próbáltam informálódni, és később hívtam csak az orvost. Ha pár nappal előbb megvizsgál lehet nem lett volna tragédia a vége :( Szóval én megfogadtam, bármi gyanús, azonnal doki.

Remélem nálad minden rendben van! <3

2016. okt. 15. 10:34

Sziasztok!

Van vkinek rajtam kivul mar ilyen hamar jobboldalon a bordaja alatt szuro fajdalom? Olvasgattam rola, hogy normalis terhessegnel na de nem a 13-14. Heten... 3 napja kinoz. Ha ulok faj, ha fekszek is, csak hazon fekve mulik es ha eszek utana szornyu.

203. fildus (válaszként erre: 202. - Sendykee)
2016. okt. 14. 10:41
Szia, igen, a 15. hetet kezdem már. Uh alapján nagyobb, szóval tuti nem az lesz a szülési dátum, amit írnak, meg ugye 3. gyerekről van szó.
202. sendykee (válaszként erre: 201. - Fildus)
2016. okt. 14. 09:46
Szia! Nagyon sajnálom az előző terhességeidet... Ha jól számolom már túl vagy a 12. héten ilyenkor talán már kicsit meg lehet nyugodni ☺ Boldog babavárást! ☺
201. fildus
2016. okt. 13. 10:41

Sziasztok, szeretnék csatlakozni hozzátok!

Április 14 a hivatalos dátum. Van már két gyermekem, és volt két vetélésem, de most újra bizakodó vagyok :)

2016. okt. 2. 14:09
Nem tudták mi lehetett... Igazából kiderült,hogy minden rendben így nagyon nem foglalkoztak vele. Kedden megyek a 12 hetes uh-ra,alig várom,egy újabb mérföldkő mögöttünk lesz 😊
2016. okt. 2. 01:28
Örülök hogy minden rendben!:) Akkor meg tudtak mondani hogy mi volt vegul? Pisi? :) Kell most foigyelned valamire, vagy ennek most nem tulajdonitottak jelentoseget?
2016. szept. 29. 12:06
Sziasztok!Gondoltam elmesélem milyen para volt ma. Kb hajnal 5kor ara keltem borzasztó hányingerem van,kitántorogtam a fürdőbe. Hozzálattam a művelethez... Egy nagyobb erőlködés után egyszercsak elöntött valami meleg ott. Jesszus biztos vér... Nem az volt inkább vízszerű. Rögtön idegroham biztos magzatvíz,egyből google,rémtörténetek,pánik. Rohanás,kórház,doki megvizsgál,szerinte nincs gond,mosolyog:nem lehetett kicsi pisi?Mondom nemtudom de én inkább jöttem nézzenek meg. Átküld ultrahangra,szonográfus csendesen nézeget,méreget. Megszólal 12+2 nap. Odafordítja dübörög a pici szíve. Ő nem pánikolt aludt. Alig bírta az uh-val felébreszteni. "Na ébredj,mutasd anyának hogyan tudsz ficánkolni" Nagy nehez sikerült,nyújtózott kettőt és aludt tovább. A lényeg megnyugodtam. Boldogság 😊
197. Pinguci89 (válaszként erre: 194. - 33902c592c)
2016. szept. 28. 17:49
Nagyon sajnálom :( Kitartás
2016. szept. 28. 16:36
Nagyon sajnalom !!!! :(
195. sendykee (válaszként erre: 194. - 33902c592c)
2016. szept. 28. 08:05
Phuu nem is tudok mit írni. Megkönyeztem. Szívből sajnálom!!! ;( ;(
2016. szept. 27. 20:34

Sziasztok! Sajnos a kis Picurkanknak megallt a szive. :( Missed Ab.

Ma volt a műtétem. Margitba soha tobbet nem megyek. Ezt a megaláztatást amit ma nekem at kellett elnem. :( Senkinek nem kivanom.

Majd ha tobb lelkierom lesz leirom de csak annyit tudok tanácsolni, ha csak 1 mm-nyi barnas vagy veres folyast lattok a fehernemun, wc papiron barhol, ne gondolkodjatok egy percig se. Menjetek azonnal ugyeletre akkor isnha nem görcsöltök. Nekem mult het hetvegen volt par potty a wc papiron, azt hittuk a szextol aztan 3 napig semmi. Majd ujbol 1 csik. Nem tetszett nekem. Hivtam a dokit. Azt mondta menjek ir fel progeszteront. Ez volt csutortokon. Nem nezte meg ultrahanggal csak amikor most hetvegen felhivtam hogy most is csikot lattam egesz nap de az veres volt mar nem barnas. Azt mondta nincs nagy baj de azert menjek be. Tegnap az ultrahangon derult ki. 9 hetes 3 napos voltam. 19 mm volt a mi kis aprosagunk. :( <3 Még mindig keptelen vagyok felfogni.

A korhazat majd elmeselem. Borzaszto volt.

Remélem veletek minden rendben! <3

193. Pinguci89 (válaszként erre: 191. - 33902c592c)
2016. szept. 23. 18:32
Pfuuu tényleg borzasztó amúgy, hogy órákat kell várni éhgyomorral, amúgy is nehéz a terhesség sokszor, ilyenkor főleg. A terheléses cukorra nekem kellett megvenni 1,5 éve a glükózt, nekem kellett otthon bekeverni, és a lelkemre kötötték, hogy fent igyam meg a váróba és 2 órán át végig ott legyek. Hát engem nem érdekelt, mondtam a férjemnek menjünk ki a levegőre hátha könnyebben csúszik, meg talán ott nem esek össze.
192. sendykee (válaszként erre: 190. - 33902c592c)
2016. szept. 23. 18:10
Én ugyanezt a progit szedem,nekem kb 2 csepp barnázásom volt ami magától elmúlt,utána kaptam a progit,úgyhogy sajnos nem tudom milyen hamar hat... Én nem szédültem,viszont a hányásomat erősítette,mióta csak 1-et szedek naponta nem hánytam. De szerintem holnapra megszünteti. Rutascorbint nem kaptál? Érfal erősìtő,én kaptam a progi mellé,azt hiszem egyébként recept nélkül is kiváltható. Majd arra figyelj a progeszteronnál,hogy fokozatosan kell elhagyni,de gondolom ezt a doki mondta 😊
191. 33902c592c (válaszként erre: 188. - Exlappango lepke)
2016. szept. 23. 17:21
Ez a rendszer szörnyű. Reggel odamegy az ember es jo ha fel 11 elott sorra kerul. :/ Jol tetted hogy maganba mentel. Csak azaz idegesito hogy fizetkuk a TB-t de ha jot akarunk magunknak maganba krll menni. En azon is kiakadtam hogy terheleses vercukor vizsgalatra nekunk kell vinni a glukozt meg a citromot. :O
190. 33902c592c (válaszként erre: 187. - Sendykee)
2016. szept. 23. 17:17

Ma epp uton voltam csak beugrottam a gyogyszertarba a progeszteronert mert meg kellett rendelni, es gyors menet kozben bekaptam. Az a neve hogy Ptogesterone Exeltis. Ismeritek?

1 oraja kb ugy ereztem magam mint ha berugram volna. :))) Aztan elolvastam a mellekhatasokat. Almossag, euforia, szedules. Fel is hivtam a dokit, mondta hogy nagyon ritka mellekhatas de szedjem nyugodtan. El is mult fel ora alatt.


A progeszteron hany nap mulva hat? Mikor szunik meg varhatoan a barnazas? Ezt elfelejtettem megkerdezni a dokitol. Ma szedtem be az elso szemet. Nagyon varom mar hogy megnyugodhassak. Erős gorcseim nincsenek ugyhogy remelem nincs komoly baj. :(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook