Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 2012. május 19. esküvő :) részletek lent fórum

2012. május 19. esküvő :) részletek lent (beszélgetős fórum)


29. szaki_xy (válaszként erre: 27. - Hemos)
2011. máj. 17. 12:48
Hó nem volt inkább kicsit szeles, decemberhez képest "jó".
28. hemos (válaszként erre: 23. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 16. 20:36

Ízre jó volt és volt aki azt mondta szép is, de nekem egyáltalán nem tetszett. Szörnyű színe lett és a dísz is csupa giccs volt! Blööh

De megettük és végül is kit érdekel már így utólag!

27. hemos (válaszként erre: 26. - Szaki_xy)
2011. máj. 16. 20:34

Amúgy nekünk is szeptemberben volt esküvők és bár az már nem szezon, de még elég leterhelt minden szolgáltató, de nekünk szerencsénk volt, akit akartam pont szabad volt (fotós, vőfély)

Egyébként ha télen sokszor esne hó, szép lenne a téli esküvő is és tényleg tök jó, hogy mindenhol van szabad hely és mindenki ráér!

26. szaki_xy (válaszként erre: 25. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 15. 23:42
Októberben volt lánykérés az évfordulónkon, következő ősz volt a terv. Anyukám véleménye: mért nem kora tavasz vagy február.Jobban ráérnek az emberek.Vőfény véleménye: februárban nem olyan a hangulat év elelyi költségek stb.jobban kismamák, ha muszály. Van 1 szabad hely decemberben még ünnepek előtt.Így lett 2 hónapom.
25. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 24. - Szaki_xy)
2011. máj. 15. 23:14
2 hónap? akkor nagyon ügyes voltál :) minden elismerésem :) jól sikerült? mesélnél róla? :)
24. szaki_xy (válaszként erre: 23. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 15. 23:11
Szia! Mi a teremdíszítést csináltuk meg a koszorús ruhákat.Ruhám hírdetésben találtuk, azóta is megvan.Zakót csináltattuk. Vendéglőben volt 240 személy.Esküvő polgári+templomi.Abroncsot pelerint béreltem,koszorú a barátnőmé volt.2 honapom volt intézkedni,hívogatni.
23. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 22. - Hemos)
2011. máj. 15. 22:07

Hát igazából arra gondoltam, hogy a meghívókat és az ültetőkártyákat mi csinálnánk :) Szerintem sokkal személyesebb :)

A torta finom volt? :)

22. hemos (válaszként erre: 21. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 15. 20:59
Mint mondta, úgyis a hangulat a lényeg. Mi is spórolósan csináltuk és épp ezért apám cégének egy kapcsolatával csináltattuk a tortát. Én elmondtam, milyet szeretnék (egyszerű, kétszintes, krémszínű, csicsa nélkül) erre csinált egy olyan ronda tortát, hogy majdnem elájultam. De csak röhögtünk rajta, mert végül is nem számít. Megettük és kész. Nem baj, ha nem minden tökéletes! :)
21. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 20. - Hemos)
2011. máj. 15. 15:18

Hát marad a fehér, átrágtuk a dolgot, és abban maradtunk h egy középkorú stílusba nem tudnánk olcsóbban megúszni az esküvőt. Szóval vagy fehér ruhám lesz, vagy valami pasztelszín, ami tuti nem fog tetszeni szüleimnek :) Eléggé hagyománytisztelőek :)

Egyszerű esküvőt akarok, még jó h a 60 vendégről lelehetett beszélni XD

20. hemos (válaszként erre: 19. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 15. 15:15

Hát a hagyományos fehér ruhák nekem se igazán tetszenek. Én egy Daalarna zöld ruhát akartam, de elég drága volt és végül le kellett róla mondanom. Lett helyette ekrü-arany. Sajnos Magyarországon csak fehérből van választék én már bármit felvettem volna, csak ne fehér legyen... :)

Tényleg! Színben Te milyenre gondoltál?

19. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 18. - Hemos)
2011. máj. 14. 22:13

hát azt varni fogják. még nem tudom, de nézegettem régi középkori stílusú ruhákat, egyszerűbbeket, szóval valami hasonló :)

nem voltam sose oda a csicsás cuccokért :)

18. hemos (válaszként erre: 17. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 14. 21:41

Igen, bár rizikósabb, hogy mindenkinek jut e mindenből elég, de ettől függetlenül a témához illik, szóval jó lesz!

És a ruhád milyen lesz?

17. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 16. - Hemos)
2011. máj. 14. 21:14
Szerinted is olcsóbb így, mintha "fejenként" lenne kiszámolva? :)
16. hemos (válaszként erre: 15. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 14. 21:03

Fú, ne is mond! Tök guszta, ha nagy fatálon vannak a kajcsik.

Nem csak a drága esküvők a jók! Én elég sokat láttam, mert szállodában dolgoztam és volt ott ám mindenféle esküvő. Igazából a társaságon múlik. Ha jó fejek, akkor örülnek mindennek és nektek és jól érzik magukat, ha meg nem, akkor tehetsz bármit, úgyse lenne jobb!

Amúgy, mivel az alap hangulatot a pár határozza meg, csinálj mindent úgy, ahogy neked tetszik és gondolj arra, ha neked jó a kedved, másoknak is az lesz! :)

15. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 14. - Hemos)
2011. máj. 14. 20:14
mi is ebben reménykedünk :) remélem nem lesz drága :S márcsak abból gondolom, hogy nem személyenként kell a kaját számolni, hanem arra gondoltunk, hogy lesznek nagy fatálak, amiken lesz töltöttcsirke körettel, meg hal körettel, a desszert meg egy tál süti, egy tál gyümölcs. reméljük így tudunk spórolni :)
14. hemos (válaszként erre: 13. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 14. 20:12

Na látod! Akkor bőven van tennivalód! Ha még elfogadsz egy tanácsot, jó sokszor vedd át az esküvő menetét lépésről-lépésre és mindig mással, mert így jöhettek rá, ha esetleg valamire nem gondoltatok, nem jól szerveztetek vagy ilyesmi!

De nagyon izgalmasan hangzik, biztos jó lesz!

13. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 12. - Hemos)
2011. máj. 14. 19:32
köszönöm szépen :) hát igen, tudom h hamar elfog menni egy év :) a mienk úgymond nem hagyományos esküvő lesz, hanem középkori témájú :) szerintem nagyon hangulatos lesz :) korhű zenével (zenészre nem futja, szóval cdről fog menni), terítékkel, gyertyákkal :) a meghívót saját kezüleg fogjuk készíteni :) mert az is középkori témájú lesz :)
12. hemos (válaszként erre: 10. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 14. 19:02

Ja, azt nem tudtad, hogy ő ért hozzá, mert akkor tökéletes.

Nyugodtan kezdj neki, mert azért a sok apróságot is időigényes elintézni.

Először a vendéglista összeírása és a meghívók kiküldése a fontos, mert a visszajelzésekből fogod tudni, hogy valójában hányan is lesztek. Jelezzétek is, hogy mindenképp választ vártok ez ügyben.

Bárhol is tartjátok a saját kerteteken kívül, érdemes azt is elsőként intézni, hogy lefoglaljátok a helyet és jól körülnézzetek, hogy milyen adottságai vannak és mit kell magatoknak vinni és mit biztosítanak a helyszínen.

Ezeket nyugodtan elkezdheted most, sőt! Ja és a ruhát is érdemes időben keresni, bár én azt mondom, december az ideális erre.

Ja és ha vőfélyt akartok, azt is egy évvel előre szokták foglalni. Én eredetileg nem akartam, de nem bántam meg, mert kell valaki, aki terelgeti az embereket, csak utólag jöttem rá erre!

Szervezkedj, készülj, szépülj és szuper lesz minden.

11. hemos (válaszként erre: 9. - Goldfish23)
2011. máj. 14. 18:55
Azért mégsem, mert a szállodákat egy évvel előre szokták foglalni, szóval ehhez már tán késő is, de egyébként én is fél év alatt szerveztem le az enyémet és tökéletes volt.
10. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 5. - Hemos)
2011. máj. 14. 15:16

a keresztanyukám foglalkozása fotós :) szóval ahogy írtam, nem lesz probléma. Azt kihagytam, hogy a csokromat is ismerős fogja csinálni :)

Már nagyon izgulok :) pedig még jó sok idő. Nem is tudom mikor álljak neki szervezkedni :)

9. goldfish23 (válaszként erre: 5. - Hemos)
2011. máj. 14. 15:02
Rengeteg ideje van, mert 2012.....:)
2011. máj. 14. 14:42
Amúgy ma már divat, hogy kívánság listát ír a pár, hogy milyen nászajándékot kér. És ha spórolni akartok, akkor ez is jó ötlet, hogy amit lehet, azt ajándékba kértek és így lehet fotósotok és zenekar is és még sok más.Szerintem ez jó ötlet, mert így aki adja az is örül, mert tényleg hasznos dolgot adhat! Ha nagyobb dolgot kértek, mint a zenekar, érdemes megbeszélni, hogy több ember dobja össze és közös ajcsiként adják.
7. mamcili (válaszként erre: 5. - Hemos)
2011. máj. 14. 14:30
ez is igaz, mert a nővéremék sem kértek profi fotóst, nincs is az esküvőről csak egy képük az is homályosra sikerült és még fekete fehér is...
6. mamcili (válaszként erre: 4. - 06718ca650)
2011. máj. 14. 14:28

ezzel teljesen egyetértek :)

le is írtam miért volt hátránya...

2011. máj. 14. 14:27

Szinte minden szálloda ad kedvezmény a szobaárból, ha náluk tartod az esküvőt, de úgy még mindíg lehet drága. Kérdezősködj, bár már nem sok időd van

Viszont egy dolgot javasolnék! Ha más nem, legalább a szertartás idejére egy órányira béreljetek egy profi fotóst, mert utólag sajnálni fogod, hogy nincs néhány tökéletes kép erről a szép napról. Kérd valakitől nászajándékba!

Sok Boldogságot!!!

4. 06718ca650 (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2011. máj. 14. 14:12
:( azért tartom jobbnak az éttermit, ne legyen már az ember meg a rokonság rabszolga ezen a szép napon.
2011. máj. 14. 14:12

voltam egy olyan esküvőn ahol egy diákszállón oldották meg az étkezést és a szállást is...

szállás az ágylétszámra ment, így előre kellett jelezni ha valaki ott akarta tölteni az éjszakát...

nem volt olyan hogy párok külön szobát kaptak volna... 6-8 fős szobák voltak...

2011. máj. 14. 14:09

hol éltek?


Anyukámék a nővérem esküvőjét anno úgy oldották meg, hogy a saját lakásunkban és egy két ismerősnél szállásolták el a vendégeket, akinek ez nem felelt meg az vett ki magának szállást ahol akart, vagy hazament éjjel.


mi magunk főztünk és a közeli klubban tartottuk a bulit..

70 fős volt


4 szomszédnál a leves főtt kondérban

egy tésztákat főzte ki

egy a pörköltet főzte,

1 rántott húsokat sütötte és a rizst főzte meg

és mindenki sütött egy adag sütit, volt bőven...

3 meg a káposztát éjszakára

egy ismerős cukrász nászajándékba készítette a tortát :)

ráadásnak a vőlegény is kapott egy kis tortát :D

Jó poén volt, még ma is nevetek rajta...

a buszt és a terembért kellett fizetni...(meg persze az élelmiszereket...)


volt pár hátránya,

mivel mi szolgáltunk fel,

nem éreztük igazán jól magunkat, még enni sem tudtunk rendesen...

Nagyon szomorú voltam, hogy még a tortából sem jutott nekem...

2011. máj. 14. 14:01

A helyzet az, hogy olcsón szeretném megúszni az esküvőnket. Eddig úgy néz ki, hogy a hajamat, körmömet, sminkemet barátnőim csinálják meg. Az esküvő tortát, és a ruhámat húgom keresztanyja és lánya. Fényképész a keresztanyukám lesz. Amire költeni kell, az a párom ruhája, és maga a lagzi lesz, tudom így is megúszunk egy csomó költséget, de van valakinek ötlete? Kb 50en leszünk. Zenész nem lesz, cd-ről fog menni a zene, ha ciki, ha nem :)

A lagzit hogy lehet olcsón megúszni? Jah lesznek vidékről barátok. Őket hova lehetne elszállásolni? Tényleg van olyan szálloda, hogyha ott tartom az esküvőt, akkor olcsóbb aszállása pár embernek?

Előre is köszi a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook