Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2011.05.18. örökösödési eljárás fórum

2011.05.18. örökösödési eljárás (beszélgetős fórum)

2011. máj. 13. 22:01
Ha lemondasz a részedről,akkor a soron következő utódra száll,vagyik a gyerekre,mivel te nem mondhatsz le a gyermeked örökségéről.
2011. máj. 13. 17:23

Írásban lemondani róla, akkor a továbbiakban semmilyen kötelezettségetek nincs vele szemben.

Nem kaptok semmit, nem fizettek semmit.

Vagy pedig ő kifizet Benneteket...

Övé az elővételi jog.

2011. máj. 13. 15:56

Édesanyám meghalt 2010 októberében.

Örököltünk négyen egy házat Dombrádon. A 3/4 része a volt mostohaapámé, akitől 1986-ban elvált, a további 1/4 részen négyen osztozunk.(ami édesanyánké volt) Most jön a csavar, egyikőnknek sem kell mert apánk (csak az egyikőnknek édesapja), annyiféle variációval állt már elő hogy nem kell egyikőnknek sem ,szó szerint csak nyűg az egész. Május 18.-án lesz a tárgyalás, addig ki kell találjunk valamit, hogy mi legyen a további. Azért csak most írok mert 12. -én kaptam meg a papírt az idézésre. Semmire sincs már idő. Az örökséget visszautasító nyilatkozattal le tudok-e mondani a részemről? ezt mindenképp a tárgyalás előtt kéne tisztázni, hiszen nem is akarok elmenni a tárgyalásra csak ha ez lehetséges a visszautasító nyilatkozatot postán feladni. Ha vissza tudom utasítani az örökséget, nem-e a gyerekeimre száll az örökség hiszen ezt sem akarom. Nem akarok egyik testvéremmel sem kitolni. Apánk nem hajlandó elfogadni a felajánlásunkat, de a pénz az kéne neki belőle. Beszélni ne is kérjék, hogy tegyük meg mert lehetetlen. Tartózkodási helye ismeretlen.Röviden ennyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook