Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4412. Manócska37 (válaszként erre: 4404. - Avike1)
2014. febr. 3. 08:48
Avikém, na végre, hogy előkerültél. Lépjünk már be ide mindannyian heti két három alkalommal, hiányoztok!!!!!! Mi van Madlennel? Miket csinál?
4411. Manócska37 (válaszként erre: 4401. - Nicol)
2014. febr. 3. 08:46
Szia! Réka a picikém, 8 kiló, de már 4 hete nem hízott egy grammot sem. Most három hét alatt lett foga, forog ide-oda és már hátrafelé kúszik, meg körbekörbe. Mindig így van, nehezen kezdi el, de aztán meg iszonyú gyorsan belejön mindenbe. Most óriási a boldogság.
4410. Avike1 (válaszként erre: 4409. - KicsiZsu)
2014. jan. 31. 16:06
Huhh szia jó nehéz akkor már a picikéd!mi több mint egy kilóval könnyebbek vagyunk:-) de sebaj az én lányom ilyen apróka. bár mostanába, mintha kicsit jobban enne illetve jobb ízűen falatozik ami számomra öröm mert rossz volt látni az unott fejet amikor etetem,és utána amikor végeztünk a megkönnyebbült sóhaj mintha azt jelezné,na végre,hogy felhagysz ezzel az evés dologal.
4409. KicsiZsu
2014. jan. 29. 22:54

Szia Nicol!

Anno ezt adta a fb-s csopi adminisztrátora:


[link]

2013. júniusi babák


Erre kellett rákeresni.

Ha nem megy írj, s megpróbálom másképp.



Egyébként kétnaponta azért felnézek ide én is, s olvasgatom mi hír veletek.


Emmám közben 7,65 kg lett s 68,5 cm. Zömök, tömör kisbaba. Még csak kúszik, s fordul a hátáról a hasára. Visszafele nem motivált. Mintha mászna, mert a lábait már a hasa alá húzza, de a kezeit még nem mozgatja hozzá. :)

4408. Avike1 (válaszként erre: 4407. - Nicol)
2014. jan. 29. 13:05
szia köszönöm a bíztató szavakat a szopival kapcsolatban jól esik! FB csoportba fel tud venni aki ott tag ha jól tudom. én nem vagyok tag,de majd talán Manócska vagy a többiek oda segítenek téged.
4407. Nicol (válaszként erre: 4405. - Avike1)
2014. jan. 29. 10:25

Sziaaa Évi!

Köszönöm leveled, aranyos vagy :)nem olyan nagy baj ám, hogy csak szopizni akar még, legalábbis én több anyukától hallottam, sőt a rokonságban van egy 1 éves kislány aki még 80 %ban csak szopizik, ő pl. csak az apukájától hajlandó szilárd ételt elfogadni...szóval lehet érdemes próbálkozni azzal, hogy másvalaki etesse...

Lenne még egy kérdésem, hogy mivel itt úgy látom elég "kihalt" az élet...hogy tudnék a facebook-os csapathoz is csatlakozni? Köszi a segítséget előre is...ja és a d-vitamin-os hozzászólásod különben logikusnak tűnik és már nem te vagy az első akitől ezt hallottam..én utána olvasok mindenképp!!! :)kösziiiiii

4406. Avike1 (válaszként erre: 4402. - Dina 24)
2014. jan. 26. 17:17
szia Dina ha lemásood otthon az eredetit azt is elfogaják!
4405. Avike1
2014. jan. 26. 17:16
Üdvözöllek Nicol örülünk,hogy csatlakoztál. gratula a kispasihoz:-) szép súlya van erről mi csak álmodunk egyenlőre az én lányom Madlen 6,30kg,és 67cm.szóval picúrka igaz 2,57kg született így nagyon sokban nem tér el az elvárttól,de csak szopizni akar nem eszik szívesen sajnos.
4404. Avike1 (válaszként erre: 4398. - Bogica28)
2014. jan. 26. 17:14
szia Bogica sajnálom,hogy betegeskedik a picikéd! szeretném megkérdezni,hogy a D vitamint milyen adagban kapja? tudom itthon a napi 400NE az ajánlott adag,de ez sajnos a mi éghajlatunknál nagyon kevés. tudom nehezen ad az ember a babáknak bármit jótanácsra,nem is akarok okoskodni,nekünk Ausztriában eleve 800NE azaz napi 2 csepp a javaslat,és zárójelben odaírták,hogy nyáron,télen napi 3 csepp az előirt adag. so betegség elkerülhető a megfelelő mennyiségű D vitamin adagolással,és 1 éves korban sem szabad abbahagyni legalábbis télen erősen ajánlott!ha lesz kis időd olvass utána én már minden létező infót elolvastam ezzel kapcsolatban nálunk az egész család szedi,és eddig minden nátha influenza elkerült bennünket. baráti öleléssel Évi.
4403. Nicol (válaszként erre: 4402. - Dina 24)
2014. jan. 23. 11:20

szia Dina!

Nekünk 2010-ben volt az esküvőnk, én 2013.06.19-én szültem és fénymásolatot vittem, simán elfogatták!:)

4402. dina 24
2014. jan. 23. 00:28

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!Ti nem rég szültetek és gondolom,tudtok Nekem abban segíteni,hogy most mi a helyzet ezzel a "300 napnál nem régebbi házassági kivonattal"????A Védőnő szerint kell,am.soproni vagyok,de külföldön volt az esküvőnk 2009.-n.Szóval arra lennék kíváncsi,hogy Nektek is kellett,ill.h ha valakinek nem volt meg csak az eredeti azt is elfogadták???Válaszotokat előre is köszönöm!34.hetes kismama! :)

4401. Nicol (válaszként erre: 4399. - Manócska37)
2014. jan. 22. 08:37

Szia Manócska!

Köszi a választ:)Kisfiúnk van:Zalán, 8,440 kg és 70 cm :)Ne foglalkozz a nagy könyvekkel, mert minden babucinak más a fejlődési üteme, ki kell várni erőltetni nem szabad, csak apró segítő mozgásokat csinálni vele/rajta!!!Az egyik barátnőmnek már 8 hónaposan szaladt a kisfia...nem ezt kell nézni hidd el :)Miket csinál most?És hogy hívják?

4400. Nicol (válaszként erre: 4398. - Bogica28)
2014. jan. 22. 08:33

Szia Bogica!Köszi a tájékoztatást, azt nem sikerült még meg tudnom, hogy a facebook-on hogy lehet megkeresni a csoportot?!

Sajnálom a kisfiadat nagyon, mi is voltunk már, hála Istennek csak náthásak és tudom milyen rossz, hogy tehetetlen vagy...ne legyél elkeseredve(bár én is szoktam-mi a szájpenésszel küzdünk :( )de nem szabad!!!! Hogy vagytok azóta???Szemecskéje???

4399. Manócska37 (válaszként erre: 4397. - Nicol)
2014. jan. 15. 12:22
Szia Nicol! Ez a fórum eléggé kihalt mostanában, de én azért fel szoktam jönni. Az én bébim június 14-én érkezett és kislány. Neked fiad van vagy lányod? Mekkora? A babám most 8 kiló, még sosem volt beteg, nálunk a mozgással vannak gondok, kicsit lustácska, mindent később csinál, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva.
4398. Bogica28
2014. jan. 14. 10:15

Szia Nicol!Üdv köztünk!Én először június 21-re voltam kiírva,de végül tologatták,tologatták,és július 12.-én érkezett a kicsi fiam!Úgyhogy itt benne vagyok a júniusi csoportban már,de én fb-on a júliusiban vagyok,nagyon szuper csoport,de biztosan van júniusi is!!!

Sajnos Ricsikém nem tud kigyógyulni teljesen a náthából,a mai napig ha köhög,elég csúnya,pedig már karácsonykor kezdődött. :( Egyszer úgy tűnt vége,de tegnap megint elkezdett köhögni.Ja,és pénteken este megint ügyeleten voltunk,mind 2 szemén kötőhártya gyulladás. :( Nesze neked,hogy az anyatejes babák nem betegek,az én drágám mostanában folyton beteg,és én el vagyok keseredve! :(

4397. Nicol
2014. jan. 13. 18:22

Sziasztok!

A barátnőm javasolta, hogy írjak nektek, illetve ide, ő tagja a márciusi babásoknak, nagyon dicséri a lehetőséget, hogy tapasztalat cserére, beszélgetésre is nagyon jó ez az oldal az én Mazsolám pedig június 19-én született és szeretnék hasonló korú babák anyukáival kapcsolatot tartani...visszaolvasgattam a bejegyzéseiteket, sok hasznos és megnyugtató dolgot találtam.:)Azt is láttam, hogy a facebookon is vagytok:)Szóval hogy tudnék ide is oda is kapcsolódni??? Előre is köszönöm: Nicol

4396. Manócska37 (válaszként erre: 4395. - Bogica28)
2014. jan. 11. 08:23
Szia! Örülök, hogy meggyógyult. Itt is felbukkant a betegség, de pár napig kellett köptetőzni, aztán meggyógyult. Most én vagyok beteg, de nem vészes, csak nátha.
4395. Bogica28
2014. jan. 9. 11:38

Sziasztok!Megint rég nem tudtam jönni sajnos.Mikor utoljára írtam,meséltem,hogy Ricsike kezd taknyos lenni,hát sajnos karácsonykor fél napot az ügyeleten töltöttünk,nagyon beteg lett a kincsem. :( És majdnem 3 hétig tartott.Tele volt a tüdeje lerakódott váladékkal,állandóan az orrát szívtuk,több gyógyszert is kapott,győztem neki napi 5x köptetőt adni,orrcseppet,......nehéz időszak volt. :( De végre kijöttünk belőle.Mert nem elég,hogy Ő nagyon rosszul volt,mi is elkaptuk sajnos,.....na de vége,kezdődhet a Boldog Új Év! :) Mindenkinek BÚÉK!!!! :) Remélem a Karácsonyotok szebben telt,mint nekünk!Szerencsére azért a kedve nem volt mindig rossz,voltak szép,vidám napjaink azért,nem csak sírással teltek a napok! :)

Remélem mindenki jól van! :)

2014. jan. 6. 09:06
Sziasztok! Én is boldog új évet kívánok Nektek! Az elmúlt két hétben nem ültem géphez, csak családi élet volt. Jól vagytok?
4393. KicsiZsu
2013. dec. 30. 13:30
Boldog Új Évet Kívánok minden Anyukának, Apukának, kisbabának! :)
4392. Avike1
2013. dec. 29. 10:04
Boldog új évet kívánok csajok mindenkinek:-)
2013. dec. 23. 14:21
Szeretetben gazdag békés boldog karácsonyt kívánok mindenkinek :)
4390. Manócska37 (válaszként erre: 4389. - Avike1)
2013. dec. 16. 08:34
Réka ülni akar folyton. Szerintem naponta párszor lehet engedni pár percig, ha egyszer élvezi. Egyébként azóta megint látta a lányomat egy szakember és ő pl. kimondottan javasolta, hogy gyakoroltassam vele az ülést, és abból az oldalra fordulást a négykézláb mászáshoz. Azt mondta, normál fejlődésű babáknál ez felesleges, de nálunk a lustaság miatt javasolt. Most új gyakorlataink vannak, legalább ennyi változás történt. Ez az integetés jó, én is megpróbálom tanítani rá. Nálunk most a cuppantás megy, mintha puszit küldene. És teljesen tudatos, nem véletlenszerű.
4389. Avike1 (válaszként erre: 4388. - Manócska37)
2013. dec. 14. 09:19
De jó hírek! nagyon örülök,hogy minden rendben van!!! boldogsáág! elujságolom neked képzeld megtanítottam integetni Madlent,és már tudatosan,és szívesen csinálja:-)a másik dolog erre nem tanítottam,ezt magától követelte ki állni akar! folyton. félek kicsit,hogy nehéz még a derekának,lábainak,de nagyon élvezi.szerinted?
4388. Manócska37 (válaszként erre: 4387. - Avike1)
2013. dec. 11. 08:10
Ja, nagyon ügyes a Picuri, most végre az ortopédián sem szidtak le, hogy ezt azt miért nem csinál már. Mondták, nemsokára megfordul, meg a mászás is benne van a mozdulataiban, nem kell vinnem majd csak ha jár.
4387. Avike1
2013. dec. 10. 17:36
Ügyesek vagytok manócska:-)
2013. dec. 10. 07:50
Sziasztok! A minap lement egy egész üveg bébikaja, el sem hittem! Azért ez a kanállal etetés eléggé szenvedős, meg lassú, de majd elmúlik ez is.
4385. Avike1 (válaszként erre: 4382. - Kittyna1990)
2013. dec. 9. 14:35
Szia kittyna hát nálunk a szopi a fő étkezés,szopik,és utána kap főzeléket,vagy gyümölcsöt. van hogy utána is bújik még a ciciért. mivel igény szerint szoptatok,így igazából kialakult szopi idő nincsen de többnyire a nap úgy telik hogy 3 óránként alszik fél-egy órát minden elalvás cicivel megy jelzi ha álmos dörgöli a szemét,akkor mellre teszem,és közben elalszik hol gyorsan,hol kevésbé.már nem méregetem,így nem tudom,hogy csak cumizik,vagy sokat szopott-e?tudom nem túl jól csinálom,mert így szinte 0 időm van magamra,de már jól belejöttünk amikor alszik akkor megy gyorsan a rend rakás,főzés... Bébiételekkel úgy vagyunk van amikor fél üveg megy le van amikor pár kanál ugyanabból akkor hagyom egy fél órát és újból megkínálom vele. igaz már van egy 15 éves nagy gyerekem,de mégis mintha megint az első baby lenne olyan nehéz megtalálni a helyes utat,hogy jól is lakjon,és ne is essek tőlzásokba.
4384. Avike1 (válaszként erre: 4383. - Manócska37)
2013. dec. 9. 14:28
Na ez szuper akkor nem parázom én sem sokat majd a pancsin:-)
4383. Manócska37 (válaszként erre: 4381. - Avike1)
2013. nov. 28. 16:05
Szia! Hát már eltelt három nap, és még jól van a szeme. Most nem is volt merülés, meg olyan helyre járunk, ahol nem klórral fertőtlenítenek. A fülébe paraffinolajat cseppentek majd, így abba se megy víz.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook