Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2010 karácsonyig - 15 kiló. Társakat keresek, együtt könnyebb:) fórum

2010 karácsonyig - 15 kiló. Társakat keresek, együtt könnyebb:) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1640. Vivienke30 (válaszként erre: 1639. - Moncsika1985)
2010. nov. 30. 14:37
én is nagyon szeretem a teákat és hidegbe jol is esik de én csak a sima teát iszom
2010. nov. 30. 14:34

Igen, csak vizet. Ezt a tanácsot is itt kaptam. Az a lényege,hogy 6után nincs evés,csak vizet szabad inni.Valahogy úgy magyarázta el,hogy a 6 után iszunk vmit aminek íze van,azt tápláléknak veszi a szervezetünk,így nem fogyunk. Még a teával vagyok bajban,mert jön a tél és imádom az esti teákat. Mondjuk csak édesítővel iszom,de a gyümölcsteának is van íze...de azt gondolom sztem az belefér még.


A naplómba egy új témában foglaltam magamnak össze,és alkottam meg a tervemet. Sztem ennek a 6óra utáninak is van értelme,hiába eszem olyat amit szabad,de végülis minden hizlal amit megeszünk...és ezért is akarom tartani ezt is.

És aki adta a tanácsot, napközben evett amit kellett,és nem is tornázott,és leis fogyott.


ezek nem nagy lépésnek tünnek, amit kitaláltam de számomra az mert eddig, úgy éltem,hogy nem ettem,hanem ha vmi izlett pukkadásig faltam, és sose néztem mennyit,mikor,miből. Számtalanszor lefekvés előtt kajálltam be.... És nem csináltam semmit,csak ülltem és keseregtem.


Szval én látom,hogy a diétám lassan jut el olyan szintre,amire azt lehet mondani,igen ettől fogysz. De érzem,hogy haladok,hacsak pl azon,hogy egy kakaóscsiga szélét eszem meg,vagyhogy reggel 1 szalocukornál megállok. Nemsok a lassan 2 hónap után a 3 kg...de jobb mintha feladnám. Pl már 1 hónapja vezetem a naplóm, és egyszer ettem chipset. Pedig én mindíg ha tehettem hetente bekajálltam 1 csomaggal. Apró lépések így gondolom...a másik meghogy megvonni mindent....néha kel egy kis finomság.

1638. Vivienke30 (válaszként erre: 1666. - Moncsika1985)
2010. nov. 30. 14:14
este 6 után már csak vizet iszol?
1637. Vivienke30 (válaszként erre: 1636. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 29. 13:13
jo étvágyat
1636. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1634. - V.csilla)
2010. nov. 29. 13:06

Az biztos. Egy kicsit "gazdagabb" szendvics simán súrolhatja az 500 kalóriát, amiért egy órán át intenzíven izzadhat az ember a futópadon vagy az elliptikuson...


Megyek is eszem valamit :DDD

2010. nov. 29. 12:53
sziasztok hogy vagytok?
1634. v.csilla (válaszként erre: 1633. - Mimike28)
2010. nov. 29. 12:43

Szia!


Köszi szépen! Én is büszke vagyok magamra.


Nagyon jól bírom azt hogy nem eszem, kenyeret, péksütit, kekszet, stb.

Az ösztönzés az, hogy tudom milyen sokat kell tekernem a tréneren, hogy annyi kalóriát elégessek mint ezeknek a tartalma.

1633. mimike28
2010. nov. 29. 12:12

Moncsika, ügyes vagy, hogy csak a reggelihez eszel kenyeret. nekem igazából nem is a kenyérrel van a bajom, hanem a péksütikkel, kekszekkel, édességekkel. Kitartást hozzá!

v. csilla: ez jó recept, de nekem még sajnos nincs gyerekem. hogy bírod azt, hogy nem eszel szénhidrátot? mivel ösztönzöd magad? Ez a 13 kg nem semmi, óriási eredmény!

Sabri, én is mindig el akarom határozni ezt a mérsékelt csokievést (napi 1 -2 kocka) de sajnos nem tudom megállni. Eleve csak annyit kéne venni a boltban, hogy ne legyen több..Gratula a fogyáshoz (és a kávézóbeli csokiértékesítéshez). Talán ez meghozza az akaraterőt, és összejön a 6-ossal kezdődő súly karácsonyra.

Arnold S: nekem is muszáj elkezdeni komolyabban mozgoni, pedig eddig is sokat tettem ezért: minden reggel 20 percet tornázok, és tévénézés közben meg hullahoppozok esténként fél1- órát. De úgy látszik, ez kevés..

Leírom, miket ettem hétvégén, na nem minhta hú de jó lenne, csak hátha jól letoltok 

szombati kajám:

R: 2 főtt tojás, 5 abonett, 1 alma

T: készülő almáspite cukros almájából 1 kanál

E: bableves, sertéssült aszalt szilvával-sajttal (2 kis szelet), krumplipürével, és 2 zselet almáspite

U: 5 db merci bonbon :( 2 mandarin, vörösbor


vasárnap:


R: almaecetes víz

T-E: kb 15 db palacsinta palacsintapartit tartottunk)

U: 2 bonbon, 2 mandarn

V: semmi

1632. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1631. - Kijodo)
2010. nov. 29. 11:39
Ügyes vagy nagyon! (sárgulok rendesen)
1631. kijodo (válaszként erre: 1612. - Zisi)
2010. nov. 29. 11:34
Szia Zisi. Sajnálom ami veled történt. Kb 20 éve (szinte) állandó fogyókúrában vagyok. :) Most úgy néz ki, hogy sikerült "váltanom". Megpróbáltam agyban is helyretenni a dolgokat. November (idén) 1 óta kb 10 kg ment le. Tudom, sokan talán felhúzzák a szemöldöküket, de Norbi -10 kg című könyve van ebben a segítségemre. Családom már mosolyog, mert "mindenhová" viszem magammal (kis bibliám), hogy megnézzem benne, vajon az éppen kiszemelt étel a bolt polcain 1-es kódú -e? :) Nekem ez idáig bevált. Szoó Judit könyvei is megvannak. Nov.1.-e előtt 1-2 dolgot sütöttem belőle. Ha a mostani "kódos" rendszerrel leadom, amit nagyon muszáj, akkor áttérek Judit receptjeire. Nagyon sok jó étel, süti recept van a könyveiben (pl: somlói galuska, Rákóczi túrós, különböző kelt piték). Én hiszek benne. Próbáld meg. Talán neked is bejön. Szia. :)
1630. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1629. - V.csilla)
2010. nov. 29. 11:03
Vannak természetes alapanyagból készült étrendkiegészítők, amik segíthetnek ebben, hogy a pajzsmirigy működéset normalizálódjon. Spirulina alga és társai, ha jól emlékszem.
1629. v.csilla
2010. nov. 29. 09:39

Nekem is egészségügyi gond a háttér a fogyásnak, na meg persze a híuság.

Szülés után kialakult a pajzsmirigy alulmüködés. Elötte nem volt gondom vele. Írtak fel rá gyógyszert, de a szoptatás miatt nem szedtem be. Most bízok abban, hogy a fogyás hatására normalizálódik a dolog.

Igaz nagyon sokat olvastam ez ügyben, és szülés után kialakulhat alulműködés, de ez elmúlik idővel.

2010. nov. 29. 07:15

Sziasztok!


Vettem egy steppadot azaz kettőt mert egybe adta el az eladó csak a kettőt és azon fogok tornázni.

Szerintetek hatásos? Használ valaki steppadot?

Csak egyiket szeretném megtartani a másikat eladnám, akár postázom is. 4000 és 1000ft a posta vagy személyes átvétel.

1627. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1626. - Moncsika1985)
2010. nov. 29. 00:21

Ha genetiaki okokból magas a koleszterinszinted, akkor nem feltétlenül fog lecsökkenni a fogyástól sem.


Gyógyszerek helyett próbálkozz természetes olajokkal. Pl. koreai fenyőmagolaj, oregano olaj, olivaolaj, glabridin stb.)

2010. nov. 29. 00:08
Sajnos nekem is a cukrom a határérrték, de a koleszterinemre már kaptam gyógyszert, amit nem szedek, mert szarul voltam tőle, meg utálom a gógyszereket. Én is csak bízom benne,hogy ha fogyom ez is normalizálódik. Nekem a családom végig cukor, és vérnyomás, és koleszterines, és énis rájuk ütöttem, apa ágon. Úgyhogy mindenképp remélem,hogy ezzel ezen is segíthetek ha fogyok. Életmódváltást azért is gondolom komolyabban, és ez plusz egy indok.
1625. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1623. - V.csilla)
2010. nov. 28. 21:05
Persze, jó étrenddel is megy. Sokan megcsinálták már itt a hoxán. "Egyszerűen" átszoktak a megfelelő minőségű és mennyiségű étrendre, amit napi 5-6 részre osztva fogyasztanak el.
1624. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1622. - Zisi)
2010. nov. 28. 21:03

Pont néztem tegnap, hogy még csak 25 vagy. Nekem is volt egy pár komoly műtétem, de mindegyik után helyreállt a "rend". Vagyis egészséges vagyok, még a plusz 20 kilóm ellenére is. Bár tudom, hogy ezt sokáig nem lehet csinálni. A kor előrehaladtával egyre nehezebb fogyni és egyre nagyobb a túlsúly nem kívánt "mellékhatása". Most még nincs. Pontosabban kényelmetlen, mert 42-esnél tragikusan beszűkül a választék és ha még találok is 44-es 46-os darabokat véletlenül, akkor sem áll olyan jól, mintha csak 38-40-es kellene.


Viszont ennél fontosabb, hogy ha normalizálom a súlyom, akkor talán kitolhatom a magas vérnyomás és egyebek problémáját pár évtizeddel.

1623. v.csilla (válaszként erre: 1622. - Zisi)
2010. nov. 28. 21:01

Szia!


Szomorúan olvasom, hogy ilyen fiatalon ennyire súlyos betegséged van.


El is hiszem, hogy nehéz így ledobni a plusz súlyt.

Mint olvasom, nem igazán tudsz sporttal sem fogyni, így marad a diéta.

Szerintem keres fel egy dietetikust, aki beállítja a számodra megfelelő étrendet. Szerintem ezzel is le tudsz majd dobni 10 kg, de még többet is.

1622. Zisi (válaszként erre: 1620. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 28. 20:54
Igen, nem akármi forog kockán, az egészségem..sajnos a cukorbetegség is veszélyeztet,mint a guillotine! Márciusban ha nem fogyok le min. 10 kg-ot, nem fog a cukrom a rendes szintre visszaállni! Úgy kéne,mint púp a hátamra! Így is 25 évesen többet megéltem,mint a többi ember összevetve.:(
1621. Zisi (válaszként erre: 1619. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 28. 20:44
Igen,sajnos nem tudok a szaunába, meleg gyógyvízbe belemenni. Ez van, inkább a pumpa, mint a szerveimet veszélyeztessem a gyógyszer miatt! Személyre szabott edzés terv azaz napirend kell nekem, csak ne lenne az a fránya lustaság.;)
1620. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1618. - Zisi)
2010. nov. 28. 15:56

Drága, hidd el, hogy ez pumpa nélkül is baromira nehéz! :)))

Persze, neked azért komolyabban kell venni, hisz nem akármi forog kockán. Menni fog az, csak rá kell hangolódni (mondom én, aki lassan egy éve hangolódik, hogy újra kezdjen edzeni).

1619. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1617. - Zisi)
2010. nov. 28. 15:54

Francba, erre nem is gondoltam, hogy fokozhatja az adagolás mértékét a hőmérséklet növekedése!

Ok, akkor ez totál kilőve.


Ha sikerül valami személyre szabott edzést kidolgoznod, az biztosan sokat segít. Tapasztalatból mondom, hogy amikor végre össze tudom szedni magam és edzeni kezdek, teljesen megváltoztatja napjaimat. Csak nem tudom, hogy miért olyan nehéz elkezdeni! Biztosan, mert ellustultam megint :D


Szóval a mozgásnak nem csak a kalóriaégetés miatt lenne jelentősége, ezt akartam kihozni belőle...

1618. Zisi (válaszként erre: 1616. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 28. 15:39
Azt,hogy miért kaptam a pumpát, itt nyílt fórumon nem térék ki részletesen,- majd ha itt megismerek olyan embereket,akikben úgy érzem, megbízhatok, akkor megengedem a titkos naplómba-! Röviden van egy nagy problémám, azért kellett szednem a nevezett gyógyszert, sajnos túl nagy dózisban,ami már a szerveket károsította, azért műtöttek meg és kaptam a horror árú okos szerkezetet a hasamba.:-) Szerencsém volt..nem osztogatják,mint a cukrot, kb. 4 és fél millió Ft! Igen a kajára kell figyelnem, csak ez a fránya mozgás, -hiányzik nagyon-, nagyon nehéz! Nekem nem fogyóznom kell,hanem életmódot változtatnom!:)
1617. Zisi (válaszként erre: 1615. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 28. 15:26

Szia!


Gyógytorna, szoba bicikli, haspad, lépcsőző gép - kivételével- tudok,tudnék tornázni. Ezek vannak itthon! Azért zárja ki az infraszaunát(gőzkamrát, forró fürdőt,szaunát, szoláriumot stb.stb),mert 39-fok feletti hőmérsékletnél a pumpa áramlási sebessége függ a testhőmérséklettől.Az áramlási sebesség a hőmérséklettel növekszik. Ha a növekedés nagymértékű,akkor a pumpa túl sok gyógyszert adagolhat a agy-gerinc velőbe. Ez súlyos sérülést vagy halál okozhat! Plusz amire figyelnem kell,hogy ne kerüljek elektromágneses mezőbe, -vagyis olyan berendezéseket,környezetet ami mágneses mezőt gerjeszt, ahol a pumpát leállíthatják-. Pl. CT-nél, MR-nél is ki kell kapcsolni addig a szerkezetet amíg megvizsgálnak, különben súlyos probléma lehet. Nem is beszélve a mikrohullámú ablatio-ról vagy rádiófrekvenciáról, azok is bajokat okozhatnak.:-)

2010. nov. 28. 01:08

Tök vagyok, bocsi. Valószínűleg a fertőzésveszély miatt nem ajánlott ilyen helyekre járnod vele.


Nyújtással próbálkozol vagy az egyáltalán nem működik nálad, azért kaptad a pumpát?


Csak azért kérdezem, mert a kajára odafigyelés a fogyi kulcsa, de ha sikerül némi mozgást belevinned, annak több téren lenne haszna.

1615. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1614. - Zisi)
2010. nov. 28. 01:06

Ok. Neked hasznos lenne valamiféle fizikoterápia, nyújtógyakorlatokból álló edzés stb.


Ezekkel, hogy állsz? Van rá lehetőséged?


A Baclofen pumpa miért zárja ki az infraszaunát? Elvileg a meleg lazítja az izmokat (a baclofen is pont erre van).

1614. Zisi (válaszként erre: 1613. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 28. 00:42

Szia!


Köszönöm a tanácsot,de nagy sajnálatomra, nem lehet semmilyen szaunába, meleg gyógyvízbe belemennem. Baclofen pumpa van belém műtve.. :)

1613. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1612. - Zisi)
2010. nov. 28. 00:32

Ha a vérnyomásoddal nincs komoly probléma, akkor szóba jöhet az infraszauna. Kb. ugyanannyi kalóriát éget el, mint amikor valaki futópadon edz intenzíven.


Meg persze a kajára muszáj figyelned (ez persze nehezebb, mint beülni a szaunába:))

1612. Zisi
2010. nov. 28. 00:25

Sziasztok!


Nem rég regisztráltam erre az oldalra! Nekem le kell fogyni az egészségemért és -magamért-! Március 14-ig minimum 10 kg-t kell leadnom! 97-100 kg lehetek, sajnos mérlegre nem tudok felállni, ez hosszú történet! Szóval az egészségemért, 171 cm-hez kb. 70 kg-ra szeretnék lefogyni. Mozgáskorlátozott vagyok,így a mozgás, torna nem könnyű! Fogyás nagyon nehéz. Inkább lelkileg kéne sok-sok segítség, támogatás! Ezért is jöttem erre az oldalra,hátha kapok, az itt lévő fórum tagoktól. Most kezdtem el nézegetni, olvasgatni a topicokat, ide is csak hirtelen felindulásból kezdtem írni. Szimpatikus a fórum cím:-)!

1611. v.csilla (válaszként erre: 1610. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. nov. 27. 21:16

DDD

Ez tetszett.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook