Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. ápr. 18. 17:21

Én is csak gyest kapok, fene abba a régi rendszerbe......Nálunk Szofi hiszi azt, hogy minden ingyen van, pedig nem így neveljük őket, és mégis......:S Nekünk mondjuk Tibi jól keres, de már mi is kis listákat írunk, mert rengeteg a kiadás, és már nem jövünk ki a pénzből egy hónapban, úgyhogy mostmár tényleg nagyon oda kell figyelni sajnos. Kirándulás szinte megoldhatatlan, benzinárak az egekben, nálunk nincs fizetős különóra meg társai.......

És én még dolgozni sem igen tudok visszamenni, mert a pedagógusokat sorra küldik elfele. :(

4207. Kata 1977 (válaszként erre: 4206. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 18. 14:07

Hidd el nagyon nehezen!Nagyon sokat nélkülözünk és sajnos a gyerekekre is kihat:-(

DE a 2 nagy megérti és a legkisebbet is megbecsülik,mondjuk így is vannak nevelve,és akkor is így lennének ha milliomosok lennénk!A Ricsi a 7 évével már nehezebb ügy,neki minden kéne,azt hiszi ingyen van.A Krisznek meg amit meg kell venni, azt meg kell, nincs mese!


Az első a k@va hitel,aztán a rezsi és ami marad abból van a kaja meg a minden...

Most ,hogy a párom munkanélküli lassan beleőrülök,pedig eddig én tartottam a lelket a családban,de bennem ki tartja??

Félek összeroppanok már sok gondtól:-((


Nálunk is a 3 osztálypénz ,aztán majd a csoportpénz,ilyen-olyan kirándulások,újságok,ami a tanárnő szerint KELL!!

Egyedül a Ricsi jár olyanra ami pénzbe kerül ,karatézi ez 7 ezer havonta,plusz 2x5 ezer egy évben a tagsági díj,edzőtáborok,örvvizsgák,sok...De jár angolra,táncra,hittanra ezek ingyenesek.A Zsolti jár képzőművészeti oktatásra de az is ingyenes,a Brigi hittanra,aerobikra de azok szintén.

Még szerencse, hogy a kaja a tankönyvek ingyen vannak,nem is tudnám kifizetni!!!

4206. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4205. - Kata 1977)
2012. ápr. 18. 13:52

Nem is tudom, hogy csináljátok..

Mi egyszerűen nem jövünk ki a pénzünkből, pedig nekem max gyedem van..

Már a zöldség is luxus lassan, mákos tészta, meg nokedli a menü..

Még ünnepre is csak a gyerekek kapnak, aztán ennyi..


Itt sajnos még kert se lehet, hogy megteremne legalább egy kis paradicsom, meg káposzta.. Itt pesten 700 a paradicsom, meg 250 a répa.. Őrület, egy leves is ezres felett van..


Sajna a férjem messze dolgozik, a közlekedés visz el nagyon sokat, meg persze a rezsi... Meg azért amire mindenkinek mindent befizetek... Még ha félár, akkor is. A félár is 5000. Meg a csoportpénz, meg osztálypénz, meg most egy buszjegy, meg most egy színházjegy, meg jelmez az előadásra, meg napközisvásár, meg minden car.. Pedig igyekezzük nem túlzásbavinni, különóra csak ingyenes van szinte. Színjátszó, meg hittan... Igazából elég is neki, ott is művelődik, és így is elég fáradt azért a sulitól...

4205. Kata 1977 (válaszként erre: 4204. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 18. 13:42

Szurkolok,hogy felvegyék!

Hát igen a gyed,én is kaptam a 3 naggyal, de most csak a gyes van 25!!!

Én is, ha lenne böli már rég ment volna, de legalább előre hozták az óvodai évet, és jövő februárba mehet,mi tegnap voltunk beiratkozni,de hol van az még!!!

Én is alig várom, hogy tudjak menni, még nem tudom hová,de 25 ezernél bármiért többet kapnék!!

2012. ápr. 18. 13:37

Voltunk a bölcsiben megnézni. Jövő héten lesz a beíratkozás. Hát, nagy meccs lesz, 4-5x-ös a túljelentkezés. Talán a Fecó fogyatékossága, meg az , hogy 3 van elég lesz, hogy eléggé "hátrányosak" legyünk.. Ha nem veszik föl, én nem is tudom, mi lesz. Még így is gáz, mert lehet, hogy csak okt-nov-től kerül sorra a szoktatásnál. Nekem augusztusban lejár a gyedem, és még munkahelyem sincs, még azt is kéne keresni..


Nem tudom mit csinál, akinek pl. márciusban már lejár a gyed, de dolgozni nem tud menni, mert a gyerek jóesetben szeptembertől lehet bölcsis...


Komolyan, ezek elérik, hogy aki el tudná magát tartani, az is segélyre kényszerüljön, mert olyan rugalmatlanok, hogy hihetetlen..


Ahonnan elköltöztünk, ott folyamatos beíratkozás volt, és azért igyekeztek ezeket a dolgokat figyelembe venni..

4203. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4196. - A84bd81510)
2012. ápr. 18. 13:33

Igen, szerencsére imádja a ceruzát, a firkálást..

Én is ilyen rajztáblát akartam húsvétra, de nem volt pont ott, ahova sikerült eljutnunk, meg amúgy is elég nagy ajcsit kaptak húsvéthoz képest a nagyokkal...


Imádom a W..er játékokat, mert nagyon strapabíróak, és még azért megfizethető áruk van, és bővíthetőek.. Most a vonatpálya mellé kaptak autópályát is, már az egész szobát beteríti... Meg nem utolsó sorban mi is imádjuk rakosgatni. Igazából minden korosztálynak jó, a kicsi is tud vele játszani, meg a nagy is.. A nagylány meg ugyanebből kapott egy babaházat, amibe a barátkáit pakolgatja... Szóval ezért már nem mentem külön utána a rajztáblának..


Örülök, hogy így van, mert a nagylányom is 6 hós korától ült velem a tervezőasztalnál, és rajzolt.. Azóta is imádja. Feri viszont nem, és gond is volt belőle, elmúlt 4 éves, amire hajlandó volt ceruzát venni a kezébe... És az nem jó. Egy normál gyerek az rajzol, firkál, alig lehet visszafogni..

4202. urbanszkyviki (válaszként erre: 4201. - A84bd81510)
2012. ápr. 17. 21:35
Azért én elolvastalak! ;)
2012. ápr. 17. 18:38
Ezek szerint mégsem írodik hozzászólás...sebaj, én azért néha benézek :)
2012. ápr. 9. 00:18

Na ez itt totál behalt...

Bár úgy vettem észre, hogyha azt írom, hogy sehol-senki, máris sok hozzászólás íródik :)


Boldog nyuszit!

2012. ápr. 3. 01:20
És milyen színes ceruzát adhatok Neki? Mert még mindig mindent a szájába vesz, és néhány ceruza oldódik a nyáltól, plusz olyan, mintha tollat használnál. Esetleg van direkt piciknek ceruza zsírkréta?
4198. patedina
2012. ápr. 2. 10:33

Sziasztok!


A mágneses rajztábla nálunk is nagy sláger, állandóan cipeli utánunk hogy rajzoljunk neki. Aztán ő összefirkálja majd letörli. Vannak már színes ceruzák is és nagy rajzlapok amikre lehet firkálni. Egyenlőre még csak összevissza körök és hurkák mennek meg a papír kilyuggatása. És persze ha nem figyelünk akkor tollal az asztal, ágy stb. kipingálása... :)

4197. urbanszkyviki (válaszként erre: 4196. - A84bd81510)
2012. ápr. 1. 09:44

Sziasztok! :)

Nálunk mágneses rajztábla még nincs, de most már veszek neki, mert a lapon kívül a fal firkálása a legjobb dolog a világon....:D Itt még nem nagyon jelent meg a kör, mint olyan, inkább a szürrealizmus felé húz a Drága piktorka. ;) Most rájött, hogy pontokat is "tud" alkotni a ceruza hegyével, aminek igencsak örül, teljes erőbedobással tenné, ha hagynám. Valamilyen szöggel rendelkező "teremtmények" már sikerültek, hatszög-féle, háromszög-féle, lehet kört próbálna, csak még nem jön össze. Csíkokból viszont nagyon jó a gyerkőc! ;)

4196. a84bd81510 (válaszként erre: 4195. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 31. 23:30

Sziasztok!


Hehe..ez jópofa :))


Tényleg lehetne már jobb idő, mert szegény Csajszim állandóan húz az ajtóhoz, de hát nem viszem ki, nehogy elvigye a szél. Ennek örömére idebent vezeti le fölös energiáit, amiből túl sok is van Neki..

Én nem értem, ilyen kevés alvással és kajával hogy a francban pörögnek egész nap! Én még kávéval sem ébredtem fel, Ő már ül pizsamában a kisautóra és vígan brümmög :)

Most már ott tartunk, hogy tök mindegy, hogy reggel 8-kor v. 10-kor kel, napközben 1,5 v. 3 órát alszik, este 11 előtt szinte sosem dől ki. Azért ez így nem a legjobb!


Ti Gyerkőcötök szokott rajzolni? Szeret firkálni? Tara már régóta lopkodta a tollakat és mindenhova rajzolni akart. Vettünk is Neki mágneses rajztáblát. De ma végre rendes papírt és tollat kapott és boldogan firkálta össze a lapot! Néha már amorf kör is sikerül, és az is látszik, hogy néha konkrét elképzelés szerint rajzolja a "mintákat". Az első művet lefotóztuk :)))

4195. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4194. - Nanda)
2012. márc. 31. 15:09
Idén a rizsféléket kellett volna preferálni...
4194. Nanda (válaszként erre: 4191. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 31. 15:05

Ez a gond nálunk is, mivel kössem le hogy ne akarjon kint leni olyan sokat!Pedig jövő hét elejére sem ígérnek jó időt!:(


A viráglocsolást a Gáborkám is szereti,mindig jön segíteni ha látja mikor előveszem a kannát,de ha rajta múlna mindegyik virágból vízinövény lenne addig locsolná!

De olyan lelkesen tud segíteni!:)

4193. Nanda (válaszként erre: 4190. - Kata 1977)
2012. márc. 31. 14:59
Jó utat nektek,és jó szórakozást!
2012. márc. 31. 14:42

Nálunk is szél van, de vinni kell a lyányt buliba, nincs mese..


Tegnap elmondtam Árpinak, hogy szóljon, ha kakilni kell, és kimentünk megnézni a bilit..

Délután elkezdi rángatni a gatyámat, és magyaráz.. A gatyáját mutogatta, és szólt, hogy van kaka..persze csak utólag, de már ez is tök nagy dolog, hogy megértette, hogy a kakáról volt szó.. úgy örültem..


Mi a bérház udvarán kertészkedünk.. Kell, hogy lássák, hogy kel ki az élet..

2012. márc. 31. 10:01

Sziasztok. Nálunk borzasztó szélvihar van, nem is tudunk kimenni. Hogy fogjuk így elütni a gyerekekkel a napot már megint...? :( Na van, benti játék ötlet elég, csak az a baj, hogy már ez a sokadik nap, hogy olyan szél van, hogy nem lehet kint megmaradni. :(

Doncsival meglocsoltuk a lakásban az összes virágot, nagyon tetszett neki! :) Olyan óvatosan bánik velük, mintha hímes tojások lennének. Az egyik növénykét kénytelenek voltunk meg is metszeni, hát végig ott guggoltak Rubennel melletem és segítettek eltakarítani a maradványokat. :)

4190. Kata 1977 (válaszként erre: 4189. - A84bd81510)
2012. márc. 31. 08:51

Sziasztok!


Itt is 2-3 napja nagyon rossz idő van, hűvös is és a szél is fúl mint az örült!

Ma esküvőre megyünk Pestre, de közben lerobbant a család fele:-(

De már lemondani nem tudom a nász ajándék is megvan és annyira ritkán mozdulunk ki, hogy ránk fér!

2012. márc. 31. 01:25

Sziasztok!


Nálatok is ilyen vacak hűvös, szeles idő van?

Már második napja nem vittem ki Mazsolámat, meg is látszik, nem fárad ki annyira és kevesebbet alszik napközben.

2012. márc. 26. 20:31

Sziasztok!


Szegény Mazsolám már alig eszik, folyton nyúkál a szájába és nagyon hisztis. Nagynehezen benézhettem a szájába és lám, vagy 3 foga jön egyszerre! Még a 2 rágónak sincs mindegyik csücske...Úgyhogy már délután kapott nurofent, éjszakára is adok majd Neki, hátha végre nyugodtabban alszik-alszunk!


Amúgy tündi-bündi, hétvégén Anyuméknál zúzott a kertben, sokat sétált, egész nap a friss vidéki levegőn volt. Ennek köszönhetően 3 órát aludt békésen napközben. Majd teszek fel képeket a naplóba :)

4187. Kata 1977 (válaszként erre: 4184. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 22. 08:38

Szerencsére mi alszunk, volt nálunk is hogy köztünk aludt.

1 éves koráig szépen az ágyába, de vagy 3x fenn volt aztán 1 évesen átszokott a köztünk alvásra és végre átaludta az éjszakát,és most egy 6-7 hete megint a saját ágyában alszik.

Nem mondom, hogy néha nem ébred meg főleg, hogy taknyos és jön a foga de vissza alszik.

4186. Kata 1977 (válaszként erre: 4182. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 22. 08:36

DE édes lehet ahogy "olvas":-))


Igen ez nálunk is van a Ricsiről le se száll megy utánozza,sokszor úgy látom Ricsinek terhes is.

Zsolti már nagy,a Brigibe meg mást lát vele is játszik, de neki a Brigi olyan mint egy második anyuka:-))

4185. Kata 1977 (válaszként erre: 4181. - A84bd81510)
2012. márc. 22. 08:34

Sziasztok!


Krisz is hisztis és a takonykórból 5 hete nem tudunk kikeveredni!!!


Ő azért megérteti magát, nagyon sok szót tud és használ is az állatokat a neveket a testrészeit stb..

2012. márc. 22. 08:12

Ahogy elnézem nem csak nálunk romlott megint az alvás..

Hajnali 3-tól alig aludtunk, már kínomba odavettem magam mellé, pedig azt nagyon nem szoktam, mert úgy egyáltalán nem tudok aludni, pihenni..

Csak eljön már az a két éves kor, akkor azért már jobb szokott lenni..

2012. márc. 22. 08:09
nővére
4182. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4181. - A84bd81510)
2012. márc. 22. 08:09

Ez nálunk is van, sok javulást várok a beszédtől..


Mert a Mérnökúr arra nem hajlandó. Követi a bátyját a műszaki dolgok terén, legózik, épít, szinte nem is rombol.. De nem egy literatórikus alkat. Esküszöm 10 hnaposan több szót mondott, mint most..


De olvasni olvas. Nagyon szereti a könyveket, és hangos felolvasást tart nekünk belőle, (persze nyilván a nőére nyomán)..


Majd már én is csinálok új képeket, ha valahol megtalálom a fényképezőt, mert az uram elkommunizálta...

4181. a84bd81510 (válaszként erre: 4180. - Kata 1977)
2012. márc. 22. 00:00

Sziasztok!


Máris lesem a videókat :)

Én is tettem fel pár képet a kis Művésznőről :)


Tara ma nagyon hisztis volt, olyan jelenetet lerendezett, hogy csak lestem! Igaz alig aludt napközben pár percet, no meg időnként baromi ideges lesz attól, hogy nem tudja megértetni magát velünk!

4180. Kata 1977
2012. márc. 21. 18:55

Sziasztok!


Az egyik naplómba felraktam 2 videót!

Az egyik az udvaron van a másik az állatkertben!


Nézem meg akit érdekel:-))

4179. patedina
2012. márc. 20. 08:54

Sziasztok!


Nálunk ez a jóidő teljesen felborította az alvást. Peti reggel már 1/2 7-7 között ébresztőt fúj, majd megy a zúzás és alig lehet letenni aludni ebéd után (Ilyenkor én is keresném az OFF gombot rajta). Általában 2-1/2 3 körül azért sikerül, ilyenkor éltalában alszik 1,5-2,5 órákat. Aztán este 1/2 9-3/4 9 körül van fektetés. Szerencsére este hamar elalszik, nem kell szobroznom mellette. Lerakom, megsimogatom és kb. 5 perc múlva mikor visszamegyek hozzá már alszik. Az evése viszont katasztrófa, igaz most nagy hirtelen 3 rágófoga jött ki egymás után és úgy nézem jön a negyedik is, ennek megfelelően felsír éjszakánként. Csütörtökön délután megyünk vele gasztroenterológushoz, mert nem gyarapszik a súlya és mélyen alatta van az átlagsúlynak. 18 hósan 9460 g volt a 83 cm-éhez képest. Mi már a 86-os rucikat hordjuk de van 92-esből is ami már most jó rá. A röhej az, hogy annakidején kapott egy verdás harisnyát a C&A-ból 56-62-es méretben és az most lett csak jó rá. Néha kissé el vannak méretezve a ruhák.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook