Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 betegállomány alatt elküldhet a munkáltató? fórum

2011 betegállomány alatt elküldhet a munkáltató? (beszélgetős fórum)


11. szuszuek (válaszként erre: 10. - 19490926)
2011. febr. 8. 10:06
köszönöm szépen
2011. febr. 8. 09:46

Felmondási tilalom! Mt.90§ (1) d.)

A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban:

betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év,továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási betegség miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság

b)a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés

c.) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetésnélküli szabadság ( 139§)

d.) a külön törvény szerinti emberi reprodukiós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság ( 138§(1)

stb

Legegyszerűbb ha beírod a googlébe ( felmondási tilalom és ott megtalálsz mindent a kérdéseddel kapcsolatba.

Kismamánat felmondási védelem illeti meg a gyermek 3 éves koráig.

Remélem segitettem.

9. szuszuek (válaszként erre: 8. - Ducibaba)
2011. febr. 8. 08:00

köszönöm mindenkinek!


remélem ma sikerül elintéznem,hogy kismamaként vegyenek fel táppénzre,és akkor nagy baj nem lehet!


szép napot mindenkinek

2011. febr. 8. 07:54

szia,

kirakhatnak, de csak közös megegyezéssel vagy rendkívüli felmondással. A közöst nem vagy köteles aláírni (meg hát miért is írnád alá?), rendkívülihez pedig nagyon súlyos indoklás kell a cég részéről.

Rendes felmondással nem küldhetnek el egy kismamát.

Engem is kirúgtak terhesség alatt (bár én még nem tudtam akkor róla, hogy babát várok) és nem akartak visszavenni, bepereltem őket és meg is nyertem a pert!!!!

Szerintem minél előbb menj el táppénzre, egy munkahely nem ér annyit, hogy elveszítsd a kisbabádat!

Remélem tudtam segíteni

7. szuszuek (válaszként erre: 6. - Lillababavp)
2011. febr. 7. 18:07

8 hónapja a cégnél vok!

nincs próbaidőm,és határozatlan a szerződésem

2011. febr. 7. 17:59
Ha nem vagy próbaidőn akkor nem tehetnek ki.
2011. febr. 7. 17:32
Nem úgy van, hogy terhesen (12.hét után asszem) nem tehetnek ki?
2011. febr. 7. 17:32
Szia én ugy tudom nem küldhet el, de nálunk is régebben volt már ez:) de azzal nem vesztesz ha gyorsan kiíratod magad
3. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. febr. 7. 17:29

Szia!

Hát én mikor az első babámmal terhes lettem nem akartak elküldeni,de felvetettem magam táppénzre és így nem tudtak kirúgni.

De hogy most hogy van....

2011. febr. 7. 17:28
2011. febr. 7. 17:27

sziasztok!

érdeklődnék,hogy betegállomány alatt elküldhet e a munkáltató?

úgy néz ki terhes vagyok,de még nagyon az elején...

holnap megyek ismét orvoshoz,ultrahangra ,és ha még nem nagyon látszik azon keresztül,akkor ki szeretném magam iratatni a háziorvossal,mert úgy néz,hogy ki akarnak tenni a munkahelyemről!


viszont nem szeretnék terhesen munka nélkül lenni!


tud erről valaki valamit?

köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook