Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) fórum

2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) (beszélgetős fórum)


95. marcsix (válaszként erre: 94. - Tulipan82)
2009. aug. 23. 10:51
nyugodtan mesélhetsz a bölcsis életről is. Biztos sok nyavaját fognak összeszedni a gyerekek az oviban. Főleg ha tényleg ilyenek vannak, hogy fogkevét, ki melyeiket fogja.. HÁt nem semmi. Utána meg csodálkoznak, hogy az egész csoport megbetegedik. Én nagyon remélem hogy Krisz vigyázni fog magára ilyen szempontból, mert ha a huga elkapja a betegséget Krisztől, nem tudom mit csinálok. A mai világban, mikor minden olyan drága, szerezzek be duplaannyi orovosságot? Nem tudom. A jeleket semmi képpen sem rajzolnám bele. Esetleg még bele lehett varrni, láncöltéssel. Nekünk ilyen is volt mikor kicsik voltunk. valószínű, ha mindenen rajta lesz ajele KRisznek, akkor mondani fogom, hogy keresse azt a jelet, ésh a nincs rajta a fogkefén, vagy más jelüt fog meg, szóljon az ovónéninek, hogy nem találja a saját fogkevéjét. Vagy egyszerűen ne mosson fogat ilyen helyzetbe. Majd itthon. Tényleg még azt is be kell szerezni, meg poharat is. egyébként tök érdekes, hogy egyik a lányok vonatot kapnak a fiuk meg virágot, ??? ovis jelként. Nekem boríték volt a jelem kiskoromban, a Nővéremnek pedig csiga. :)
2009. aug. 23. 09:00

Szia Petra!


Én fiamnak is lepke vt a jele.. Nem tudom mia alapján döntötték el a jelet.. Fiam egyik bölcsistársa is ovistárs lesz, és neki a nővére ugyanabba a csopiba járt előtte, mint most fognak a fiúk. Na és úgy vt, h. az öcsi nem kerül a fiam csopijába, de az anyuka, mivel megtudta, h. másik csopiba rakták a fiát, elintézte, h. áttegyék ebbe. Nincs is ezzel baj, de ő jobb jelet kapott, mert vonat lesz a jele. Fiamnak óra. Nem vagyok irigy, de jobban örültem vna annak a jelnek, mert a fiam kedvence a Thomas, és vasalható matricával könnyedén megoldottam vna a jelet. Nem tudom Ti hogy vagytok vele Csajok, de én pl. nem szívesen rajzolom bele még textilfilccel sem a nevét, jelét a holmikba, mert szeretném, ha a kistesó is tudná hordani ami meg lesz kímélve. Nem vagyok kicsinyes, de azért kitalálhatnának már az ovik már más megoldást erre szerintem.. Bölcsiben is bele vt írva mindenébe a jele, monogramja, mégis tűnt el cucca, a fogkefék meg úgy voltak használva, h. ki melyiket kapja a kezébe, ami abszolút nem higiénikus.. És pont emiatt nem sok értelme van a jelezésnek, mert ugye mi nem leszünk ott, h. ellenőrizzünk.. Aztán lehet én túl aggódom, de mi sajnos nagyon megjártuk a bölcsivel, ami a gyerekhez való hozzáállást illeti a bölcsi részéről.. Tudnék jónéhány megdöbbentő esetet elmesélni..

93. 3a92f8d690 (válaszként erre: 92. - 3a92f8d690)
2009. aug. 23. 00:40
Az én fiam halmániás de azt más gyerek kapta meg pedig pedig apját úgy ismerik kis halas:-)És még a drágám(Zsokkó) a halak jegyében is született!!Jobb lett volna a rajz szempontjából is e a dobot is sikerál valahogy:-) Én mindent a 100-asban veszek meg vagy a tescóban!!Hétfőn valószínű lerendezzük a fiacskámmal!!
92. 3a92f8d690 (válaszként erre: 45. - Marcsix)
2009. aug. 23. 00:26
Kaptuk a jelet!!Akartam már írni de nem tettem a kedvenceim közé sajna de mostmár megvagytok:-))Olvasgatok!!
91. petra523 (válaszként erre: 53. - Tulipan82)
2009. aug. 21. 22:31
Nálunk választható a jel szerencsére. Nyár elején volt egyszer nyílt nap az oviban, akkor lehetett érkezési sorrendben a még meglévő jelekből választani. Mírának hóvirág lesz a jele. Én pillangót szerettem volna, mert az a jele a bölcsiben is, de az már sajna foglalt volt.
90. petra523 (válaszként erre: 44. - Marcsix)
2009. aug. 21. 21:10
De jó! Akkor nem csak az én lányom "tagadja" le a korát. Ő állítólag 15 éves(amúgy 3), ehhez ragaszkodik, nem hajlandó mást mondani.:-) Bemutatkozáskor, ha ő kezdeményez, akkor mondja a nevét, de ha idegen kérdezi tőle, akkor csak közli vele, hogy "nem mondom meg a nevem"...
89. c95c921ae7 (válaszként erre: 88. - Marcsix)
2009. aug. 21. 20:46
Örülj ha enni fog valamit. Az én fiam abban a pár hétben szinte semmit nem evett. Nem szereti az éde ételeket és a pépes dolgokat. ezért a tejberizs, gríz, aranygala, paris káposzta, édes tészták stb kiestek. A halat, husit, rizst, zöldségeket szereti..ezek vannak ritkábban:(
2009. aug. 21. 17:04
ja és már most mondokatjuk Krisznek, ha ízlik az ebéd, nyugodtan kérjen repetát, azért még nem kell fizetni, ha meg nem ízlik, ugysem eszi meg. Szegénykém nagyon válogatós.
87. marcsix (válaszként erre: 86. - C95c921ae7)
2009. aug. 21. 17:03

Nagyon kiváncsi leszek, hogy nekünk mennyi lesz,mivel a sogornőmnek tavaly kezdte az iskolát a lánya, ők havi 500-600 at fizettek előtte az oviba. Szóval kiváncsi vagyok mennyire fog felmenni az évben. De gondolom ez attólis függ, hogy miket vesznek majd az oviba a ovisoknak. De azért 5000 forint az biti, hogy sok. Hacsak nem magán ovoda. ??


2 hát és kezdődik! Szerinem nekünk 31. -én, vagy 1-jén lesz a beszoktatás. Nem hiszem ,hogy előre dolgoznának az ovónők. Azaz nem hiszem, hogy augusztusban már elkezdenék az ovodát, hogy az anyukák szoktassák a kicsiket. Biztos hogy szeptembert megvárják ezzel. Addig még kiélvezem, hogy itthon van a gyerekem. Egyre nagyobb pánik érzetem van. Kezdek egyre jobban félni, hogy bántani fogják az oviban. Szerintem az utólsó nap, lesz a legrosszabb ezzel kapcsolatban. Aztán ha már odakerültok, és pár napig beszoktatás lesz, akkor majd én adok a gyerekek fejére, ha rosszalkodnak a fiammal, sőt még az ovónőnek is. ÉS lehet, már az elején szólni fogok, hogy figyeljenek nagyon ne legyenek bántalmazások gyerekek között. :) IStenem, de tul tudom reagálni. Hiszen nem az én gyerekem az egyetlen ilyen cipőben járó ovis. De sajnos nagyon sok vandál gyerekis lesz, és van. Ha a gyerekem az első napokban ugy jön haza hogy nem bántották, akkr majd megnyugszom, addig viszont bennem lesz a félsz.

86. c95c921ae7 (válaszként erre: 84. - Marcsix)
2009. aug. 21. 12:30

Hát igen:(


Nálunk meg 1000 a havi csoprtpénz, ugye, hogy sok. Ezt az anyuka számolta ki, aki elvállalta a szmk-t. Wc papír, zsepi, szalvéta, fogkrém, meg ha van vmi alkalom..Én is sokallom, a lányoméknál félévente volt 1000. De most hogy szóljak..

85. marcsix (válaszként erre: 74. - Tulipan82)
2009. aug. 21. 12:04
Nem tudok róla. Szerintem mindent a 26.-ai értekezletkor mondanak el.
84. marcsix (válaszként erre: 66. - C95c921ae7)
2009. aug. 21. 12:01
Az uzsi tényleg olyan szokott lenni, hogy megijesztik kenyeret vajjal, vagy dzsemmel. :) azért tudom, mert a sogornőm lánya is ovis volt és mentünk elé párszor mi.
83. marcsix (válaszként erre: 62. - C95c921ae7)
2009. aug. 21. 11:59
tényleg attólfügg, hogy az egyfőre eső jövedelem ne haladja meg a mindenkor öregség nyugdijat, vagy valahány százalékát..nem tom, De ugye elbírálják, és van akit megillet van akit nem. Nekünk nagyon nagoyn kevés a havi egyfőre jutó...igy mi megkaptuk. Még van a rendkívüli is, amit lehet igényelni... az meg évi egy-kétszer szokott lenni. kb 10.000.forint.alkalmanként. A rendszeresbe meg benne van ilyen ellátási csomag is évi kétszer asszem. Az egyik most volt juliusba. szoktak ilyenkor küldeni cukrot, lisztet, tésztát. stb.
82. marcsix (válaszként erre: 61. - 91659176d7)
2009. aug. 21. 11:57
Gratulálok, hogy ilyen ügyes kis versmondó fiacskád van. :)Ahogy olvastam, amit írtál, egészen meghatódtam az elején. Nehéz letetett az eleje. Nagyon sok szerintem az a pénz ...bár ki tudja mire kell. Biztos sok szép játékot vesznek nekik. Azt gondolom, hogy az árulkodás, és a csunyabeszéd, egyből rájukragad. Napok kérdése lesz, aztán ujra jókedvel megy az oviba ...reméljük.
81. c95c921ae7 (válaszként erre: 80. - Tulipan82)
2009. aug. 21. 09:57
Hát felénk elég kevés a lehetőség. Pedig Pesten már elértem, hogy mindig az én osztályom telt be először, mert a szülők hozzám akarták adni a gyerekeiket. De most kezdem elölről..Nem baj.
2009. aug. 21. 09:50
Biztos sikerül elhelyezkedned! Jó pedagógusokra mindenhol szükség van!:-)
2009. aug. 21. 09:44
Valószínű. Azért nem biztos még, mert a pesti állásomat felmondtam-messze van már két gyerek mellett és a közelben pályáztam meg pár helyet, ezek pedig majd most derülnek ki..bizakodom:)
2009. aug. 21. 09:42
Most is lesz osztályod szeptembertől?
2009. aug. 21. 09:41
Nekem sincs ellene kifogásom. Az már régen rossz, ha egy óvónő eszerint ítél, h. kinek milyen van. Mert arról nem mki tehet, sztem sem így kéne felfogni. Ha jönnek, én biztos nagy szeretettel várom őket. Már azt is kitaláltam, h. sütök melegszendvicset, lesz diós-almás pite+üdítő. + sztem márcsak amiatt is fontos ez, mert amelyik gyerek 1 kicsit gátlásos az oviban, annál láthatják, h. adott esetben mennyire oldottan viselkedik az otthoni, megszokott környezetben, a családja körében.
76. c95c921ae7 (válaszként erre: 73. - Tulipan82)
2009. aug. 21. 09:41
Nem nem voltam semmi ilyen. Én sem szeretek pezsegni. Amikor osztályfőnök vagyok 1.-2. osztályban, sosem viszonyulok másként a szmk(szülői munkaközösség) szülők gyerekéhez, igazából nem is érdekel ki csinálja, ez a szülők dolga. Az sem érdekel ki milyen anyagi helyzetű.
2009. aug. 21. 09:38
Nálunk is szokás a családlátogatás. Szerintem hasznos..és a vagyoni különbségeket e nélkül is tudják szerintem, szóval nem az a lényeg.
2009. aug. 21. 09:36
Ja + még azt kérdezném, h. a Ti ovitokban szokás-e a családlátogatás? Nálunk szeptemberben és októberben fognak jönni ki az összes családhoz, bár még ez is képlékeny, mert azt mesélték, h. vt olyan csoport ahol ezt egyhangúlag elvetették.. Mondjuk nem csodálkozom, gondolom a vagyoni különbségek miatt..
2009. aug. 21. 09:33
Azért az nagy könnyebbség biztos Neked, h. oda fog járni, ahová a Nővére, ismered a terepet, nagyjából tudod, h. mire számíthatsz! És milyen vt a többi szülő? Te pl. vtál ilyen szülői munkaközösségi tag? (nem tudom, így mondják-e az oviban?) Férjem azt mta nem kell 'pezsegni', szóval ne jelentkezzek ilyenre, nem kap attól majd különb bánásmódot a gyerekünk.. Mondjuk ezt el sem várnám, csak sok ilyen állami helyen (bölcsi, ovi) olyan elavultan gondolkoznak.. Lagalábbis sztem..
2009. aug. 21. 09:33
Azért az nagy könnyebbség biztos Neked, h. oda fog járni, ahová a Nővére, ismered a terepet, nagyjából tudod, h. mire számíthatsz! És milyen vt a többi szülő? Te pl. vtál ilyen szülői munkaközösségi tag? (nem tudom, így mondják-e az oviban?) Férjem azt mta nem kell 'pezsegni', szóval ne jelentkezzek ilyenre, nem kap attól majd különb bánásmódot a gyerekünk.. Mondjuk ezt el sem várnám, csak sok ilyen állami helyen (bölcsi, ovi) olyan elavultan gondolkoznak.. Lagalábbis sztem..
71. c95c921ae7 (válaszként erre: 70. - C95c921ae7)
2009. aug. 20. 23:37
délben..jav.
70. c95c921ae7 (válaszként erre: 67. - Tulipan82)
2009. aug. 20. 23:36

Hát ez elég pofátlanság..mármint, hogy csak egész napot lehet fizetni.


Már ismeri az óvónéniket, mert júniusban bejártunk, hogy még a nővérével együtt megszokja. Ott is maradt délig pár nap után. Így már 3-4 hetet járt tul.képpen. Igaz, az már a nyári időszak volt, mikor csak enni mentek be, az udvaron meg ott volt a nővére, délbe pedig jöttünk haza. De azért talán könnyebb lesz most, mintha ez kimaradt volna. Az én fiam ugyanis nagyon félénk volt még akkor. Azóta ez sokat javult.

2009. aug. 20. 22:49
jav. magányos hétköznapokért :-)
2009. aug. 20. 22:48
Képzeld, abban az oviban ahova a fiam fog járni, egész napot kell fizetni, ha ott van végig, ha nem. Ez is milyen dolog? Én csak és kizárólag ezért fogom mindig elkérni az uzsit, mégha a qkában landol is a minősége miatt.. Visszatérve az anyagiakra, van okj-s bizim és egy egyetemi diplomám, a fizumon sosem látszódott meg. Nem azért, mert élhetetlen vagyok, hanem mert ha sokat akarnék keresni a szakmámban, ahhoz napi 12 óra talpalás és állandó készenlét szükséges, ami nem családanyának való. Én azt az utat választottam, h. több lemondás, de van egy nagyon szép családom, és nem cserélném el őket egy vastagabb pénztárcáért, de adott esetben magyányos hétköznapokért.. Biztso nem mki értene velem egyet, de így sokkal boldogabb vagyok.. Természetesen én is tudom, h. nem lesz örökké így, h. a gyerek(ek) kicsi(k), ezért képzem magam, h. egy jobb szakmával a zsebemben tudjak érvényesülni. De itt már a családomat is figyelembe veszem, mert olyan lesz a leendő szakmám, amit család mellett is tudok majd 100%-osan végezni. A legtöbb munkahelyen az a probléma, h. nem lehet összeegyeztetni a családot a munkával a munkaidő tól-ig tartama miatt.. De ugye ki gondol ilyenekre 18 évesen pályaválasztáskor?:-) Na, ma már okosabban rendezem az életemet. És nem célom támogatásért folyamodni, de most ez a világ van, és ha lehet igényelni és kapok, miért ne kérjek. Az ovira visszakanyarodva, nálunk is elsején kezdődik, már nagyon várja Kisfiam. A héten vt befizetés, és találkoztunk a leendő óvónénijével, aki nagyon kedves vt, megmutatta Kevinnek a csoportot, és mta, hha ráérünk jövő 7N 1ik nap, menjünk be egy kicsit ismerkedni a 'tereppel', h. könnyebben menjen majd a beszoktatás. Ti is mentek így látogatóba Milla?:-)
2009. aug. 20. 22:48
Képzeld, abban az oviban ahova a fiam fog járni, egész napot kell fizetni, ha ott van végig, ha nem. Ez is milyen dolog? Én csak és kizárólag ezért fogom mindig elkérni az uzsit, mégha a qkában landol is a minősége miatt.. Visszatérve az anyagiakra, van okj-s bizim és egy egyetemi diplomám, a fizumon sosem látszódott meg. Nem azért, mert élhetetlen vagyok, hanem mert ha sokat akarnék keresni a szakmámban, ahhoz napi 12 óra talpalás és állandó készenlét szükséges, ami nem családanyának való. Én azt az utat választottam, h. több lemondás, de van egy nagyon szép családom, és nem cserélném el őket egy vastagabb pénztárcáért, de adott esetben magyányos hétköznapokért.. Biztso nem mki értene velem egyet, de így sokkal boldogabb vagyok.. Természetesen én is tudom, h. nem lesz örökké így, h. a gyerek(ek) kicsi(k), ezért képzem magam, h. egy jobb szakmával a zsebemben tudjak érvényesülni. De itt már a családomat is figyelembe veszem, mert olyan lesz a leendő szakmám, amit család mellett is tudok majd 100%-osan végezni. A legtöbb munkahelyen az a probléma, h. nem lehet összeegyeztetni a családot a munkával a munkaidő tól-ig tartama miatt.. De ugye ki gondol ilyenekre 18 évesen pályaválasztáskor?:-) Na, ma már okosabban rendezem az életemet. És nem célom támogatásért folyamodni, de most ez a világ van, és ha lehet igényelni és kapok, miért ne kérjek. Az ovira visszakanyarodva, nálunk is elsején kezdődik, már nagyon várja Kisfiam. A héten vt befizetés, és találkoztunk a leendő óvónénijével, aki nagyon kedves vt, megmutatta Kevinnek a csoportot, és mta, hha ráérünk jövő 7N 1ik nap, menjünk be egy kicsit ismerkedni a 'tereppel', h. könnyebben menjen majd a beszoktatás. Ti is mentek így látogatóba Milla?:-)
2009. aug. 20. 22:15
Ja,, még az uzsiról akartam írni. Mi is hazahoztuk egy időben a lányomét-mert ő délig járt, de aztán szóltam, hogy nem kérjük és ne is számolják föl, annyira gyalázatos volt. Két vastag kenyér közt egy mócsing lekvár stb..sose fogyott el..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook