Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2015 Vállalkozói igazolvány és adózás. Hogyan váltható ki, iskolai végzettséghez kötve vannak-e, illetve hogyan kell adózni és mennyit? fórum

2015 Vállalkozói igazolvány és adózás. Hogyan váltható ki, iskolai végzettséghez kötve vannak-e, illetve hogyan kell adózni és mennyit? (tudásbázis kérdés)


5. **vörösdémon** (válaszként erre: 3. - Marlenka70)
2015. jan. 3. 10:36
Igen persze lehet többet számlázni havi 500 ezernél de annak már mennyi a járuléka? Úgy tudom csak 500 ezerig 50 ezer az adó vonzata. Vagy nem? Persze ehhez KATA-nak kell lenni.
2015. jan. 1. 18:15
Az iskolai végzettség függvénye a tevékenységi körnek, ha nincs megfelelő végzettséged alkalmazottra lesz szükséged akinek van. Utánna ha szakmunkás akkor a szakmunkás minimálbér után kell fizetni (minimum).
3. marlenka70 (válaszként erre: 2. - **vörösdémon**)
2015. jan. 1. 18:13
Miért volt a vállalkozói összeghatár tavaly 500.000.-? Tavalyelőtt még volt bőven munkám ennél többet számláztam havonta, ezt nem hinném, hogy így van.
2015. jan. 1. 06:44

Hm nem jól írtam le az utolsó szót. Tehát hogyan kell adózni 2015-ben és mennyit ha vállalkozói igazolványt szeretnék kiváltani.


Összeghatár havi szinten most mennyi? 500.000 Ft volt 2014-ben. Most ez is változott e?


15-18 éve voltam vállalkozó de azóta sok minden változott, és nem tudom követni a naponta változó jogszabályokat.


Tehát mindenre ami ezzel kapcsolatos kíváncsi vagyok.

2015. jan. 1. 06:41
2015 Vállalkozói igazolvány és adózás. Hogyan váltható ki, iskolai végzettséghez kötve vannak e illetve hogyan kell adózni és emnnyit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook