Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) fórum

2009 szeptember indul az óvoda!( kiscsoportosok, beszoktatás) (beszélgetős fórum)


155. marcsix (válaszként erre: 141. - 3a92f8d690)
2009. szept. 2. 07:37
Szerintem nálunk is igy lesz. Bár jövöhéten ki tudja milyen idő lesz... Aztán ha annyira hideg lesz, lehet, hogy már nemis lesznek kint az udvaron. Ugy persze azért KRisznek is könnyebb lenne, ő is szerintem azthiszi, hogy játszótér :)
154. marcsix (válaszként erre: 139. - Tulipan82)
2009. szept. 2. 07:36
Nem is tudom hogy Kriszt mikor lehet vinni a dokinőhöz. Tanácsadáskor, vagy betegfogadáskor is? Gőzöm nincs, de lehet hogy mi is jövőhéten megyünk, mikor az oviba kell menni, mert kedden van tanácsadás, és most nem vittük, persze kedden már ovi is lesz.
2009. szept. 2. 06:57
Jó reggelt csajok nemsokára költöm a nagylegényt alig aludtam az éjjel ,mindig attól féllek hogy elalszom:_SS 8 ra viszem de ugye öltözni is kell neki stb!!Remélem ma nem lesz sírás...
152. brózsa (válaszként erre: 149. - 3a92f8d690)
2009. szept. 1. 22:27
Mi is nagyon össze vagyunk nőve a kislányommal. Biztoa neki is rossz lesz mikor először otthagyom :(
151. brózsa (válaszként erre: 148. - 91659176d7)
2009. szept. 1. 22:24
Ez szuper!!! :)
2009. szept. 1. 21:57
Sziasztok! Mi is túl vagyunk az első napon. 9-től 11-ig voltunk. Meglepődtem pici fiamon, aki rám sem hederített. Holnap már nem leszek vele, szerintem akkor sem lesz gond. Az elején megijedtem, mert hisztizett egy picit (szokás szerint), aztán már észre sem vette, hogy ott vagyok. Annyira lekötötték a játékok, főleg az udvar. Kapott saját fiókot a rajzoknak és egyéb dolgoknak, kis fogast a ruháknak, meg fogmosópoharat fogkefével. Annyira megható volt látni, hogy pici fiam ilyen nagy lett, hogy oviba jár. Lassan meg is nősül. ;)
2009. szept. 1. 21:45

Sziasztok megvolt az első napunk hát sírtunk:-SS én is elbőgtem magam mikor a fiacskámat bevitték a szobába ugye oda nem mehettem be hozzá:-SS reggel erőt fogok venni magamon!!2 perc után már nem is s írt!!!Sajna ben még sír mikor enni kell sőt nem is eszik:-SS ebédelni sem evett fél 1 re kellett érte menni az udvaron várakoztak a szükők csak 2 kisfiú sírt az egyik az enyém volt és ölben hozták ki Ádámot a (a másik sírós)oda adták anyukájának nekem meg szóltak menjek mert sír zsokkó hát akkor is majdnem elbőgtem magam!!Nagyon érzékeny vagyok.........Mikor meglátott ölelt jaj olyan édes volt !!Ugye én soha nem bíztam rá senkire mamára sem ....ezért nehéz nekünk!!!

Megkapta az uzsiját és mentünk is apa is jött velem 3 asban mentünk haza:-))))

Remélem holnap simábban fog menni :-O

2009. szept. 1. 15:55

Írtam ugye, hogy nagyon ordított a fiam az oviban amikor ott kellett hagynom.

Alig vártam, hogy három óra legyen, hogy mehessek érte. Akkor kelltek fel. És újságolja nekem boldogan, hogy"-Anya pihentem ám egyet! Olyan bűszke voltam rá.

De már mondojatja, hogy holnap is megyek a gyerekekhez.


Most éppen eszik. Azt mondja, hogy neki kevés az ebéd amit kapnak.

Mert a fiam nagyon sokat eszik.


Ugy hogy boldogan jött haza.

147. brózsa
2009. szept. 1. 12:58

Sziasztok!

Ma voltunk először az oviban a kislányommal.

A mai nap csak ismerkedős volt,8-9-ig voltunk. Holnap már ott fog tízóraizni,de még én is ott leszek vele.

Csütörtökön pedig már ott is hagyom egy kicsit.

Nagyon félek tőle,biztos fog sírni :(

De át kell esni ezen is és utána már minden szuper lesz.

2009. szept. 1. 11:49

Sziasztok! :-)


Köszi Mkinek a hozzászólásokat, közben ma már sikeresen elmentünk reggel dokinéninkhez igaolásért, majd az oviba. Mi nyáron nem vtunk, így kicsit + is lepett, h. 1ből a 'mély vízbe' került a Kisfiam. Óvónéni mta, h. csak 3 körül menjek Érte. Szegény kis Angyalkám, kérte, h. menjek be Vele és maradjak ott, de tudtam, ha megteszem, csak még rosszabb lesz az elválás.. :-( Keservesen sírt utánam, de kicsit ott maradtam hallgatózni és pár pillanat után már veszekedett is, h. kéri vissza a jojóját! :-DD Na, ebből tudtam, h. már minden okés is. Nagyon szívszorító vt hallani ahogy sír, de ezen 1szer át kell esni és remélem délután amikor elhozom már csupa jó dolgot fogok hallani, h. milyen jó vt a 'bobiban'. :-D (Így hívja az ovit Kevinem. :-) ) Nekem a legjobban az tetszik a Fiam ovijában, h. az udvar teljesen be van építve játszótérnek és jó nagy az udvar. Alapítványon keresztül pályáztak és a megnyert összeget teljes egészében az udvar felújítására fordították. Kisfiam pedig imád játszizni, úgyhogy remélem már most is elmélyülten játszik.. :-) Szerencsére jó idő is van hozzá.. Írjatok Ti is, h. milyen élményeitek vtak/vannak az első nappal kapcsolatban! :-) M1ek, felteszem az ebédet főni.. :-) Puszi!

2009. szept. 1. 09:26

8 órakkor elvittem a fiam az óviba. Hát .....

A fiam elkezdett ordítani de nagyon. Nem akart be menni. Ugy kellett bevinni. De ott orditott. Fáj a szívem nagyon, de ott kellett hagynom.

Amirám is elkezdett sírni amikor látta, hogy Armandó ott marad és nem jön velünk haza.

Kinn álltam az ablak alatt és hallgattam a hangokat ami kihallatszik az ablakon.

Pár perc múlva már nem hallottam semmi sírást igy lassan eljöttem haza a kicsi lányommal.

Mondtam az óvónőnek, hogy ha valami van akkor telefonáljon és megyek egyből a fiamhoz.


Ma sok kis új gyerköc kezdte az óvit. A dada néni egyiket az ölében fogta a másiknak a kezét fogta. Jaj, de nem lennék ma az óvónénik helyében.


Majd csak 15 órára kell menni az óviba.

Még kiváncsi vagyok, hogy hogyan fog elaludni az óviban. Vitte magával a "szöszmötét" kispárnát, mert Armandó azzal alszik.


FÁJ A SZÍVEM A FIAM UTÁN!!!!!!!!!

144. 3a92f8d690 (válaszként erre: 136. - Marcsix)
2009. aug. 31. 22:18
Nagyon jó volt az sokat játszott az udvaron a szomszéd gyerekkel de holnap ott lesz 1 másik gyerek is ő is kiscsopis lessz ő is utcabeli úgyhogy Zsoltika lehet le lesz tojizva:-(( na majd lesznek új barátjai:-)) reggel 8 ra viszem fél 1 ig!!!
143. 3a92f8d690 (válaszként erre: 142. - Napsugár08)
2009. aug. 31. 22:16
Nálunk is holnap viszem az igazolást:-))
142. Napsugár08 (válaszként erre: 137. - Tulipan82)
2009. aug. 31. 22:15
Ha a doki megvizsgálta a gyerkőcöt és egészségesnek találja, ő adja az igazolást, amit az oviba kell vinni. Nálunk legalábbis így van.
2009. aug. 31. 13:41
Nálunk már augusztusban lehetett vinni 1-2 órára reggel és már voltunk párszor!De elmenni nem mehettem:-SS mondjuk az udvaron nem keres úgy kell kihúzni a homokozóból!Szegény azt hiszi játszón van!!!!!
2009. aug. 31. 12:57
Jav. gyerekenként
139. tulipan82 (válaszként erre: 138. - Marcsix)
2009. aug. 31. 12:56

Köszi a válaszod!:-)


Nálunk nem úgy van, h. 5 gyerekeknként, úgy látszik ezt ovi válogatja. Nekünk is kell igazolás még, de mivel ma csak betegrendelés van, hnap reggel + tanácsadás, így még gyorsban ovi előtt megejtjük a gyerekdokit igazolásért. Puszi és Krisznek is jó ovizást!:-)

138. marcsix (válaszként erre: 137. - Tulipan82)
2009. aug. 31. 12:28
Én még nem vagyok tul a beszoktatáson, nálunk 5 gyerekenként történik. igy mi majd 8-án kezdjük a szoktatást. Remélhetőleg két nap lesz csak, mert Krisz nagoyn jól érezte magát, mikor szülői volt. Nekünk is kell igazolás, az gyermekorovostól kell kérni. Nekünk is be kell menni még csepelre a dokihoz. Anélkül nem mehet oviba. Csak ha már megvan az igazolás, hogy egészséges, és ovira kész a gyermek.
2009. aug. 31. 09:27
Sziasztok! Lehet rosszul értelmezem amiket írtatok, de úgy jön le, h. Ti már a beszoktatáson túl vagytok.. Ennyire másképp van mindenhol? Mert a mi ovinkban, ahová a Kisfiam fog járni, csak holnaptól kezdődik a beszoktatás. Ami persze a gyerekektől függ, h. kinél mennyi ideig fog tartani.. Az orvosi igazoláshoz, h. mehet a gyerek oviba, azt a papírt az oviban kell kérni vagy van a gyerekorvosnál? Köszi aki ír.. :-)
136. marcsix
2009. aug. 31. 08:34

Barbika:


Várom a fejleményeket mi ujság volt a beszoktátás utólsó napjával? Remélem minden oké volt. Örülök, hogy gyógyulóban van :)

2009. aug. 30. 21:52
Holnap még elviszem 1 órára szokatni kedden mélyvíz:-SS A bőre gyönyörűen javúl hát igen a magándoki csodákra képes:_))
134. marcsix
2009. aug. 29. 10:33
Nálunk 32-vel indultunk, de már a szülői értekezlet napján, egy csatlakozott, és még évközben várható 2. így 35-en leszünk.:) Nem semmi. szerintem is fele fele lesz az arány kb.
133. petra523 (válaszként erre: 132. - 3a92f8d690)
2009. aug. 28. 22:41
A mi csoportunk is katica csoport lesz:) És ők is sokan lesznek (kb. 26-an), de nem tudom, mennyi fiú, mennyi lány. Sztem úgy fele-fele lehet.
132. 3a92f8d690 (válaszként erre: 130. - Marcsix)
2009. aug. 28. 21:35

Sziasztok!!


Hát nem mondta nekem de sokmindent kitalálnak lehet nem is úgy hittem volna neki!De ezt szülő látta hála szépen gyógyúl már tegnap óta is van változás a bőre szépül!!


A mi csoportunk a katica csoport:-))és 32-en lesznek zömében fiú!Dehát mikor mi szültünk alig volt lány meg is látszik!!

131. marcsix (válaszként erre: 128. - Brózsa)
2009. aug. 28. 16:57
Tök jó nevek vannak ezeknek a csoportoknak. az enyém Mazsola csoportba jár 8-tól. Én is kiváncsi voltam, hogy mennyi fiu és mennyi lány lesz, de elfelejtettem. NÁlunk kb ugyanannyi lesz. Taln kicsit több lány, mert a fius jelek nem fogytak ugy. mennem kell, mert Alexandra itt ordít a fülembe, nagyon anyás most ...
130. marcsix (válaszként erre: 129. - 3a92f8d690)
2009. aug. 28. 16:54
igy van ez nálunk is. Sajnos hiába is lenne el a fiam, nekem is azt mondták, hogy először csak egy órácskát maradjon, annyit talán szülő nélkül is lehet. Ha esetleg gond lenne, egy telefon és 2 perc alatt ott vagyok. Olyan közel vagyunk. ez az ekcéma, hát ismerős. Az én fiamnak is voltak. Kenegettük minden félével. Nem tudta még a dokinő sem hogy mi az, csak tippelgetett. Bekentünk, jó sok idő kellett de hál istennek elmult. Végülis ez nem tudom mi volt, allergiát mondott a dokinő, vagy ekcémát. a lényeg hogy már nincs. Alig várjuk hogy 8-a legyen, mert akkor kezdünk. Remélem a mi dadusunk nem lesz olyan, hogy ordítozni fog. Mert az én fiam, ráfog szólni, hogy mit akarsz csinálni, meg hogy: nem mondasz ilyet. :) NEki szokása minket is lekiabálni.:) Még hogy átvizsgálják, ez szörnyű, és a gyereked hagyta? Nem mesélt neked róla? Hogy tehetnek ilyet??? Ha valamit akarnak kérdezzék a szülőktől, ne olyan legyen már az ovi mint valami vásár, hogy még a fogát is megnézik...
2009. aug. 28. 13:50

Sziasztok tegnap voltunk oviban de csak 10-11 ig !!Ott ültem az udvaron a fiam rám sem bagózott de ez így nem jó mert így megszokja hogy ott ülök na jó keddtől mélyvíz még hétfőn elmegyek vele de az udvaron angyal eljátszik!!Egy másik szülővel voltam a padon és elmondta hogy mikor otthagytam 8-11ig akkor az udvaron átvizsgálták (ekcémás)és le voltak zsibbadva hogy milyen csúnya stb hogy lefertőzi a többit (nem fertőz)Na jól lehültem mikor mesélte a másik anyuka ő rá is szólt a dadákra hogy hagyják a fiamat mert kezelve van sőt az övé is ekcémás lehet rólunk leszállni de ha bajuk van miért nem nekem mondják???Na megyek hétfőn az orra alá vágom az igazolást hogy közösségbe mehet !!!Elvittem még tegnap este magánbőrdokihoz megint kaptunk 3 féle krémet és bítom benne hogy lesz javulás de sajna ez ilyen sebes vakarja de ha kenjük 1 héten belül meggyógyul!!!Úgyhogy nyugodtak lehetnek a gyerekem nem fertőzi le a csapatot....csak ugye neki a bőrén látszik meg minden hála nem allergiás semmire csak ha náthás lesz vagy valami akkor neki a bőre is csúnyább szárazabb lesz de kezeljül 8 hetes kora óta !!!!!!!!!

Már 1 kicsit parázok de a gyerek előtt nem mutatom sőt az ovónénik előtt sem /nem akarom hogy hátrányosan indúljon mert be mertem nekik szólni!!!!Am ovónénik kedvesek de van 1 dada na attól szegény gyerekek is rettegnek !Mi ott ültünk a 2 anyuka és előttünk úgy üvöltött mi csak lestünk ki a fejünkből.........mit csinálhat az ha nem vagyunk ott????

128. brózsa
2009. aug. 28. 08:41

Sziasztok!

Tegnap voltam az első szülői értekezleten.

Mindenki meg volt szeppenve,gondolom nem csak nekem volt új a helyzet hogy még csak most született a csemeténk és már oviba fog járni :)

Kislányom a teknős csoportba került és virág lesz a jele :) 24-en lesznek és ebből csak 8 kislány van.

Az óvónénik nagyon aranyosak és szimpatikusak voltak. Elmondták,hogy sokszor az Anyukát jobban megviseli az elválás mint a gyerekeket. Kedden már megyünk is egy kicsit ismerkedni :)

Rexona! Szerintem írjál ha van kedved,a jó tanácsok mindig jól jönnek. Lehet hogy néhány egyszerű ötlettel könnybben fog menni a beszoktatás és hamarabb átvészeljük a kezdeti nehézségeket :)

2009. aug. 27. 22:38
Ma voltak nálunk az óvónénik. Hát... Az én rettentően hisztis fiam már az első találkozásnál előadta magát. Ahogy kinyitottam az ajtót kiszaladt a folyosóra, lefeküdt a földre és alig tudtam becibálni. Ha nem jött volna közben haza a férjem, egy szót nem tudtam volna rendesen beszélgetni velük. Szerencsére tapasztalt aranyos óvónénikről van szó, így szinte meg sem lepődtek a jeleneteken. Sőt! Még ők mondták, hogy ez típus kérdése, ha valaki hisztis, akárhogy lehet nevelni, az így is-úgy is ilyen marad. Szerintetek van ebben valami igazság?
126. 3a92f8d690 (válaszként erre: 125. - Marcsix)
2009. aug. 27. 07:55
Hát igen igazad van én senkit nem akartam elriasztani:-)) De a tegnapi nap ténylrg ilyen volt!!De kedden sajnos mélyvíz és ez egyik napról a másikra nem fog menni 3-és fél évig csak velem volt nem volt bölcsis.Így is csak fél napra veszik be mivel nem dolgozom még jó hogy reggel vannak a foglalkozások!!Kell neki a közösség de tegnap nagyon szégyeltem magam ahogy nekem álltak hogy legközelebb csak 10-11 ig vigyem beszokatni.De ők mondták hogy nyugodtan hagyjam velük!Hát kísérleteztek 1 jót:SMég jó hogy nem telefonáltak hogy menjek érte!Pedig szept 1 től ott fog ebédelni is !Azért mert itthon vagyok nem fogom 11 kor hazahozni szokja a közösséget!Az ovónénik pedig ezért kapják a fizut!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook