Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 júniusi babák fórum

2010 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
44844. Katushi
2011. júl. 27. 21:21
Annak viszont örülök, hoyg megnyugodtatok, nem paráztok a kajálás miatt! :) Én továbbra is aggódom, a védőnő átküldött egy anyagot, amiben benne van, hoyg 1 éves kor után miket és mennyit kellene enni, hát 5 rendes étkezés van, egyik sem csak tej/tápi. Reggelire pl. fél zsemle megkenve, hozzá zöldség (ubi, retek, pari), és tej/gyerekital, a tízórai gyümi vagy joghurt vagy puding, ebéd a szokásos főzelék feltéttel, vagy husi, köret, stb., uzsira gyümi, joghurt, puding, túrókrém, és vacsi szintén főzi, husi, köret vagy fél kenyér megkenve, zöldséggel + tej/gyerekitallal. :(
44843. Katushi (válaszként erre: 44837. - Gömböc73)
2011. júl. 27. 21:09
Gömböc, köszi, jó fej lehet a védőnőd, hoyg segít ilyesmiben is. Múlt héten megpróbáltam, na, 5 percnél tovább nem bírtam sírni hagyni, és Csongor nem nyugszik meg, ha csak a hátát simizem. Amikor negyedszer mentem be, akkor már vörös volt a szeme, arcán is piros foltok a sírástól, kivettem, és a vállamon bealudt egy perc alatt. Szóval én is alkalmatlan vagyok erre a terápiára. :) Arról nem is beszélve, hogy sajnos itthon meg nem is tudunk hova kimenni, max az előszobába, meg a fürdőbe. :)
44842. gömböc73 (válaszként erre: 44841. - 186bcfb5ca)
2011. júl. 23. 15:45
Ez nagyon hasonló a mi napi étkezésünkhöz! Teljesen megnyugodtam.:) Én is fele-fele arányban hígítom a gyümölcslevet, hogy ne lakjon jól vele.
44841. 186bcfb5ca (válaszként erre: 44840. - 186bcfb5ca)
2011. júl. 23. 12:12
Azt még elfelejtettem írni,hogy napközben kínálgatom gyümivel,keksszel,főleg amikor keveset evett.
44840. 186bcfb5ca (válaszként erre: 44839. - 186bcfb5ca)
2011. júl. 23. 10:16
Ja,és nagyon sokat iszik,olyan napi 1 liter körül minimum,azt mindig kéri,keresi az üveget.Almalét kap általában vízzel higítva.
44839. 186bcfb5ca (válaszként erre: 44838. - Gömböc73)
2011. júl. 23. 10:14
Nagyon változó,reggel meg este tápi,max.210 ml vízből,de szinte sose issza meg mindet.Tízórai gyümi,joghurt,túrókrém vagy ilyesmi,van mikor lemegy egy egész banán de előfordul,hogy sikít,nem kéri és nem eszik olyankor semmit.Ebédre ugyanazt eszi amit mi,a mennyiség itt is változó,néha 1-2 kanál után sikít,hogy nem kell,aztán annyi.Néha meg eszik jól.Ha úton vagyunk üveges babakaját kap néha,most a héten fordult elő először,hogy megette a 220 gramos kaját,általában a fele megmarad.Uzsira kenyeret kap,virslivel,felvágottal,sajttal.A mennyiség itt is változó,néha 2-3 falat csak.De elég neki ennyi akkor minek tömjem?10 kiló fölött van,úgyhogy nem kevés...
44838. gömböc73 (válaszként erre: 44836. - 186bcfb5ca)
2011. júl. 22. 21:25
Évcsi, leírnád egy napi adag kajáját, csak hogy tudjam, nálatok mi az "alig eszik valamit" jelentése?:) Pancsinak mi a kedvenc étele?
44837. gömböc73 (válaszként erre: 44837. - Katushi)
2011. júl. 22. 21:24

Szia, nekünk is volt három húzós hónapunk, amikor nem aludt Panó, még jöttem is ide panaszkodni. A védőnő leírta a receptet:

1. Eldöntöd, mikor szeretnéd ha lefeküdne aludni. Mondjuk minden nap este 8-kor. A viszonylag hasonló napirend jót tesz nekik, pl. mi este 7 körül fürdünk, előtte vacsi, utána tejcsi és mesemondás az ágyban, aztán alvás. Beviszed az ágyába az általad kijelölt időben, egy percig simized a hátát, aztán kijössz a szobájából. Ha sír, 10-15 perc múlva újra bemész megnyugtatni, de maximum 1 percre, és nem szabad kivenni az ágyából! Aztán újra 10-15 percet vársz, megint bemész, és így tovább, amíg el nem alszik. Ha éjszaka felkel, akkor is várni kell pár percet, hátha magától visszaalszik. Ha nem, akkor bemész hozzá, megkínálod esetleg vízzel (de semmi mással!), simogatás, max. egy percig, aztán kijössz és szintén csak 10-15 perc múlva mész vissza, egészen addig, amíg el nem alszik.

Egy idő után rá fog jönni, hogy azért az egy perces simiért nem éri meg az az energiabefektetés, amit ordítással tölt. Elég kegyetlennek hangzik, de működik, azt a pár éjszakát kell túlélni amíg átáll, és közös érdek hogy mindenki kipihent legyen, ő is és a szülők is. Minél később próbálod rászoktatni az alvásra, annál tovább fog tartani, szóval hajrá.:))

Már most azt eszi amit mi, ritkán bontok neki bébiételt. A szüleimnél voltunk most pár napig, és gyakorlatilag egész nap a levegőn volt és mozgott, aminek az eredménye a láthatóan jó étvágy lett. Bár van egy pici kertünk, sajnos én nem tudok vele egész nap kint ülni, pedig úgy tűnik erre lenne szüksége.

44836. 186bcfb5ca (válaszként erre: 44839. - Katushi)
2011. júl. 21. 21:58
Hahaaa,az már a múlt...Pancsi már egy ideje alig eszik valamit,küzdenem kell vele,de mit izguljak,majd ha éhes lesz eszik:D Inni sokat iszik az a fontos ilyen melegben.
44835. Katushi (válaszként erre: 44836. - Gömböc73)
2011. júl. 17. 17:00

Hát a főzelék fagyasztását inkább az Évitől kéne megkérdezni, hátha erre jár. :)

Én akkor fagyasztottam le, amikor csak különböző zöldségpüréket evett. Amióta teszek bele rántást vagy habarást, vagyis felnőtteset kap, azóta nem fagyasztom le, úgy főzöm, hoyg 2-3 napra elég, és mi is azt esszük. Csongi naponta kétszer kap főzit/zöldséget, és akkor mind a két napon vagy ebédre vagy vacsira azt kapja, amit főztem. A másik napi adag főzi akkor pattintós bébiétel. Amúgy a főzéssel én is mindig gondban vagyok, és többször kap üveges főzeléket, mint saját főzésűt sajna. :(

Csongi is csak egy kézzel kapaszkodva sétál, bár tegnap este 2 lépést tett egyedül az asztaltól a lábamig, olyan boldog voltam, de szerintem még egy ideig nem fog egyedül menni, elég kacskaringósan megy. :D

Ha 12 kiló, akkor tényleg ne aggódj, és iszik eleget, biztos nem árt, ha 1-2 nap kevesebbet eszik.

A táblázatban, amit a védőnőmtől kaptam ez van 1 éves kor után:

ajánlott folyadékigény: 110 ml/kg/nap

ajánlott étkezési mennyiség: 250-300 ml/alkalom

Ezek szerint mi sem eszünk eleget, pedig meg nem áll egy pillanatra sem, örökké rohangál, szervezkedik, és csak 10,6 kg.

Milyen ivójoghurtot adsz neki? Van külön gyereknek való, vagy simát?

44834. gömböc73 (válaszként erre: 44829. - Katushi)
2011. júl. 14. 22:41

Szia Katushi,


Szerintem fontos a változatosság, de én nem hiszem, hogy létezik olyan gyerek, aki ezt így echte minden héten megkapja.:)

Én is szeretném kérdezni, hogy a ti gyereketek mennyit eszik mostanában ebben a hőségben egy nap? Panó nagyon keveset. Leírnátok a gyereketek egy napját, hogy mit evett, ivott? Az én kislányom mai napja a következőképpen alakult:


Reggeli: 3,5 dl tej

Ebéd: 7-8 kanál almapüré csirkehússal (kb. negyed üveg bébitáp), pár falat cukkini

Uzsonna: 2-3 harapás dinnye, 1 db piskóta

Vacsora: 3,5 dl ivójoghurt


Jó bőrben van Panó, szóval próbálok nem aggódni, de azért ezt mégis nagyon keveslem. Mostanában a darabos kaját sem annyira szereti mint régen, olyan mintha visszafejlődnénk evésügyileg. Próbáltam ma rizst is adni ebédre, de csak szedte ki a szájából, aztán a püréből evett egy picit.


Viszont iszonyú mennyiségű folyadékot iszik, a fentieken kívül még pluszban körülbelül 1 litert. Sima vizet, illetve próbálom minimálisra szorítani a gyümölcslevet, azt is vízzel hígítom hogy ne legyen vele tele a pocakja.


Szerintetek ez normális? Jajj...

44833. Katushi
2011. júl. 10. 14:24
Lányok, vki tesz el lekvárt? Hogy csináljátok, és mivel tartósítjátok, hoyg a babák is ehessék? :)
44832. Katushi
2011. júl. 9. 15:17
Csongi ma előadta a hasravágommagamaföldönéshisztizek jelenetet, nem akart aludni menni. :D Nem hiszem el, már ezt is tudja, de hogy kitől látta, gőzöm sincs. :)
44831. 186bcfb5ca (válaszként erre: 44830. - Katushi)
2011. júl. 7. 21:20
Köszi;)
44830. Katushi
2011. júl. 7. 13:34
Boldog szülinapot kívánunk Csongival a gyönyörű nagylány Pancsinak! :)
44829. Katushi
2011. júl. 5. 19:27
Csajok, Ti figyeltek arra, hoyg minden héten kapjon a gyerek spenótot, tojást, sajtot, halat, brokkolit, májat, vörös húst, stb.? Csongi pl. májat még soha nem evett, és van, amit ritkábban kap, szerintetek fontos erre figyelni?
44828. Katushi (válaszként erre: 44830. - Évcsi79)
2011. júl. 3. 00:37
Hu, akkor jo, bizti klassz lesz a kertben! Csongit az en csaladom ma koszontotte fel, kapott turo rudi izu maci tortat, be is vagott majdnem egy szeletet, Apaja szolt ram, h ne adjak tobbet, mert fajni fog a pocakja. De a tortak kozott a legnagyobb sikert anno aposom tuzijatekosa aratta, le volt nyugozve a szikrazastol. Ja, es ugyesen itthon felejtettem a fenykepezogepemet. Keszultek azert fotok, de mire azokat megkapom... :( Viszont Pancsirol megigerted a szulinapos kepeket, nagyon varjuk! :)
44827. gömböc73 (válaszként erre: 44827. - Katushi)
2011. jún. 30. 19:29
Szeptember 8-ra, ha pontosan érkezik, akkor épp 15 hónap lesz a korkülönbség, de én reménykedek benne, hogy egy pár héttel hamarabb jön, elég nehezen viselem a terhességet. A védőnőm nyugtatgat, hogy az ő kislányai között is pontosan ennyi a korkülönbség, és ma már sehogy máshogy nem csinálná...hát, így legyen..:)
44826. gömböc73
2011. jún. 28. 17:24
Köszönöm, Borka is nemsokára megérkezik, eléggé szorongok ettől az időszaktól, majd csak lesz valahogy....
44825. Katushi (válaszként erre: 44823. - Gömböc73)
2011. jún. 28. 01:18
Jaja, es gratu a kishugihoz! :)
44824. Katushi (válaszként erre: 44822. - Gömböc73)
2011. jún. 28. 01:14
Ugyes a lanyod, hogy mindent megeszik, biztos hamar megtanul majd kanallal enni. Nem megy szepen azonnal, sajnos gyakorolniuk kell.
44823. gömböc73
2011. jún. 27. 12:37
Ja, múltkor csak kézzel volt hajlandó megenni a pépesre tört szaftos krumplit, kézzel habzsolva viszont eltüntette az egészet, még a tálat is kinyalta utána...:)
44822. gömböc73
2011. jún. 27. 12:35

Sziasztok,


ismét tanácsot kérni jöttem, méghozzá étkezéssel kapcsolatban.:) Panó, a kislányom betöltötte az 1. évét, gyakorlatilag már nagyjából azt eszi, amit mi: levest, villával összetörve benne a zöldségeket, főzeléket, húst apróra vágva, stb. Ha darabkákat teszünk elé, azzal egész jól boldogul, kézbe fogja és harapdálja, eszegeti, legyen az hús, kenyér vagy gyümölcs. Ha pürét vagy főzeléket próbálok neki adni, csak akkor hajlandó enni, ha az ő kezében is van kanál, és ha ő is próbálkozik a saját vagy az én számba adni az ételt. Spock azt írja, ilyenkor hagyni kell, mert most még érdeklődik a kanál iránt, később viszont már nehezebb rászoktatni az önálló étkezésre. Állítása szerint 15 hónapos korára viszonylag ügyesen megtanul bánni a kanállal, ha hagyják. Hát én hagyom, bár ez azzal jár, hogy minden egyes étkezés után fürdetem és átöltöztetem a gyereket (ha csak nem félmeztelenül eszik...:), az etetőszéket ától cettig (ülést, mindent), magamat, az etetőszék körül a padlót, stb.

"Kissé" macerás, de ha ez valóban rövid távon célhoz vezet, akkor még tűrök...:)

Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

44821. Katushi (válaszként erre: 44820. - 186bcfb5ca)
2011. jún. 21. 10:37
Na jo, de Pancsi uszobajnok Hableany, nem csoda, ha inkabb merulni akar! :) Esetleg tedd a kacsaba forditva, akkor kilat. :)
44820. 186bcfb5ca (válaszként erre: 44819. - Katushi)
2011. jún. 20. 11:40
Megyünk augusztusban majd nyaralni,de a Balcsira is le szoktunk járni.Vettünk mi is hasonló úszógumit,de ilyen kacsa feje van,Panni nem lát tőle előre,nem akar benne lenni visít.Majd akkor mi is veszünk valami strandon ha megyünk.
44819. Katushi (válaszként erre: 44818. - 186bcfb5ca)
2011. jún. 19. 21:42

Köszi! :) Á, egy tök egyszerű, 1.500 Ft volt, fogyóeszköz, nem vmi jó minőség azért, egy nyarat kibír. Mondjuk ha megnyomjuk a farkát, sípol, a kormányt lehet tekergetni, és van rajta egy duda is. Balcsin mindenhol árulnak ilyesmi strandszereket. Láttam olyat, aminek teteje is van, de az a szél miatt instabil lehet. Ebben jól elpancsolt, még a keze is beleért a vízbe, van szélesebb, amiből nem ér be.

Ti utaztok vhova?

44818. 186bcfb5ca
2011. jún. 19. 20:52
Tényleg,láttam fb-on Csongi úszógumiját tök jó,hol vettétek?
44817. 186bcfb5ca
2011. jún. 19. 20:51
Na ja,Pancsi is kiüti a kanalat a kezemből,és repül a kaja mindenhova...
44816. Katushi
2011. jún. 18. 08:57
Ehh, de jo lenne, ha egybol tudnanak rendesen enni. Az etetes nalunk igy kezd horrorba atcsapni, es ugy fel tudom idegesiteni magam, pedig nem lenne szabad. :( Kit erdekel, hogy minden tiszta trutyi? :(
44815. 186bcfb5ca (válaszként erre: 44814. - Katushi)
2011. jún. 18. 07:56
Szerintem ezt mind csinálják,Pancsi kiveszi a kaját megnézi aztán vissza rakja:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook