Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4382. Kittyna1990 (válaszként erre: 4380. - Avike1)
2013. nov. 27. 19:52

Nekem nagy vágyam ha már ennyit kínlódtam a szoptatással meg a tejjel akkor már legalább 1 éves koráig szopiztassak. remélem össze jön ha csak már reggel meg este ha nagy az is jó :)

Nálatok hogy van szopi minden étkezésnél van? Mi már 6 hót betöltöttük de étkezést még nem váltottunk ki

4381. Avike1 (válaszként erre: 4379. - Manócska37)
2013. nov. 27. 09:43
Na de jó hogy nem volt gond úszáson majd írd meg kérlek,hogy nem gyulladt-e be a szeme,állítólag ez szokott a gond lenni. készülünk most a télen Welnessbe kivi leszek mit szól manó majd a pancsihoz?
4380. Avike1 (válaszként erre: 4378. - Kittyna1990)
2013. nov. 27. 09:41
Elvileg 1 évig lehet szoptatni az még nem árt nekik,ha mést nem akkor majd az esti,és az éjjeli szopikat meghagyjuk:-)
2013. nov. 26. 08:33
Sziasztok! Hát ha ez vígasz valakinek, nálunk már két hónapja nincsenek meghitt szopizós pillanatok! Bár ahogy látom, neki a sütőtök pont akkora szerelem, mint én voltam. Tegnap voltunk úszni, hát óriási volt. Semmi sírás, mintha mindennap odajártunk volna eddig is.
4378. Kittyna1990 (válaszként erre: 4377. - Avike1)
2013. nov. 25. 21:31
Én épp az imént pityeredtem el magam hogy Alen is itt van már fél éves és már lassan ki kell váltogatni az étkezéseket és akkor kevesebb lesz a szopi :( Én annyira bele vagyok szerelmesedve ezekbe a pillanatokba és nem akarom hogy vége legyen..
4377. Avike1 (válaszként erre: 4369. - KicsiZsu)
2013. nov. 25. 18:48
amúgy nem vagy buta! én is nehéz szívvel gondolok arra,hogy majd nem fog szopizni Madlen,igaz lehet önzőség de annyira kellemes meghitt pillanatokat élek meg szoptatás közben. csak hát már nem elég neki hiába figyelek arra,hogy minőségi étkezéssel minőségi tejem legyen csak pisil tőle az én kincsem,és nem hízik rendesen így naponta 3x kell főzelékkel etetnem,ami többé kevésbé sikerül csak nem szívesen eszik,illetve nem mindíg.nekem azt mondta a védőnő az nem baj,ha 1-2 féle dolgot eszik csak szívesen akkor azt kapja.szóval azon kár aggódni,hogy mennyi félét kell ennie,mert nem az a lényeg,hogy mit eszik,hanem az hogy megszokja van a tejen kívül más íz is.
4376. Avike1 (válaszként erre: 4375. - KicsiZsu)
2013. nov. 25. 18:42
Na akkor megnyugodtam! nagyon szép,kedves,édes aranyos időszak ez!!! igaz minden kornak megvannak a maga szépségei,de valahogy úgy érzem ez a varázslatos időszak ez a 3éves korig van meg. amikor még olyan ártatlanok,cukik imádattal néznek ránk:-)ás mindegyik baba fog fordulni,ülni mászni,menni csak mindegyik a maga tempójában,és szerintem az van,hogy mindegyik másban ügyesebb! nem egyszerre lesznek szobatiszták,és beszélni sem egyszerre kezdenek majd,de attól még mind épp úgy tökéletes. na ez az én véleményem.
4375. KicsiZsu (válaszként erre: 4373. - Avike1)
2013. nov. 25. 16:24

Kimaradt a mondatból hogy sem. Még ülnie SEM kellene tudnia a babámak. :) BOCSI!


A korrigált kor alapján kell nézni a fejlődést, így most 5,5 hós a drágám.


Én sem akarom (nagyon) siettetni az időt. Olyan cukorborsó most hogy huuuuu. :)

4374. Avike1
2013. nov. 25. 11:29
úgy pótolom a hason fekvést,hogy hason hordozom:-)eleinte az én picim sem szeretett hason feküdni,de megtanulta a térdeit felhúzni(segítettem) és nem nyomta a pocakját,így elvolt egy idő után. valóban nagy kihívás megtalálni mindíg a legjobb megoldást.
4373. Avike1
2013. nov. 25. 11:27

sziasztok csajok:-)

Mindenkit üdvözlök nem tudom meddig tudok írni,mert ismét karomban van Madlen,és ő is akar gépelni:-) Zsú miért kell mér ülni a babádnak? igaz korábban született,de attól kb annyi idősnek számít mint a mieink,vagy? nem jól gondolom?hogy érted hogy üljön? önállóan?az a helyzet,hogy a kiskönyvben le van írva pontosan,hogy mikor mit kell tudniuk,még teljesen nem kell át,és vissza fordulniuk! az tány,hogy sok baba már 4 hósan átfordul,de ez nem azt jelenti,hogy ez az elvárás,án azt érzem sokszor másokon,néha magamon is,hogy sürgetjük az időt. annyira gyorsan elrepülnek ezek a gyönyörü baba hónapok! Igaz az én csajom már át és vissza fordul,most mondhatjátok,hogy papolok,de szerintem sokat segített nálunk,hogy szinte mindíg kézben van amikor nem alszik,már korán 3 hósan állni akart,így karomban tartva a tenyerm,et a lábacskái alá tettem,és azon rugózott. szóval ez sem jó ahogy mi csináljuk,mertsokat káne a földön feküdnie,főként hason,mert ez nagyon sokmindenre tanítaná őt.

4372. KicsiZsu (válaszként erre: 4371. - Manócska37)
2013. nov. 25. 10:47
Egy olyan műanyag karika, amibe mint egy bébi hintába bele tud ülni s csúszásgátló van az alján, s így a nagy kádban biztonságban fürödhet/pancsolhat a gyerek. Egyelőre ülni kellene tudnia az enyémnek (még jele sincs).
4371. Manócska37 (válaszként erre: 4369. - KicsiZsu)
2013. nov. 25. 08:05
Szia! Na máris egy új dolog - mi az a fürdetőkarika?
4370. Manócska37 (válaszként erre: 4368. - Törpilla90)
2013. nov. 25. 08:04

Sziasztok!

Mi az az antireflux tápszer? Az enyémbő is elég szépen jön ki. Egyébként tápszeres 3,5 hónapos kora óta. Egyszer kapott valami milumilt, de azt sírva ette, annyira nem ízlett neki. A mozgással az van, hogy ő is visít hason fekve, nem fordul, állítólag a kezeivel is már aktívabbnak kellene lenni. Most 5,5 hónapos, de még most is ha hasra teszem6-8 perc múlva már vörös, lóg a feje és elkezd sírni. A forgásnak még jelei sem mutatkoznak. Ő olyan szemlélődő fajta. Most tervezem a Dévényt, te hatásosnak gondolod? Hányszor voltatok már? És tényleg fáj nekik és végig sírják?

4369. KicsiZsu
2013. nov. 23. 11:52

Sziasztok. Ide is felnézek nap mint nap (tegnap otthon voltam Anyuméknél). Én is sokat vagyok egyedül Emmával,s jól esik olvasni mások hol vagy hol nem tartanak. Az meg plusz, hogy egy csomó dologról a fbn vagy itt olvsok. Pl. fürdetőkarika. :D

Bevallom egyre jobban nyomaszt ez a hozzátáplálás téma. Mivel nálunk kicsit speckó is a helyzet,(korababa) lassan a víz ver ki,ha arra gondolok,hogy már mit kéne ennie. Ezen kívül én bevallom iszonyú sokat küzdöttem a szoptatásért -mert ugyan a tej elég,de Emma szopisztrájkolt sokat- hogy kicsit félve váltom ki z étkezéseket. Buta vagyok mi? :(


Avike,

Spec én konfliktuskerülő vagyok, ezért tök jó, hogy itt olvastam, hogy nem sértődtél meg, hogy nem haragszo senkire. Szerintem jó ki csapat vagyunk, s biztos vagyok benne hogy senki nem akarja tudatosan megbántani a másikat.


Mindenkinek csodaszép napot kívánok!!!

4368. Törpilla90 (válaszként erre: 4366. - Manócska37)
2013. nov. 22. 15:52
Hasi ultrahang volt plusz a tünetek utaltak erre. Mivel a terápia hatott, így tuti reflux. Nálunk mondjuk nagyon durva volt a helyzet, volt, hogy 12 óra alatt 50 milit tudtam belenyomni :( Most egyik evés anyatej, másik anrireflux tápszer, meg napi 1x savlekötőt kap, így elfogadható a helyzet, napi 8-9 dl-t eszik meg. Most 7400 gramm, 2850-nel született május 8-án. A te kislányod anyatejet vagy tápszer eszik? A mozgásán mit értessz azon, hogy "lusta"? Mi heti 1x visszük Dévényre, mert 3 hónaposan ordított hason állandóan, kiderült, hogy laza nyaki és hát izomzat miatt. Most már teljesen jó neki.
2013. nov. 22. 15:50
Na elköszönök csajok mára. Holnap vagyok, vasárnap a férjé a gép, tudjátok, az izgalmas játékok. Puszi Nektek, szép hétvégét, ha nem beszélünk.
4366. Manócska37 (válaszként erre: 4365. - Törpilla90)
2013. nov. 22. 15:32
És ott úgy vizsgálták meg, mint a felnőtteket? Egyébként a Rékának is néha eltorzult az arca, ami savra utalt, de akkor gyorsan megemeltem az ágyának a fejrészét két könyvvel és ízóta nem volt ilyen gond. Meg hízik is, igazi kis dundi.
4365. Törpilla90 (válaszként erre: 4363. - Manócska37)
2013. nov. 22. 15:27
Szerintem Avikének nem kellett volna kilépnie, sokan vissza is várják... én havi 12 napot vagyok 24-ben egyedül a babámmal sajnos.Igen, mi voltunk gasztroenterológián, mert neki nem csak a bukás volt gond, hanem sav is jött fel vele, ami szétmarta a nyelőcsövét és nem akart enni. Sokat harxoltunk az evéssel :( Ha "csak" bukik de hízik és nem ordít evés közben/után, akkor általában nincs nagy baj. Lili most savlekötőt kap, azóta sokkal jobb a helyzet.
4364. Manócska37 (válaszként erre: 4362. - Törpilla90)
2013. nov. 22. 15:22
Akkor lehet, ki kéne próbálnod ezt a sinlac-ot. Olyan mint a tejbegríz, nagyon szereti az enyém. Kaja előtt beletolok 3-4 kanállal, meg néha a végén is, és akkor nem jön annyi vissza.
4363. Manócska37 (válaszként erre: 4361. - Törpilla90)
2013. nov. 22. 15:19
Oké zárjuk le. Téged sem akartalak megbántani, csak olyan kellemetlen, hogy Évi oda meghívott, aztán miattam kilépett. Én most nem tudnék már ott jó szájízzel írogatni. Ide úgy is belépnék miatta, mert érdekel mi van vele, remélem ti is feljöttök majd ide, ha tudtok. Én is járok az én babámmal mindenhova, de engem küldenek az ortopédusok. Mindig csesztetnek, hogy lusta, vigyem gyógytornára, most a gyerekorvos javasolta a Dévényt, én meg csak teszem, amit mondanak a szakemberek, meg amit súg az ösztönöm. Én reggel 7-től este 1/2 6-ig egyedül vagyok, egyetlen barátnőmnek sincs ilyen kis gyereke, szóval mindenki dolgozik, fel sem hívnak túl sűrűn. A netet inkább kutakodásra használom, meg a kis életünk szervezésére.Ezt a refluxot már így ki is mondták? Mert én is folyton le vagyok büfizve, nem is kicsit, konkrétan csorog a hátamon, de a doki azt mondta, ne foglalkozzak vele még, elmúlik mire rendes kaját eszik. Addig egyre jobb lesz. Adott valamispeckó tápszert, de azt kiprüszkölte szegényem, nem ízlett neki, most a sinlac-al előetetem, akkor nem olyan drasztikus a mennyiség.
4362. Törpilla90 (válaszként erre: 4360. - Manócska37)
2013. nov. 22. 15:10
Egyébként az én kislányom is utálja a kanalat, szorítja a száját, ha meglátja... ugyanazt a kaját viszont elfogadja cumisüvegből, mert kipróbáltam. De abból meg nem akarom neki adni, mert félek, hogy nagyon hozzászokik. Ráadásul nekünk a reflux miatt sok pépeset kellene enni, mert az anyatej állandóan visszajön.
4361. Törpilla90 (válaszként erre: 4359. - Manócska37)
2013. nov. 22. 15:06
Mi sem oldjuk meg egymás gondját-baját, de attól még meg lehet osztani másokkal, hátha tudnak tanácsot adni. Szerintem sok jó ötletet kapunk egymástól, valamint rengeteg bíztatást. Az én kislányom savas refluxos és Dévény tornára is kell járni vele, szóval nem egyszerű az élet, mégis sok jó tanácsot kaptam. Sokan itt hallottak a Dévény módszerről például és elvitték állapotfelmérésre a babájukat. Nekem sokat ad ez a közösség, meg én is sokat vagyok egyedül Lilivel, így jó olvasgatni és írovatni. Részemről ez a téma lezárva.
4360. Manócska37 (válaszként erre: 4357. - Kittyna1990)
2013. nov. 22. 14:46
Hát Kittyna ahogy olvasod a másik hozzászólásban, nálunk itt tart az ügy, a kanál gyülölt része az életünknek. Már rájöttem, a kaja alapvetően jó, de most már a kanalas dolgokat kispárnán fekve adom neki, szórakoztatom közben, így megeszi. Ha az ölemben ül, akkor úgy visít, mintha nyúznák. Két dolgot imád nagyon, a banánt és a sütőtököt. Én már vettem neki üveges kajába csirkehúsos sütőtököt, a király volt. Már alig várom, hogy rendes kajákat egyen, fogakkal megrágva, addig mindig gyomoridegem lesz, hogy jön a kanál.
4359. Manócska37 (válaszként erre: 4358. - Törpilla90)
2013. nov. 22. 14:42
Hát ezeket is a minap láttam ott, amikor fölmentem, hogy ilyenekről írtok. Én hozzászólni nem tudok, nagy bajok nincsenek itt, és mivel első gyerekem, hát óriási tapasztalatom sincs. Gondom van, felhívom a védőnőt. A gyerekem jól evő, ha nem kanállal érkezik a kaja. De ez már 4 hete is így volt, amikor még a facebook-ról szó sem volt. Azért megoldom az etetését, csak lassabban. Nem gondolnám hogy erre bárki megoldást adhat. Ha tejet adok neki, abból bármennyit behúz bármikor. A lustaságát sem ott fogják megoldani, hoszen már szakemberhez küldtek, akkor mit írogassak? A nevem egyébként nem titok, de attól, hogy egy csoport tagja vagyok, (amiről nem tudtam, hogy már látnak), attól még az én nevem, és majd én elárulom, ha akarom. Szerintem Évi teljesen korrekt volt, én sem csináltam volna másképp. Úgyhogy azt, hogy miről írogattatok a héten olvastam, amikor valaki ott írt egy hivatkozást, hogy hol látom, mi történt Évivel és ez egy 600 soros beszélgetés volt. Aznap még olvastam (miután már megírtam a nevem), de azóta sem egyébként.
4358. Törpilla90 (válaszként erre: 4352. - Manócska37)
2013. nov. 22. 14:33
Jaaj isten ments, hogy kioktassalak. Csak fura, hogy itt írod, hogy mindig feljössz ide és sehol senki, ennyi erővel ott is írhattál volna, hogy itt vagy, csatlakoztál. Timeácska is csak jóindulatból keresett, csak Avike nem adta ki a neved (amit magam se értek, ha hozzáadott a csoporthoz már, miért lett hirtelen titok a neved..?!) Meg írod, hogy nem tudtál hozzászólni a témákhoz, mert neked jól evő jól alvó babád van stb akkor csak láttad, mikről írogattunk... sok az ellentmondás, ennyi :) Itt meg egyből azzal kezded, hogy vannak gondok a hozzátáplálással...akkor csak nem értem.. :) mindegy, nem kötekedni akartam, szerintem a bő 1 éves fórumozás alatt a csoportban nem kötekedtem senkivel soha, csak ez kicsit fura volt nekem... egyébként szerintem szuper csapatunk van a fb-n és téged is szívesen várunk, ha úgy gondolod. Szép napot :)
4357. Kittyna1990 (válaszként erre: 4356. - Manócska37)
2013. nov. 22. 14:32

Mind1 zárjuk is le senki nem haragszik senkire.mind1 itt vagy ott beszélünk mind2 helyen jó emberek vannak ennyi :)Inkább a babáinkról beszéljünk.

Ki hol tart a hozzá táplálásnál? mi vasárnap töltjük be a 6 hót lassan elkezdjük a husikat is kiváncsi leszek..na meg már étkezést is kiváltunk nemsokára

4356. Manócska37 (válaszként erre: 4354. - Avike1)
2013. nov. 22. 14:21
Avikém, Kittyna és Törpilla nem rossz szándékból írta. Szerintem azt hiszik, hogy rossz emiatt a szám íze, vagy ilyesmi. De remélem elhiszik, hogy tényleg nem, csak egyszerűen én eddig sem nagyon használtam fb-t és pont ezért nem is értek nagyon hozzá. Nem tudtam, hogy látnak ott engem, akkor bemutatkoztam volna. Azt hittem, az hogy meghívtál és elfogadtam, egy lehetőség, hogy majd egyszer írhatok is oda, ha akarok. Nem gondoltam, hogy ott engem látnak, meg érdeklődnek utánam. Akkor nyilván megoldottam volna azt a 3 percet, hogy írjak.Így meg szokás szerint mondtam magamnak, hogy na majd ezt se felejtsem el, aztán mentem tovább.
4355. Manócska37 (válaszként erre: 4353. - Kittyna1990)
2013. nov. 22. 14:16

Nem, az csak egy kattintás volt. És nem láttam, hogy keresnek, most a minap világosultam fel, amikor arról volt szó, hogy Avike miért lépett le.

Másrészt az, hogy csatlakozni akartam, nem jelenti azt, hogy mindennap nézem is a face-t, ide is csak benézek, írt valaki, jó, ha nem zárom be.De teljesen mindegy is, akár itt, akár ott, arról a pár emberről jó lenne tudni, akikkel egykor támogattuk egymást. Mellesleg utálom a facebook-ot, magam körül azt látom, hogy megöli az emberi kapcsolatokat. Csak akkor megyek oda, ha másképp nem megoldható. Nem is értek hozzá, ezért meg sem fordult a fejemben, hogy engem ott látnak. Gondoltam, majd ha lesz időm is és kedvem is, beírok hogy sziasztok, itt vagyok, ez vagyok, az vagyok.

4354. Avike1 (válaszként erre: 4352. - Manócska37)
2013. nov. 22. 13:43
Kár a gőzért Manócska épp ezeket elmondtam,hogy csak felvettelek,nem jártál ott még ezért nem írtál,de latod itt is még ez a téma.pff.
4353. Kittyna1990 (válaszként erre: 4352. - Manócska37)
2013. nov. 22. 13:41
Most nem azért Manócska de te is beakartál csatlakozni a fb csoportba írtad is hogy mindennap fenn vagy itt és miután becsatlakoztál is láttad hogy keresnek a többiek hogy sikerült-e csak annyit kellett volna a csopiba írni hogy sziasztok ez és ez vagyok sikerült. ne Törpillát ízéld ez miatt mert nincs igazad.Pont annyi idő lett volna beköszönni mint elfogadni a meghívást.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook