Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2012. június 18-tól fogyjunk együtt! Ki tart velem? fórum

2012. június 18-tól fogyjunk együtt! Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2082. Kata7555
2014. márc. 12. 16:11

Sziasztok :-)


Úgy hallottam, hogy vasárnap a hó is eshet.. Ez azért már túlzás a "jóból". Én már annyira szeretnék már bicajozni, futni, kirándulni vagy csak úgy sétálgatni...

A futás azért a futópadon nem ugyanolyan.. Én pedig még nem vagyok annyira elvetemült, hogy kint fussak, Mahal a jó ebben :-D

2081. 5c0313b0fc (válaszként erre: 2079. - N Helga)
2014. márc. 11. 08:43

Szia-szia!

Ne add fel, ha valóban komolyan gondoltad a lefogyást, akkor az sikerülni is fog!

Először én is azzal kezdtem (egy cukorbeteg tanácsára, neki + az orvos mondta), hogy cseréld le a normál tányérodat gyerek-tányérra. A szemedet becsapod azzal, hogy mindig tele-tányérral eszel. Igaz, hogy eleinte 2x szedsz, de ez csak kb. egy hétig tart, utána észre sem veszed, és másodszor már nem fogsz szedni!


Épp most "örvendeztem ki magamat" a Fogyjunk együtt módszertől függetlenül c. fórumban, hogy ez a kombinált módszer végre 2 éves kutakodás-próbálkozás után eredményt hoz:

- norbi-féle kódok szerinti étkezés = gyakorlaltilag ehetsz bármit, csak nem mindegy, hogy a nap melyik szakában

- kalóriabázis vezetése, hogy legyen mennyiségi kontroll

- napi rendszeres testmozgás az egészségesebb életért, és a már "összerakott" mielőbbi ledolgozásáért.


Ezek alapján bezabálhatsz nyugodtan akármiből, max. a nap további részében a többi étkezés során majd visszafogod magad kcal tekintetében, és kész!

A lényeg, te irányítsd az eseményeket, tudd, hogy mikor mit teszel, és ha reggel 8-kor teletömöd magad sütivel, akkor már reggel 8-kor tudd azt is, hogy a nap további részében hogyan oldod meg az étkezésedet. Mert ellensúlyozni lehet azzal is, hogy azon a napon 2x annyit futsz, tekersz, stb . stb. és akkor már minden oké! Ésszel!!!

2014. márc. 10. 19:12
:P
2079. N Helga
2014. márc. 10. 18:57
Morcosan indult a hétfő. Mérlegtörést kellett volna végrehajtanom. Tudom, hisz már annyiszor megesett, hogy néha többet mutat a mérleg-akkor is dühítő!!! Az eszem tudja, de a lelkemnek fáj. Most kell a kitartás. Gitka22- a te módszered a legjobb, csak én nem tudnám csinálni. Falánk vagyok és amibe beleöltöm a nyelvem abból egy morzsa sem marad. Nem vagyok egy mértékletes ember(persze ez csak a kajára vonatkozik). Így ameddig bírom, kerülöm a finom falatokat.
2078. 5c0313b0fc (válaszként erre: 2077. - Mahal)
2014. márc. 5. 09:06

Ez az! Én sem akarok visszahízni, szinte félek a jojó-hatástól, ezért mondtam most, hogy nem fogyózni akarok, hanem az étkezési szokásaimat átalakítani úgy, hogy az hosszútávon is tartható legyen számomra. Ezért nem vagyok hajlandó most teljesen megvonni magamtól olyan kajákat, amelyekre azért a szervezetnek bizonyos mértékben szüksége van, .... így sok-sok próbálkozás után mondtam azt, hogy ha a napi étkezés során betartom a norbi-kódolás-szerinti behatárolásokat (=mit, mikor szabad és nem ajánlott enni), és odafigyelek, hogy a napi kaja-mennyiség ne legyen több a szükségesnél, akkor ... szóval ezzel a módszerrel is lehet fogyni, csak valamivel lassabban, mint aki "kemény fogyókúrás" étkezés mellett dönt, és majd egy-két év múlva ismét elkezd fogyózni, stb. stb.

Én közel 30 kg-tól szeretnék megválni, erre adtam magamnak 8-10 hónapot. Persze én már futni nemigazán fogok, de azt mondják. "Gyalogolni jó!"

2077. mahal (válaszként erre: 2067. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 5. 08:44

Köszönöm!:)

Tavaly nagyon jókat futottunk a futótársammal,szinte "szárnyaltam" futás közben.A 10km-t sokszor lefutottuk,csak aztán közbe jött neki is és nekem is pár dolog,amiért nem indultunk el esténként, rám vissza is jött 10kiló és bizony előtte se voltam egy vékonyság,most meg pláne nem.

A lényeg,hogy nem adom fel!!!!Futok!!Néha jóleső érzéssel,sajna most még elég sokszor "kínlódva",de futok,mert én szerettem és szeretem a futást és azt a csodás érzést,ami utána jön.Nem mellesleg jól fogyaszt.:)És nekem sokat kell leadnom nyárra és meg is kell tartanom a súlyom,mert én többet már nem akarok visszahízni!!

2076. mahal
2014. márc. 5. 08:34

Irulok-pirulok,köszönöm a dicsérő szavakat,nagyon jól esnek.:)


DE Helga sajna nincs hatalmas kitartásom,pont ezzel küszködök..


Kata igen,mikor mozgok és jókat eszem érzem,hogy sportosabb/energikusabb/csinosabb/magabiztosabb vagyok,úgyhogy MUSZÁJ lenne wooww-osan élnem.:)

2075. mahal (válaszként erre: 2072. - N Helga)
2014. márc. 5. 08:29

ÓÓÓÓ,de ügyes a férjed!!! :)Most épp őt is irigylem..

A mozgást csak elkezdeni nehéz és utána megy majd..Én mostanság sűrűn megküzdök ezzel az érzéssel,mert alig tudom összekaparni magam,hogy elinduljak futni.Aztán mikor elindulunk,az első 500m-1km között irtó nehéz "vonszolni" magam,de aztán mintha picit könnyebben menne,de 3-4km után megint a "kínlódás" megy.Még jó,hogy a futótársamnak most hatalmas a kitartása/lendülete,abból merítek erőt és mikor megállok annyira jóóó,hogy ezt is meg tudtam csinálni!!!!

2074. Kata7555 (válaszként erre: 2072. - N Helga)
2014. márc. 4. 22:11

:-D

Én most kezdtem újra a maxos edzéseket és konditeremben futkorászok :-)

Akkor a férjed is jól nyomja :-)

2073. N Helga
2014. márc. 4. 18:02
Mahal- fantasztikus amit véghezviszel. Szerintem neked hatalmas kitartásod van. Örülök, hgy itt vagytok, bár néha eltünök, időközönként visszatérek közétek.
2072. N Helga (válaszként erre: 2064. - Kata7555)
2014. márc. 4. 17:59
Kata- Köszi kérdésed, a férjem lefogyott 79 kilóra 92- ről. szépen lement a hasa. Most azzal küzd, hogy ne hízza vissza, így szinte minden reggel csak zabpelyhet reggelizik. A gyerkőcök jól vannak, bár a lányom átesett egy skarláton úgy, hogy szinte pár nap alatt lezajlott. Mozogni sajnos még ritkán szoktam.Neked gondolom ezerrel megy a futás.
2071. Kata7555 (válaszként erre: 2070. - Mahal)
2014. márc. 4. 11:19
Azért a naplód és a futások alapján nagyon is úgy tűnik :D Hajrá... Egészségesebb és jobb, sportosabb élet :)
2070. mahal (válaszként erre: 2069. - Kata7555)
2014. márc. 4. 08:24
Még nem teljesen,de alakulok.:)
2069. Kata7555 (válaszként erre: 2066. - Mahal)
2014. márc. 3. 16:18

Wowwww :-D

Visszatértél B-)

2068. 5c0313b0fc (válaszként erre: 2061. - N Helga)
2014. márc. 3. 09:16

Persze, jól írja "mahal"

Mivel déli 12-ig bármit ehetsz, amit leginkább meg szoktál kívánni, azt edd reggelire, max. tízóraira. Akkor megnyugszik a kis lelked, és a nap további szakaszában a norbi-féle besorolások szerinti "megszorításokat" már sokkal könnyebb betartani!


Másrészt, mivel ez működik akkor is, ha a hagyományos alapanyagokból, hagyományos módon készített kajákat eszed-nem eszed (a besorolások szerinti időben), külön, plusz-kiadást nem jelent, csak figyelni kell, mikor mit.

2067. 5c0313b0fc (válaszként erre: 2066. - Mahal)
2014. márc. 3. 09:10

Ez nem semmi!!!

Közel 11 km-t lefutni!

Minden elismerésem a tied!

Ahol lakom, a legközelebbi település 8 km-re van, símán átjutottál volna odáig! Gratula!

2066. mahal
2014. márc. 3. 08:56
És hadd dicsekedjek kicsit:tegnap futottam és újra 10,5km sikeredett.:))
2065. mahal (válaszként erre: 2061. - N Helga)
2014. márc. 3. 08:55
Helga én úgy kezdtem el a fogyózást anno,hogy ami a "tiltott" kaja volt nálam és esetleg hébe-hóba megkívántam,na azt reggeliztem,persze módjával.Nálam a kakaó nagy mumus,imádom.Sok kakaópor tejjel->forrócsoki,jajjj azt is nagyon szeretem..Na az ilyenek és társaik reggelenként,ha "muszáj" beleférnek az evésembe,mert én úgy működök,hogy ha egyáltalán nem ehetem a finijeimet,akkor egy idő után bezabálok belőle bármikor és szinte bármennyit.
2064. Kata7555 (válaszként erre: 2061. - N Helga)
2014. márc. 2. 11:46

Szia!


Te most mozogsz valamit? Jól emlékszem arra, hogy a férjed elkezdte az Insy-t? Sikerült befejeznie? Milyen eredményeket ért el? A gyerkőc jól van?

2014. márc. 2. 11:41

Egyébként ahogy lentebb írtam, én nem elsősorban fogyókúrába kezdtem, hanem a táplálkozási szokásaimat megreformálni, átalakítani úgy, hogy azt hosszú éveken keresztül is tudjam tartani.

Ezért a Norbi-kódos besorolás szerint:

- az 1-es kóddal ellátott kajákat eheted egész nap

- a 2-es kóddal ellátottakat d.u. 3 óráig

- a 3-as kóddal jelzetteket déli 12-ig! Márpedig a te hamburgered is 3-as kódos kaja!


Mondjuk akik fogyóznak, azok a fogyókúra alatt a 3-as kódos kajákat egyáltalán nem eszik, majd csak azok után fogják déli 12-ig, ha már elérték az ideális súlyt. Én eszem őket most is, csak a testsúly-csökkenésem lassabb, mint aki teljesen lemondott ezekről most.



Mellé a KalóriaBázison figyelem, hogy a napi kcal-bevitel és mozgással való elégetés mennyisége, és így most már eljutottam odáig, hogy szinte napról-napra megy le rólam néhány deka!!!!


És persze ami mozgás tőlem telik, de mondjuk az is max. abból fog állni, hogy ami távolságot naponta majd legyalogolok, az fog napról-napra növekedni addig, amíg mennyisége eléri azt a szintet, amit hosszútávon később is bírni fogok.

2062. 5c0313b0fc (válaszként erre: 2061. - N Helga)
2014. márc. 2. 11:06

Mondjuk rossza példa, mert sem hamburgert sem egyéb mekis kajákat nem eszek. Életemben 1x kóstoltam meg, és totál felfordult a gyomrom az első falattól.


De értem a kérdést: Szerintem azzal nincs gond, ha néha-néha megkívánsz valamit és megeszed! Ha tudod, akkor vissza-veszed még másik evésnél aznap, ha ez már nem sikerül, akkor egy nap nem a világ, legalább jól érezted magad!! A lényeg, hogy ebből ne legyen rendszer, mármint abban az esetben, ha valóban, komolyan gondolod azt, hogy változtatni akarsz a korábbi étkezési szokásaidon.


Ha azt veszed észre, hogy naponta megeszed a "magadét", akkor viszont felül kell vizsgálnod a korábbi elhatározásodat, és meglehet, hogy hagyni kell az egészet, mert valami miatt még nem elég erős a késztetés, a motiváció.

Vagy éppen valami más módot, módszert kell keresned a kilóid csökkentése érdekében!

2061. N Helga
2014. márc. 2. 10:58
gitka22-mit teszel ha megkívánsz egy hamburgert? Megeszed és máshol szorítasssz az aznapi menűdön, vagy valami más módszert találtál?
2060. 5c0313b0fc (válaszként erre: 2059. - Kata7555)
2014. márc. 1. 18:43

Addig amíg kemény melónak érzed, az is lesz!

Ha már gondolatban elfogadod, hogy x naptól kezdve egy fokkal leszel tudatosabb, egy lépéssel leszel közelebb az egészségesebb élethez, és így állsz neki a változtatásnak...

Nem kell egyik napról a másikra felforgatni az eddigi megszokottat.

Napról-napra fokozatosan állj át: gondold végig, melyik az a terület, ahol a leginkább változtatnod kell: kenyérfélék, vagy a mekis-kaják, esetleg a bolti üdítők, vagy sütik terén. Ott kezdd el egy-egy fokozattal visszábbvenni, és a többi pedig ahogy azon a napon éppen sikerül, de soha-soha ne legyen bűntudatod! A sikerélményeket gyűjtsd csokorba, mert azok fognak előre-vinni holnap is, és később is. Ha csak a kudarcok emlékeit gyűjtöd, akkor azok a kudarcok számait fogják növelni. Kudarc nincs, csak meg nem reformált tegnap!

2059. Kata7555 (válaszként erre: 2057. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 1. 16:44

Szia!


Ez így van... Életmódot kell váltani és elfelejteni a régi "rossz" szokásokat az étkezésben, csak ez elég kemény meló :)

2058. Kata7555 (válaszként erre: 2054. - Mahal)
2014. márc. 1. 16:39
ÁÁÁ.. Én nagyon küzdök, hogy visszanyerjem, illetve jobb formában legyek, mint nyáron és már baromira várom a bicajos időszakot :D Bár, sajna be kell szereznünk egy új cangát :(
2057. 5c0313b0fc (válaszként erre: 2056. - Mahal)
2014. márc. 1. 15:06

Ne sokkoljon!

Gondolj arra, hogy ami többleted van, az sem 1-2 nap, vagy hét alatt rakodott fel, a leadáshoz is kell egy kis idő.


Minden szervezet más, nincs két ember, akikre még ugyanaz a fajta-féle fogyis módi is ugyanúgy hatna. Mindenkinek meg kell találnia, (és ha elég kitartó, meg is találja) azt a módit, amelyre a saját szervezete reagál. Akár étkezésben, akár testmozgásban, tornában.


Én pl. nem is akarok fogyózni, vagyis nem azon van a hangsúly, hogy minél előbb leadni, hanem igyekszem a táplálkozási, étkezési szokásaimat úgy átalakítani, hogy az ne legyen drasztikusan megterhelő, megvonó, tiltó, és amit hosszú éveken keresztül is tartani tudok.


Kismillió ember adott 30-35 kg-ot is egy év alatt azzal, hogy pl. erőteljesen visszafogta a kenyér és tésztaféléket, kiváltotta a háztartásában a cukrot mással, kitiltotta a mekis kajákat, a bolti üdítőket, és ezen kívül, ezek helyett igyekezett több zöldséget-gyümölcsöt enni. És semmi mást nem tett (no meg napi rendszerességgel valami testmozgást, akár csak egy órás séta, stb. stb.) és olvadtak róla lefelé a kilók.


Ne légy türelmetlen magaddal, ne kövess el erőszakos megoldásokat magadon, mert azáltal előbb-utóbb biztosan besokallsz. Lassan, de biztosan, módszeresen, lépésről-lépésre haladj előre az utadon! Amikor úgy érzed, egy kis "bűnözés" is belefér, utána ismét lesz erőd tovább csinálni.

Tulajdonképpen közel két év után én most látom, érzem azt, hogy amit csinálok, annak eredménye lesz. A heti fél kg-os fogyásnak én már úgy örülök, mint ezen az oldalon nagyon sokan a heti 3-4 kg-nak. Nem vagyok irígy, de most már tudom, hogy ez az, ami engem is előbb-utóbb elvisz a célomig.

Kitartás, odafigyelés, csak apró lépésekkel, azokból lesznek a km-ek!!!!

2056. mahal (válaszként erre: 2055. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 1. 14:29

Szia gitka22!

Nekem sajna nem a mérleggel van bajom,hanem magammal,mert ha csal is 1-2kilót a mérlegem,még akkor is brutál sokkk vagyok.:(


Mikor elkezdtem a fogyizást én is mérlegeltem mindenhogy magam,persze meztelen voltam a "legvékonyabb".:)))Mostanság reggelente pizsóban mosakodás után mérlegelek,akkor jön a sokk és már fel is ébredtem.

2014. márc. 1. 10:26

Szevasztok!

Én is kicseréltem a régi mérlegemet, egy idő után ezek ha egy kiló lisztet mérsz rajta, akkor még azt pontosan mutatja, de előfordul, hogy 50-60 kg-nál, vagy még azon felül is, kilónként bármennyi tévedés is, a végén összeadódik, és mi elrettenünk.


Másrészt megfigyeltem azt is, ha csak símán fehérneműben vagy normális itthoni ruhában mérem magam, a különbözet minimum 80 dkg, de akár 1 kg is lehet, attól függ, mennyire vastag ruha van rajtad!!

2054. mahal
2014. márc. 1. 10:08

Sziasztok!!! :)

Helgaaaaaaaaaaa!!!Jajjjjjjjjj,nagyon irigyellek!!!!!!Én az életben sem leszek 77kiló.:((

Bár küzdök,kínlódok,hogy meglegyen.Sőt!!A cél még mindig 68-69kiló lenne..De sajna a mérlegem nagyon szigorú..:( Lehet újat kéne vennem??:)

Kata egy szavad sem lehet:amilyen csini kép van rólad fent. :)

2053. Kata7555 (válaszként erre: 2052. - N Helga)
2014. febr. 28. 21:20

Sziaaaa :-D


Én most nagyon szenvedek, mert nem nagyon látok változást vagyis látok csak nem jó irányba...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook