Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2014 áprilisi babák fórum

2014 áprilisi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1120. tercsi1 (válaszként erre: 1113. - Gyombike83)
2013. szept. 5. 14:09
hogy kell jelentkezni?
1119. tercsi1 (válaszként erre: 1117. - CsillagTM)
2013. szept. 5. 13:59
dr Pataki Zoltán
1118. tercsi1 (válaszként erre: 1090. - CsillagTM)
2013. szept. 5. 13:58

hogyan kell?

Én még nem mentem zárt klubba a hoxán...

1117. CsillagTM (válaszként erre: 1115. - Tercsi1)
2013. szept. 5. 13:55
megkérdezhetem, h ki a dokid a SOTE-ról?
1116. CsillagTM (válaszként erre: 1110. - VFanni01)
2013. szept. 5. 13:50
szerintem ezzel a pénzkérdéssel mind úgy vagyunk, h a lényeg: h maximálisan megbízzunk az orvosunkban. ha12e, akkor annyi. az meg, h ki mennyit ad a szülésért, az a pénztárcától függ...nyilván senki nem épp ezen akar spórolni. amúgy meg úgyis varratszedéskor adja oda az ember, és addigra kiderül, h milyen volt a doki/szülésznő a szülésnél: végig bent volt-e, volt-e komplikáció, odafigyelt-e a kismamára-kisbabára, stb.
1115. tercsi1 (válaszként erre: 1106. - Kilakik)
2013. szept. 5. 13:49

én az első terhességemnél simán elemnetem a helyi sztkba előtte gondosan átnéztem az ott dolgozó dokik honlapját ill goggliztem róluk és így választottam ki egyet - hát szörnyű volt viszonylag hamar kiderült a terhességem így a 12. heti uh folyamán már 4. jére jártam nála- na az volt a hab a tortán azután váltottam le.


Átmentem a SOTE 1.-re sok ismerősöm ajánlott egy dokit őt kerestem fel, azóta is ő az orvosom és a kis tesót sőt azóta a nővérem is terhes és az ő babaáját is ő fogja világra segíteni.

Én egészségügyi dolgozó vagyok, és ő ezt nagyon figyelembe vette, így nem volt hajlandó sosem elfogadni tőlem borítékot sőt egyenesen sértésnek is vette. Aztán már jó nagy pocakkal bevittem neki egy drága italt azt sem akarta erre mondtam ne tóljon ki velem bkvval becipeltem a város másik végéből haza ne kelljen már vinnem:-D Erre ő azt felelte én se tóljak ki mással mert ha megkóstolja hogy menne be annak a szülésére aki hajnalban szülne?! :-D De végül csak elfogadta - ennyi volt a terhesgondozási kiadásom. Ill arra megkért hogy ne a maszek rendelésére járjak, hanem a kórházba - mert tőlem pénzt nem kíván elfogadni viszont a maszek rendelésen kell fizetni rezsit meg be van kalkulálva 1-1 ember díja pl.: az asszisztens fizujába is, így volt hogy sokat kellett rá várni, mert eléggé felkapott volt és gyakran volt műtőben ill a szülőszobán.


Maximálisan meg voltunk vele elégedve így szülés után gyerekjátékot vettünk neki, mert moindta max a gyerekeinek fogad el valamit és anyu belecsomagolt pénzt is 50.000, na mikor mentem a 6 hetes vizitre jól leszídott hogy ezt miért csínáltam, azóta se tőlem se a nővéremtől ( ő is egészségügyi dolgozó) nem fogad el becsomagolt ajándékot :-D


egyébként nem egészségügyis dolgozó betege is sok van, mindenki szereti és nem tartja pénzéhesnek de szerintem azért neki is megvannak a díjai...

És nagyon leterhelt mert fiatal létére eléggé keresett sokan vidékről is hozzá járnak.

Nagyon ügyes sebész is szóval nem csak szüleszt, mondta is már idén mikor visszamentem hozzá egyre kevesebb nőt gondoz a klinikán mert már a maszek is jól be van telve, de engem ill nővéremet azért odavár, de mindig külön egyeztetéssel.


Hú jó sokat írtam szokás szerint:-D

Szóval a szülésért adtunk neki 50000- terhesgondozásra meg egy jó bort, de a terhesgondozás során máshol is hagytam tízezreket : Mátyásföld klinikán csináltatatm meg orvosváltás előtt 12hetes genetikai uh ot és kombinált tesztet (19000+11000 ill dvd:4000) és 18-21 hét között szintén az uh 19000 és dvd4000).

Nagyon profi most is megyek mindkettőre és a laborra is mert nagyon megnyugtató.

1114. tercsi1
2013. szept. 5. 13:36

Sziasztok!


szeretnék én is csatlakozni a csapathoz, idáig ill most is egy másik fórum aktív tagja volta és most találta rá a 2014 áprilisi babát várók fórumára - mi is áprilisban várjuk a kis tesót.


Van már egy lassan 14 hónapos kisfiam, 20-21 hónapos lesz mikor a kis tesó érkezik ápr. elején.

Van aki hasonló cipőben jár, kis korkülönbséggel jön a kis tesó?

Ti hogy készültök rá - pl.: gondolkoztatok már testvérbabakocsin? vagy hogy a nagyobb gyerkőcöt átköltöztessétek ifjúsági ágyba a rácsos ágyból még mielőtt megszűlnétek?

2013. szept. 5. 11:23
Üdv mindenkinek megoldódott a problémánk, így aki már jelentkezett annak pár percen belül elfogadom a belépési kérelmét annyi kérésem lenne hogy aki nem ő maga babás az ne jelentkezzen hiszen ez a klubb a babát váró kismamáknak készült, valamint megkaptuk a babatáblázatot is !
2013. szept. 5. 11:20

Sziasztok kedves Kismamák! Először is gratulálok a terhességetekhez : )

Másodszor pedig egy kis segitséget szeretnék kérni...


Én és a könyezetembe jópár barátnő/kolleganő stb szeretnénk már babát, de sajnos nem nagyon akar összejönni...


Nem akarok új forumot nyitni,se ezt "bomlasztani" csak annyit szeretnék kérni tőletek, hogy aki ugy érzi hoyg szivesen megosztaná a tapasztalatát 1-2 mondatban, hoyg ki mire "esküszik", mi segitett a teherbe esésben, küldjön nekem egy privit , hátha valamelyik nekem is válik ...


Illetve ha valaki használta a Jónás módszert, az is érdekelne hogy kinek mennyire jött be és mikorra esett a Jónás napja cikluson belül...


Nagyon hálás lennék bármilyen tapasztalatért.... Köszönöm

1111. meli02
2013. szept. 5. 10:49
Én is magánrendelőbe járok, és nála is 12 e egy alkalom. Szerintem átlagárasnak tekinthető. Legalábbis, akiket nekem ajánlottak, és amerre én szétnéztem, ott mindenhol 10-15 e között mozgott a terrhesgondozás ára. És én is kipróbáltam több orvost sztk-s rendelésen, és én is inkább úgy döntöttem, hogy jöjjön a magánrendelés. A szülésért mennyit adni kérdéssel meg egyelőre úgy vagyok, hogy tartanánk már ott, és tudjam, hogy minden rendben a babával:)
1110. VFanni01 (válaszként erre: 1106. - Kilakik)
2013. szept. 5. 08:53

Szia!

Nekem is van választott orvosom, már megvolt a terhesség előtt is. A 12e ft-ot nagyon soknak gondolom, már csak azért is, mert elvileg a 10szeresét kell a szülés után odaadni neki:S Nálunk 4-5e ft a vizsgálat, sőt sokszor volt, hogy a konzultációért egy fillért nem kért.

1109. tanita1978 (válaszként erre: 1106. - Kilakik)
2013. szept. 4. 22:43
Én annál a dokinál fogok szülni, akinél a kisfiamat is. Akkor is magánrendelésre jártam, most is arra fogok. Voltam sztk-s rendelésen is még a kisfiam előtt, kipróbáltam az összes ott rendelő nőgyógyászt, majd "megköszöntem szépen" a hozzá(m) állásukat, és ezután néztem utána a magánrendelős nógyógyászoknak... Lehet, hogy túl nagyok az igényeim, de szeretem, mikor emberszámba vesznek, nem pedig, mint egy eszetlen darab húst kezelnek.. Amúgy meg nekem az is fontos volt, hogy bababarát kórházban szüljek, és az ottani orvosok nem ilyen kórházban dolgoztak.
1108. tanita1978 (válaszként erre: 1101. - Freddike)
2013. szept. 4. 22:36

Szia! Akkor mi pont egyidősek vagyunk! Mármint én is tegnap voltam pont 6 hetes, és én is április 29-re várom a második gyermekünket :-) Nekem egy 25 hónapos kisfiam van :-)

Én szept.19-én megyek először dokihoz, akkor leszek 8 hetes. Noellel 9 hetesen voltam először.

1107. CsillagTM (válaszként erre: 1106. - Kilakik)
2013. szept. 4. 21:01
én választottam orvost, már régebb óta ismerem, kétszer műtött. nála is 12e egy alkalom, de "csak" havonta kell menni, azaz még olyan 7-8 alkalom.
1106. kilakik
2013. szept. 4. 20:37

Sziasztok! Én is áprilisra várom a bébit! :)


Arra lennék kíváncsi, hogy nálatok, hogy zajlik az orvos választás kérdése. Már az elején fogadtok orvost és csak magánrendelésre jártok? Vagy egyáltalán fogadtok orvost?

Azért kérdezem, mert amikor pozitív lett a tesztem ajánlottak egy jó dokit, akinél minden vizsgálat 12 000 Ft. Voltam is nála, megállapította, hogy minden rendben 7 hetes terhes vagyok.De nagyon drága és nem szeretnék még sokszor ennyi pénzt kifizetni a 9 hónap alatt.


Viszont ma voltam az Áek-ban és ott is megvizsgált a doki, adott beutalót uh-ra, oda még a napokban megyek, aztán jövő szerdán vissza hozzá az eredménnyel. Ti hogy csináljátok??

2013. szept. 4. 20:18
Még mindig nem írt a hoxa, hogy legyen új klubgazda, így sajnos még mindig nem tudunk senkit beléptetni a zárt klubba.
1104. 937a2a883a (válaszként erre: 1091. - Tanita1978)
2013. szept. 4. 19:09
Köszi a nevében is!Átadom neki. :)
1103. VFanni01
2013. szept. 4. 15:30
Voltam ma UH-on, és hivatalosan 7+3 vagyok, pedig azt hittem már 8 hetes vagyok, nagyon lassan akar eltelni ez a 12 hét... A lényeg, hogy babóka jól van:)
1102. Clemi (válaszként erre: 1101. - Freddike)
2013. szept. 3. 21:02

Szia! Hú az tényleg nagyon messze van!

Én a nemvàrt napja előtt egy nappal csinàltam tesztet ami halvànyan de pozitív lett. Ez volt csütörtökön, aztán a

dokim pénteken csak 12:00-ig rendelt, én pedig 13:30-ig dolgoztam, úgyhogy várnom kellett hétfőig. De akkor még semmit nem látott a dokim(ekkor voltam 5hetes). Aztán kaptam időpontot augusztus 26.-àra akkor voltam 7 hetes, , és akkor màr szivhang is volt. Most vagyok 8+2 és legközelebb szeptember 16.-àn kell mennem, akkor leszek 10 hetes.


Szerintem menj el egy másik dokihoz addig, megéri ,hiszen megnyugodsz, hogy minden rendben van és jó helyen van a manó. Aztàn már nem lesz nehéz kivàrni a 24.-ei időpontot.

1101. freddike
2013. szept. 3. 20:32

Sziasztok!

Ahogy írtam még új vagyok a terepen, mármint a fórumok terén. Viszont szívesen csatlakoznék majd én is inkább a zárt klubba. Ha minden igaz, sikerült jelentkeznem rá, ilyenkor már csak várni kell a bebocsájtásra? Olvastam technikai gondok is adódtak....

A babókról: látom lassan mindenki belevetette magát a vizsgálatokba, sokan kis könyvet is szereztetek már :). Én viszont úgy jártam, hogy csak szept 24-re tudtam időpontot kapni. Nagyon remélem jó helyen van a pici és minden rendben odabenn. Pedig már számítottam a jövő heti vizsgálatra. Most vagyok 6 hetes, így mire odaérek a dokihoz már pont a 9-et is betöltöm. No majd akkor felgyorsulnak nálam is az események már :). Ti hányadik héten mentetek először dokihoz?

Ja, nekem is van egy kisfiam aki most ment másodikba! És van egy kisleánykám is, Ő 16 hónapos :)

1100. Clemi (válaszként erre: 1098. - Minya)
2013. szept. 3. 20:30

Szia! Az előző terhességemnél csak egyszer voltam rosszul, most bezzeg minden nap (az utóbbi 2 hétben) :-S

Napi 6 órát dolgozom hétfőtől péntekig, munka után pedig irány az ágyba. Most is éppen hányingerem van (hànyni nem tudok, sose)

Csütörtökön fogok szólni a munkahelyemen, mert már képtelen vagyok annyi munkát elvégezni mint a többiek.

Én 28 éves vagyok és ma vagyok pontosan 8+2 hetes. Te?


Igen, most kezdi az én kisfiam is az iskolàt (szeptember 12.-én (Németországban élünk)). Ő is nagyon várja már, már az ovi utolsó évében mindenhéten 2x átmenetek egy kicsit tanúlni (szokni a sulit), úgyhogy szerencsére nem lesz neki idegen sem a tanàrnéni sem az iskola.

1099. Clemi (válaszként erre: 1097. - Bekimo)
2013. szept. 3. 19:37
De jó! Gratulàlok! :-)
1098. Minya (válaszként erre: 1089. - Clemi)
2013. szept. 3. 14:54

Már nekem is megvan a kiskönyvem, ma voltam belgyógyászaton azt mondta hogy kicsit alacsony a vérnyomásom de minden rendben van.Fogászatra kéne menni de eddig még nem jött meg a bátorságom :)


Nekem a hasam fáj sokszor vagy lehet csak a császár mert az előző azzal született,majd jövő héten tudok rákérdezni a dokimnál mert akkor megyek hozzá.Utána meg kell csináltatnom a kombinált tesztet mert már elmúltam 35 éves ha az is kész akkor irány a genetikai tanácsadás mert erre is el kell mennem.Ettől kicsit tartok mert lehet hogy magzatvíz vízsgálatot is kell végezni.

Szerencsére nincsenek rosszulléteim mióta szedem az elevitet,de nagyon sokat tudnák aludni.

Hú kész litániát írtam :)

És Te hogy viseled?A kisfiad most kezdte akkor a sulit?

Az enyém nagyon büszke magára,hogy iskolás lett.

1097. bekimo
2013. szept. 3. 14:31

sziasztok, ha a hoxa nem valaszol akkor benne vagyok, az uj klubbban, mert aki szeretne meg az igenis tudjon meg csatlakozni :) bar sztem cask irto lassuak varjunk meg par hetet.


A lenyeg: most jottem az uj dokitol 8+4 vagyok, es mar 21 mm, jo helyen, 140-et ver a szive es szerinte apr 10 (a masik 12.-et mondott) .... meglatjuk.

1096. VFanni01
2013. szept. 3. 13:42
Biztos reagálnak, csak idő...
1095. Clemi
2013. szept. 3. 13:31
És ha a Hoxa nem reagàl , akkor mi lenne ha nyitnànk egy új klubot. A másikból pedig kilépnénk:-)
1094. VFanni01
2013. szept. 3. 12:05
Én a helyetekben legalább két emberre kérném a jogosultságot, nehogy megint ilyen probléma legyen;)
1093. meli02
2013. szept. 3. 11:53
A klubgazda törölte magát a hoxáról, jelentkeztünk már a Hoxánál, hogy más legyen a klubgazda, de a Hoxa egyelőre még nem reagált. A jelentkezést így jelenleg nem tudjuk elfogadni:( De azonnal, amint technikailag tudjuk!
1092. VFanni01 (válaszként erre: 1090. - CsillagTM)
2013. szept. 3. 08:50
Én jelentkeztem, de még nem kaptam bebocsájtást:)
1091. tanita1978 (válaszként erre: 1080. - 937a2a883a)
2013. szept. 2. 22:31
Hála Istennek! Jó egészséget a babának is és az anyukájának is! :-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook