Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2011-től tényleg változik az egyetemi felvétel? fórum

2011-től tényleg változik az egyetemi felvétel? (tudásbázis kérdés)


14. 171925f409 (válaszként erre: 1. - Linda019)
2010. nov. 12. 22:10
Hát reméljük nem lesz belőle semmi én most ez évben raktam le az érettségimet és középszinten és szeretnék majd ha minden jól megy 2011 re felvételizni de így akkor nem fog menni
2010. nov. 12. 22:08
Véletlenül is elírhatja az ember mikor siet a begépeléssel ez igazán elnézhető lenne
12. 171925f409 (válaszként erre: 4. - Cremaster)
2010. nov. 12. 22:07
Hát ilyet még nem láttam, hogy valakit kritizáljanak az írása miatt érdekes ember vagy
11. a74de3d08a (válaszként erre: 6. - 3232b7bb0b)
2010. nov. 11. 14:01
középszinten.
10. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Linda019)
2010. nov. 11. 14:00

"tudd" helyett "tud" kellett volna!

Elkel az az emelt szint....

legalábbis magyar nyelvtanból.

2010. nov. 11. 13:46
Szerencsére én imádom a történelmet és a magyart ezért kicsi tanulással fel tudnák az egyikből készülni emeltre, de ez most mindenkinek hirtelen jönne és sokan felkészülni se tudnának rá. Persze az is volt, hogy aki bekerül és 2x nem sikerül a vizsgája akkor ki van rúgva és oda többet nem járhat. Ez mind az újságban volt benne. Most ez 1 hónap alatt eldől, hogy bevezetik 2011-ben, de én azért abban hiszek, hogy nem lesznek ilyenek a diákokkal és egy évvel később vezetik be, hogy fel tudjanak készülni azok, akik egyetemre szeretnének bejutni.
8. Linda019 (válaszként erre: 5. - 1d1983f461)
2010. nov. 11. 13:38
Igazad van. Ez olyan, hogy matekszakra felvesznek egy olyan embert, akinek csak hármas érettségije van és ebből lesz matektanár. Utána csodálkoznak a szülők, hogy a gyerek miért mondja azt, hogy nem érti a matekot. Ott a válasz, mert, még aki a tanárja az se tudja a matekot. Nekem tegnap mondta a tanárom, hogy ezt fogják bevezetni, ha elfogadják ezt a javaslatot, de december 15 van mindjárt és felvételi könyvet ki fogják adni. Képesek ezt megcsinálni. Inkább azt kéne, hogy aki sporteredménnyel és nyelvvizsgával akar bejutni az kevesebb pontot, kapjon. Amúgy van egy nagyon egyszerű eljárás. Rakják vissza a régi felvételit, mikor írásba kellett felvételizni és ott a tudást is nézték és nem, mint most a pontokat csak. Ott tényleg azok kerültek be, akiknek volt eszük.
7. 1d1983f461 (válaszként erre: 6. - 3232b7bb0b)
2010. nov. 11. 11:51
Nem tudom manapság, hogy megy, de pár éve még úgy volt, hogy a régi típusú érettségi, ha 5-volt akkor pl 100%-os középszintű 5-nek felelt meg, a 4-es 79% középszintű 4-nek és így tovább. Hangsúlyozom, ez régen volt. De úgy gondolom a www.felvi.hu kaphatsz válaszokat.
6. 3232b7bb0b (válaszként erre: 5. - 1d1983f461)
2010. nov. 11. 11:46
Ez így van és érthető is. De nekem pl. hagyományos érettségim van. Ez a bolognai rendszer már önmagában elég nagy fejtörést okozott, mármint hogy egyáltalán a pontjaimat kiszámoljam és még így sem vagyok biztos magamban...nekem bonyolult és nekem ne hozzanak ilyen döntést, hogy emelt szint kell...a hagyományos érettségim hol helyezkedik el? Közép szinten vagy hol???
2010. nov. 11. 11:44

Én valamilyen szinten egyetértek ezzel, de nem csak itt kellene változtatni.

Én földrajzos vagyok, mikor elkezdtem a főiskolát és első órára beültünk a tanár behozott egy vaktérképet. Az volt az egyik lánynak a feladata, hogy megmutassa Baranya megyét, nem egy kis várost vagy folyót, nem, egy megyét és nem tudta megmutatni!

És hogy hogy került oda? Volt egy nyelvvizsgája és duplázta a középszintű biológia pontjait, még csak nem is földrajzzal került be anno. És mindezt állami finanszírozásban.


Én mindenképp bevezetném az emelt szintet, mert jelenleg gyakorlatilag bármilyen emberek bejuthat akár állami finanszírozásban a felső oktatásba. De ezt a rendszert természetesen ne most vezessék be, mert veletek szúrnak ki, egy-két év múlva, hogy legyen idő felkészülni.

Jah és nem tudom manapság, hogy megy, lehet már változtattak, de földrajzra földrajz érettségivel stb lehessen bejutni, ne biológiával....

4. cremaster (válaszként erre: 1. - Linda019)
2010. nov. 11. 11:43
Nem hallottam ilyenről, de a helyesírásodon lenne mit javítani...
3. 3232b7bb0b (válaszként erre: 1. - Linda019)
2010. nov. 11. 11:42
Ez nem 2013-tól lesz? Mert én is el akarom kezdeni, de egyéb okokból is halasztottam, viszont legkésőbb 2012/2013-as tanévre felvételt kell nyerjek emiatt...
2010. nov. 11. 11:28
Elnézést 2011-től akartam írni.
2010. nov. 11. 11:27

2 embertől is hallotom, hogy most kitalálták, hogy kötelező lesz egy emelt színt egyetem és főiskolához, de minek. Megértem hogy a orvos, jogász és az ilyen szakokra kell de a többire minek?

Én most fogok estin végezni és szeretnék tovább menni. Azzal nincs is probléma , hogy emelt szintet tegyek, de akik erre nincsenek felkészülve, azok hirtelen 4-5 hónap alatt nem is fognak. Nem tudom mit akar ezzel elérni a kormány. Munka nincs, lassan tanulni se lehet, mert aki betölti a 21 évet az ingyen egy szakmát se tudd kitanulni, de ha már nem tudd elmenni dolgozni, akkor nem tudd estin lerakni egy olyan szakmát, amivel lehet a jövőben boldogulhat.


Mi a véleményetek erről, hogy képesek lesznek e ilyen változás 1 hónap múlva behozni, hogy csak emelt szintel lehet bejutni egyetemre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook