Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2010-es gázártámogatás igénylés! fórum

2010-es gázártámogatás igénylés! (tudásbázis kérdés)

15. kobagabi (válaszként erre: 13. - Csodapók)
2009. dec. 20. 19:29

Köszike a hírt:(

Akkoráprilis 30-ig nekünk ezek szerint automatikusan jár. Mi a kérelmet még 2008 decemberében adtuk be, de 2009. 01.01.-től dec. 31-ig szól a határozatunk.. Így ez hosszabbodik, meg mivel nagycsaládosok vagyunk, akkor 81600 Mj.lal emelkedik a támogatás felső határa.

Remélem jól értelmeztem...

2009. dec. 18. 12:10
huh kemény menet lesz! úgy emlékszem mintha el is törölték volna, vagy legalábbis nagyon megszigoritották a feltételeket. Nekünk sem járt már tavaly sem
2009. dec. 18. 12:04

Ez ma jelent meg:

A kormány módosította a lakossági vezetékes gázfogyasztás és távhő-felhasználás szociális támogatásáról szóló rendeletét. A változtatás szerint a támogatott időszak 2009. december 31-ről 2010. április 30-ra változik.


Ez azt jelenti, hogy ha valakinek a támogatása 2009. december 31-én fennáll, akkor annak nem kell új kérelmet benyújtani, mert a jogosultság 2010. április végéig automatikusan meghosszabbodik, tehát ebben az esetben az ügyfélnek semmi teendője nincs.


A támogatás akkor is meghosszabbodik, ha a kérelmező, illetve családja helyzetében a 2009. évre megállapított támogatást követő időszakban bármilyen változás is következett be, akár a jövedelmi viszonyokban, akár a háztartás összetételét illetően. Arra azonban nincs lehetőség, hogy a megállapított támogatás mértéke (a kategória) emelkedjen.


Akinek volt megállapított támogatása, de az 2010. január 1-jét megelőzően szűnt meg, az a 2010. január 1. és 2010. április 30. közötti időszakra csak új kérelem benyújtásával szerezhet jogosultságot. Akinek 2009-ben nem volt benyújtott és elbírált energiatámogatása, csak új kérelem és a szükséges mellékletek csatolásával szerezhet támogatásra jogosultságot.


Aki 2009. december 14-e előtt benyújtott új kérelmet a 2010. január 1. utáni időszakra a fentieknek megfelelően, annak a 2009. december 31-én érvényes támogatása automatikusan meghosszabbodik 2010. április végéig. Akinek viszont 2009. december 31-én nincs érvényes támogatása, annak kérelmét az általános szabályok szerint elbírálják, és a kérelmezőket határozatban értesítik a döntésről.


Új kérelem benyújtása 2010. február 28-ig lehetséges. A támogatás megállapítására a kérelem benyújtását követő hónap 1. napjától van lehetőség. Azok a támogatásban részesülők, akik 2010. január elseje előtt a támogatás felső határát kimerítették, a 2010. január 1. április 30. közötti időszakban további 40 800 MJ, illetve nagycsaládos háztartás esetén 81 600 MJ hőmennyiségre vehetnek igénybe támogatást.


Azok a támogatásban részesülők, akik 2010. január 1-je előtt a támogatást a felső határig nem vették igénybe, 2010-ben szintén csak a fenti mértékig kaphatnak támogatást. Forrás: Magyar Államkincstár"

2009. dec. 18. 10:49
Ma jelent meg a rendelet, hogy 2010. április 30-ig jár egyenlőre a támogatás, de január 1-től csökken a mértéke. Ha a 2009-es évre van benyújtott adatlapod, akkor a 2010-es évre már nem kell újat kitölteni.
2009. dec. 17. 13:59
Én is úgy halottam ,hogy mivel nem jár(2010) egész évére csak tavaszig tehát a fűtési szezon végéig így nem kell újraigényelni,hanem aki és amennyit kapott azt tavaszig megkapja!
2009. dec. 17. 10:47
Sajnos ez nem csak nállatok lesz probléma(Mármint,hogy miből fogjuk kifizetni)a számlákat.Én azt olvastam az ujságba,hogy áprilisban szünik meg,és akik eddig kapták azok ugyanugy fogják kapni.Áprilisig.Nem kell ujra igényelni.Engem is érdekelne ha valamit megtudsz.Mert nállunk halálozás is volt,és van egy tartósan beteg gyerekem.
9. kobagabi (válaszként erre: 8. - Simijako)
2009. dec. 17. 10:31

Ezt én is olvastam! De nyomtatvány nincs az igényléshez..

Mi 5-en vagyunk, és nem éri el az 1 egységre jutó bérünk még az 50ezret sem. Tehát a legmagasabb jogosultságba esnénk még áprilisig. Tehát lesz, de nyomtatványt honnan szerezzek?! Mert lassan diktálni kell a gázt, amit januárban fizetünk, és ha nem igénylek támogatást, akkor nem lesz benne. Jó utólag bizti megadják visszamenőleg is, de azzal még a jövőhavi magas számlát nem tudom kifizetni:(

2009. dec. 17. 10:26

CIKK:

Harmadára csökken a gázártámogatás jövőre. A kormány az idei 62,8 milliárd forint helyett csak 20 milliárd forintot tervezett a 2010-es költségvetésben erre a célra.


Egyelőre sok a találgatás, még csak körvonalazódni látszik a támogatottak köre, de annyi biztos, hogy jövőre százezrek esnek majd el a támogatástól.


Herczog László szociális- és munkaügyi miniszter a lakossági energiaár támogatásának megkurtításáról szóló döntést részben a gáz világpiaci árának csökkenésével indokolta. A tárcavezető szerint a fő szabályok nem változnak, de jelenlegi negyedik kategóriába eső támogatottak (akiknél az egy fogyasztási egységre eső havi jövedelem átlagosan 85 501 és 99 750 forint közé esik) 2010-től már nem kapnak segítséget.


A miniszter szerint a gáz árának várható csökkenése miatt a jövő évi fogyasztói számlák végösszege megegyezhet a 2009-es támogatott szinttel, ugyanakkora összeg kifizetéséhez pedig nem kell támogatás. Herczog László hangsúlyozta, hogy minél alacsonyabb a gáz világpiaci ára, annál kevesebb támogatást kell belepumpálni a rendszerbe.


A minisztérium várakozásai alapján a jelenlegi szabályozás szerint 2010. április közepéig maradhat fenn a gázár- és távhőtámogatási rendszer. A 2010-es igénylések során a jogosultsági feltételek nem változnak, kivéve, hogy gázárcsökkenés esetén a legmagasabb jövedelmi sávba tartozók támogatása lenullázódik.


A lakossági terhek enyhítését célzó rendszerben jelenleg a gáz árától függ a támogatás összege, tehát amennyiben csökken a gáz ára, úgy ezzel arányosan nem a számlán szereplő végösszeg, hanem a támogatás mértéke csökken. 2009-ben becslések szerint a háztartások több mint fele részesült valamekkora támogatásban, a legmagasabb jövedelmi sávba körülbelül 185 ezren tartoznak.


Más előrejelzések szerint azonban a harmadára zsugorított támogatási keret nem lesz elegendő a jogosultaktól átvállalt összegek fedezetére, ezért az igénylési feltételek szigorítására számítanak. Számítások alapján azt sem tartják kizártnak, hogy csak az első jövedelmi sávba tartozók (a 2009. évi nyugdíjminimum kétszeresének megfelelő 57 ezer forint alatti egy fogyasztási egységre eső átlagjövedelemmel rendelkező ügyfelek) kapnak majd támogatást.


A korábbi szabályoknak megfelelően, aki 2009-ben jogosult volt támogatásra, annak is új kérelmet kell benyújtani 2010-es évre vonatkozóan a Magyar Államkincstár illetékes regionális igazgatóságához, de a fogyasztó, valamint háztartásának tagja egyidejűleg csak egy lakóingatlan tekintetében lehet jogosult támogatásra.

7. kobagabi (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2009. dec. 17. 10:23
Azt tudom, hogy tavaszra megszűnik. De addig még van 3 hónap, és csak 2009. dec. 31-ig szól az előző határozat, tehát tavaszig is igényelni kellene!!!
2009. dec. 17. 10:22

Teljesen megszűnik??? Nem mondjátok komolyan!!! Az interneten az van még áprilisig adják!!!

Hogyx a fenébe fogjuk kifizetni a gázt:( Nekünk csak ilyen fűtésünk van:(

2009. dec. 17. 10:21
Tavaszra megszűnik, "nincs rá pénz"!
2009. dec. 17. 10:17
Nem hallottad, hogy jövőre megszűnik?
3. Vikó 26 (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2009. dec. 17. 10:12
Én úgy tudom,hogy jövőre sajna már nem lesz gáz ár támogatás,el törölték... :-(
2009. dec. 17. 10:10

Mikortól lehet igényelni, tudja-e valaki? Ill. honnan lehet nyomtatvány letölteni! Mert sok helyen megtaláltam, csak épp letölteni nem lehet!!

Lesz egyáltalán még támogatás? Mert azt mondták áprilisig még lesz!

2009. dec. 17. 10:09
2010-es gázártámogatás igénylés!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook