Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 decemberi Babák fórum

2012 decemberi Babák (beszélgetős fórum)


157. knana (válaszként erre: 153. - Gitta1982)
2012. szept. 5. 08:47

Ne idegeskedj.Nem lesz semmi baj!

Több ismim is az lett Kismamaként.És minden oké Velük és persze a Gyerkőccel.

156. Gitta1982 (válaszként erre: 154. - Shyana)
2012. szept. 5. 08:40

Ez nagyon magas érték. Én eddig két kórházzal beszéltem. Ez a hivatalos határérték táblázat:


A vizsgálat eredménye lehet negatív - ekkor a terhelés utáni vércukorszint a normál tartományba esik -, pozitív, illetve határeset (csökkent glükóz-tolerancia).

Nem várandósoknál:

- pozitív, ha a 2 órás és még egy érték nagyobb, mint 11,1 mmol/l

- csökkent glükóz-toleranciáról beszélhetünk, ha a 2 órás és még egy érték nagyobb, mint 7,8 mmol/l de kisebb, mint 11,1 mmol/l.

Várandósoknál:

- pozitív, ha a két mért érték nagyobb, mint a vérvételi időponthoz tartozó értékhatár (ezek 5,8 - 10,5 mmol/l között vannak).

- csökkent glükóz-tolerancia, ha a 2 órás és még egy érték nagyobb, mint 7,8 mmol/l, de kisebb, mint 11,1 mmol/l.

155. Shyana (válaszként erre: 153. - Gitta1982)
2012. szept. 5. 07:55
most nézegetem,úgy látszik ezt orvosa válogatja :(
154. Shyana (válaszként erre: 153. - Gitta1982)
2012. szept. 5. 07:52
biztos? az nem túl alacsony érték?
153. Gitta1982 (válaszként erre: 152. - Knana)
2012. szept. 5. 07:42
120 perc után 7 felett van várandóság alatt terhességi diabétesz :(
152. knana (válaszként erre: 150. - Gitta1982)
2012. szept. 4. 21:57
Mik a határ értékek?
151. Gitta1982 (válaszként erre: 145. - Shyana)
2012. szept. 4. 16:46

Gratulálok! Engem dec.19-re írtak ki, bár néha 12-t jósol a UH alapján a gép :)

A fiacskám meg majd eldönti melyiket szeretné szülinapjának. :)

2012. szept. 4. 16:43
Sziasztok! 8.5 lett a terheléses cukrom. :( Annyira szomorú vagyok :((
2012. szept. 3. 16:01
sziasztok!hogy vagytok?látom már ti a ruhákat vásároljátok!nekünk kislány lesz a m,ásodik is ,úgyhogy sok ruha lesz Lillától.otthon voltunk Erdélyben egy kicsit Lillával ,és olyan gerinc,váll,és nyakfájdalom állt elő,hogy csak na .nem tudtok valamit ,mit lehetbne szedni rá?Eléggé ropognak is az izületeim ,nektek nem szokott?Lehet szedni valami calciumot?
148. knana (válaszként erre: 146. - Gitta1982)
2012. szept. 3. 13:53

Mi nagyon jól állunk a rucikkal.Rengeteget vettem,igaz a többséget használtan,de nagyon cukik.Pont azt beszéltük,h.már nem kell venni,mert meg telt a szekrény :)

Pl.overált nem vettem.Jó lesz neki ami a fiúké volt.Világos barna volt nekik.Azért abból nem veszek rózsaszínt :)Fölösleges pénzkidobásnak tartom.

Babakocsi,kád stb.minden meg van,hisz tudtuk,h.még szeretnénk Babát.


Kórházi cuccal még várok,bőven van idő.Szer.nov.végéig,dec.elejéig.

147. knana (válaszként erre: 145. - Shyana)
2012. szept. 3. 13:49

Sziasztok!

Nyugi,nekem sincs dokim.Ahol én lakom nem lehet fogadni.Annál szülök aki bent lesz.

A nagy fiammal végig magán rendelésre jártam,mégis másnál szültem.

Nekem 4D-n mondták,h.kislány.

146. Gitta1982 (válaszként erre: 142. - Knana)
2012. szept. 3. 08:21
Én is kaptam már pár ruhácskát, a szegedi barátnőm, akivel majdnem együtt fogunk szülni, most tudta meg, hogy kislánya lesz, ezért a kisfiús ruhácskákat, mind megkapjuk! Tök rendesek. Szerintem el leszek látva bőven. Ti hogy álltok a babakelengyével? Mikor pakoltok a kórházra bőröndöt és mi kerül bele? :)
145. Shyana (válaszként erre: 144. - Knana)
2012. szept. 1. 10:30
Elméletileg nekünk is kislány,de ezt még csak a 20 hetes ultrahangon mondták. Remélem tényleg így van. Sajnos nincs magándokim és az sztk-ban nincs ultrahang :(
144. knana (válaszként erre: 143. - Shyana)
2012. aug. 31. 19:10

Szia!Üdvözöllek közöttünk.Gratula a Pocaklakóhoz.Most Öcsi vagy Hugi lesz?

Én dec.26-ra vagyok ki írva és 3.gyerek.Van 2 Fiam,3és fél,és 6 és fél évesek.Most Kislányom lesz.

143. Shyana
2012. aug. 31. 14:08
Sziasztok! Csatlakozhatok hozzátok? :) Én most vagyok 24 hetes,december 20.ára vagyok kiírva. Második babóca lesz,már van egy tündéri majdnem 3 éves kisfiam :)
142. knana (válaszként erre: 141. - Gitta1982)
2012. aug. 31. 13:59

Akkor Te még hamarabb mész,mint én Babát nézni.

Gondolom te magán rendelésre jársz.Én nem.


Én is eszem rendesen,nem éhezek :) De én terhesség előtt 90,5 voltam,most is annyi :)Szóval nem baj,ha nem jön rám 15 kiló :D


Ma a szembe szomszédtól kaptam egy csomó rucit,mosom is őket :) Igaz újszülött nem sok van benne.De még kis lakk cipőt is kaptunk egy masnival a tetején.Ciki :)

141. Gitta1982 (válaszként erre: 140. - Knana)
2012. aug. 30. 10:42

Nálunk meg pont fordítva van. UH mindig van, alulról meg akkor vizsgál, ha szeretném. Mondjuk kb egy perc az egész... De azt mondta, hogy mindig nagyon szívesen megvizsgálja a kismamákat, de ha nem szeretnék, akkor feleslegesen nem kínoz, ha semmi panasz. :)

Oh, Zétény nagyot nőtt, 800 gramm és járt a keze-lába :) Csücsörített is a szájával, biztos puszit küldött nekünk :))

Pont 25 hetesek vagyunk.

Jövő héten elmegyek laborba cukorterhelésesre.

Mondtam neki, hogy ha lehet, inkább a mellettünk lévő egészségházba mennék, mert 5 méterre lakunk, nem utaznék be a kórházba, ami azért jóval messzebb van.

Nekem pont azt mondta a dokim, hogy ha nem kétszer akarnak megszúrni, előtte meg 2 órával utána, akkor inkább menjek be a kórházba hozzá, mert akkor amatőrök és akkor is hagyjam ott őket, ha cukoroldat helyett reggeliztetni akarnak.

Én nem értek hozzá, nyilván szót fogadok, ha már ő a dokim. De elég érdekes, hogy egyik doki ezt mondja, a másik azt. Aztán így legyen okos az ember, hogy kire hallgasson.

Nekem a köv UH szept 26-án lesz. Kíváncsi vagyok, mennyit nő addig Zétény :)

Nagyon ügyes vagy, hogy így kordában tartod a kilókat! :) Annyival kevesebb dolog lesz utána.

Rám erőteljesebben jönnek a kilók, de a terhesség előtt elég gebe voltam, úgyhogy megfogadtam, hogy nem zabálok, de nem is fogok éhezni. :)

Puszi Neked és vigyázz Magatokra!

140. knana (válaszként erre: 139. - Gitta1982)
2012. aug. 30. 10:15

Szia!

Én is tegnap voltam dokinál,de csak méhszájat nézett,u.h.nem volt :( Tegnap voltunk 23 hetesek.

Súlyommal eddig jól állok.Védőnő is meg dicsért.

8 hetes méréshez képest 1 kiló jött fel.19-20 heteshez képest 2 kg.Remélem 10 alatt meg állok.

Fiúkkal 15 körül jött fel.


Mondtam a dokinak,h.sokszor furán veszem a levegőt,azt mondta ez vele jár.Mondtam a fiúkkal nem csináltam...


Szept.11-én vérvétel.Elég a teszt reggeli,nem kell a cukros víz!

Okt.3-án megyek u.h-ra.Jó sokára! :(


Mi volt u.h-on???

2012. aug. 29. 17:08
Én itt. Este megyek 8-ra UH-ra. Veled mi újság?
138. knana
2012. aug. 29. 17:01
Hahóóóóó!Sehol senki?
137. knana (válaszként erre: 135. - Gitta1982)
2012. aug. 24. 16:42
Pedig attól rosszabb lett!Amint írtam a doki is mondta,h.inkább ne szedjem.
136. sepsi monika (válaszként erre: 135. - Gitta1982)
2012. aug. 24. 15:19
Voltam egy sebésznél ,és ő megállapította ,hogy aranyerek vannak,de nem jön ki ,csak belül fáj.Nekem nem volt soha ,nem tudom milyen.Azt érzem ,hogy fáj a farokcsontom körül,és alhasba meg combbba is sugárzik.Ilyen ez ,aranyértől van ilyen fájdalom?
2012. aug. 24. 11:36

Én femibiont szedek és sok gyümivel (nem banán) meg sok folyadékkal lehet küzdeni a székrekedés ellen. Ha ez sem elég, akkor pár szem füge és az szuperül segít. Sokan a szilvalére is esküdnek.

Amúgy a vitaminoktól nincs szorulás, az kizárt.


Ha már kijött az aranyér, akkor reparonnal helyre lehet hozni.

134. knana (válaszként erre: 133. - Sepsi monika)
2012. aug. 23. 21:56

Szia!Én eleve szorulásos vagyok.Első gyerekkel szedtem az Elevitet,még rosszabb lett,azt mondta a doki,h.akkor inkább ne szedjem.


Ritkán járok most is WC-re.

Vér,valószínű aranyér :(

2012. aug. 23. 21:12

Sziasztok lányok.Nektek nincs székelési problémátok?(kemény széklet,nagyon kevés ,világos vér wc-papíron,alig lehet észrevenni,annyira kevés)

A védőnő,azt mondta vegyek valami kenőcsüt.Ti mit tudtok ehhez hozzászólni?

132. knana (válaszként erre: 129. - Gitta1982)
2012. aug. 22. 13:20

Köszönöm szépen!És azt is,h.tettél fel képet :) Örülök neki.

Jól vagytok Lányok??

131. knana (válaszként erre: 128. - Zerega)
2012. aug. 22. 13:19

Sziasztok!

Szerintem is,nekünk kell tetszen a név és más nem nagyon érdekel.

130. Gitta1982 (válaszként erre: 112. - Knana)
2012. aug. 21. 10:17
Tettem fel! :)
129. Gitta1982 (válaszként erre: 125. - Knana)
2012. aug. 21. 10:04
Gratulálok Reginához! :) Nagyon szép nevet választottatok!
128. Zerega (válaszként erre: 127. - Knana)
2012. aug. 17. 06:54

Nekünk első körben fiúra párom talált rá, Dáriusz lett volna de a szomszéd kutyáját is így nevezték el nemrég és így a párom azt mondta akkor ne :-D

A Nimród meg csak úgy kipattant a fejemből és a baba belém is bökött ekkor, szóval nem lehet véletlen ;-)

Máténak hívják amúgy a párom is :-)

Nekem (bár nem oszt nem szoroz) jobban tetszik a Regina mint a Kincső :-)

Nálunk a páromnak van 2 keresztneve, de soha nem használja, fura is neki mikor hivatalosan kell alá írni, pl mint az esküvőn...oda kell figyelnie, hogy mindegyik nevét leírja :-D

Mi sem akarunk a gyereknek 2 nevet felesleges szerintem...

sőt még azon is elgondolkoztam, hogy jó e ha mindkettőnk nevét megkapja kötőjelesen (mivel én így vettem fel a férjem nevét) de végül annyira jól hangzik együtt hogy 2 vezetékneve lesz :-)

Amúgy ez a név kinek mi tetszik annyira szubjektív..pl. életünk során nagyon függ attól mennyi olyan illetve milyen embert ismertünk...szóval a lényeg, hogy a két szülő megeggyezzen aztán annyi szerintem :-)

pl anyós tegnap felhívott, hogy a Nimród az unokahúga kedvenc neve...mondtam magamban,,,tök jó de kit érdekel....:-D :-P Nekünk tetszik az a lényeg , ja meg azt is mondta, hogy az ő kedvenc neve is...érdekes soha nem hallottam a szájából ezt a nevet...:-) Na mindegy, mostanában kezdek rá jönni, hogy a szülőket nem kell komolyan venni ahogy ők is szeretnek minket hülyére venni no meg tudatlannak :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook