Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 novemberi babák fórum

2013 novemberi babák (beszélgetős fórum)


165. Szter77
2013. máj. 13. 17:39

Sziasztok!

Új vagyok itt, de gondoltam kipróbálom magam és becsatlakozom közétek, hátha tanulunk egymástól ezt azt. :-) Bár nekem első baba, nov. 7-re várjuk a kislányunkat. Ez azért olyan biztos, mert sajnos túl kellett esnünk egy kromoszómavizsgálaton, mivel a 12 hetes ultrahangunk nem lett túl jó. azóta viszont megjött a biopszia eredménye: NEGATÍV :-))), így ismát tudunk bízni és örülni.

164. Lil13 (válaszként erre: 163. - Hett)
2013. máj. 13. 14:58

14. hetes vagyok, de még nem tudták megmondani. Most pénteken megyek UH-ra hátha... :)

Én már jól vagyok, csak sokat eszem. :))

Még jelentkezem, megyek mert jön a védőnő környezettanulmányra.

163. hett (válaszként erre: 162. - Lil13)
2013. máj. 13. 14:51

Szia Lil13!

Köszönöm a válaszod, megnyugtat a tudat, hogy nem vagyok egyedi eset :-) :-)

Kislány, kisfiú?

Akkor jobban vagy már?!

162. Lil13 (válaszként erre: 161. - Hett)
2013. máj. 13. 14:11

Szia Hett!

Én is folyton ettem mert gyötört a rosszullét, rám is szaladnak a kilók. De még mindig rám tör a farkaséhség nagy hirtelen. :( Viszont már csak kis adagokat tudok enni rosszullét nélkül. A torna után viszont én is utána nézek.

161. hett (válaszként erre: 157. - Kriszti0327)
2013. máj. 13. 13:41

Sziasztok! Szintén csatlakoznék! :-) 15 hetes +2 kismama. 12 hetes UH már túl, minden rendben. Tippelték a baba nemét, az mondták 95%. Ez mennyire biztos?

Olvastam, hogy inkább a 18-20 heti UH a biztos- de még ott is tévedhetnek. Pajzsmirigy gondja van valakinek? (TSH: 4,49)Most - egy hónapja derült ki. Nem nagy gond... de van - 25 mikrogramm L-Thyroxin. 6. héttől állandó rosszullét (hányás nélkül). Rossz közérzet, hányinger, furcsa gyomor... Ha ettem max. fél óráig voltam jól, ha nem ettem - nem volt étvágy azért voltam rosszul. Ettem és hát már +6 kg járok. A három hónap letelt és valóban, ahogy a nagy könyvben meg van írva: tünetmentes vagyok. :-)

Végre nem a mellem nő hanem a hasam :-), nincs rosszullét - na jó minimális néha reggelente. De sajnos +6 kg híztam. A héten szeretném kipróbálni a kismama tornát. (BBGo Női fitnesz - Zugló).

160. mumu8 (válaszként erre: 159. - Sipike85)
2013. máj. 13. 07:27

Mi ma megyünk a 12 hetes ultrahangra, hát nagyon izgulok, nagyon várom már :)

Igen, érzem a hasszurkálást, már a leges legelejétől fogva, de ahogy elértem a 12. hetet, mintha kicsit fokozódott volna... A doki szerint normális, de amúgy tényleg ijesztő :(

159. sipike85 (válaszként erre: 155. - Mm81)
2013. máj. 11. 12:46
Nahát, jó hallani, hogy másnak is ilyen ügyes a babája :)) Nekünk is megmutatta magát a 12 hetes UH-n (mondtam is előtte neki hogy tessék ügyeskedni, mert apuka most látta először). És fiú lesz nálunk is :) Sokan mondják, hogy ilyen korán még nem szabad elhinni, de elég meggyőző volt a fotó. Te mennyire hitted el? Kérdés a többiekhez is: érzitek már a hasszurkálást alul, ami elvileg a méhizmok nyúlása? Nekem mostanában kezdte és néha úgy meg tud ijeszteni :)
158. marcsi93 (válaszként erre: 157. - Kriszti0327)
2013. máj. 8. 12:05
Gratulálok Neked! Nekünk is váratlanul jött és nagyon örülünk :) Én is sokat alszok és már most sokat fáj a derekam :s Sok sikert Nektek és jó egészséget!
2013. máj. 8. 11:42

Sziasztok!

Én ugyan 15 hetes vagyok,okt. 31-re várjuk a Picit.Halloween-i baba lesz vagy halottak napi :))) Legalább egy kis öröm az ürömben.

Én is sokat rosszul voltam az elején,illetve a 12. hétig,aztán ahogy a nagy könyvben meg van írva,mintha elvágták volna!Ami maradt,az a hatalmas fáradtság,olyan vagyok,mint egy kisgyerek,délutáni 1-2 órás alvás nélkül nehezen bírom végigvinni a napomat.

Én nehezen viselem azért az ezzel járó változásokat,mert nem tervezett babuka volt-de persze nagyon nagy az öröm nálunk is,hiszen ha megfogant,akkor ezek szerint jönni akar-egy jelnek véltem.Pedig eleinte el akartam vetetni,de viszonylag gyorsan,kb. 2 nap alatt meggondoltuk a dolgot.

Rájöttem,a gyerekvállalásra soha nem lesz alkalmas időpont!


Én nagyon szeretnék tornára járni,de sajnos egyedül nem igazán tudok nekiindulni,ha esetleg valaki a 12. hete után csatlakozni szeretne,és pesti,akkor írjon privit,nagyon jó lenne!


Bocsi,ha hosszú lett:)

2013. máj. 8. 11:35
Sziasztok! :) Mi november 14-re várjuk a babát :) Voltunk 12 hetes Uh-n de hason lustizott a drágám így még meglepetés hogy mi fog érkezni :) Hogy vagytok? Hogy érzitek magatok?
155. mm81
2013. máj. 8. 10:10

Sziasztok!

Mi is november 15-re várjuk a babát!

És a 12 hetes ultrahangon egyértelműen látszott a neme! Kisfiú lesz:)

Más is tudja már a baba nemét?

Hogy vagytok? Hányinger múlik már?

Nekem már sokkal jobb, bár azért még előjön az öklöndözés.

154. pviki
2013. máj. 7. 18:55

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. :) November 15-re várjuk a babát.

Második terhességem, de első baba lesz...

Bízom benne, hogy most minden rendben fog menni. :) Én ma voltam 12. hetes UH-n. Eddig minden rendben. :)

153. KAnna26
2013. ápr. 30. 17:12

Sziasztok!

Én második babámat várom november közepére! = )

Már van egy 2 éves kisfiam.


Mindenkienk boldog és problémamentes babavárást!

2013. ápr. 29. 15:26
Sziasztok, szeretnék én is csatlakozni hozzátok, 2013 november 18 körül jön elvileg a kis törpikénk, már nagyon vártuk, 3 év küzdelem és egy lombik eredménye van a hasamban :) Én a héten megyek a 12 hetes ultrahangra :D Egy kérdésem lenne hozzátok: szerettem volna idén nyaralni menni, de nem tudom, így mehetek-e egyáltalán. Addigra már a 2. trimeszterben leszek, elvileg ilyenkor nem kockázatos, de vannak kétségeim... pláne úgy, hogy veszélyeztetett terhesként kezdődött kisebb lombik komplikációk miatt a terhességem.
2013. ápr. 26. 14:32
Sziasztok,bár nekem már 1 éves a bébim,de ha nagyon jó vitamint szeretnétek,az a hipp natal.Benne van minden,pár milit kell inni,olyan mint egy ivólé.Vasgyúró a picim,teljesen probléma mentes volt a terhességem is és természetes úton szültem.Sokan mondják az elevitre,hogy a baba óriás lesz tőle+elhízik a kismama,ettől a hipptől nem híztam el és a babám igaz,hogy 4000gr-mal született,arányos és szép babóca.
150. Lil13
2013. ápr. 26. 14:29

Sziasztok!

Mi már elmondtuk az első UH után, nehéz is lett volna titkolni a család előtt mert folyamatosan rosszul voltam. De már csak ritkán van hányingerem úgyhogy kitartás el fog múlni Nektek is. Jó hétvégét mindenkinek! Pihenjetek sokat! A jövőhéten folyt.köv! Sziasztok

2013. ápr. 25. 08:47

Szia Mumu8!

Örülök az örömödnek. :) Én tegnap voltam először a védőnőnél, nagyon kedves volt, annyi információt kaptam, hogy győztem megjegyezni. :) Én is vrom, hogy túl legyek a 12. heti vizsgálatokon.

148. mumu8
2013. ápr. 24. 10:34
Sziasztok, csatlakoznék én is hozzátok:) Mi november 19-re várjuk első babánkat, és azért igazán érdekes ez az időpont, mert a férjem pont november 19-én született:))) Hát jól összehoztuk:) Most 10 hetes vagyok, már nagyon várom, hogy túl legyek a 12. heti vizsgálatokon...
2013. ápr. 17. 10:26

Sziasztok!

Tegnap voltam ismét dokinál. Azt mondta mindent rendben lát (ultrahang nem volt), azért kicsit megkönnyebbültem. Végre bejelentkezhetek a védőnőhöz. Most Femibion 800 -at szedek, azt mondta a doki, hogy a 12. hét betöltése után nyugodtan válthatok a Gravidára (ez a legjobb ár-érték arányba). Ti mit szedtek? A számított időpontom az utolsó menzeszem és az ultrahang szerint is 11.14. Várom már a védőnővel való első találkozásomat (egyébként a volt osztálytársam nővére lesz, teljesen véletlenül, s azon a lakótelepen lakik, ahol mi). Veletek mi újság?

2013. ápr. 16. 13:48
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. November 16-ra várom a második babócát, a kisfiam most 22 hónapos.
145. Lil13 (válaszként erre: 144. - Sylke79)
2013. ápr. 11. 18:06
Akkor nem csak engem gyötör a farkaséhség folyton! :))
144. Sylke79
2013. ápr. 11. 15:39

Amikor pozitívat teszteltem rögtön elküdtem a főnökömnek e-mail-ben a fotót a tesztről( mondjuk mi elég jóban vagyunk)és mivel én szeretek osztozni az örömömön így már kb. szinte mindenki tudja a cégnél és mindenki nagyon kedves és figyelmes:)Szóval eddig minden jó :)

Tüneteim ritkán vannak, a mellem szinte az elejétől érzékeny főleg reggel, és este, és szinte egész nap tudnék aludni. Kifejezett hányinger nincs, de tény, hogy a paradicsomos bármi láttán összerándul a gyomrom:)) Na és persze halálos éhség gyötör úgy kb. 3 óránként:)))

143. 41676d7567 (válaszként erre: 140. - Buboka85)
2013. ápr. 11. 13:27

Én bejelentettem nagyon az elején, mert elég pletykás környezetben dolgozom, és ha egy ember tudja, másnap mindenki. Gondoltam, jobb ha a főnököm tőlem tudja meg. Meg egyébként is strapásabb meló, szóval észrevették volna.

Éhséggel én is folyton küzdök. Általában hajnali 4kor ébredek arra, hogy kilyukad a gyomrom. A könnyű ételeket meg bírom enni (pirítós, gyümölcsök, főzelékek). Sajnos a húsféléktől, haltól felfordul a gyomrom, meg általában az édesebb dolgoktól (pedig milyen sütimániás voltam). Én most már mindenképp eszek valamit, akkor is ha nem kívánom, mert egy hét alatt 2kilót fogytam, pedig végig feküdtem. Max kihányom, de próba szerencse :)

142. 41676d7567 (válaszként erre: 139. - Sylke79)
2013. ápr. 11. 13:22

A szülésen még nem gondolkodtam, egyelőre az első 12 héten szeretnék túljutni. Volt egy kis ijedtség az elején és nem is voltunk benne biztosak, hogy megmarad a kisbabánk. Most még pihennem kell, meg gyógyszerrel erősíteni a terhességet.

Tüneteim...nem sok. Émelygek sokat, meg egy hete még elég sokat hánytam is. A doki írt fel magne b6-ot, meg sok tejet iszok és így már jobb. Tudok enni, és meg is marad bennem az étel. Ezen kívül nem sok minden. A melleim érzékenyek, de azok már a tesztelés előtt is érzékenyek voltak. Meg ugye sokat pisilek. Más nem nagyon van.

Neked?

141. Orwella
2013. ápr. 11. 12:54
Gyertek a 2013 novemberi babák klubba. Ott gyűlünk. Jelentkezzetek és valamelyikőnk beenged! :)
2013. ápr. 11. 10:48

Sziasztok!

Aki még dolgozik, az már bejelentette a munkahelyén, hogy babát vár? Én a 12. hét előtt nem szeretném. Irodába dolgozok, így fizikailag nem megterhelő maga a munka.

Bár nem rám vonatkozott a kérdés, de én ezen a héten hánytam először, s egyszer. Ami roszzul érint, hogy iszoonyat éhes vagyok, de nem kívánok semmit. :(

139. Sylke79 (válaszként erre: 138. - 41676d7567)
2013. ápr. 11. 10:33
Amani Neked vannak màr klasszikus tüneteid?:) Hol fogsz szülni?
138. 41676d7567 (válaszként erre: 137. - Sylke79)
2013. ápr. 11. 08:16

Szia!

Én is pont november 27-re várom :)

137. Sylke79
2013. ápr. 11. 07:45
Sziasztok:) Csatlakozhatok? 7hetes1napos kisnama vagyok:) november 27-re vàrom első kisbabâmat:)))
136. k.Andi89 (válaszként erre: 134. - Buboka85)
2013. ápr. 10. 19:40
én 7 hetes vagyok, de pénteken dolgozok utoljára. na persze nem önszántamból, nem hosszabbítottak szerződést, szóval lesz időm pihenni... :) de nem aggódok semmi miatt, életem legjobb időszaka már elkezdődött, és ennél csak jobb lesz :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook