Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 májusi babák fórum

2013 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10884. lane01 (válaszként erre: 10878. - Gitta1980)
2013. dec. 12. 09:15

Gitta! Veszünk neki karámot, már megbeszéltük. Én nem is ragaszkodom az újhoz, sőt... Elvégre ezek csak rácsok, megtakarítom fertőtlenítővel, olyan lesz mint az új.


Próbálkoztam sokmindennel, néha elég kemény a kakija a kakaótól, de csak így issza meg, valamikor még így sem. Így maradt a kakaó, de a kajcsis étkezésekkel igyekszem lágyítani a székletét, a cékla higítja, azt vettem észre, illetve körte, szilva is, adok neki ilyeneket pluszba és így nincs gond. Meg tényleg kakaót a minimumra, és inkább a nyírfacukrot adom, hogy az édeskés ízt érezze.

2013. dec. 11. 21:05

nekem is csinálja ezt a felállás dolgot már jó ideje, nagyon édes tényleg de jó lenne ha a fürdőkádban nem erőltetné...xD

Meg azt csinálja h kapaszkodik és feltolja magát, áll, popó meg az égben szinte, kezek a földön, vagy amibe kapaszkodik:D

2013. dec. 11. 21:02
Sziasztok.Elvagyok tünve picit André itthon volt 2 hétig aztán most Alen beteg :( tegnap előtt este belázasodott azóta tart 38.5 de volt már 39.1 is. "reménykedem" hogy a 3 napos baba vírus..holnap megyünk vissza a Dokinénihez viszünk vizeletet is ránéz megint plusz ugye náthás is volt Alen és mind 2 füle picit hurutos volt de az csak a megfázás miatt azért rá néz arra is. Nagyon ideges vagyok már minden lázmérésnél elsírom magam hogy már megint már megint :(
10881. Gitta1980
2013. dec. 11. 19:41
fu lanyok a hideg levego tenyleg elnyomja a kicsiket. Bia vasarnap 3-4 orat aludt. most meg szinten 3 oraja alszik pedig kozben be is hoztuk. erdemes kivinni oket mert alszanak mint a tok. csak jol fel kell oket oltoztetni meg betakarni oket nagyon. en alulra is teszek pledet.
10880. Gitta1980 (válaszként erre: 10877. - 55875e9863)
2013. dec. 11. 19:27
nagyon ugyi! :-)
10879. Gitta1980
2013. dec. 11. 19:26
Szia Lane! multkor irtad a kakaot. en vmiert tokre ugy gondoltam nem tudom miert h.nem cumisuvegbol kapja a tapot. (kicsit kepzavar volt nalam :-) ) persze cumisuvegen nem megy at a gyumi csak a kakao. en ugy lehet meg se probaltam volna atpreselni. ugyh.te joval tobbet probalkoztal mint en csinaltam volna.
10878. Gitta1980 (válaszként erre: 10876. - Lane01)
2013. dec. 11. 18:33

huha. nem 1xru eset a kissrac!

en a helyedben vennek babakaramot h. el tudjam biztonsagosan keriteni v olyan szobaba tennem be ami bababiztos. lattam a karam nem olcso de hasznaltan biztos olcsobb.

nem normalis h.egesz nap csak ra figyelj azert neha muszaj mast is csinalnod.

10877. 55875e9863
2013. dec. 11. 16:13
Elkezdett felkapaszkodni! :DDD Feltérdelve kapaszkodik az ágytámlába! :D Már a könyöke egyenes ha már a térdét is kiegyenesítené kész lenne az állás. :D
10876. lane01 (válaszként erre: 10868. - Gitta1980)
2013. dec. 11. 15:59

Gitta! Köszönöm a köszöntést! Nos, jól látod, az a legnagyobb probléma nálunk, hogy nincs törődés. Hiába próbálkozom, soha nem sikerül úgy a közeledésem, ahogy azt akarom. Lehet jobban kellene erőlködni, vagy nem tudom...


Múlt pénteken vettem egy csini mini rucit, hogy meglepem apát vele. Fel is próbáltam neki, amikor hazajött a munkából, aztán kb ennyi is volt. Lóri fenn karattyolt még 11-kor, párom kidőlt, én elrázogattam a kis seggét, aztán bezuhantam párom mellé az ágyba. Éjjel kelt kétszer és reggel 6-kor már fenn volt. A mai nap meg kész káosz. Bejött utánam Lóri a szobába, amikor porszívóztam és magára húzta az olajradiátort. Annyi volt a szerencse, hogy a porszívó előtte volt és megfogta, aztán az előszobában verte le majdnem a tükröt, aztán meg jött volna utánam a konyhába (2 lépcsőfok van) felmászott az első lépcsőre teljesen és a felsőteste már a másodikon volt, amikor felkaptam. Annyi sok ilyen "kishíjahogyku.vanagybajlegyen" eset van mostanában. Én ma is szaladgálok, mint a mérgezett egér, persze semmit nem haladtam. A mosogatóból borul kifele a mosatlan, a szárítón még ott a ruha, fürdőt akartam takarítani, sehol semmi, én meg hulla vagyok.

Szóval próbálkozom én, de ilyen napok után ahhoz van csak kedvem, hogy letegyem a seggem a tv elé és bámuljak ki a fejemből, és senki ne is szóljon hozzám. Igyekszem optimista lenni, idővel csak rendeződik a helyzet...

10875. 55875e9863
2013. dec. 11. 15:43

Hát csajok ma kiakasztott a kiscsaj...

Reggel nem akart enni, délben alig imádkoztam belé 150 ml banán levet. Aztán főzelékből pár kanállal bement, délután 150 ml tápszert azért megivott, aztán 150 ml gyümölcs lé és most megint csak pár kanál főzelék. Ilyen még sosem volt, hogy csak 150 ml tápszert igyon...

Teljesen meg vagyok lepve, hogy ma ilyen gyümölcs napot akar tartani, de az istennek se fogadja el a tápit, csak a zöldség-gyümölcs azt is nagy nehezen, amikor rájön nem tápszer jön a cumiból.

10874. 55875e9863 (válaszként erre: 10873. - Gitta1980)
2013. dec. 11. 13:38
nekem hálós van, de kisebb méretű mint a 120x60-as kiságy... még nem érkezett meg, de 120x120-as nagy fa járókát vettem, nekünk azért lenne jobb, mert a szobába nem férünk, de kiságy helyett is jó lenne meg amúgy is kényelmesebb lenne neki
10873. Gitta1980
2013. dec. 11. 12:54

es a babakaramotok fabol v muanyagbol van es miert olyat vettetek?


tenyleg jarokabol a halos vagy a fa jobb? van valakinek? Eda neked megjott mar a jaroka? neked milyened van?

10872. Gitta1980
2013. dec. 11. 12:50

Lányok! mikor kezdtek a kicsik kuszni?

Nalatok hasonfekvosek voltak eleve? Bia haton fekszik de egyre jobban es tovabb tud hasalni mar ha hasra forditjuk. nem tudom igy mikor fog kuszni.

viszont ha elkezdi akkor nem tudom hova tegyem majd.

gondolom a szobajaban a foldre vmi pokrocra bar padlofutes van de a gatyank is ramegy ha nagyon felfutjuk de lehet az lesz inkabb majd neh.megfazzon. a nappali viszont ko oda gondolom szonyeg kellene vmi amin tud kuszni majd.

meg emlitettek a babakaramot. Durciful asszem te. bevallt? draga? mekkora teruletet keritettetek le neki es ahhoz mennyi karam kell?

10871. Gitta1980 (válaszként erre: 10870. - Klaudia910402)
2013. dec. 11. 12:44

akkor csak jobb lesz nemsokara :-)

ertheto h.sok ez most nektek

10870. Klaudia910402 (válaszként erre: 10868. - Gitta1980)
2013. dec. 11. 11:13
Nálunk most sok minden összejött :/ ő kint dolgozik, most 9 hetet van a házat is csinaltuk. ..alig volt idő egymásra :( és állandóan feszült volt hogy kész lesz-e mert három hetünk volt rá csak. Közben kint dolgozik a mínuszokban, most nagy a hajtás, szemétkedik a főnöke is szóval nem egyszerű :/
10869. Gitta1980
2013. dec. 11. 10:23
ja nalunk mindkettonkkel szeret lenni de van amikor anya a kiraly mert neki folyik tej a cicijebol ;-)
10868. Gitta1980
2013. dec. 11. 10:16

Lane Klaudia, a papak valoszinuleg a torodest hianyoljak h. most a mamak csak a kicsikkel torodnek ertheto okokbol es ez lehet a gond.

finomabban de nalunk is elojon neha ez. konnyen megsertodik aprosagokon haraposabb olykor. vegulis ertheto h.a papak is igenylik a torodest.

mi mamak is torodesre vagyunk pedig mi is imadjuk a kicsiket akik miatt most mi is hatterbe szorulunk foleg h.terhesen kulonleges figyelemben reszesultunk/ reszesulhettunk

10867. Gitta1980
2013. dec. 11. 10:13

Lane nektek meg boldog hofordulot igy utolag es gratula a 6 fogacskahoz. :-)

mi sem varunk tul sokaig lehet mert mar lent es fent is latszik oldalt az inyenel 2-2 fogacska 4 hosan.

10866. Gitta1980 (válaszként erre: 10865. - Gitta1980)
2013. dec. 11. 10:10
ezt a hormon dolgot a gyerekvallalasi kedvre ertettem.
10865. Gitta1980 (válaszként erre: 10863. - Cartedoor)
2013. dec. 11. 10:08

Szia! nekem egy ismerosunk meselte akinek 8 hos a kislanya h.ha apa hazajon akkor még az evest is abbahagyja. de szerinte azert van ez mert o egesznap a kicsivel van es neha olyat is csinal vele ami nem tetszik neki,mig apa csak du-tol van otthon.

es ebben van logika.

hat meglatjuk mi lesz.

nekem is az agyamra mennel ezzel a tiszta apja dumaval,de nalunk legalabb van alapja.

a haja szine az arca is tokre apja.

viszont parom meselte h.fonoke kisfia sokaig az anyjara hasonlitott most meg tiszta apja.

bar a hajszine az anyjae.

tolem a fulet meg talan a szemet orokolte.

de majd meglatjuk.

a szulest en is megszenvedtem rendesen bar nalam nem volt komplikacio csak nagyon lassan tagultam meg a kezen volt a koldokzsinor igy nehezitett nekem :-)

meg azert nem 1xru egy picivel,pedig jo gyerek de rendesen igenyli a figyelmet azert,bar sokszor eljatszik magaban meg alszik.

de olyan edes pofa! gagyog sikongat mosolyog megeszi a jatekait. szoval imadjuk. :-)

mar kedvet kaptam akár 3 gyerkochoz is,bar csak egy gyerekszobank van az sem olyan hu de nagy.

de lehetne egy kisfiu h.apanak is meglegyen a kivansaga meg en is szerettem volna fiut is.

meg lehetne egy szoszi kislany is aki ram hasonlit.

igy teljes lenne a paletta.

azt nem tudom hogy futja e majd anyagilag meg foleg energiabol idobol de majd lesz vmi.

mondjuk ezt majd csak nyaron fontolgatjuk ujra.

de szerintem elotte megnezetem magam h.minden oke e mert kisebb fertozeseim nekem is elofordulnak olykor aztan neh.gond legyen.

biztos a hormonok hatnak ram a szoptatas miatt mert pl tokre konnyen el tudom sirni magam.

10864. lane01 (válaszként erre: 10863. - Cartedoor)
2013. dec. 11. 09:47

Nálunk már észre lehet venni. Kb egy hónapja azt csinálja, hogyha fenn van, amikor az apja megy dolgozni, akkor sír utána. Bár mondjuk idegenek után is... :S De azért meg lehet különböztetni, hogy az apját jobban hiányolja, mint bárki mást. Ha nyílik az ajtó, akkor rögtön kapja a fejét, hogy most tuti apa jön. Kiszoktunk elé menni a lifthez, és olyankor nagyon bele van szerelmesedve az apjába. Máshogy is viselkedik, amikor az apja itthon van. Nem nagyon eszik, játszani akar, sokkal elevenebb, viháncol.. Szerintem tudja, hogy apa=játék és ő erre van most berendezkedve. Egyértelműen azonban nem tudnám kijelenteni, hogy apás vagy anyás e a gyerek, mert enni velem tud csak, éjszaka hozzám van szokva és az esti altatás csak nekem megy, tehát neki az kell, hogy tudja, hogy anya ott van vele. Viszont, ha apa elmegy este a wc-re, akkor odakúszik a wc ajtó elé és ott várja az apját, hogy kijöjjön és nagyon gyakran kéri át magát apa ölébe, szabály szerint kiugrik az ölemből az apjához. Mással azért ezt nem csinálja, se nagyszülők, se keresztszülők, senki. Mindenkivel elvan, nem sír sehol, de nem is imádja egyiket sem. Én azt veszem inkább észre, hogy most neki van apa és anya, anyának a fejét megunja egész nap, és apa a sztár este. Én meg nem is bánom, legalább párom is érzi, hogy fontos Lórinak. :)


Ja, nem lett semmi baja az eséstől. Tegnap minden millimétert végigvizsgáltam rajta fürdéskor, sehol semmi folt, végig is nyomkodtam szegénykét, amikor öltöztettem, nem fájlal semmit, csak szerintem megijedt. A szokásaiban sem vettem észre változást, szóval úgy néz ki, nem lett baja. Viszont újabb és újabb veszélyforrásokat fedez fel. Lecsavarozta az olajradiátor görgőjét (de hogy hogy???), most találtam meg reggel a csavarját, jó hogy le nem nyelte. Kis huncutság. :)

10863. Cartedoor
2013. dec. 11. 07:44

ti észrevettétek már annak jelét hogy kiemelten kezeli apát a baba? Egy ismerősöm mesélte hogy ha hazajön apa, akkor viháncol a gyerek, örömében visít és látszik hogy odavan és onnantól csak apával akar lenni. Persze ez kb 10 hónapos korában jelent meg és nagyon rosszul viselte.

Mikortól lesz apás vagy anyás egy baba? és vajon mitől?

Nálunk még nem lehet ilyet fölfedezni, ha hazajön apa, akkor kap egy mosolyt és játszik tovább. Napközben nem látom rajta hogy hiányolná vagy várná. De az anyósom már most mondogatja, hogy biztos apás lesz! Naná..:) Mi más??? Már letelt ez a totálisan apára hasonlít időszak, most jön majd ez a naaaagyon apás a baba, pedig tökre semmi jele nincs! Kikészítenek! És persze csak ő mondja ezt, gondolom ezt szeretné. Könyvnyi pszichológiai szakirodalmat tudnék gyűjteni az anyósomról..de ez most nem is ide tartozik..

10862. Gotta
2013. dec. 11. 07:44
Hát, Lányok, olvasgatom, amiket írtok, nem lehet egyszerű nektek. Nem azt mondom, nálunk is vannak napok, amikor nem tudok mit kezdeni Biussal, de számomra egy tökéletes gyerek, úgy érzem nagyon egymásra vagyunk hangolódva. Bár ma éjszaka nagyon nyűgös volt, alig aludtunk valamit, kicsit benáthásodott, szerintem zavarta, hogy be van dugulva az orra. Ráadásul a kézi orrszívó is bemondta az unalmast, így hajnal 1kor kellett bekapcsolnom a porszívót... Bele sem merek gondolni, mit szólhattak a szomszédok :D Párommal is jó a kapcsolatom, ha össze is zördülünk, 10 perc múlva el is felejtjük. Társasági életünk is van, sokat járok át Biuval egy évfolyamtársamhoz, neki van 3 gyerkőc, Biu nagyokat mosolyog rajtuk. Most nekem a vizsgaidőszak lesz nehéz, mert kisasszony nem mindig hagy tanulni, éjszaka nincs mindig erőm (sőt többnyire nincs), és a segítségből is kifogyóban, szóval bébiszittert kell keresnünk arra a pár napra, amit, hát finoman szólva nem nagyon engedhetnénk meg magunknak, de jó lenne nem a vizsgaidőszakon elbukni a félévet. Aztán meglátjuk mi lesz jövőre...
10861. 55875e9863 (válaszként erre: 10860. - Klaudia910402)
2013. dec. 10. 22:23
A lefedettséggel lehet gond. Pont olyan helyen használod, ahol gyenge a lefedettsége. Le van árnyékolva a hely. Esetleg ablak mellett lehet jobb. Nekem is hipernetem van, de itt olyan szuper a lefedettség, hogy pörög. De a tmolbile-osnak szörnyen rossz volt, folyton ledobott és megszakadt... :S De amíg nem telt le a hűség, addig azzal kínlódtam...
10860. Klaudia910402 (válaszként erre: 10857. - Durciful)
2013. dec. 10. 21:57
Igen annyit is ér :S pff ezért fizetni. ..pedig nálunk nagyon fontos lenne, csak így tudunk beszélni párommal :(
10859. lane01
2013. dec. 10. 19:30

Köszönöm a nyugtató szavakat!


Éda: sajnálom, hogy nálatok is puskaporos a hangulat. Nálunk megjelent a féltékenykedés, párom féltékenykedik, de hogy mire?! Felhúzza magát, ha felkel a pici, aztán kivonul aludni. Szerintem ez volt az első éjszakánk, amit egy fedél alatt töltöttünk, de külön ágyban. Nálunk az volt a megszokott, hogyha még össze is veszünk, akkor is befekszünk a másik mellé, max nem szólunk egymáshoz... De hát ez van, remélem lesz ez jobb.


Durciful: ha nem csinál valamit a baba, akkor az a baj, ha meg csinálja, akkor meg az. Lóri már három hónapja ült, és akkor is az volt, hogy nem ülhet mert még korai. Akármit csináltam vele, akkor is ülni akart, csak ülve lehetett fürdetni, csak ülve akart enni. Szóval kitartást, mert szerintem a kissrácod minden lehetőséget megfog majd ragadni, hogy talpra álljon. :D

10858. Durciful (válaszként erre: 10845. - 55875e9863)
2013. dec. 10. 19:25
Én is az esővédőt használom a szél ellen is. Én majd leesek a lábamról a szélviharba, Alexander meg nagyokat szundít odabenn :)
10857. Durciful (válaszként erre: 10846. - Klaudia910402)
2013. dec. 10. 19:23
Nálatok hipernet van? az nagyon hasonló lehet a mi interNYET-ünkhöz :(
10856. Durciful (válaszként erre: 10847. - 55875e9863)
2013. dec. 10. 19:22

:)))))


Most nagyokat mosolygok magamban. ÉS tuti, hogy neked van igazad, mert mindannyiunknál így lesz!

10855. Durciful (válaszként erre: 10851. - Lane01)
2013. dec. 10. 19:18

Jaj de borzasztó lehetett, hogy leesett az ágyról a babád. Én nem is tudom, mit csinálnék, pedig mindannyiunkat fenyeget a kisördög, hogy megtörténik. Figyeld azt a drágát és nincs mit tenni, bombabiztos hely kell neki.


Ma voltunk a Dévény gyógytornásznál és ő is azt mondta, korai ez a felállás, nem szabad támogatni, egy 7 hónapos babának a földön a helye, kúszással, mászással erősítenie kell az izomzatát, a többi aztán következik. Szóval mindent elraktunk, amibe csak bele tud kapaszkodni és igyekszünk úgy játszani vele, hogy abból kúszás és mászás legyen. Eddig bejött.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook